Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Wątek: problem z dociąganiem kĂłłkowej

  1. #1
    Chustomanka Awatar alina
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    680

    Domyślnie problem z dociąganiem kółkowej

    Mam problem z dociąganiem kółkowej, wydawało mi się, że nie ma nic prostszego, a jednak

    Robię wszystko tak, jak napisane w instrukcjach i Waszych radach na forum, czyli kółka umieszczam dość wysoko w zagłębieniu obojczyka, a następnie po włożeniu dziecka nie mam dość siły, żeby dociągnąć, cała chusta się przesuwa w dół (tzn. część z kółkami), a jak już coś drgnie, to i tak jest już cała chusta przekrzywiona tak, że nadaje się tylko do ponownego zakładania.

    Ja umęczona i dziecko umęczone, bo próbowałam z przodu, z boku i dziecko przodem w kucki.

    Za każdym razem ten sam problem.
    Hania 15.06.2005; Zuzia 12.11.2007; Julcia 15.11.2010

  2. #2
    Chustomanka Awatar marta
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    938

    Domyślnie

    Spróbuj inaczej

    Załóż chustę, zaciągnij dość mocno. Na biodrze, na którym będzie siedziało dziecko znajdź kolec biodrowy (jest to kość z przodu, łatwo ją znaleźć). Na ciągnij chustę tak, żeby jej najniższa część znajdowała się na wysokości tej kości.

    Teraz przesuń chustę tak, żeby kółka znajdowały się na odpowiednim miejscu. Połóż dziecko na ramieniu, przełóż nóżki przez chustę, delikatnie oprzyj/posadź je na chuście, tylko żeby sprawdzić, czy chusta jest na dobrej wysokości, jeśli wszystko jest OK, to zaciągnij materiał chusty na plecki dziecka, jeśli dziecko jeszcze nie trzyma głowy, to 1/3 materiału powinna być zmarszczona na karku, żeby podtrzymać główkę.

    Sprawdź zawsze czy dolna krawędź znajduje się w dołach podkolanowych.

    Gdyby okazało się, ze wiązanie jest za luźne, wtedy wyjmij dziecko i zaciągnij chustę mocniej, np. tak, żeby najniższa część była dwa palce nad kolcem biodrowym.
    Marta, mama Zosi, Ignasia, Tosi i Jasia. http://oppamama.blogspot.com

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    a w ktora strone kierujesz ogon przy ciagnieciu? latwiej jest w strone chusty a nie na zewnatrz.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    ja tez mam problem.Kółka po dociągnięciu znajdują sie przy brzuszku Bartkaa ja mam wrażenie ,że zaraz mi wypadnie i ,że ma źle nogi rozłożone.W sobotę byliśmy w BLUE CITY i za głowę sie trzymałam myśląc,że któraś z Was tam jest i widzi jak mam beznadziejnie dziecko zamotane i sie męczymy.

  5. #5
    Chustomanka Awatar alina
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    680

    Domyślnie

    Spróbuj inaczej

    Załóż chustę, zaciągnij dość mocno. Na biodrze, na którym będzie siedziało dziecko znajdź kolec biodrowy (jest to kość z przodu, łatwo ją znaleźć). Na ciągnij chustę tak, żeby jej najniższa część znajdowała się na wysokości tej kości.

    Teraz przesuń chustę tak, żeby kółka znajdowały się na odpowiednim miejscu. Połóż dziecko na ramieniu, przełóż nóżki przez chustę, delikatnie oprzyj/posadź je na chuście, tylko żeby sprawdzić, czy chusta jest na dobrej wysokości, jeśli wszystko jest OK, to zaciągnij materiał chusty na plecki dziecka, jeśli dziecko jeszcze nie trzyma głowy, to 1/3 materiału powinna być zmarszczona na karku, żeby podtrzymać główkę.

    Sprawdź zawsze czy dolna krawędź znajduje się w dołach podkolanowych.

    Gdyby okazało się, ze wiązanie jest za luźne, wtedy wyjmij dziecko i zaciągnij chustę mocniej, np. tak, żeby najniższa część była dwa palce nad kolcem biodrowym.
    Tak myślałam, żeby najpierw zasięgnąć opinii u źródeł
    Spróbuję jeszcze raz, tak łatwo się nie poddam
    Hania 15.06.2005; Zuzia 12.11.2007; Julcia 15.11.2010

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    krakow
    Posty
    147

    Domyślnie

    Na warsztatach dostalam podpowiedz zeby kolka polozyc poczatkowo wyzej, na ramieniu, a nie w dolku pod barkiem, one i tak w trakcie zaciagania tam zjada i warto ten margines wczesniej przewidziec.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Czytam te wszystkie rady i porady, bo kupiłam kółkową i chcę się nauczyć prawidłowo zaciągać. Pierwsze przymiarki się udały, wydaje mi się, że dobrze wsadziłam dziecko, bo stabilnie sobie siedział, ale kółka faktycznie zjechały bardzo nisko. Będę próbować tak jak radzi fajerwerka_1
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  8. #8
    Chustomanka Awatar alina
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    680

    Domyślnie

    a w ktora strone kierujesz ogon przy ciagnieciu? latwiej jest w strone chusty a nie na zewnatrz.
    Idzie mi znacznie lepiej odkąd stosuję się do Waszych rad
    Hania 15.06.2005; Zuzia 12.11.2007; Julcia 15.11.2010

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja nauczyłam sie dociąganiea z filmu na you tube który był gdzieś wklejony....najpierw ten film wydawał mi sie strasznie nudny, bo pani "przesadnie" wszystko pokazywała od ułożenia chusty przed wiązaniem, ułożenia chusty w kólkach itp....ale jak go później dokładniej obejrzałam to okazał się wspaniały bo zwraca uwagę na wiele błędów


    jak go znajde to wkleję

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ach, i jak sie zastosuje rady z tej instrukcji to dziecko jest jak przyklejone!!!!!

  11. #11
    Chustofanka Awatar Goswiek
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    374

    Domyślnie

    Serafinka, a możesz podać ten link do filmiku?

    Słuchajcie, to w kółkowej można buzią do świata układać dziecko?



  12. #12
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    moim zdaniem nie mozna w zadnej.
    pozycja z nozkami "na budde" tez najszczesliwsza nie jest. tak mozna tylko na rekach, bo wtedy inaczej opierasz plecy dziecka o siebie.
    i tez niedlugo.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    widzę, zę większość z was jest z warszawy. serdeczniez apraszam na spotkanie do stu pociech, albo w sobotę do klubu kangura.

    jest jeszcze jeden myk: po wsunięciu dziecka do keiszeni, zanim naciągniecie chustę na dziecko należy sparwdzić, czy kółka są na odpowiedniej wysokości. jesli nie lewą ręką (jeśli nosimy na lewym biodrze) nieznacznie unosimy dziecko, a prawą pozycjonujemy chustę. jesli nie uniesiemy dziecka to przesunięcie chusty nie jest możliwe.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    a co to klub kangura????????????


    a tego filmiku nie MOGE znaleźć!!!!!!!! siedziałam wczoraj cały wieczór!!!!! może jeszcze poszukam

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    a co to klub kangura????????????


    a tego filmiku nie MOGE znaleźć!!!!!!!! siedziałam wczoraj cały wieczór!!!!! może jeszcze poszukam
    w klubie kangura byłaś, bo się tam nawet spotkałyśmy. to sobotnie spotkania chustowe w OKO.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    Klub Kangura to nieformalne spotkania rodzicow noszacych

    http://www.klubkangura.prv.pl/

    w Warszawie to Spotkania w Osrodku Kultury Ochota, w soboty.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Cześć, wklejam zdjęcia i proszę o rady co powinnam poprawić odnośnie zakładania kółkowej. Niestety do Stu Pociech nie mogliśmy się dziś wybrać bo mały jest jeszcze charczący. Proszę o wirtualne uwagi

    Brzuszek do brzuszka:



    Nosząc tak małego mam wrażenie, że jedna noga jakoś tak mu ucieka. Dodam, że mały jest w pieluszcze kieszonce, więc taki troche większy kuperek ma w chuście.


    Na biodrze:

    Niestety na plecach Marka jakoś mi się zrolowała chusta. W tej pozycji też mam wrażenie, że z jedną nóżką jest coś nie tak i jest wyżej niż druga....








    Dodam, że jutro się wybieram z małym w nowej chuście do przychodni na dwie wizyty i chciałabym troszkę zaszpanować

    No i jeszcze jedna malutka rzecz....co z ogonem chusty? Jest jakiś myk by nie powiewał za nami jak flaga?
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    a jka wkladasz material pod tylasa? najlepiej wciagnac go od swojej strony, zeby zrobic takie "majtki" z chusty, odkrylam to jak zrobilam sobie kolkowa z ktorkiego hoppa i chcialam poszpanowac na miescie Misiek mial chyba pol roku wtedy bo cieeeeeeeplo bylo.
    czyli miedzy Toba a dzieckiem ma byc nieco materialu, wtedy latwiej zapanowac nad nozkami.

    ogon mozesz zamotac wokol kolek.
    ja czasem wykorzystuje jako dodatkowe okrycie i zahaczma jakos z tylu.

    a patrzac na zdjecia to wydaje mi sie, ze superd podociagalas chuste i ladnie podtrzymuje plecy. mlodziez juz siada oczywiscie, skoro rece na wierzchu? (pytam dla porzadku).

    kolkowa tez mozesz kaalek po kawalku dociagac i ciagnoj w strone chusty a nie na zewnatrz - latwiej dociagnac.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184

    Domyślnie

    to Lilibulle taka ladna?

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    sławka, to wiązanie wygląda bardzo przyzwoicie. nóżka idzie ci do góry zprostego powodu: w momencie dociągania podciągasz chustę z jednej strony. rada na to jest w sumie prosta: w momencie dociągania jedną rękę musisz trzymać pod pupą marka i lekko go unosić.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •