Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: WNM a rodzaj wiazania

  1. #1
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie WNM a rodzaj wiazania

    u Natusia stwierdzono WNM chodzimy na rehabilitację i po słowach pani rehabilitantki wywnioskowałam że będzie przeciwna chuście i już nie pytałam o chusty , miałam ostatnio problemy z noszeniem Natka w kieszonce bo jak nie spał to się strasznie wyginał do tyłu i cały się prężył , ale jak spał to było ok więc nosilismy się żadko i tylko wtedy jak wiedziałam że będzie spał , ale wczoraj spróbowałam go zamotać w 2X i mały nawet jak nie śpi to się nie tygina ani się nie pręży no jestem w szoku bo już myślałam że bedzeimy musieli drastycznie ograniczyc chuste do końca rehabilitacjii co by mu nie zaszkodzic a tu taka niespopdzianka
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ja już pisałam w innym wątku - Lena też miała WNM i nam fizjoterapeutka pozwoliła się nosić, tylko w pozycjach podobnych do tych, które wymuszały ćwiczenia (kręgosłup zwinięty w kłębuszek).
    Noście się na zdrowie
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  3. #3
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie

    no właśnie tak sobie myślę że pora by było się nauczyć może kołyskę wiązać ale jakoś mi to nie idzie

    nam rehabilitantka powiedziała że nie wolno go nosić pionowo
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aliona
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    mieszkam w Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    Iwex też miał WNM, ale nie wiązaliśmy się w czasie rehabilitacji.
    Jak weszliśmy na pierwsze zajęcia, to mąż niósł młodego na rękach w pozycji brzuchem do brzucha. Od razu jak nas rehabilitantka zobaczyła, to powiedziała, żeby tak nie nosić, tylko w pozycji krzesełka z pleckami opartymi o brzuch rodzica (niewesołe mieliśmy miny )

    może jednak warto podrążyć temat z rehabilitantką, każdy przypadek jest inny, a i specjailści czasem nie mają pojęcia o chustach, albo kojarzą tylko torby na dziecko.
    złotowłosa i trzy misie
    <3 <3 <3

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ja rehabilitantką nie jestem, a i WNM pewnie WNM nierówne. Nam pozwolono nosić w pionie, byle mała się rozluźniała i zwijała jak najwięcej.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  6. #6
    Chustomanka Awatar Ajka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,309

    Domyślnie

    no ja też nie jestem ale tak właśnie sobie myślę że jeżeli Natuś jest rozluźniony w chuście to mu nie powinno zaszkodzić jakby mi się prężył i napinał to bym go nie nosiła , zresztą i tak nie nosimy dużo i najczęściej wtedy śpi
    "co zesłał los trzeba będzie stracić " 13.11. 2000 Kubuś i Franus (25tc) [*][*] 14,09 2004 2 fasolki(5tc) [*][*] ; kruszynka 08. 2012
    jesienna panienka 14.09.2001[/COLOR]; zimowy chłopak 22.02.2007; letni chłopaczek 03.07.2009
    Chustopróchno ze mnie


    na urlopie od 2000 roku

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aj-a Zobacz posta
    tak właśnie sobie myślę że jeżeli Natuś jest rozluźniony w chuście to mu nie powinno zaszkodzić
    Nam na to kładziono ogromny nacisk, żeby unikać sytuacji, w których mała będzie się naprężała. Skoro w chuście jest ok, to chyba ok.
    Ale, jak napisała Aliona, lepiej podrążyć temat. Może nawrócicie rehabilitantkę
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  8. #8
    Chustofanka Awatar sawanna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    w-wa/puszcza knyszyńska
    Posty
    206

    Domyślnie

    Nam zakazano swojego czasu używania chusty ze względu na WNM i chyba to była słuszna decyzja Nasz mały strasznie się w niej prężył. Jeśli u Was jest inaczej to może warto pogadać z rehabilitantką?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •