Zobacz wyniki ankiety: JakÂą ocenĂŞ dajesz Rapalu?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    6 8.57%
  • 2

    7 10.00%
  • 3

    17 24.29%
  • 4

    33 47.14%
  • 5

    7 10.00%
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 104

Wątek: Bebelulu Rapalu (chusta wiązana)

  1. #61

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie w jaki sposób zdobyłyście chusty do testowania?

  2. #62
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie rapalu

    hej, ja nie zdobywalam do testow, ale z tego, co wiem, dziewczyny sobie to oglaszaja i zaklepuja kolejke. ja mam rapalu, to moja I chusta. jest troche sztywna, ale naprawde bardzo dobrze mi sie w niej nosi, jest baardzo solidna. jak chcesz to napisz - wysle Ci zdjecie.
    pozdrawiam

  3. #63
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emalenth Zobacz posta
    Witam
    mam pytanie w jaki sposób zdobyłyście chusty do testowania?
    zobacz w dziale "testy"
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  4. #64
    Chusteryczka Awatar djdag
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Poznań/Kiekrz
    Posty
    1,716

    Domyślnie

    miałam możliwość testowania niebieskiej rapalu, kolor nie mój, ale podobał się Marcie, więc łatwiej było ją zamotać. Pierwsze wrażenie, to sztywna i gruba chusta, dociąga się ciężko, ale zawiązana dobrze trzyma. I jest nośna, tzn. 12 kg Marty nie było tak bardzo odczuwalne Zdjęć niestety nie mam, nie było wtedy komu robić

  5. #65
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthr...cenę&p=540602
    tu są zdjęcia mojej rapalu afrykańskiej w użytku. Bardzo cieplutka chusta (pewnie nie na lato) ale na ciężkiego dzieciaka ok.

  6. #66
    Chustomanka Awatar tysiula
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Piaseczno, mazowieckie
    Posty
    669

    Domyślnie

    Testowaliśmy niebieską Rapalu. Trochę szorstka w dociąganiu. Ciężko szło, ale już dociągięta bardzo ładnie trzyma, nie czuć ciężaru dziecka (ponad 8 kg), nie opada, nawet po długim spacerze nadal nie musiałam dociągać. Ta kieszonka dla mnie zbyteczna. A nawet przeszkadzała mi trochę w zawiązaniu końcówek. Nie wiem jak mogłabym ją wykorzystać. Ogólnie daję 4. Dziękuję za możliwość testowania.

    ***
    4pupy - naturalnie dla pupy
    ***
    "Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
    D. Adams

  7. #67
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Sochaczew
    Posty
    48

    Domyślnie

    Niebieska Rapalu. Po pierwsze zupełnie nie mój kolor, więc od razu nie zapałałam do niej wielką sympatią. W dotyku jak flanelkowy kocyk, trochę trudno nam było dociągać krawędzie ale jak już dobrze dociągnęłam to trzymała na prawdę super - czułam taką stabilność, której nie mam w innych chustach (myślę, że to uczucie powoduje grubość i zbitość chusty).
    Pierwszy raz wyszedł nam w tej chuście plecaczek i Basia od razu usnęła więc chyba było jej wygodnie Jak dla mnie zbędna kieszonka i niezbyt ładnie przyszyte metki oznaczające środek chusty. Może gdybym troszkę dłużej ją ponosiła to bym się do niej bardziej przekonała ale na razie daje ocenę 3. Dziękuję za możliwość testowania.


  8. #68
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    testowałam niebieską rapalu -
    kolor porażający lubię intensywne barwy ale ten mi specjalnie nie podszedł. chusta fajna i niezbyt gruba, taka w sam raz jak dla mnie nosiło się dobrze, dociągało nieźle ale w plecaczku upiła Synusia w szyję - zdaję sobie sprawę, że pewnie zbyt mocno dociągnęłam tym niemniej nigdy jeszcze mi się coś akiego nie przytrafiło...
    daję 4
    , ,

  9. #69
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Mam dwie Rapalu (brązowo-turkusowy i czarno-fioletowy paisley). Jedna jest dobrze już złamana a druga praktycznie nówka (dostałam ją niejako w spadku). Rapalu nosiłam od początku chustowania córeczki i szczerze mówiąc z przyjemnością odłożyłam na dno szafy, gdy przyszedł do mnie Hopek.
    Rapalu jest:
    1. zbyt gęsto tkana - sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie przepuszczała powietrza,
    2. jednostronna (przynajmniej te moje) - co akurat mi się w miarę podoba bo daje ciekawy efekt ale wolałabym dwustronną
    3. nadrukowana - lepszy byłby żakard, zwłaszcza przy tych paisley'ach
    4. przy coraz cięższej córeczce zaczynała się wrzynać
    5. no i opada mi przy dłuższym noszeniu.

    Ale ma wspaniałe wzory - bardzo mi się podobają te nowe śnieżynki na białym tle

  10. #70
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Mam i nie chcę mieć więcej. Chociaż podobno te najnowsze chusty (jakoś koniec 2009 lub początek 2010) są cieńsze niż te z 2009 roku.
    A szkoda, bo bardzo podoba mi się ta biało czarna.
    Są sztywne mimo wielomiesięcznego katowania jej, bardzo gęste i mało przepuszczają powietrza.
    Wzór nadrukowany. Wielka szkoda, bo gdyby to był żakard, to może bym jeszcze zmieniła zdanie.

  11. #71
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Almelle Zobacz posta
    Mam i nie chcę mieć więcej. Chociaż podobno te najnowsze chusty (jakoś koniec 2009 lub początek 2010) są cieńsze niż te z 2009 roku.
    A szkoda, bo bardzo podoba mi się ta biało czarna.
    Są sztywne mimo wielomiesięcznego katowania jej, bardzo gęste i mało przepuszczają powietrza.
    Wzór nadrukowany. Wielka szkoda, bo gdyby to był żakard, to może bym jeszcze zmieniła zdanie.
    że tak powiem - nie ma czarno białej rapalu i nigdy nie było

  12. #72
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    że tak powiem - nie ma czarno białej rapalu i nigdy nie było
    <drap drap drap po głowie>

    przepraszam, że się wetnę między wódkę a zakąskę, ale czy ta chusta Rapalu natural w kwiaty to nie jest czarno-biała ?! SZOK a mnie się zamyśliło nawet nad nią przez chwilę...

    Nie chciało mi się zdjęcie zlinkować a szkoda, bo byłoby łatwiej wyjaśnić o którą mi chodzi.

    No i widzę, że nie tylko ja myślałam, że jest czarno-biała - pocieszające, bo już myślałam o pójściu do okulisty
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 25-05-2010 o 02:29 Powód: dopisek, żeby nie postować nieporzebnie

  13. #73

    Domyślnie

    Witam! chusta w kwiaty jest w kolorze naturalnym, a nadruk jest ciemnobrązowy. Kolory mogą się różnić w zależności od ustawień monitora.
    www.mamuka.pl wyłączny dystrybutor chust Bebelulu -
    chusty wiązane, kółkowe i pouch a także pościele, śpiworki, patchworki, biżuteria dla mam, zabawki i masa różności dla kobiet w ciąży, po porodzie i małych dzieci...
    www.planetadziecko.pl - ciekawy konkurs!

  14. #74
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Testowaliśmy niebieską Rapalu. Kolor i wzór przepiękne!!! Bardzo mi się spodobały! Szczególnie przy mokrym materiale. Wykończenie staranne.
    Sama chusta dość sztywna, gruba i ciężko się dociągała, ale może po prostu nie złamała się jeszcze dobrze, bo ona była niedawno dodana.
    Dziękuję za możliwość testowania!
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  15. #75
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bebelulu Zobacz posta
    Witam! chusta w kwiaty jest w kolorze naturalnym, a nadruk jest ciemnobrązowy. Kolory mogą się różnić w zależności od ustawień monitora.
    Aaaaa. no to zmienia postać rzeczy! Bo na ekranie to na serio wyglądało na czarno-białe. To dobrze, że się dowiedziałam, bo te wzorki takie piękne, że już chciałam furmankę zaprzęgać i do stolicy jechać ale tak konie się nie zmęczą bo natur plus brąz to jednak nie dla mnie.

  16. #76
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Testowałam nową turkusową rapalu (w zielonkawe trójkąty). Zdjęć nie mam, bo nie miał kto zrobić
    Otóż spodziewałam się, że po roku testów będzie bardziej miękka niż rapalu jaką miałam kiedyś od nowości (rok temu miałam ciemną lawendę). Nie jest. Daleko jej do mojej lekko złamanej Ulli. Trudno mi się ją dociągało (pomimo ponad rocznego doświadczenia w chustowaniu i styczności z różnymi chustami). Fakt - dobrze nosi, aczkolwiek nie miałam możliwości wypróbowania jej w rzeczywistych warunkach na spacerze bez kurtek.
    Ale teraz dla mnie najgorsze - dziś wrzuciłam ją do pralki (40 stopni, program codzienny) i zafarbowała. Chusta używana intensywnie rok, prana przez wiele osób nadal farbuje? Całe szczęście nie było w pralce nic cennego czego mogłabym żałować, ale błękitne tetry nie wyglądają elegancko
    Czuję się ostatecznie zrażona do rapalu. Ot co
    Ostatnio edytowane przez Bonita ; 19-02-2011 o 14:09
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  17. #77
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    hmm dziwne, moje Bebelulu nie fabuje wcale, wczoraj pierwszy raz prałam brąz paisley i nie farbuje, wcześniej też miałam Rapalu i nigdy nie farbowała...
    edit: a tym wielu osobom przez ostatni rok tez farbowala?
    Ostatnio edytowane przez odynka ; 19-02-2011 o 15:07
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  18. #78
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    jeśli chodzi o moje rapalki to też nigdy nie było problemów że pofarbowały .... a może MamoBasi coś Ci się jednak zawieruszyło w praniu i może to nie od chusty?
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  19. #79
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ja mam od nowości ciemno czekoladowa nie farbowałanigdy pomimo ze prałam w temp wyższej niz zalecana-jedyna chusta której to zrobiłam ale była mocno uciaprana z trawy i błota nie farbowała wogule a to coiemna chusta-męża ulubiona
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  20. #80
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Zafarbowała właśnie ta chusta. Nic się nie zawieruszyło, przecież widzę co wisi na suszarce Ale już ktoś mi kiedyś powiedział że turkusowy barwnik właśnie taki jest - nie pierwszy raz to właśnie turkusowy materiał mi puścił farbę.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •