Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 246

Wątek: jak dbać o chustę wiązaną (pranie, prasowanie etc.)? - tematy połączone

  1. #141
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    mnie się wydaje, że to właśnie ten był
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  2. #142
    Chustonoszka Awatar cardo
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    81

    Domyślnie

    a ja mam japana z lnem i prałam w 60 stopniach w loveli i jest wszystko dobrze. wyschła sobie sama i nie prasowana a potem zapleciona w warkocz a płyn do prania polecam presil piore też w nim często i jest dobry.

  3. #143
    Chustonoszka Awatar Kredk@
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    113

    Domyślnie

    A o indio jakoś specjalnie dbacie? Przyznam, że te wystawiane na sprzedaż używki wyglądają 100x lepiej niż moje prawie nowe. Ba! Mam wrażenie, że ściery do garów mam w lepszej kondycji. Indio mi się pomechaciło miejscami, ciągle się zaciąga o niewiadomoco, jest jakieś takie szmatławe. Buuuu a ma dopiero ze dwa miesiące niecałe! I jakoś nie jest mega intensywanie użytkowane. Jakieś pomysły?

  4. #144
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja swoją chustę piorę w płynie do prania ostatnio perwoll, nic się nie dzieje, no i iz temp, nie przesadzam bo to róznie bywa
    http://pl.lennylamb.com/#chusta_do_n...a/konkurs/1808

    bardzo proszę o głosiki do końca lipca

  5. #145
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    14

    Domyślnie

    hej dziewczyny.
    A ja mam pytanie odnosnie Nati pasiaka. Jak dobrze o nia dbac? Dzisiaj przyjedzie moja. Przed zalozeniem uprac?
    Dodam , ze mam alergika w domku.
    nie przeczytalam calego watku, gdyz troche by mi to zajelo.

  6. #146
    Chustonówka Awatar margonik
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Jestem w szoku, że tyle z Was prasuje chusty. Przecież na dziecku i tak się naciągają i nie widać zagnieceń.
    Ja piorę w 40 stopniach, razem z innymi rzeczami, suszę w suszarce, nie prasuję (mam bawełniane). Wrzucam do łóżeczka dziecięcego (służy nam za magazyn szmat) - składam, ale nie przesadnie, bywa, że czasami leżą jak popadnie. Jak wychodzę pakując chustę do plecaczka, to wówczas składam starannie, aby łatwiej znaleźć środek, gdy będzie potrzebna.
    Piorę chusty ze dwa razy w miesiącu - chyba że młody mi zażyga chustę lub wyssie na maksa, wówczas z reguły od razu trafia do brudów. Lekkie ulania mnie nie przejmują specjalnie - na moich chustach plam nie widać.

  7. #147
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    prasowanie jest po to, żeby chusta szczególnie przy krawędziach nie zaginała się ciągle w tym samym miejscu. jak ciągle się zagina w tym samym to w końcu kolor się wyciera. to widać czasem na używanych chustach.

  8. #148
    Chusteryczka Awatar t_a_s
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    1,953

    Domyślnie

    Wełenkę piorę ręcznie, inne w pralce, teraz w orzechach, wcześniej w proszku dla dzieci, chusty prasuję, na co mój mąż się oburza, bo sam musi sobie koszule prasować

    Anita, mama Wiktusi(10.02.2007) i Anielki (03.01.2010)


    Moje nowe hobby fotografia

  9. #149
    Chustomanka Awatar sheep
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    908

    Domyślnie

    A suszenie wełny? Teoretycznie wydaje mi się, że wełnę najlepiej suszyć "na płasko". Wieszacie chusty z wełną normalnie na suszarce czy rozkładacie jakoś do wyschnięcia?

  10. #150
    Chustonoszka Awatar jasenka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    138

    Domyślnie

    Ja też jestem zainteresowana praniem i suszeniem wełenki, bo właśnie czekam na swoą pierwszą .

    Taki mały OT - z góry przepraszam
    Próbujac przebrnąć przez ten wątek natrafiłam na osławione orzechy piorące, a że już wcześniej obiło mi się to o uszy - zaintrygowana weszłam na zalinkowaną stronę i jestem zdezorientowana :
    " Orzechy piorące są uprawiane przez indyjskich małych chłopów w regionach Himalajów (...)"
    Czy to literówka i miało być "małych chłopców", czy może chodzi o to, że indyjscy chłopi są niewysocy??? A jeśli tak, to jak się to ma do właściwości piorących orzechów?...
    Na wszelki wypadek - gdyby tu wykorzystywanie nieletnich jajko taniej siły roboczej miało miejsce, ewentulanie dyskryminacja niskich wzrostem - upiorę sobie jednak w płynie wyprodukowanym w UE, w fabryce zatrudniającej dorosłych / bez względu na wzrost / chłop(c)ów ...
    Aleksandra

  11. #151

    Domyślnie

    przed praniem pierwszej wełenki pisałam pw do Natalii dostałam dokładną instrukcje i chusta nie straciała nawet cm

  12. #152
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    Antonina,
    podzielisz się tą instrukcją ? tu czy na pw, gdzieś

  13. #153
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonina Zobacz posta
    przed praniem pierwszej wełenki pisałam pw do Natalii dostałam dokładną instrukcje i chusta nie straciała nawet cm
    O, podziel się przepisem proszę. Wiem, że kiedyś Natalia o tym pisała, ale nie mogę nigdzie teraz tego znaleźć.

  14. #154
    Chustonoszka Awatar jasenka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    O, podziel się przepisem proszę. Wiem, że kiedyś Natalia o tym pisała, ale nie mogę nigdzie teraz tego znaleźć.
    Annya - a będziesz prała, żeby się nie zbiegła, czy dokładnie odwrotnie ???
    Też już na szpilkach siedzę w oczekiwaniu na zieloną.

    Dajcie, dajcie, dajcie - ja też ładnie proszę! Dajcie wszystkim przepis prania, a nie PW jakieś! To chyba nie jest objęte prawami autorskimi ?
    Aleksandra

  15. #155
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    Dziewczyny, instrukcja od Antoniny :
    "Instrukcja jest bardzo prosta Wypierz w 30 stopniach w proszku bez płynów. Najlepiej prać ręcznie w proszku dla dzieci "
    Ja się dosyć ostrożnie poruszam po Forum, dlatego taka była propozycja żeby pw, bo nie wiedziałam czy to już gdzieś może było i czy nie dubluję

    Na wątku "Grecje z wełną fiolet i zieleń!!!" Natalia niedawno umieściła sama info na temat prania
    Ostatnio edytowane przez s0nata ; 05-11-2010 o 08:59

  16. #156
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ja się przymierzam do prania pożyczonego storcza - jako że pożyczony nie chciałabym go oddać w pogorszonym stanie...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  17. #157
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    dziś na nowo odkryłam radość prasowania ;]
    chusty zrobiły się wyjątkowo mięciutkie, a wcześniej mordowałam się z hamakiem, warkoczami... a wystarczyło prasowanko
    i tak się pogniotły w noszeniu, tu chodzi o miękkość i te nieszczęsne brzegi
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  18. #158
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    dzięki za instrukcję prania wełny
    a prasujecie chusty z wełną?
    Ostatnio edytowane przez misunderstanding ; 13-12-2010 o 19:36


  19. #159
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    a ja piore normalnie a pozniej prasuje z namaszczeniem. uwielbiam to i mogalbym miecn 10cio metrowa chuste a pozniej robie warkocz haha czyli cale prasowanie niszcze. ale za to jak fajowo warkocz wyglada i malo miejsca zajmuje.



  20. #160

    Domyślnie

    Ja piorę chustę w proszku dla dzieci i jak do tej pory sprawdza się to u mnie idealnie. A wełnianą chust,ę prasuję, z tym, że staram się byc dosyc ostrożna. I nie szkodzi, że później chusta i tak się gniecie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •