Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: problem z dlugością perły nati

  1. #1
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Question problem z dlugością perły nati

    Po praniu chusta perła (bambus+bawełna) z rozmiaru standardowego skurczyła się do rozmiaru 4,2. Chusta została wyprasowana, kilka razy zamotana, ale jakoś nie chce się wydłużyć. Czy ona wróci do pierwotnej długości? Czy ktoś też tak miał? co zrobić zeby się rozciągnęła?
    I jeszcze jedno.. chusta przy dociąganiu jakby skrzypi, trzeszczy (wydaje taki blizej nieokreślony dzwięk) czy też tak macie?
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar monika999
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,831

    Domyślnie

    ja mam diamentowy bambus z bawelna i nic sie nie dzialo po praniu. nie wydaje tez zadnych dzwiekow, moze to jakis feler pojedynczy. pisz do Natali ona napewno ci pomoze

  3. #3
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    namocz ją i jak będziesz rozwieszać, to powyciągaj - tak jak kiedyś się pościel do magla szykowało; ewentualnie zrob sobie huśtawkę i trochę sie pobujaj, powinno być oki.
    aha - perly sie niby nie powinno prasować(ale ja prasuję bo wolę jak jest śłiska)

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    ja mam tak jak Ty tzn przy perle z bawełną Z no-cottonem nie zrobiło się nic - ale to może dlatego, że była już prana chyba z 10 razy. Perła style skurczyła się i taka jest. Niedługo zamierzam zrobić tak, jak radzi Sowa i zobaczymy. Taka długość jak ta nie przeszkadza mi zanadto, ale to wkurzające, że kupiłam 4,7 a mam wersję krótszą Acha - i to no-cottona nie powinno się prasować - tak pisała Natalia
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Mnie sie tak zdaezylo tylko na poczatku po zakupie nowej perełki. Potem z kazdym kolejnym praniem w ogóle na to nie zwracałam uwagi - prałam w proszku dziecinnym w niewielkiej ilości, bez płynu do płukania, prasowałam po praniu, nawet jej nie wyciągałam. Jak ją sprzedawałam mierzyłam dokladnie długośc (niestety już nie pamiętam ) - rozmiar zachowała
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  6. #6
    Chustonówka Awatar rudziutka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    36

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówczyniami.
    Kurczy się w praniu baaardzo - dokładnie 1 rozmiar - po intensywnym noszeniu mniej więcej dochodzi do siebie.
    Ja chciałam nawet awanturę robic pierwszej właścicielce ze mi 4,2 sprzedała a miał byc standard, ale przytomnie poczekałam kilka noszeń...

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    117

    Domyślnie

    Moja tez sie skurczyła, zła jestem jak pieronJa rozciagalam i na mokro i po suszeniu i troszke sie wydłużyła, ale i tak sie w nia nie zamotam
    Mama Kasi i Kuby

  8. #8
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    a moja odwrotnie. chociaz temat stary odkopuję. miało byc 4,4 a dostałam o wiele dłuższą... maxi... zobaczymy ile się skurczy
    Drugi chuścioch w drodze

  9. #9
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Livonia Zobacz posta
    a moja odwrotnie. chociaz temat stary odkopuję. miało byc 4,4 a dostałam o wiele dłuższą... maxi... zobaczymy ile się skurczy
    wlasnie szukalam TWojego watku bo chcialam spokojnie przeczytac
    moze sprzedajaca sie pomylila?
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  10. #10
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    grimma - dział niżej wisi mój teraz wykopałam bo szukam info w ilu stopniach wyprać gada sprzedająca - chustonólwka jak ja, dzieć nie chciał się dać wiązać. kupiła standard nie mierzyła nawet.
    wypiorę, wysuszę i zamotam. Ale mi w 2 x wisi do ziemi... a nawet sobie nie wyobrażam pentelki na biodrzeDDDDD nawet jak się podkurczy to będzie mi za długa. Ale nie sprzedam za chiny bo stan ma SUPER. Kolor BOSKI (polka) A Ala zakochała się od razu! na poprzednią chustę tak nie reagowała - chyba jej się podoba miękkość i wzorek;D
    Drugi chuścioch w drodze

  11. #11
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    wyprałam - trochę się skurczyła ale ciachnąć trza będzie
    Drugi chuścioch w drodze

  12. #12
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    wyprałam 2 raz i się bardzo skróciła... ma 4,5... wyciągnie się jeszcze z powrotem? wie ktoś?

    nic ponoszę tak - długość odpowiada mi póki co ale, że skróciła się metr uwierzyć nie mogę...
    Drugi chuścioch w drodze

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Livonia Zobacz posta
    wyprałam 2 raz i się bardzo skróciła... ma 4,5... wyciągnie się jeszcze z powrotem? wie ktoś?

    nic ponoszę tak - długość odpowiada mi póki co ale, że skróciła się metr uwierzyć nie mogę...
    nie, one były/są bardzo kurczliwe

  14. #14
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    moja miała 4,6 skurczona do ok 4,4 także bez tragedii
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  15. #15
    Chustonoszka Awatar krysiia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    146

    Domyślnie

    moja standard też trochę się skurczyła, ale wróciła do swojego rozmiaru.

    co do trzeszczenia, to też tak miałam jak się złamała, zrobiła się kocykowo miękka, to przestała trzeszczeć

  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    był wątek o perłach - wynikało z niego, że np nie należy prasować ich, bo to na nośnośc wpływa.

  17. #17
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    tak czytałam. Mam ogony ale takie znośne. Nie wiem co ta moja się tak skurczyła
    Drugi chuścioch w drodze

  18. #18
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Moja wynoszona Perła (kupiłam niedawno używaną) skurczyła się w praniu z 4,2 m do ok. 3,8 m, ale wyciągnęłam ją, kiedy jeszcze była wilgotna i wróciła do swojego pierwotnego rozmiaru.

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    mialam perle rok temu, praslam na 60, nie wyciagalam i byla ok
    lada dzien bede miec bambus LL - sie tu podepne, on sie tez kurczy?

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agaja Zobacz posta
    lada dzien bede miec bambus LL - sie tu podepne, on sie tez kurczy?
    nie
    to mój drugi bambus LL, nie kurczy się, a szkoda, bo nie mają mojego rozmiaru 4,2 w ofercie i mam ogony do kostek


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •