Zobacz wyniki ankiety: JakÂą ocenĂŞ dajesz Rapalu?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    6 8.57%
  • 2

    7 10.00%
  • 3

    17 24.29%
  • 4

    33 47.14%
  • 5

    7 10.00%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 104

Wątek: Bebelulu Rapalu (chusta wiązana)

  1. #81
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    edit: a tym wielu osobom przez ostatni rok tez farbowala?
    Nie wiem, może niech się wypowiedzą? Bo nie mogę znaleźć wątku w którym są recenzje tej chusty.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  2. #82
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    aha to testowa przeciez jej cos dzis mam nie tak z glowa
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  3. #83
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odynka Zobacz posta
    aha a Ty ja pralas pierwszy raz tak? sorry ze tak dopytuje ale jakos nie zrozumialam
    Ja ją prałam pierwszy raz, przyszła czysta, w poniedziałek jedzie dalej więc ją wyprałam. Ile razy była prana przed tym jak do mnie trafiła - nie wiem.
    Chusty piorę razem z ubrankami dziecięcymi, mam na nie oddzielną miskę więc do dziecięcych brudów nie trafia nic innego. Piorę w Loveli Kolor, pranie było w 40 stopniach. No i wiem co rozwiesiłam na suszarce, nie było tam nic nowego, ani nic innego w kolorze turkusowym, same stare, ciągle prane i używane ubranka.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  4. #84
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Miałam kilka chust rapalu i to na ogół zazwyczaj niemalże nówki. Prywatnie nie mam i nie będę mieć. Nie wyobrażam sobie mieć ją jako jedyną chustę będąc chustonówką. Te, z którymi miałam styczność, wiem że były już kilka razy prane, są nadal bardzo sztywne. Dużą trudność dla początkujących rodziców stanowi dociąganie. Mimo chęci pomocy w dociągnięciu i ja miałam niemały problem.
    Nie neguję->nie wykluczam, że z czasem zmięknie. Niemniej na pocżątku... uff, dobrze że od niej nie zaczynałam.

  5. #85
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    mi ostatnio udało się zdobyc rapaluska używanego i powiem że bardzo się zdziwiłam bo mięciusi okropnie, musiał byc baaardzo kochany Mi jakoś to się nigdy nie udało aż tak złamac
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  6. #86
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    że tak powiem - nie ma czarno białej rapalu i nigdy nie było
    chcialam prosic o uaktualnienie: widzialam gdzies na sprzedaz rapalu bez nazwy modelu, ktore wylgadalo na biale w czarny wzor äbstrakcyjny". Na stronie makaku juz go nie ma, ale wyglada jak "lawenda ciemna"tylko ze bialo-czarny. Czy dobrze oceniam kolor?
    EDIT: A jednak! na innym komputerze chusta bialo czarna stala sie lawendowa w ciemnofioletoy wzor!

    A czy istniala Rapalu w kolorze zwykly natural, bez wzorow? to starsza czy nowsza wersja?

    jakies recenzje nowych Rapalu?
    Ostatnio edytowane przez abeba ; 21-02-2011 o 14:35


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  7. #87
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    No i dotarła i do mnie - w porównaniu z poprzednio testowanym egzemplarzem chusta jest cieńsza. I ma ładnej szy kolor, wzorek można by sobie odpuścić ale na szczęście jest mało widoczny.
    Sztywna. Dostałam egzemplarz wyprany i wyprasowany, prawie że stał w miejscu. Po tygodniu wiązania w warkocze i siedzenia plus trochę noszenia jest lepiej - z ciekawości wyprałam (nie farbuje w 40oC) i jest gorzej niż po noszeniu ale lepsza niż jak ją dostałam. W sumie jak na chustę testową to jednak decha - widać chociażby jak konce chusty sterczą u pasa zamiast zwisać sobie. I trzeba naprawdę solidnie dociągać - jakoś zabrakło mi siły

    W dalszym ciągu nie rozumiem po kiego ta kieszeń. Ale środek ładnie zaznaczony - tu inni producenci powinni brać przykład zamiast pakować odstające metki.

    fotę też mam, a co

    dziękuję za możliwość testowania
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #88
    Chustomanka Awatar Meppel
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Gdanisko/Toruń
    Posty
    791

    Domyślnie

    Testowałam tę piękną turkusową, której Mayka się pochwaliła się zdjęciem.
    Przed praniem była dosyć miękka, po - sztywna.
    Nosiłam w niej w święta plecaki. Absolutnie nic mi nie opadało. Prawdę mówiąc - w końcu byłam zadowolona z wiązania na plecach. Może na plecaki lepsza taka sztywna. Bo sztywna jest. W tym przypadku była to dla mnie zaleta.
    Kolor, w moim małym sennym miasteczku, gdzie byłam jedyna osoba z chusta - naprawdę robił wrażenie.
    Nie podobała mi się jednostronność - przez nadruk. W ogóle nie podoba mi się nadruk.
    Kieszonki w chustach ogolnie uważam za zbędne, nie kierowałabym się tym kryterium przy wyborze chusty.
    Za samonośne plecaki - 4. - 1 za nadruk.
    Mogłabym tę chustę mieć w mojej szafie.
    Dziękuję za możliwość testowania.
    Tymianek 4 wrzesień 2008
    Tomił 23 wrzesień 2010













  9. #89
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    U mnie też gościła turkusowa chusta i było nam miło. Nosiłam i młodszego 8kg na dłużej, i starszego na krótko.

    Plusy:
    trzyma po zawiązaniu jak skała
    doskonale odejmuje i rozkłada ciężar - starszak w plecaku prostym bez problemu w ramionach
    ładnie wkomponowane oznaczenie środka metką
    nienarzucające się logo firmy
    małe skosy - takie lubię
    energetyczny kolor

    Minusy:
    sztywna
    duży węzeł
    trudna w dociągnięciu
    nieładny jednostronny wzór, który jest mało kontrastowy i prawie go nie widać
    niestarannie wykończona - po otwarciu kieszonki widać było wyciągnięte nitki, poza tym super odszyta

    Jednak więcej plusów wyszło Bo uczucia miałam naprawdę mieszane.
    Dla nówki raczej się nie nadaje, bo nie wiąże sama i jest sztywna. Bardziej widziałabym ją jako kolejną w stosiku chustę u kogoś, kto ceni walory praktyczne - dość grubą, nośną i wytrzymałą, bo urodą nie powala.

    Zdjęcie w akcji, na pierwszym planie widać wzorek, w oczy się nie rzuca
    Ostatnio edytowane przez AS ; 04-05-2011 o 22:48 Powód: foto
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  10. #90
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    25

    Domyślnie

    A mi się kolorek podobał - lubię takie energetyczne i w sam raz na lato będzie
    Może miałam już bardziej miękkie chusty, ale ta na pewno już nie jest twarda. Jest cienka i bardzo dobrze nosi, chociaż może faktycznie ciężko sie ją dociąga. Ale za to jak już złapie, to trzyma mocno!
    Dziękuję za możliwość testowania
    mama Emilki od 03.03.2008 i Aleksandra od 25.01.2011

  11. #91
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    Przepraszam za OT ale gdzie można nabyć tę chustę? Bo szukam szukam i nic
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  12. #92
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    w mamuce, (mamuka.pl) ale tego koloru już raczej nie ma.

  13. #93
    Chustofanka Awatar pauladuch
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kartuzy
    Posty
    492

    Domyślnie

    Dziękuję. Już tam byłam wcześniej, liczyłam na adresik z tym wzorem. Rapalu są jeszcze produkowane?
    Moje pierwsze szczęście: Karolinka 21.08.2004
    Szczęścia nigdy za wiele: Dominiczka 17.10.2010 i Staś 20.03.2013


  14. #94
    Chustofanka Awatar malutk_a
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    380

    Domyślnie

    dziekuje za mozliwosc testowania.
    powiem tak w szoku bylam jak ja wyciaglam, ze ona taka cienka. kolor nawet nawet wzoru z sumie nawet nie widac trzeba sie dobrze przypatrzec. mnie nosilo sie dobrze trzymalo wiazanie calkiem niezle moje 9 kilo szczescia,tylko czasem mialam prob;lem z dociagnieciem ale w sumie nie bylo najgorzej. jak dla mnie kieszonka zbedna w sumie ani razu jej nie uzylam. ogolnie na plus

  15. #95
    Chustonoszka Awatar kasiap34
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    51

    Domyślnie

    dziękuję za możliwość testowania
    chusta w ładnym kolorze ale nadruku prawie nie było widać, mógłby być bardziej wyraźny
    zaskoczyła mnie po wyjęciu bo była dosyć miękka ale po praniu zrobiła się sztywniejsza ale nie miałam problemu z dociąganiem , zarówno malucha jak i starszaczkę nosiło mi sie dobrze bez żadnych zastrzeżeń
    mogłabym mieć taka chustę i nawet się zastanawiam tylko inny kolor i wyraźniejszy wzorek
    a są może kółkowe? czy trzeba by uszyć?
    Michałek 05.03.2007, Madzia 27.06.2009, Ania 26.02.2011

  16. #96
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    i ja miałam do testów, ale nie testowałam, bo niestety nie miałam kiedy. Z wyglądu bardzo przyzwoita, ale nie powaliła mnie. mam za to rapalu brązową i bardzo dobre mam o niej zdanie, mieciutka moim zdaniem, choć niewiele używana. Mam wrażenie, ze mimo iz skosnokrzyzowa, ma jakby 2 strony (w tej testowej tez to zauważyłam), jedna strona ma taki jakby meszek, ale nie przeszkadza to, jest przez to bardziej miękka. Nosiliśmy dziś troszkę w górach, bardzo fajnie niosła ok.12 kg. Łatwo sie wiąże (tzn.plecak prosty bo innych nie próbowałam). Polecam, bo cena korzystniejsza niż pozostałych chust, a bardzo fajna.

    edit: w ankiecie dałam 4, bo jednak na tle wcześniejszych moich babylonii czy girasoli wypada słabiej
    Ostatnio edytowane przez Wika ; 17-08-2011 o 23:19

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  17. #97
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    i ja testowałam rapalkę. Kolor piękny, praktyczna kieszeń. Nosiłam 6kg syna, zamotana w kieszonkę i 2x. Ciężko powiedzieć przy tej wadze o nośności. Fajnie, że ma małe skosy. Trochę trudna w dociąganiu w przeciwieństwie do mojej starej i złamanej rapalki, gdzie dociąganie to pryszcz. Na tle moich innych chust, w tym rapalki wygląda słabiej. Dziękuję za możliwosć testowania!
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #98
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Dziękuje za możliwość testowania turkusowej rapalki
    Kolor przecudny
    Nosiłam 2 razy swoja 3 letnia Damę Jak dla mnie oki... jej też się podobało, ale...
    Szmata dość sztywna, dostałam nie praną (chyba, że się mylę) i to co przyszło posłałam dalej...
    Po dociągnięciu trzyma i nie puszcza A prawie 13 kg nosi fajnie - choć nie ponosiłam za dużo

    M. X.08 [*] M. X.12

  19. #99
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franciszka Zobacz posta
    Dziękuje za możliwość testowania turkusowej rapalki
    Kolor przecudny
    Nosiłam 2 razy swoja 3 letnia Damę Jak dla mnie oki... jej też się podobało, ale...
    Szmata dość sztywna, dostałam nie praną (chyba, że się mylę) i to co przyszło posłałam dalej...
    Po dociągnięciu trzyma i nie puszcza A prawie 13 kg nosi fajnie - choć nie ponosiłam za dużo
    prana, podobno nie prasuje się rapalek bo sztywnieją, ale to się niedawno dowiedziałam
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #100
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    Troszkę się wątek zakurzył Ja posiadam rapalkę turkusową we wzorki i też farbuje, niestety. Jestem tym niemile zaskoczona. Może pytanie jest głupie- ale czy to farbowanie można jakoś wyeliminować? Bo już synek ma parę turkusowych body A poza tym- całkiem ok, bez porównania do paisleya czarnego, który był moją pierwszą chustą. Nie piorę jej często, nie prasuję, warkocz na noc i jest całkiem, całkiem, jeśli chodzi o dociąganie
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •