Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 205

Wątek: Naughty Baby, kieszonka (chinki)

  1. #81
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    Pozwolicie ze sie wtrace,bo juz wiele wpisow bylo na temat prania SDB.Czy ubrania z polaru lub jakiegos innego sztucznego materialu tez pierzecie normalnie w 90 stp?Spojrzcie w metki i zobaczycie jaka jest podana temperatura.Polar czy PUL to nie bawelna ze mozna je ''katowac''na codzien we wrzacej wodzie,na rynku jest dostepnych tyle srodkow dezynfekujacych pieluchy ze ja nie rozumiem po co wy je tak gotujecie
    Ale my nie chcemy prać w 90, tylko 50-60. Przynajmniej ja. I tak piorę NB, tak samo jak BG i Wonderoo.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  2. #82
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Na stronie jest informacja, że ok. 13 listopada, czyli już niedługo.

    Wczoraj zaryzykowałam i założyłam Ewce NB z dwiema wkładkami na noc (do tej pory na noc były jednorazówki). Dziewuszysko w nocy podjada co chwilę i co chwilę pewnie siusia, co w połączeniu z porannym Wielkim Sikiem daje jakieś pół wiadra siuśków. Byłam bardzo miło zaskoczona, bo miała tylko lekko wilgotną piżamkę z przodu, reszta wilgoci siedziała karnie wewnątrz.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  3. #83
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Ale my nie chcemy prać w 90, tylko 50-60. Przynajmniej ja. I tak piorę NB, tak samo jak BG i Wonderoo.
    60 dla sztucznosci to i tak na moj gust sporo przy takim przemiale
    JA na noc wkladam flanelke+ 2 wklady i trzyma do rana,nie przemaka.Dzis testuje sciereczke z mikrofibry-8 warstw po zlozeniu wyszlo,zobaczymy.

  4. #84
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Ale my nie chcemy prać w 90, tylko 50-60. Przynajmniej ja.
    Ja też piorę w 60 stopniach pieluszki i to od samego początku. Skusiłam się jakiś czas temu i kilka razy wyprałam w 40. Ale wróciłam do prania w 60 plus dodatek antybakteryjny. Piorąc w tej temperaturze mam większą pewność, że wszystkie bakterie są wytłuczone.

    Kilka razy wyprałam w 90 stopniach i o nic się tak nie obawiałam, jak tylko o PUL.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #85
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Pieluszki zamówione we wszystkich kolorach jakiś czas temu jadą do mnie niestety bardzo długo...Strajk poczty na Wyspach spowodował utrudnienia na etapie dostawy do magazynu głównego. Czekam na konkretną date wysyłki, uprzedzono mnie jednak, że może się ona nieznacznie odwlec...

    Tak czy owak najpóźniej do 18-19.11 się ich spodziewać powinnam
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  6. #86
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    Pozwolicie ze sie wtrace,bo juz wiele wpisow bylo na temat prania SDB.Czy ubrania z polaru lub jakiegos innego sztucznego materialu tez pierzecie normalnie w 90 stp?Spojrzcie w metki i zobaczycie jaka jest podana temperatura.Polar czy PUL to nie bawelna ze mozna je ''katowac''na codzien we wrzacej wodzie,na rynku jest dostepnych tyle srodkow dezynfekujacych pieluchy ze ja nie rozumiem po co wy je tak gotujecie

    ja gotuje bo nie wierze w srodki dezynfekujace
    jak wypiore na 90 to wiem, ze na pewno sa zdezynfekowane
    z pulem w PD, Wondero i BG i HH nawet przy 90 nic sie nie dzieje, wiec co jakis czas im to funduje i zero reakcji z ich strony.
    a juz na pewno nie zalozylabym młodemu kupionej uzywanej pieluchy bez wygotowania.

  7. #87
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja rownież piorę zawsze na 60st, czasem na 90 i kieszonki zyją
    kiedyś tylko uprałam na 90 i przez pomyłkę wsypałam proszek do białego i niektóre kolory szlag trafił
    Ostatnio edytowane przez ala ; 09-11-2009 o 11:05 Powód: literówki
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  8. #88
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Ja z kolorowymi akurat piore to nie wiem,gdybym tak caly czas na 60° to wyszloby mi wszystko bialeA tak z ciekawosci,jak dlugo chodza u Was pralki na programie 60°?U mnie 3,5h,na 90 pralam kilka razy reczniki to myslalam ze pralka mi sie popsula,bo razem z podwojnym plukaniem i wirowaniem zajelo jej to 5h..U mnie im wyzsza temperatura tym dluzej pierze

  9. #89
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    u mnie 60st z praniem wstepnym 2,5godz
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  10. #90
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Ja bym sie wsciekla, gdybym musiala czekac 2.5 godziny na pranie.. u mnie 60 stopni w 60 minut

  11. #91
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    W sobotę dostałam NB w prezencie
    Wyprałam w 60 st. i nic się nie stało Pieluszka zgrabna, ładnie odszyta, ładnie leży na pupie. Ale nie mam innych kieszonek więc nie mam porównania z innymi.
    Mam BG AIO - wg mnie PUL i TPU różnią się ciut w dotyku (wydaje mi się, że PUL jest masywniejszy), ale TPU też świetnie spełnia swoją funkcję.

  12. #92
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    http://cgi.ebay.pl/500x-Baby-Cloth-D...item2302e8b281


    czy te tutaj to to samo??Bo pochodza z chin...

  13. #93
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Gdybyś czytała forum, a nie tylko chciała zechciała reklamować swoje aukcje allegro, to zauważyłabyś ,ze dawno ustaliłyśmy pochodzenie pieluszek
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #94
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Gdybyś czytała forum, a nie tylko chciała zechciała reklamować swoje aukcje allegro, to zauważyłabyś ,ze dawno ustaliłyśmy pochodzenie pieluszek
    to dlaczego wciaz sa reklamowane na tym forum jako made in uk?

  15. #95
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja z natrętnymi handlarzami rozmawiać nie będę.
    Budowanie własnej renomy nie polega na krytykowaniu konkurencji.

    Mogłaś wprost napisać o co Ci chodzi, a nie dopiero w poście skierowanym do mnie.

    Nie mam zamiaru z Tobą wchodzić w polemikę, bo jestem na tym forum by rozmawiać z mamami o podobnych zainteresowaniach(czasami przy okazji sprzedawcami), a nie z sprzedawcami udającymi zainteresowanie tematem. Łatwo to rozróżnić.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  16. #96
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Ja z natrętnymi handlarzami rozmawiać nie będę.
    Budowanie własnej renomy nie polega na krytykowaniu konkurencji.

    Mogłaś wprost napisać o co Ci chodzi, a nie dopiero w poście skierowanym do mnie.

    Nie mam zamiaru z Tobą wchodzić w polemikę, bo jestem na tym forum by rozmawiać z mamami o podobnych zainteresowaniach(czasami przy okazji sprzedawcami), a nie z sprzedawcami udającymi zainteresowanie tematem. Łatwo to rozróżnić.
    to chyba zle sie zrozumialysmy.Nie probuje krytykowac konkurencji.Chodzilo mi jedynie o fakt,ze w innym watku strasznie byly krytykowane pieluszki z chin,co sie odnosilo generalnie do tych co sprzedaje i sama uzywam.Widzac pochodzenie obu wychodzi ze to jedno i to samoWiec prosze sie tak nie oburzaj ok?

  17. #97
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Farfalino, to forum jest dla mama, ktore chca dystkutowac o noszeniu w chustach, bliskosci, a takze o roznych pieluszkach.... twoje wszystkie posty sa na temat NB... troche to nudne sie robi... czy masz cos innego do powiedzenia?

  18. #98
    Chustofanka Awatar mila
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    428

    Domyślnie

    Ja też się zainteresowałam tymi piluchami i na ebay.co.uk są podane różne przepisy ich prania raz 30 raz 45 st C, ciekawe skąd te rozbieżności? i co do których się stosować

  19. #99
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Mila: rozbierzność polega na tym, iz producent napisał na wszyswce "cold wash" co dla wielu oznacza 30 stopni. Wyjasniłam jednak sprawę bezpośrednio z producentem: 45 stopni permanentnie jest OK i co kilka prań można 60 stopni.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  20. #100
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Ja piorę zawsze na 60 ,nic się nie dzieje
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •