Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Mokro a protestów brak

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Dobromiła
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Zielonka
    Posty
    71

    Domyślnie Mokro a protestów brak

    Od tygodnia stosujemy na dzień tetrę + pulowy otulacz. No i pojawił się problem, bo Mały nie okazuje w żaden widoczny sposób, że ma mokro. Co jakiś czas profilaktycznie sprawdzam, czy to już, ale boję się, że od tego leżenia w mokrym coś mu się stanie, począwszy od odparzenia.
    Czy któraś z Was miała taki mokrolubny egzemplarz? Mam się przejmować, czy (nomen omen) olać to? Jest szansa, że w końcu zrozumie, że mokro=niefajnie?


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    U nas to samo Zresztą wiele mam to zauważa. Moim zdaniem, olać JA jak nie chce żeby Alik miała mokro wkładam kawałek polaru. Są jeszcze chyba jakieś "suche wkładki" , a el teraz nie pamiętam z czego to. Po za tym mam kieszonki z polarem. W nocy nie chę żeby Alik miał wszystko mokre, więc mu pakuję trzy wkłady w kieszonkę i tak do rana, bo on się juz praktycznie nie budzi.
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    a myslałam ze to tylko moja ma głęboko w nosie stan swojej własnej zasikanej aboslutnie NIC nie robi na niej wrażenia, moze nawet być kupa. i wnerwia mnie to bo czasami po godzinie jest mokrutka pielucha a po 5 sucha jak pieprz. zero prawidłowosci i zero reakcji. jest na to jakas metoda??



  4. #4
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Aha włąsnei odparzeń nie ma żadnych. I moim zdaniem jakim cudem by miało sie odparzyć?
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Musli Zobacz posta
    Aha włąsnei odparzeń nie ma żadnych. I moim zdaniem jakim cudem by miało sie odparzyć?
    moja mała w takim ukłądzie cudotwórczy tyłek ma- pampers= odparzenie
    brak polarku=odparzenie tylko li i jedynie wielo z polarkiem od pupy ratuje skóre



  6. #6
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Dzieci przyzwyczają się do uczucia mokro/wilgotno, więc jedynym sposobem, żeby polubiły sucho, jest zmiana pieluszki, zaraz po zasiusianiu, żeby przyzwyczaić do suchości - wtedy polubi. Wiem, że problem w tym, że niewiadomo, kiedy to było - ale trzeba po prostu sprawdzać - zwłaszcza po jedzeniu, piciu, spaniu itp. Takie maluszki mogą siusiać nawet co 20 minut, więc tego przewijania jest sporo
    Ale moja chociaż na EC od 5tego m-ca, (wtedy znienawidziła mokro) teraz (ma 13 m-cy) też zdaje się nie przejmować, że ma mokro Ale ja szybko przebieram (ma tylko tetrę w majtkach, albo same majtki), więc nawet nie daję jej zbytnio czasu, żeby poczuła.

  7. #7
    yena
    Guest

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez yena ; 28-11-2012 o 01:10

  8. #8
    Chustonoszka Awatar Dobromiła
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Zielonka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. Tym, że to nie mija, to mnie nie pocieszyłyście. No trudno, będziemy musieli sobie jakoś poradzić.
    EC też chcę wprowadzać, ale bardzo na luzie. Tylko że mój plan, że przy wielo będzie łatwiej skumać, kiedy on tak naprawdę sika, już legł w gruzach.
    O polarku myślałam, przynajmniej na spacery żeby zakładać. Ale to jeszcze trochę potrwa zanim się mój pieluszkowy stan posiadania powiększy. Trzeba najpierw wypełnić braki w kasie.


  9. #9
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Maćkowi wogóle nie przeszkadzalo że ma mokro , około pół roku nie reagował, dopiero przed drugimi urodzinami sie odpieluchował
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  10. #10
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    u nas dokładnie to samo, Franek jak był bardzo malutki jeszcze to nawet jak miał ubranko przesikane - jak mu z pampka wyciekło nieżadko (do 2.5mca byliśmy na pampkach) to nie robiło to na nim żadnego wrażenia, mógł leżec taki cały mokry i nic, kupa też - zero reakcji. Potem kupa zaczęła mu czasami przeszkadzac, ale na mokro nie reaguje nigdy...

  11. #11
    Chustonoszka Awatar Dobromiła
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Zielonka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Aktualizacja: Maluszek jednak nauczył się, że mokra pielucha nie jest dobra. Zajęło mu to jakieś dwa tygodnie. Widać na początku było to dla niego zbyt nowe i musiał przemyśleć sprawę.


  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Stolica i okolica
    Posty
    276

    Domyślnie

    U nas to samo połączone z buntem siadania na nocnik lub wc oraz buntem zmiany pieluchy...
    Ula, mama Seweryna (marzec 2008) i Bruno (listopad 2009)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •