Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: siodełko - co poprawić?

  1. #1
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie siodełko - co poprawić?

    To nasze pierwsze wiązanie siodełka. Poradźcie, proszę, co mogę zrobić, by było dobrze?




    no tu to wiem, że masakra, zwłaszcza dolny węzeł

    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    coś mi tu nie gra. a ten pas który idzie poziomo od pleców dziecka na twoje nie powinien przypadkiem iść pod nóżką? bo teraz masz dziecia w siodełku (jak w kangurze czy plecaku prostym) ale nie masz krzyża pod pupą który to wszystko stabilizuje.

    czy to miało być tzw. siodełko z pętelką?

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    to chyba miało być siodełko proste - Jeżeli tak to ten pas zamiast na dziecka pleckach powinien iść pod nóżką.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Medal za kreatywnosc Serio!

    Powiedz, co to mialo byc, to bedzie latwiej wytlumaczyc, gdzie mozna poprawic. I ile dziecie ma?
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  5. #5
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    tak, tak kreatywność to jedna z moich lepszych zalet .To jest siodełko wg instrukcji z Natibaby. Szczerze mówiąc w tym wiązaniu tam nic nie ma o pasach idących pod nóżkami, chusta ma iść przez ramię, zawiązana na przeciwległym biodrze, dziecko wsunięte w chustę ma siedzieć na biodrze, potem chustę skrzyżowałam na ramieniu. Natomiast ten pas, który jest na plecach dziecia to pozostała długość tkaniny, którą skrzyżowałam na wysokości ramion, by Mała siedziała bardziej stabilnie - rada też z instrukcji. Także tak nieśmiało sobie myślę, że to może właśnie ten pas zakłóca odbiór? Bo już kompletnie zdurniałam.
    Jakby co, to się już wychylać nie będę i zostanę przy kieszonce i 2x
    A dziecię mia prawie 5,5.
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  6. #6
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    W linku poniżej jest fajnie krok po kroku pokazne siodełko z petelką
    http://www.chustomania.pl/online/chu...elko_z_petelka
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  7. #7
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    dzięki marza - rzeczywiście fajna instrukcja, przećwiczymy
    być może łamię prawa autorskie - jeśli tak, to wykasuję, ale chciałam tylko w celach pogladowych pokazać, że miało byc to:


    wiem, ze ten pas na ramionkach mam trochę niżej niż w instrukcji
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  8. #8
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    acha, ja już rozumię, też się z tym plątałam i myślę ,że w porównaniu do moich wyczynów super. więcej materiału pod pupę, słynne Agowe "majtasy"
    to chyba kwestia ilości materiału, to jednak wiązanie do krótkiej chusty jednak.
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  9. #9
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    dzięki rosass, tak właśnie za dużo mi tej chusty było, o tych majtasach to muszę jeszcze trochę poszperać na forum Kurcze pól nocy przez to siodełko spać nie mogłam, drugie pół jakieś bzdury mi się śniły i na ambicje mi siadło . Spróbowałam tego wiązania, które poleciła marza, wyszło tak (dzieć mi się rozmazał ) :

    ja to chyba z tymi siodełkami jakaś ograniczona jestem, albo po prostu mi "nie leżą"; w tym wiązaniu miałam problem z dociągnięciem, zwłaszcza tej partii materiału, która biegnie pod pachą, przez co wydaje mi się, że dzieć jest trochę za nisko. Co jeszcze dziewczyny?
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  10. #10
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Zrobie Ci zbiorowke, dobrze ?

    Cytat Zamieszczone przez lamassu Zobacz posta
    za dużo mi tej chusty było, o tych majtasach to muszę jeszcze trochę poszperać na forum
    Bardzo prosty trick - okolo 1/3 szerokosci materialu pakujesz miedzy siebie a dziecko tak, jakbys chciala mu zrobic "majtki". Przydaje sie do wszystkich siodelek

    Cytat Zamieszczone przez lamassu Zobacz posta
    w tym wiązaniu miałam problem z dociągnięciem, zwłaszcza tej partii materiału, która biegnie pod pachą, przez co wydaje mi się, że dzieć jest trochę za nisko.
    W siodelku z petelka male dziecie siedzi mniej wiecej na takiej wysokosci, starsze odpowiednio wyzej:



    Bardzo ladnie Ci wyszlo, kilka poprawek pomoze Ci cieszyc sie wieksza swoboda i komfortem:
    - wyzej petelka - pod obojczykiem najlepiej
    - lepsze majtki dla dziecia
    - rozloz material na ramieniu
    - dociagnij ruszajac do przodu ramieniem, na ktorym jest material i jednoczesnie ciagnac pas w drugiej rece

    Cytat Zamieszczone przez lamassu Zobacz posta
    tak, tak kreatywność to jedna z moich lepszych zalet .To jest siodełko wg instrukcji z Natibaby. Szczerze mówiąc w tym wiązaniu tam nic nie ma o pasach idących pod nóżkami, chusta ma iść przez ramię, zawiązana na przeciwległym biodrze, dziecko wsunięte w chustę ma siedzieć na biodrze, potem chustę skrzyżowałam na ramieniu. Natomiast ten pas, który jest na plecach dziecia to pozostała długość tkaniny, którą skrzyżowałam na wysokości ramion, by Mała siedziała bardziej stabilnie - rada też z instrukcji. Także tak nieśmiało sobie myślę, że to może właśnie ten pas zakłóca odbiór?
    Zeby zagospodarowac nadmiar materialu (rossas dobrze mowi, to jednak wygodniejsze jest z krotkiej chusty, choc nie ma wiazan nie do pokonania) chuste prowadzimy do tylu, ale pod nozkami dziecka. Krzyzowanie na pleckach dociska kregoslup, ktory powinien byc zaokraglony.

    Jesli masz ochote sporbowac jeszcze raz proste siodelko,to napisz mi pw, podpowiem Ci co nieco. Tu masz fotki na szybkiego na chwile przed wyjsciem do przedszkola i z wyzwalacza, wiec sorki za jakosc zobacz, w jaki sposob wywinieta jest chusta na ramieniu. I jak wygladaja majtki. I jak pomyslowy wyginacz jest z zywego dziewieciomiesieczniaka



    Cytat Zamieszczone przez lamassu Zobacz posta
    no tu to wiem, że masakra, zwłaszcza dolny węzeł
    Dolnym wezlem sie nie przejmuj, to wezel pomocniczy! Najwazniejsze, zeby ten pierwszy byl plaski i lezal dobrze miedzy lopatka a kregoslupem. A ja z dolnego robie np. polkokardke
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  11. #11
    Chustofanka Awatar lamassu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    185

    Domyślnie

    dziękuję Ci bardzo Gapa jestem, bo dopiero teraz zauważyłam Twoją odpowiedź Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zabrać się do nauki i poprawiania błędów. Dzięki raz jeszcze
    Milenka 05.2009
    Zosia 11.2018


    serendipity
    szaleństwa panny M-ki





  12. #12
    Chustonoszka Awatar Wiosenna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja też mam stresa przy wiązaniu siodełka z pętelką - ale dzięki radom, może znów sie odważę
    Agnieszka: 10.11.2008r.
    Alicja: czekamy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •