Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Wątek: Przodem do świata!!!

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Unhappy Przodem do świata!!!

    Widziałam zdjęcia mojego znajomego z chyba bardziej w wisiadle niż nosidle i o zgrozo!!!młody był przodem do świata.Dbając o młode pokolenie napisałam parę słów o szkodliwości i oto odpowiedź:
    BabyBjörn

    Kiedy mięśnie niemowlęcia są wystarczająco rozwinięte i dziecko jest w stanie trzymać główkę samodzielnie, z punktu widzenia ortopedii dziecięcej nie istnieją już żadne przeciwwskazania do noszenia dziecka przodem do świata. Nie stwierdzono żadnych negatywnych skutków dla kręgosłupa i pleców dziecka. Co więcej, nie istnieje żadne ryzyko, że nosząc dziecko w tej pozycji, będzie ono miało krzywy kręgosłup
    5. Czy noszenie w nosidełku nie jest groźne dla genitaliów dziecka?

    Nie istnieje żadne stwierdzone ryzyko dla jąderek chłopca i kości łonowej dziewczynki. Dolne wzmocnienie nosidełek BabyBjörn jest tak skonstruowane, aby ciężar ciała niemowlęcia rozłożył się równomiernie. W tym wieku dziecko korzysta też z pieluszek, które dodatkowo chronią to delikatne miejsce
    6. W jakim wieku mogę zacząć nosić dziecko przodem do świata?

    Niemowlęta powinny być noszone przodem do rodzica jedynie w pierwszych miesiącach życia lub zanim mięśnie szyi nie rozwiną się wystarczająco, aby trzymać główkę samodzielnie.
    Z punktu widzenia ortopedii dziecięcej nie ma żadnego zagrożenia płynącego z noszenia dzieci przodem do świata. Nie stwierdzono też żadnych negatywnych wpływów na plecy i kręgosłup dziecka. Co więcej, nie istnieje żadne ryzyko, że nosząc dziecko w tej pozycji, będzie ono miało krzywy kręgosłup
    7. Czy dziecku nie grozi nadmiar bodźców, gdy nosimy je twarzą do świata?

    Nie ma żadnych badań naukowych sugerujących, że noszenie dziecka przodem do świata powoduje problemy natury psychologicznej. Wręcz odwrotnie, obserwując otoczenie, naturę, ludzi i zwierzęta dziecko szybciej się rozwija. Większość dzieci jest bardzo zainteresowana swoim otoczeniem i chętnie obserwują świat dookoła. Mimo to, rodzice powinni zawsze zwracać uwagę na bieżące potrzeby dziecka, aby mieć pewność, że dziecko nie jest narażone na zbyt wiele stymulantów w dłuższym czasie.


    Co Wy na to??
    Aha no i usłyszałam,że stawy biodrowe dziecka noszonego w chuście ulegają zniekształceniu.
    ZGROZA
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  2. #2
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Kto Ci przysłał te wszystkie "mądrości"?
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  3. #3
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

    Domyślnie

    zamurowało mnie... jakiś lekarz to przysłał? jeżeli jest to lekarz to z miejsca powinienjuż nim nie być. jest 21 wiek a ludzie takie bzdury piszą...jedni zaprzeczają drugim...

  4. #4
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    Kto Ci przysłał te wszystkie "mądrości"?

    W pierwszym zdaniu jest wytluszczone - firma Babybjörn.

    Babybjörn ma w swojej historii wiele ciekawych zakretow. Pisalam kiedys o tym na forum, ale watek zostal opacznie zrozumiany i wyladowal w wygnanych wiec nie napisze nic wiecej oprocz tego, ze od jakiegos okreslonego czasu babybjörn zmienia nieco swoj wizerunek. Dla ciekawych - na kolejnych targach przyuwazcie katalogi produktow - te nowsze, sprzed roku bodajze, z kolorowymi nosidlami na tle kolorowych scian. Ciekawe, czy zauwazycie cos odmiennego niz zawsze.

    Oni maja tez pewna oficjalna teorie dotyczaca nozek na zabke. Ze dziecko musi miec swobode ruchu nie tylko od kolanka w dol (jak w chuscie),ale na calej dlugosci. Na haslo, ze dziecko musi miec nozki podkurczone odpowiadaja, ze owszem, w ich nosidlach dziecko ma mozliwosc podciagania nozek - jesli chce, to podciaga...

    ja bym mogla o takich roznicach pogladow podpieranych naszymi i waszymi lekarzami dosc dlugo...

    fakt faktem, ze cos sie w bb zmienia na lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Kasia ; 05-10-2009 o 09:45 Powód: dopisek
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    W pierwszym zdaniu jest wytluszczone - firma Babybjörn.

    Babybjörn ma w swojej historii wiele ciekawych zakretow. Pisalam kiedys o tym na forum, ale watek zostal opacznie zrozumiany i wyladowal w wygnanych wiec nie napisze nic wiecej oprocz tego, ze od jakiegos okreslonego czasu babybjörn zmienia nieco swoj wizerunek. Dla ciekawych - na kolejnych targach przyuwazcie katalogi produktow - te nowsze, sprzed roku bodajze, z kolorowymi nosidlami na tle kolorowych scian. Ciekawe, czy zauwazycie cos odmiennego niz zawsze.

    Oni maja tez pewna oficjalna teorie dotyczaca nozek na zabke. Ze dziecko musi miec swobode ruchu nie tylko od kolanka w dol (jak w chuscie),ale na calej dlugosci. Na haslo, ze dziecko musi miec nozki podkurczone odpowiadaja, ze owszem, w ich nosidlach dziecko ma mozliwosc podciagania nozek - jesli chce, to podciaga...

    ja bym mogla o takich roznicach pogladow podpieranych naszymi i waszymi lekarzami dosc dlugo...

    fakt faktem, ze cos sie w bb zmienia na lepsze.
    na zdjeciach jest piekny pan jak zawsze. ale dzieć reklamowany przodem do rodzica i nozki ma nawet szeroko. tyle ze dzieć jest mały a nosidło nadal jest wisiadłem z przegrodą miedzy rodzicem i dzieciem...




    a tu mnei nieco ten łepek przeraza


    co do tematu- chyba sie z ciekawosci u nich zarejestruje bo info medyczne dostepne tylko po zalogowaniu...
    Ostatnio edytowane przez morepig ; 05-10-2009 o 09:54

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  6. #6
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    no dobrze, ale masz caly katalog przed soba?

    jesli tak, to policz, ile jest fotek
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kulka37
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,893

    Domyślnie

    Ale jaja!Kto przesłał ten tekst?Dobrze,że rusza akcja Kanguromania,może świadomość będzie większa.

  8. #8
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Moja koleżanka też zamieściła w necie zdjęcie ze swoją malutką (3 m-ce) córeczką w wisiadle przodem do świata. Ale ja już nie uświadamiam, nic jej nie napisałam, trudno, to ona jest odpowiedzialna za to dziecko a nie ja, nie moja sprawa. Przykro mi się tylko zrobiło

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    nie mam nigdy sie BB nei interesowalam (babybjornem a nie babylonia )

    skan, skan, skan, skan!

    btw- one sięnazywają"soft carriers"..?
    Ostatnio edytowane przez morepig ; 05-10-2009 o 10:09

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Znajomy.I bądź tu mądry-jak mu przetłumaczyć,że to ze szkoda dla dziecka. Niemniej, ten znajomy, trzyma się swojej wersji i to trudna sztuka będzie mu przetłumaczyć. Ale czekam na pomysł jak to zrobić!!

    No właśnie przykro mi się zrobiło.
    Ostatnio edytowane przez Behemot ; 05-10-2009 o 10:13
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  11. #11
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    A dlaczego na siłę przekonywać? Przesłałaś mu swoją opinię, ma dostęp do informacji i może sam zdecydować. Może się narażę, ale nie jestem na 100% pewna, że mój sposób noszenia jest optymalny dla dziecka. Przeczytałam ile mogłam, zapoznałam się z różnymi opiniami i uznałam, że dla nas będzie najlepszy, ale nie twierdzę, że cały świat powinien nosić w chustach. Zawitkowski odradza noszenie w pionie do piątego miesiąca życia.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anifloda Zobacz posta
    A dlaczego na siłę przekonywać? Przesłałaś mu swoją opinię, ma dostęp do informacji i może sam zdecydować. Może się narażę, ale nie jestem na 100% pewna, że mój sposób noszenia jest optymalny dla dziecka. Przeczytałam ile mogłam, zapoznałam się z różnymi opiniami i uznałam, że dla nas będzie najlepszy, ale nie twierdzę, że cały świat powinien nosić w chustach. Zawitkowski odradza noszenie w pionie do piątego miesiąca życia.
    ja popieram aniflode. po co na siłę? wyjdziesz na nawiedzonąwariatkę.
    po prostu powiedz że niech przy Tobie nie nosi w tym czymś i już

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  13. #13
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    skan, skan, skan, skan!

    btw- one sięnazywają"soft carriers"..?
    Sluchaj, mam pol szafy materialow z konferencji i targow, nie ma szans, zebym od reki znalazla ale opisze:
    ksiazeczka przyjemna, kazda strona w innym kolorze fotka, jak te powyzej. Jest ich z dziesiec przynajmniej, wydaje mi sie ze wiecej. Na te fotki jedna (!) doslownie jedna jest twarza do swiata - na okladce, w historycznym zdjeciu (bbjorn mial rok temu jubileusz 35-lecia).

    ja widze roznice w podejsciu, ale moze dlatego, ze znam kulisy

    edit:
    co sie nazwa dziwisz, zobacz, co jest pöd haslem chusta na allegro...
    Ostatnio edytowane przez Kasia ; 05-10-2009 o 10:22 Powód: soft carriers
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Jest ich z dziesiec przynajmniej, wydaje mi sie ze wiecej. Na te fotki jedna (!) doslownie jedna jest twarza do swiata - na okladce, w historycznym zdjeciu (bbjorn mial rok temu jubileusz 35-lecia).
    moze dlatego, ze wszystkie te dzieciecia (mowie o fotkach wklejonych tutaj, bo katalogu calego nie widzialam) to chyba malenkie noworodki, a jak w pierwszym poscie napisane:
    Niemowlęta powinny być noszone przodem do rodzica jedynie w pierwszych miesiącach życia
    BTW, gdyby wieksze dzieci dali, to juz by nie mialy tak szeroko miedzy nozkami

    po prostu powiedz że niech przy Tobie nie nosi w tym czymś i już
    rownie dobrze, przekonany do swoich racji znaomy, moze jej powiedziec, zeby przy nim nie nosila w chuscie...

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    rownie dobrze, przekonany do swoich racji znaomy, moze jej powiedziec, zeby przy nim nie nosila w chuscie...
    no moze
    ja swojej znajomej powiedzialam ze nie bede sie z nia spotykac jesli bedzie w ciazy palic. trudno. nei spotykamy sie ale nei czuje zebym cos traciła dzieci przewartosciowaly moj swiat i troche inaczej na siebie i ludzi patrze, mam innych znajomych

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta

    ja widze roznice w podejsciu, ale moze dlatego, ze znam kulisy
    noo, tez widze. tak jak i womar zaczął używać sowa ergonomiczny..

    edit:
    co sie nazwa dziwisz, zobacz, co jest pöd haslem chusta na allegro...
    no w sumie

    edit- ale zdjęcia i modeli mają całkiem całkiem
    Ostatnio edytowane przez morepig ; 05-10-2009 o 10:32 Powód: zdjęcia

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  17. #17
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig
    BTW, gdyby wieksze dzieci dali, to juz by nie mialy tak szeroko miedzy nozkami
    Brawo, Sherlocku
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Może powinnam odpuścić-a szkoda małego. Nie naciskam na noszenie w chuście.Niech nosi w czym chce, ......
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  19. #19
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Sorki za OT ale te dziury na ręce to mi się z dybami kojarzą
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Te zdjęcia są przerażające - jak te dzieciaczki wiszą masakra jakaś , szczególnie na tym zdjęciu z granatowym tłem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •