Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45

Wątek: nosidla ergonomiczne: propozycja ankiety

  1. #1
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie nosidla ergonomiczne: propozycja ankiety

    Oto moja propozycja ankiety dotyczacej nosidel. Co o tym myslicie? Wybaczcie brak polskich liter i jezeli cos brzmi bardzo nie po polsku to poprawcie
    Osobiscie moge sie wypowiedziec na temat Ergo (musze tylko znalezc chwile wolnego czasu).


    Dane ogolne:

    Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac?

    Szerokosc:

    Czy mozna podeprzec glowe?

    Czy plecy sa wystarczajaco podparte?

    Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka?

    Material / jakosc materialu:

    Przydatnosc na co dzien:

    Szerokosc pasa na biodra:

    Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze?

    Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale?

    Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska?

    Waga:

    Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu?

    Jak wyglada?

    Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala?

    Mozliwe sposoby noszenia:

    Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse?

    Uwagi:

  2. #2
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    ooo...
    chcialam to wstawic do

    A moze by tak zaczac recenzje nosidel ergonomicznych...

    da sie jakos przesunac?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    podbijam, podbijam.
    czekam na recenzje:
    manduki,
    beco,
    patapum,
    ergo
    .
    piszcie koniecznie!

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    tez czekam...
    jestem na etapie wyboru mt czy ergonomiczne?
    jesli ergonomiczne to ktore?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    dobrze, ale to zadanie na prace domowa z centymetrem i pol godzinki sama na sam z patapkiem
    potrwa....




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  6. #6
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    ok, ja moge opisac ergo

    myslalam, ze to nikogo nie interesuje...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    piszcie, bardzo proszę. dzieciaki nam rosną, więc wybór ergonomicznych przed nami. wszystkie recki pożądane!

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Nasz zwiezla recenzja mojego ulubionego nosidla ergonomiczneg, Calyx New Standard


    Dane ogolne: bardzo pozadnie uszyte nosidlo, ciekawa kolorystyka, miekki material i rewelacyjne pod wzgledem wygody

    Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac? znam kobitke, ktora nosi w tym nosidle swoja 3 i pol letnia corcie, ja osobiscie nie mam takiego doswiadczenia, bo moj synek ma dopiero prawie 15 miesiecy.

    Szerokosc: 36 cm

    Czy mozna podeprzec glowe? tak, jest taki kapurek, ktory trzeba dodatkowo zamowic za bodajze $11, kapturek jest meiciutki

    Czy plecy sa wystarczajaco podparte? tak

    Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka? nie ma regulacji, wysokosc 47 cm
    Material / jakosc materialu: bawelna, material pierwsza klasa, mieciutki

    Przydatnosc na co dzien: po zlozeniu mozna zapakowac do hammock bag

    Szerokosc pasa na biodra: 8 cm

    Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze? pasy sa wyjatkowo miekkie, nie ma efektu tak jak przy zalozeniu gorsetu (wedlug mnie ergo, patapum, czy beco maja takie sztywne pasy biodrowe)

    Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale? bardzo dobrze

    Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska? bawelna jest przyjazna

    Waga: chodzi o wage nosidla? Nie mam wagi, wiec nie zwaze

    Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu? do malej torebki nie zmieci sie, ale do torby jaka na ogol nosi sie przy dzieciach (torby na pieluchy) to sie zmiesci

    Jak wyglada? do wyboru trzy rozne kolekcje, a w kazdej kolekcji sa trzy modele. Kolory moga byc od tych bardziej stonowanych, do bardziej zywych

    Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala? instrukcja jest po angielsku, jak dla mnie czytelna

    Mozliwe sposoby noszenia: z przodu i na plecach

    Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse? Wedlug mnie i wedlug mojego meza, to jest najwygodniejsze nosidlo jakie testowalismy (a testowalismy juz sporo )

    Uwagi:

    calyx jest bardzo nietypowym nosidlem. Pasy naramienne sa odpowiednio wyprofilowany, zupelnie inaczej sie zapinaja. Nosidlo tez ma wewnetrze siedzenie dla dziecka. Zupelnie inaczej zaklada sie malucha do tego nosidla niz np do beco, APLX, patapum czy ergo.

    Wystepuja 4 rozmiary tego nosidla. Tzw 'old standard', 'new standard', 'petite' i 'large'.
    Ja mam 'new standard' przy moim wzroscie 169 cm i wadze 67 kg. Moj maz tez moze nosic, a moj malz ma 177 cm i wazy 90 kg
    Na poczatku mialam 'old standard' ale to bylo dla nas za duze, tzn pasy byly za dlugie i nie moglam dobrze dociagnac.
    Co jeszcze... w calyxie dziecko siedzi wyzej niz np w patapum, ergo, beco, APLX.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    swietnie, czekam na fotki

    a moglybyscie przy recenzjach podawac orientacyjny koszt zakupu?

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Cena podstawowa to $129 plus chyba $11 za kaputrek.
    Narazie sa 4 kolekcje, w kazdej po 4 wzory

    Bastion Collection
    Spicy collection moj to Lemongrass
    Yume Collection
    Riverbank Collection Dionejka ma Cygnet,
    Ania z Tulikowa ma Rainbow Trout

    Tutaj fotki mojego Lemongrass i Dionejkowego Cygnet

    Cygnet z odpietymi pasami, aby pokazac pod jakim katem uszyte sa te pasy



    Zblizenie na panel, chociaz w pokoju, przy naturalnym swietle trudno troche zrobic dobre fotki, nie chcialam uzywac lampy blyskowej...



    Srona wewnetrzna nosidla, dodatkowe siedzonko dla malucha, mozliwosc regulacji

    [img:r0tcpa5z]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/w

  11. #11
    Chustomanka Awatar dioneja
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    730

    Domyślnie


    piękny!!! już nie mogę się doczekać .
    ANIA
    chuściane dzieci:
    Jakubek 07.09.06 & Zuzka Matyśka 14.03.08

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    dalszy ciag fotek:


    Lemongrass calyx z zapietymi pasami naramiennymi. Widac dokladnie mozliwosc regulacji tych pasow oraz kat pod jakim wszyte sa te pasy. Nosidlo jest z doczepianym kapturkiem




    calyx od strony wewnetrznej



    zblizenie na panel



    Pas naramienny. Posrodku sprzaczka do paska, ktroy jest z przodku, na klatce piersiowej, tutaj tez jest trzypunktowa mozliwosc regulacji tego pasa



    Pasy naramienne obu nosidlel. Prosze zwrocic uwage na wykonczenie pasow


  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    Linda a nosiłas w ergo?
    jesli tak to jak ma sie on do calyx?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mysza
    Linda a nosiłas w ergo?
    jesli tak to jak ma sie on do calyx?
    i do manduki.
    poprosimy o analize porownawcza.

  15. #15
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Dane ogolne: Ergo Baby Carrier New Generation

    Od jakiego wieku / rozmiaru mozna uzywac? Wedlug producenta od 4 miesiaca, tak naprawde dopiero wtedy kiedy doly podkolanowe dzieciaczka dosiegaja brzegow panela (najczesciej dopiero ok. 6 miesiaca).
    Jest tez wkladka dla noworodkow, ale dosyc nieszczesliwie pomyslana – odradzam.


    Szerokosc: panela – ok. 34 cm

    Czy mozna podeprzec glowe? Ergo ma taki kapturek, z cienkiego materialu i dwoma pasami z zatrzaskami. To podpiera na tyle glowe, ze jak dziecko spi, to nie wisi ona calkiem do tylu, ale o wystarczajacym podparciu nie moze byc mowy. Pozy tym zapiecie tych pasow od kaptura, jak dziecko jest z przodu, nie jest najlatwiejsze, ale tez nie tak konieczne.

    Czy plecy sa wystarczajaco podparte? Tak

    Czy mozna regulowac szerokosc nosidla i czy jest ono wystarczajaco dlugie, zeby zapewnic miejsce dla rosnacego dziecka? Nie ma zadnej mozliwosci regulacji, dlugosc jest ok.

    Material / jakosc materialu: bardzo dobra. Wiele razy spotkalam sie z opinia – zyczeniem, ze wspaniale by bylo polaczyc jakosc Ergo z mozliwosciami Manduci

    Przydatnosc na co dzien: zalezy w jakich sytuacjach i dla kogo. Ja jestem aktualnie wielka fanka kolkowej, ale moj maz uwielbia Ergo (czesciowo tez dlatego, ze nic innego nie jest w stanie sam zalozyc ).

    Szerokosc pasa na biodra: Najszersze miejsce na srodku – 12cm, przy zapieciu 7cm.

    Czy pasy sa wygodne w noszeniu a zapiecia latwe w obsludze? Pasy sa bardzo wygodne (naprawde grube), latwe w obsludze jezeli pakujemy dziecko na plecy, ale jezeli dziecko jest z przodu to zapiecie pasa laczacego pasy naramienne tez nie jest najlatwiejsze.

    Czy szwy sa dobrze wykonczone i wytrzymale? Tak.

    Czy uzyty material jest przyjazny dla srodowiska? Jest tez wersja (drozsza) z bawelny organicznej.

    Waga: 690g

    Czy da sie nosidlo schowac do torebki? Jak duze jest po zlozeniu? Do torby na pieluchy bez problemu.

    Jak wyglada? Porzadnie. Inne okreslenie nie przychodzi mi do glowy.

    Czy instrukcja dolaczona do nosidla jest zrozumiala? Kupowalam ponad rok temu, moze sie cos zmienilo, ale instrukcja w formie ksiazeczki nie byla zbyt zrozumiala, dolaczone DVD – ok.

    Mozliwe sposoby noszenia: z przodu, na plecach i na biodrze (nigdy nie probowalam na biodrze, ale raz widzialam i nie wygladalo to zle).

    Czy uwazasz ze nosidlo jest wygodne i nadaje sie takze na dlugie dystanse? Jest wygodne, szczegolnie bym polecala na dlugie dystanse z malymi dziecmi (urlop, wyprawy do lasu, w niskie gory – suuuper nawet dla naszego 2,5 latka).

    Uwagi: Za co uwielbiam Ergo – rewelacyjnie nadaje sie do noszenia w ciazy – z dwulatkiem na plecach i pasem zapietym pod brzuchem, bylo mi calkiem wygodnie.

    Praktyczna jest kieszonka na panelu.

    Fajna jest mozliwosc dokupienia plecaka, ktory mozna przymocowac do Ergo. Jest takze torebka do przymocowania na pasek i torebka do chowania Ergo.



    Czekam na pytania

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Mysza, nie nosilam w Manduce, wiec sie nie wypowiem. Nosilam troche w ergo, wygodniej mi w calyxie. Ja ogolnie lubie nosidla z bardziej miekkiego materialu, a calyx do tych mieciutkich nalezy. Sa natomiast mamy, ktorym ergo bardzo pasuje (tatusiowie tez )

    Nosilam w AMC II, beco, Jetpaku, Patapum, Kanga X, Kanga J, APLX, Sleepy Nico, Moshi Baby, Connecta. Z nosidel, ktore sobie zostawilam to APLX i Kanga X. Te dwa ostatnie tez bardzo lubie.

  17. #17

    Domyślnie

    To ja dorzucę jeszcze fotki mojego Calyxa







    Niestety zdjęcia nie oddają prawdziwych kolorków i uroku calyxa.
    Nie będę powtarzała tego co już Linda pisała o tym nosidle, jest po prostu super! Miękkie, z cudnej tkaniny i baardzo starannie uszyte. Póki co mogę je oceniać od strony wizualno-wykończeniowej bo jeszcze w nim nie nosiłam. Dla Igorka jest sporo za duże, a Paweł zgodził się do niego wskoczyć tylko raz

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    15

    Domyślnie


  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    milanĂłwek
    Posty
    260

    Domyślnie

    ech kusicie mnie tym calyxem, zwlaszcza po recencji ergo, sklaniam sie w strone calyxa...
    a czy dla 8 miesieczniaka ok 10kg i 80cm bedzie dobre?
    no i kwestia zasadnicza - jak nabyc
    (bo manduca wiem ze u vegi, ergo gugugaga a to?)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Rebecca, czyli Mama By Design (MBD) nie ma dystrybutorow, mozna tylko u niej nabyc. 'Old Standard' czyli ten z dluzszymi pasami (o jakies 4-5 cm od New Standard) jest teraz w promocji, wiec jak ktos nosi rozmiar ubran niz 42, to moze to byc nosidlo dla niego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •