Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: pieluchy bambino mio

  1. #61
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Kupiłam prefoldy Bambino mio na próbę. Jak sobie radzicie z ich składaniem?

    Ja mam duże (zalecane dla 7-16 kg, moja córka ma ok. 10 kg.) i mam problem z upchaniem ich w otulacz (Flip, Imse Vimse). Może coś robię źle? Składałam w prostokąt - są za długie, więc podwijam z przodu (tak jak w instrukcji) ale wtedy otulacz ledwo się dopina (duży wałek po podwinięciu pieluchy z przodu) a jak już dopnę to się tworzą przerwy na nóżkach. Nie wiem czy robię coś nie tak, czy tak już jest z prefoldami....

    Z kolei zakładanie typu "twist" już lepiej się łapie w otulacz ale też strasznie upycha.

    Składanie w typową formowankę nie za bardzo bo ciężko uchwycić krańce pieluchy za pomocą snappi (mała ma spory brzuszek).

    A może powinnam im dać trochę czasu bo były prane dopiero raz/dwa razy i jeszcze się wystarczająco nie skurczyły? (Wg producenta pranie wstępne jest konieczne - właśnie dlatego że pieluchy się kurczą i nabierają chłonności, a najlepiej się podobno zachowują po 4/5 praniach)

  2. #62

    Domyślnie otulacz bambino mio

    czy polecacie ten otulacz? czy rozmiarówka jest dobrze określona? to jeden z najtanszych na rynku, więc kusi ceną ale jestem początkujaca, więc wole podpytać

  3. #63
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jest w recenzjach wątek na ten temat
    http://forum.chusty.info/forum/showt...ht=bambino+mio
    twój wątek przeniosę do tamtego i połączę.
    jeśli będziesz szukać opinii nt pieluch to już większość jest oceniona,warto pogrzebać w recenzjach i jeśli nie znajdzie się interesującego konkretu to podbijać trzeba istniejący wątek,wtedy w przyszłości łatwiej będzie znaleźć wszystko
    ewentualnie po prawej stronie jest umiejscowiony szukaj

    edit-i już gotowe
    Ostatnio edytowane przez magda1980 ; 20-10-2010 o 12:55

  4. #64

    Domyślnie

    to ja sie podepne
    czytam tutaj, ze chwalicie sobie otulacze bambino mio a moj niestety przecieka ;( wiecie jaka moze byc tego przyczyna? Moze np. byl wygotowany i sie "spsul"? Choc z drugiej strony wygotowalam kiedys przypadkowo popolini i nic mu nie zaszkodzilo wiec juz sama nie wiem
    kupilam uzywany ale podobno sporadycznie, zreszta wizualnie jest w bardzo dobrym stanie i nie wyglada zeby byl czesto prany.

  5. #65
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Napewno nie zaleca się gotowania otulaczy. Wysoka temperatura niszczy PUL.
    A w którym miejscu przecieka, tzn. co jest najczęściej mokre? (przy nóżkach, na środku, przy brzuszku?)

    Te otulacze są szyte pod prefoldy (mają falbanki i odpowiednią szerkość w kroku) jeśli zaś założy się wąski/cienki wkład np. tetrę i nie dopasuje odpowiednio zapięcia mogą się zdarzać wycieki przy nóżkach (tzn. otulacz nie przecieka, tylko są wycieki w miejscach gdzie gumka nie jest dopasowana) :-S ale zamieszałam mam nadzieję, że da się to zrozumieć

  6. #66

    Domyślnie

    Wiem, ze sie nie gotuje ale moj popolini zaplatal sie kiedys z pieluchami i nie zauwazylam

    wlasnie, ze nie przy gumkach przecieka tylko jakos tak na srodku przy pupie a stosuje go z formowankami i przecieka bardzo szybko tzn. nie mowie np. o nocy tylko normalnie w dzien wiec zmieniane czesto

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    A czy któraś z Was uzywała pieluszek muślinowych BM ( nie prefoldów)?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #68
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2015
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    94

    Domyślnie

    Mam kilka otulaczy w różnych rozmiarach i byłam z nich zadowolona. Dość dobrze trzymały, nawet przy tetrze w środku. Lubię otulacze na rzepy, ale brakuje mi tu ślepego rzepa do prania. Na szczęście trzymają na tyle mocno że kiedy zepnę pieluszkę w praniu nic się nie odpina i nie łapie innych rzeczy. Fajny krój - nie odciska się przy nóżkach a nic nie przecieka. Prefoldy moim zdaniem trochę za grube. Raczej będę je sprzedawać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •