Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 246

Wątek: jak dbać o chustę wiązaną (pranie, prasowanie etc.)? - tematy połączone

  1. #81
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    chusty składam (bo fajnie wygladaja poskładane ) nie prasuję ale za to suszę na płasko, choć chyba zacznę prasować. A my ostatnio na bakier z chustami...
    Nosidła ślicznie składam w ...kłębuszek odkładam w jedno miejsce przeznaczone dla nosideł

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Cytat Zamieszczone przez pasja
    Cytat Zamieszczone przez visenna2
    Staram się składać, ale tylko dlatego ze mam mało miejsca a rozmemłana chusta zajmuje sporo przestrzeni
    jakby co, poskladam. bo lubie składać twoje chusty, visenno
    ja też to lubię, nie wiem co chusty w sobie mają (oj chyba wiem ) ale to relaksuje
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #83
    Chusteryczka Awatar kamaal
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    chwilowo Wietrzne Miasto
    Posty
    1,790

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Ja też chusty zawsze składam
    A teraz jak nie mogę nosić to czasem lubię sobie wyjąć z półki i chusty poskładać i przy okazji Aluńka się troszkę na nich pobawi i poprzytula.
    Ala (15.04.2007) Martyna (18.04.2011) i 2 Maluszki[*]

  4. #84
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    u nas (wbrew obiegowej opinii na mój temat jako kata chust ) wszystko jest poskładane w szafce,poprasowane i nawet jeśli nie noszone-prane w odpowiednich sprzętach raz na dwa tygodnie.i wełnę i jedwab piore w pralce i wraz wyglądają idealnie, wełny nie prasuję, bo nie puchata jest wtedy.
    jedyną chustą jaką skatowaliśmy (dwie dziurki i zaciągnięcia na ogonach) jest stara nati granatowa,bo kupiona była wyłącznie na huśtawkę.
    okazało się,że na podciągach są dwa wystające łebki od gwoździ,które zaczepiały chustę przy kołysaniu.
    na szczęście chusta kupiona była już w stanie nie za dobrym-była mocno odbarwiona,tak że ideał na huśtawkę dla szalonej 7-latki
    jakby co mogę ją skrócić (bo to rozmiar max) i zafarbować, bo miękka ona jak flanelka.
    a w ogóle to żadna moja chusta nie ma nawet jednego zaciągnięcia, bo chyba bym się rozchorowała, jakby choć milimetr niteczki z którejś wystawał,nie znoszę materiałów z wadą.
    no i wracając do katowania,to raz w miesiącu biorę chustę,która najbardziej mi się wtedy podoba i jest codziennie wleczona i maltretowana przez dzieci,tulona,miziana i takie tam,albo służy jako koc dla zmarźluchów

  5. #85
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    zawsze piorę oddzielnie w płynie dla maluszków, często są rozłozone na łóżku bo Mela uwielbia na nich fikołki robić, przykrywać się nimi etc.

  6. #86
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Powiem Wam, że jestem
    Kocham swoje chusty, ale nie traktuję ich z nabożeństwem. Zresztą żadnej rzeczy tak nie traktuję. Uwielbiam też swoje książki, ale pozwalam je Tosi wyciągać z półek i przekładać kartki, choć wiem, że może mi którąś naderwać (do tej pory nigdy tego nie zrobiła).
    Podziwiam jednak Wasze pięknie poskładane i poprasowane chusty - robią wrażenie

  7. #87
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Ja piorę każdą oddzielnie w pralce w proszku dzieciowym. Zawsze po praniu prasuję. Chusty poskładane leżą w szafie- nigdy nie walają się po mieszkaniu. Czasami tylko pełnią rolę przykrycia- zazwyczaj w samochodzie jak Hania uśnie a nie mamy kocyka (bo chustę zabieramy zawsze).
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  8. #88
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Piore oddzielnie,prasuje,i składam po rozchustowaniu..
    Na wierzchu nie zostawiam,bo kotka pewnie zrobiłaby sobie legowisko
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  9. #89
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?


    nie dbam. zazwyczaj leżą zwinięte na łóżku, tam, gdzie ostatnio zrzuciłam dziecko. Skladam od wielkiego dzwonu, jak maja przyjśc goście
    Kółkowa zwinięta w kłębek podróżuje w torbie wózka lub w plecaku.
    biedactwa nie mają "swojej" półeczki.
    koty i dzieci jak najbardziej maja dostęp.
    piorę, jak stwierdzę, że się zbytnio złamały. po praniu zawsze prasuję, ale i tak brzegi w leośku się zagniatają.
    No tak, ale właściwie to ja mam tylko dwie wiązane, więc jedna przebywa w praniu/koszu na prasowanie, a druga jest wleczona po mieszkaniu.
    Może gdybym miała więcej, to bym zrobiła chustową świątynię. Ale to mi nie grozi - znowu mam napad chustowego ascetyzmu i zastanawiam się, czy na pewno potrzebuje 3ech chust.
    R. 2007; J. 2009

  10. #90
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    chusty w samochodzie dostaja malpiego rozumu, szaleja po siedzeniach i fotelikach razem z dziecmi

    natomiast w domu sie wyraznie uspokajaja, wyciszaja sie zaraz za progiem, skladaja rowno i dolaczaja do pozostalych, przebywaja tam, gdzie ja lubie przebywac

    ale nosidla sa wyraznie osobne, nie daja sie dobrze traktowac, chca lezec rozrzucone w szafie, buszowac wsrod czapek i szalikow. skoro chca, to im nie przeszkadzam

  11. #91
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    he he he wystarczy przeczytać ten wątek, żeby wiedzieć od kogo chusty kupować
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  12. #92
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Mój M. je składa

    Ja po praniu w proszku dziecięcym prasuje i tyle
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  13. #93
    Guest

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa
    he he he wystarczy przeczytać ten wątek, żeby wiedzieć od kogo chusty kupować
    też mam podobną refleksyję

  14. #94
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Ja muszę przyznać, że nie dbam jakoś specjalnie. Mam półeczkę wydzieloną. Co jakiś czas składam na niej moje chusty, ale bez przesady. Piorę w jelpie lub perwollu, prasuję. Nie traktuje ich z nabożeństwem. Jedna jeździ w samochodzie. Jedna jest na dole. Jedna na górze. Jedna pożyczona u koleżanki. Jak trzeba się zamotać w błocie, to się motam. Jak trzeba na niej usiąść, siadam. Dotyczy to oczywiście moich własnych chust, bo dla pożyczyczonych mam bardziej rygorystyczne reguły. Zauważyłam, że moim chustom najbardziej szkodzi słońce, bo ciemne blakną. Generalnie dla mnie chusta to rzecz do używania, a nie kontemplacji. Co do sprzedawania, to opisuję uczciwie i ceny staram się dobierać adekwatnie do stanu.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  15. #95
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Ja swoje zawsze piorę odpowiednio do zaleceń na metce, zawsze prasuję, nie prasuję tylko wełny, co prawda nie leżą w pudełkach ale mają osobną półkę w szafce małej i tam spokojnie odpoczywają razem z nosidłami również poskładanymi. Zresztą ja mam jobla na punkcie prasowania i składania

    A tak na marginesie wiecie, że lany nie powinno się wirować?

    Cytat Zamieszczone przez Ilonsa
    he he he wystarczy przeczytać ten wątek, żeby wiedzieć od kogo chusty kupować
    też o tym pomyślałam

  16. #96
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Cytat Zamieszczone przez IwontaG
    A tak na marginesie wiecie, że lany nie powinno się wirować?

    ?? Na metce tak jest? Kurczę, nigdy nie zwróciłam uwagi.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  17. #97
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Na mojej ta właśnie jest, sama się zdziwiłam i pisałam do Vegi czy dobrze widzę, czy mam przewidzenia, ale potwierdziła. Lana Rubin prać w 30 st. i niewirować. Schła 3 dni

  18. #98
    Chustomanka Awatar YPSI
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Londyn/Poznań
    Posty
    791

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    Moje chusty zazwyczaj laduja raz na 2 miesiące w pralce wraz z proszkiem Dzidziuś. Chusty schną na suszarce, jak się zagniota to prasuje a jak się ładnie ułożą na suszarce to potem je tylko skladam i nie musze się martwić o zagniotki. Chusty maja swoją półeczke w garderobie.
    Czy zaraz po przyjściu do domu składam i odkładam chustę? Hmmm... zależy. Bo jak wiem, że będę za chwilę znów wychodzić/wyjeżdzać lub nosić jeszcze w domku to nie a jak spacer kończy moje wędrówki pozadomowe i gdy zbliża się wieczór to chusta ładnie wędruje na półeczkę.
    Kota/psa nie mam
    Monika, mama Franka (29.11.2006) i Małgosi (23.07.2008)

  19. #99
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    dbam, jak o moje ulubione ciuchy (ulubione i te bardziej cenne )

    pranie - orzechy i zmiekczacz, albo delikatny plyn do prania.

    prasowanie obowiazkowe (zadnych innych rzeczy nie prasuje, wiec do chust sie mobilizuje)

    chusty maja swoje miejsce w takim koszykowym pojemniku. zawsze skladam po uzyciu (chyba, ze bylam w trakcie lamania konopii, to nie skladalam, jeno siadalam na nich albo zaplatalam im warkocza)

    lubie moje chusty, kosztowaly troche grosza, wiec dbam o nie. poza tym chce, zeby jak najdluzej mi sluzyly, wiec troche uwagi im sie nalezy

    YPIS - pozdrawiam cie serdecznie

  20. #100
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie Re: Jak dbacie o chusty?

    chusty piorę osobno, bawełna i len w pralce, wełna ręcznie. Piorę w orzechach lub dziecięcych płynach. Prasowanie obowiązkowo (oprócz wełny), ale mnie to bardzo relaksuje . Po zabiegach kosmetycznych składam. Mam osobną półkę na chusty. Nosidła piorę ręcznie, po wyschnięciu wkładam do pudełka na chuścianej półce . Chusty nie walają się po domu, po skorzystaniu zawsze składam, ale ja tak mam ze wszystkim Nie cierpię widoku porozwlekanych rzeczy w domu.
    Tulipowna trafiła w sedno: lubię swoje chusty, więc dbam o nie
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •