Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Wątek: Otulacze - poproszę o opinie

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ale z ciebie zdolna bestia!!!!!!!!!!!!!!!!! a z czego sa zrtobione te otulacze - ja tez wisdziałam wzory do zrobienia ale zastanawiałam sie czy wełna nie bedzie za bardzo "gryzła"

  2. #22
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    te na zdjęciu to wełna 80%+akryl20%, wtedy nie gryzie, nie ma chyba niższej ilości akrylu, żeby jednocześnie nie gryzło.
    wełnę z merynosów czyli jak w oryginałach z np.ekobaby można kupić w sklepach internetowych, ale trzeba się naszukać,żeby znaleźć teraz jasną, nie granat, brąz czy czerń
    http://www.fastryga.pl/p/pl/723/merino.html

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    I one faktycznie nie przeciekają? Mam na mysli te z akrylem. I jeszcze jedno pytanie - jak duzo wełny potrzeba na jeden otulacz?






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  4. #24
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    raczej są po domu
    wkładam pieluchę z wkładką konopną, otulacz i całą noc spokojnie trzyma (sprawdzałam ostatnio po uszyciu pieluch), choć Maria sika niewiele, dopiero po przebudzeniu robi ostrą fontannę
    to prototypy, bo już z merynosa jest bardzo ściśle zrobiony i ten przecieknie, ale po ostrym zasikaniu, jak już wełna nie da rady wciągnąć w siebie.
    te natomiast są luźniej zrobione choć identycznie jak w wykroju, merynosowy zmodyfikowaliśmy na ściślejszy splot.
    co do ilości,hmmm... z dwóch motków wyjdą trzy otulacze.
    merynos w fastrydze.pl kosztuje 7,80zł.
    oczywiście dobrze to sfilcować dla lepszej chłonności, ale na razie niewiele wiem nt. obchodzenia się z wełną.
    ściągacze wg. wykroju są przylegające, rzadka kupa za chiny nie wyleci.

  5. #25
    yena
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny, Wy to potraficie zaszczepić bakcyla Już do mnie idzie wełniane cudo, bo przecież natychmiast zachorowałam na takiego wełniaczka Szczególnie, że ceną nie różni się prawie wcale od innych otulaczy. No i przypomniało mi się, że na drutach potrafię robić! Co prawda skarpety idą mi najlepiej, ale jakby ktoś podał wzór na otulacz to bym się porwała. To chyba nie jest aż takie trudne, co?

    A jeśli chodzi o obchodzenie się z wełną, to w sklepie sugerowali zakup specjalnego płynu do pielęgnacji, żeby utrzymać chłonność. Podam więcej szczegółów jak do mnie dotrze. A tu link: http://www.cambridgebaby.co.uk/catalog/ ... p-118.html

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    oczywiście dobrze to sfilcować dla lepszej chłonności, ale na razie niewiele wiem nt. obchodzenia się z wełną
    otulacz z czasem sam się nieco sfilcuje. konieczna jest kuracja lanolinowa co pewien czas: raz na 3-4 prania. to pieknie natłuści otulacz i zdecydowanie poprawi jego szczelność. poza tym płyny do prania wełny, ale to jest jasne, można prać w pralce na progrmaie do wełny. sporo informacji na temat wełny znajdziecie na mojej stronce w dziale pralnia oraz w opisach produktów wełnianych, np. kocyka wełnianego engel.

    wełne można nawet gotować! szkodzi jej tylko zmiana temperatury z wysokiej na niską, powoduje to zaczepianie się o siebie łusek, z których zbudowany jest włos wełniany, a efektem jest właśnie sfilcowanie. uważam, ze nie ma potrzeby ficlowania, jesli otulacz jest dobrze natłuszczony.

    zwróćcie uwagę tylko na to, że ta wełna merynosowa musi być naprawdę super jakości, bez długich wystających włosków, bo inaczej będzie podrażniać skórę dziecka.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  7. #27
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    no to już sobie zaraz poczytam
    kurczę, Ania, ja to chyba na raty będę u Ciebie kupować
    teraz pomyślałam,że źle,że nie kupiłam płynu do natłuszczania
    a jakby były te włoski, to nie można delikatnie ich obciąć? tylko się nie śmiej, bo moje finanse śmieją się ze mnie

  8. #28
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie Imse-Vimse

    Odpowiadam na pytanie i jednoczesnie witam sie z wszystkimi. Niedawno zaopatrzylam sie w zestaw wielorazowek + otulacze. Mam welniane szorty, ktore sa fajne (w zasadzie nie przeciakaja, ale nabieraj nieco wilgoci , szczegolni gdy dlugo nie przebieram), welniany otulacz( gdzies sie zapodzial, wiec nie wiem czy sie sprawdza), no i imse vimse. Ten ostatni moglby zostac uznany za rewelacyjny, uzywam nawet z pielucha tetrowa, ale synek ma obtarta skore na nozkach i brzuszku.

  9. #29
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Male sprostowanie. Nie tyle obtarta, co zaczerwieniona nie wiem czy to od rzepow czy od tego pasa do ktorego sie je przeczepia. Pozdrawiam i czekam na inne opinie.

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    dzieki za linki z wełna bo dla mni to nie jest takie oczywiste gdzie można ja kupić


    a ja znów powtarzam ze dla mnie PUL sa fajne ale najfajniejsza jest wełna!!!!!!!!!!!!jaet to materiał ktory wspaniale pracuje na skórze i nioe ma żdnych problemów z zaczerwienieniem skory czy innymi sensacjami

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Krakow
    Posty
    43

    Domyślnie

    Ja sie zakochalam w welnianym otulaczu od pierwzego wejrzenia. Jest swietny- jak takie urocze majteczki, mieciutki, nie gniecie malucha, nie trzeba rzepow zapinac, a do tego faktycznie nie przyjmuje wilgoci i zapachu.

  12. #32
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    247

    Domyślnie Re: Otulacze - poproszę o opinie

    Mój faworyt to też IMSE VIMSE NIEZAWODNY JEST

  13. #33
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie Re: Otulacze - poproszę o opinie

    Po przetestowaniu kilku róznych: starbunz!! to numer 1 NIGDY nieprzeciekł - sprawdza się przy formowancei przy samych wkładach - nie jest w środku nieprzyjemnie "gumowy" (przy imse vimse nie odwazyłam sie włozyć samej wkładki a i czasem na przeciekł
    Starbunz jest mięciutki i sliczny i szybko schnie chociaz wolę rzepy a on jest na napki to i tak go uwielbiam
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  14. #34
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Otulacze - poproszę o opinie

    mnie zaskoczył wiekszy rozmiar Imse Vimse 7-10 kilo.
    okazuje się,że z nawet grubymi wkładkami (cała złożona w prostokąt frota lenya) zapina się bez problemu i z zapasem na 12 kilowym dziecku (półtorej roku ).
    nie wiem o co chodzi, ale zamiast na młode za jakis czas mam dodatkowy otulacz dla starszej

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie Re: Otulacze - poproszę o opinie

    Dziewczyny, kompletuję wyprawkę dla maluszka na jesień i do muślinu organicznego kilku producentów planowałam początkowow otulacze Imse Vimse.
    Ale im więcej czytam o wełnie i im dłużej przyglądam się tym Disankom, tym większą mam na nie ochotę
    Myślicie, że same otulacze wełniane sprawdzą się przy noworodku i częstych psikach / rzadkich kupkach?
    Czy może lepiej powstrzymać zapał estetyczny i pierwszych kilka miesięcy przetrwać w otulaczach bawełnianych / PUL?
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  16. #36
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie

    Wiesz co, przy noworodku nie zaryzykowałabym samej wełny... Jak wspominam te pierwsze tygodnie, to masa była przewijania, mnóstwo kupek, do 10 dziennie. Warto mieć coś jeszcze, nawet jeśli zdecydujesz się spróbować z wełną, to miej coś w zapasie - chociaż 2 inne otulacze.

  17. #37
    Chustofanka Awatar herbal2
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków / Frankfurt nad Menem
    Posty
    381

    Domyślnie

    A czy używa ktoś otulaczy Bambinex one size? Jak się sprawdzają?
    Cztery Aniołki w Niebie.

    30 kwietnia 2009 - Julka, nasze wytęsknione szczęście





    Jeżeli wierzysz, że pływanie wyszczupla to zobacz jak wieloryb wygląda.(Tytus de Zoo)

  18. #38
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ph78 Zobacz posta
    Ale im więcej czytam o wełnie i im dłużej przyglądam się tym Disankom, tym większą mam na nie ochotę
    Myślicie, że same otulacze wełniane sprawdzą się przy noworodku i częstych psikach / rzadkich kupkach?
    ja własnie oczekkuję maluszka i kupiłam najmniejszą disanę..i wiesz..jakaś taka wielka jest i na niej napisane jest 1-3 mc..mam wrażenie ,że dla noworodka to pupa będzie dużo wyżej niż główka. ale poczekaj miesiąc, dam znać

  19. #39
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    a podaj link do tego otulacza, bo znaleźć nie mogę

    Cytat Zamieszczone przez dominika79 Zobacz posta
    Po przetestowaniu kilku róznych: starbunz!! to numer 1 NIGDY nieprzeciekł - sprawdza się przy formowancei przy samych wkładach - nie jest w środku nieprzyjemnie "gumowy" (przy imse vimse nie odwazyłam sie włozyć samej wkładki a i czasem na przeciekł
    Starbunz jest mięciutki i sliczny i szybko schnie chociaz wolę rzepy a on jest na napki to i tak go uwielbiam
    Michał.02 i Tymon.08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •