Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61

Wątek: Jak używać WYSZUKIWARKI na forum - instrukcja z obrazkami :)

  1. #21
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    no, jak krowie na granicy
    dobra robota !

  2. #22
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yanettee Zobacz posta
    (...) tylko ze mi post stronę forum rozwalił i musze przewijać by sie doczytać
    Cytat Zamieszczone przez ewadbr Zobacz posta
    Ale mnie tu porozwalało, 10" lapka mam
    Przepraszam, nie pomyślałam i wstawiłam takie krowie obrazki
    Już największe podmieniłam na mniejsze - mam nadzieję, że teraz się czyta wygodniej




    Cytat Zamieszczone przez Hainaut Zobacz posta
    I wiem, ze na pewno rozwiazanie jakies jest, bo na innym forum gdzie sie udzielam nie ma znaczenia czy sie w pisuje z czy bez polskich znakow - tematy "same sie znajduja"
    To chyba kwestia rodzaju używanej na forum wyszukiwarki
    W Googlach np też można bez ogonków i wyskakuje Szkoda, że nasza wymaga takiej ogonkowej precyzji... ALE dobrze, że jest ;p


    A co do francuskości Windowsa - sprawdź, czy możesz zmieniać język klawiatury, to jest całkiem szybka operacja i myślę, że można by łatwo przeskakiwać z francuskiego na polski i odwrotnie - w miarę potrzeb.

  3. #23
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    super
    już nic nie rozciąga, dzięki

  4. #24
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    to ja dołożę łyżkę dziegciu do tego miodu.
    1. dlaczego wyszukiwarka zwraca "Nie ma wyników" jesli jest ich za dużo? iles razy, szukając i w miarę podstawowych rzeczy, i rzadkich dostawałam taki sam rezultat - uznałam że nie działa i tyle. Powinno być zaznaczone "wyników zbyt dużo - zawęź kryteria"
    2. nawet już korzystając z zaawansowanego zgodnie z Twoją instrukcją - nie mogę znaleźć tego, co mnie interesuje - a interesuje mnie rzecz sensowna np.
    chustoMT - czy o tym było 30000 postów, że jest za duo by je wyuświetlić, nawet gdy zawężę, do tematów z 10 odpowiedziami z ostatneigo roku w dziale "Różne chusty i nosidła"?
    Udało mi się znaleźć opinię o hasle "Marsupi", ale juz nie np. bondolino - bo za dużo czy za mało? Opinię o "Ono"? za dużo czy 0, że mi nic nie wyświetla?
    Udało mi się otrzymać wyniki o "wisiadł*" - fantastycznie , mogę sie posmaić z wisiadeł przy porannej kawie ale "szycie chustoMT" albo "rozmiar meitai" to już nie do odnalezienia.
    Podsumowując: wyszukiwarka forumowa powinna być nieco sprawniejsza, niż znajdowanie postow o farbowaniu konopii których autorkę się pamięta....


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  5. #25
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    Podsumowując: wyszukiwarka forumowa powinna być nieco sprawniejsza, niż znajdowanie postow o farbowaniu konopii których autorkę się pamięta....
    Bardzo mi przykro, że nasza wyszukiwarka nie jest doskonała, chciałabym, żeby była, nie mam jednak na to wpływu. Ja tylko dzielę się podstawową wiedzą na temat korzystania z tego narzędzia - z wykorzystaniem wszelkich (no, prawie ) dostępnych metod wyszukiwania (konopie farbowane przez Anię były pierwszym, co mi wpadło do głowy przy tworzeniu tej instrukcji )


    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    1. dlaczego wyszukiwarka zwraca "Nie ma wyników" jesli jest ich za dużo? iles razy, szukając i w miarę podstawowych rzeczy, i rzadkich dostawałam taki sam rezultat - uznałam że nie działa i tyle. Powinno być zaznaczone "wyników zbyt dużo - zawęź kryteria"
    Nie mam pojęcia

    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    2. nawet już korzystając z zaawansowanego zgodnie z Twoją instrukcją - nie mogę znaleźć tego, co mnie interesuje - a interesuje mnie rzecz sensowna np.
    chustoMT - czy o tym było 30000 postów, że jest za duo by je wyuświetlić, nawet gdy zawężę, do tematów z 10 odpowiedziami z ostatneigo roku w dziale "Różne chusty i nosidła"?
    Nie wiem, o co chodzi, na zapytanie o chustomt z zawężeniem do działów Różne chusty i nosidła i Radosna twórczość dostałam taką listę

    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    Udało mi się znaleźć opinię o hasle "Marsupi", ale juz nie np. bondolino - bo za dużo czy za mało?
    Bondolino bez zawężania - ponad 100 postów, po zawężeniu do działów Różne chusty i nosidła oraz Recenzje chust już tylko 33, a to już rozsądna ilość do przeglądania


    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    Opinię o "Ono"? za dużo czy 0, że mi nic nie wyświetla?
    Na samo "ono" reaguje tak samo jak na "len" (brak wyników). Natomiast przy zapytaniu "nosidło ono" pojawia się komunikat: "The following words are either very common, too long, or too short and were not included in your search: ono". Myślę, że jest to spowodowane ustawieniami wyszukiwarki, które mają za zadanie zapobiegać przeciążeniu serwera przeszukiwaniem frazy zbyt krótkiej = możliwość pojawienia się jej w tysiącach przypadków

    Cytat Zamieszczone przez abeba Zobacz posta
    Udało mi się otrzymać wyniki o "wisiadł*" - fantastycznie , mogę sie posmaić z wisiadeł przy porannej kawie ale "szycie chustoMT" albo "rozmiar meitai" to już nie do odnalezienia.
    Jeśli o szyciu, to w zapytaniu "chustomt" należałoby zawęzić tylko do jednego podforum - Radosna twórczość. Z rozmiarem MT może być już trudniej, ale można poszukać hasła "rozmiar" tylko po tytułach w podforach Różne chusty i nosidła i Chustowiązanie - jak widać, niezbyt dużo jest o MT, więc może użyć synonimów? Np. na zapytanie "dopasow*" (też tylko po tytułach) jest tylko jedna odpowiedź - dokładnie na temat

    Większość szukajowych problemów da się rozwiązać (na przykład przez wspominane przeze mnie wcześniej stosowanie synonimów), niestety nie wszystkie Może kiedyś uda się podłączyć tu lepszego Szukaja, ale do tego czasu trzeba żyć z takim, jakiego mamy (a widywałam już gorsze)

  6. #26
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    hmmm, a teraz wszystkie te hasła poznajdowało.....
    czyżby wyszukiwarka dawała rezultat "Nie ma wyników do wyświetlenia" także z innych powoidów - np. bo serwer ma za duże obciążenie?!?!?!

    Meta to nie były pretensje do Ciebie, tylko reakcja na hurraoptymizm - bo nie sądzę by wszystkei osoby, które ci podziękowały naprawdę sprawdziły jak to działa, a uwierz o tamtej godzinei nie działało. sprawdzę jutro


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  7. #27
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Po przeczytaniu Twojej instrukcji Meto i powyższych wypowiedzi, wiem już czemu mi czasami wyrzucało brak wyników.

    Meto, nasz ekspercie wyszukiwania, google może czuc się zagorożone
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  8. #28
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    swietny ten opis, nie miałam pojęcia o wpisywaniu tylko kawałka wyrazu, przez to często musiałam wyszukiwac kilka razy stosując różne formy wyrazu, a tu takie ułatwienie

    wielkie dzięki!!!

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    A ja usiłuję o Angelpacku sobie poczytac i wiem nawet, że taki wątek jeden jest świezy, a szukaj uparcie nie ma zadnych wyników... a to nie len przeciez

    aaaaaaaaa zapomniałam dodać
    chyle czoła - instrukcja boska!!!
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  10. #30
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    A co do francuskości Windowsa - sprawdź, czy możesz zmieniać język klawiatury, to jest całkiem szybka operacja i myślę, że można by łatwo przeskakiwać z francuskiego na polski i odwrotnie - w miarę potrzeb.
    pewnie mozna, ale ja i klawiature mam inna niz w Polsce, bo Francuzy jak zawsze musza byc inni, no i mam AZERTY a nie QWERTY
    ale w sumie to nie ma az tak wielkiego znaczenia, jakos sobie poradze
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Bardzo mnie się podoba ten opis działania wyszukiwarki i sposobu poruszania się po niej. Prawdę powiedziawszy nieraz miałam problem znaleźć to co mnie interesuje. Chylę czoła. Przeglądając cały ten wątek chciałam sobie (tak dla przykładu) zajrzeć na wyniki Twoich poszukiwań Meto,dotyczących bondolino podane kilka postów wcześniej, tzn. taką listę i już tylko 33. Niestety w obu tych przypadkach wyświetliło mi się Niestety - brak wyników. Wczoraj też tak było. Patrzyłam również w godzinach późno wieczornych. Mam zatem pytanie: czy ta wyszukiwarka działa w jakichś określonych godzinach? nie chciałabym aby to zabrzmiało głupio. A może trzeba mieć jakieś inne uprawnienia, żeby z niej korzystać? Ewentualnie jaki inny może być powód, że mnie się nie wyświetlają te znalezione wyniki.

  12. #32
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez suzi Zobacz posta
    Przeglądając cały ten wątek chciałam sobie (tak dla przykładu) zajrzeć na wyniki Twoich poszukiwań Meto,dotyczących bondolino podane kilka postów wcześniej, tzn. taką listę i już tylko 33. Niestety w obu tych przypadkach wyświetliło mi się Niestety - brak wyników. Wczoraj też tak było. Patrzyłam również w godzinach późno wieczornych. Mam zatem pytanie: czy ta wyszukiwarka działa w jakichś określonych godzinach? nie chciałabym aby to zabrzmiało głupio. A może trzeba mieć jakieś inne uprawnienia, żeby z niej korzystać? Ewentualnie jaki inny może być powód, że mnie się nie wyświetlają te znalezione wyniki.
    A to dziwne, sprawdziłam i dzisiaj nie znajduje żadnego z tych przykładowych wyników...
    Ot, może Szukaj jest tak naprawdę Szukajką i ma dzisiaj fochliwy dzień A tak na poważnie, to nie wiem, o co chodzi - do tej pory nie wiedziałam nawet, że to samo hasło czasem się w wynikach objawia, a czasem nie


    edit: Z tych linków nie działa, ale jak od nowa wpisałam w wyszukiwarkę i dałam te same kryteria wyszukiwania, to zalazło co trzeba. Może wyniki wyszukiwania się przeterminowują po jakimś czasie... (Będę się teraz zastanawiać nad tym przez tydzień )
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 31-10-2009 o 00:29

  13. #33
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez espejo Zobacz posta
    A ja usiłuję o Angelpacku sobie poczytac i wiem nawet, że taki wątek jeden jest świezy, a szukaj uparcie nie ma zadnych wyników... a to nie len przeciez
    Sprawdziłam przed chwilą - teraz daje odpowiedź na "angelpack" i na "angel pack". Może to rzeczywiście kwestia liczby osób, używających wyszukiwarki w danym czasie? (A wyszukiwarka obciążona jest często i gęsto, bo prawie wszyscy używają opcji "nowe posty"...)

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    A może ten szukaj mnie nie lubi (chociaż często jest grzeczny, a moze on chroni moj portfel, cobym nosidła nowego nie kupiła ) - w różnych chustach i nosidłach jest temat AngelPack (wpisywałam różne) zawęziłam sobie i czas i dział i ... brak wyników. Poszukam rano
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  15. #35
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    No kurcze, a ja bez żadnych zawężeń - i właśnie teraz, w tej chwili mi pokazuje wyniki...

  16. #36
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    A też sobie sprawdziłam i mi angelpacka też znajduje duuuuuuużo
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  17. #37
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    No angelpacka mi nie znalazł, za to indio wpisalam i było 500, ale indio mam to pewnie dlatego, hehehe
    co tam na spokojnie poszukam, i znajdę, jak nie będzie portzebne
    oooo, aare też znalazł ale tez mam

    OOOOO, znalazł!!! wredota jedna
    W sumie, ciekawe, czy to od obciążenia zalezy...
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  18. #38
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Talking

    Ja z wyszukiwarki korzystałam wcześniej - naprawdę dziewczęta czasem trzeba samemu się wysilić i pokombinować a nie tylko krzyczeć "nie ma - nie da się - nie działa"...
    Ale przyznam, że ja z tych co to lubią wiedzieć do czego który guziczek w sprzęcie służy i muszę każdy wypróbować - i uchodzę w pracy za eksperta od wymieniania wałka w drukarce i naprawiania sprzętu wszelakiego

    Meta instrukcja fajna, może teraz inni mniej techniczni sobie te z poradzą
    (i powtórzę za innymi, że avatarek masz fajowy)

    Edit - nie chciałam tu nikogo obrazić i jak ktoś się poczuł urażony wyrażeniem "mniej techniczni" lub jakimkolwiek innym to z góry przepraszam
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    A to dziwne, sprawdziłam i dzisiaj nie znajduje żadnego z tych przykładowych wyników...
    Ot, może Szukaj jest tak naprawdę Szukajką i ma dzisiaj fochliwy dzień A tak na poważnie, to nie wiem, o co chodzi - do tej pory nie wiedziałam nawet, że to samo hasło czasem się w wynikach objawia, a czasem nie


    edit: Z tych linków nie działa, ale jak od nowa wpisałam w wyszukiwarkę i dałam te same kryteria wyszukiwania, to zalazło co trzeba. Może wyniki wyszukiwania się przeterminowują po jakimś czasie... (Będę się teraz zastanawiać nad tym przez tydzień )
    Mnie się też wydaje, że wyniki się przeterminowują. Czasem, jak sobie śledziłam jakieś starsze wątki i były w nich odnośniki, to często też już ich nie było. Pocieszające jest to, że nie tylko mnie te przykładowe wyniki znikają bo gdyby tak było, mogłabym pomyśleć, że Szukajka mnie nie lubi. A teraz mogę sobie pomyśleć, że ten typ tak ma po prostu. A to już duże pocieszenie, szczególnie dla kogoś, komu bardzo pasuje powiedzonko: "trochę techniki i się gubi".

  20. #40
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie

    czy coś się pozmieniało? ja po wejściu na zaawansowane nie mam opcji wyboru przeszukania konkretnego działu np. Chustowanie-nasz styl życia. mogę tylko wybrać (w dodatku po ang) : wszystko, forums, posts, groups, group messabes, visitor messages. a już dokłądniej wybrać nie mogę. to możliwe?

    sorry, znalazłam zakładkę "szukaj inaczej" i jest

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •