Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Wątek: kontrowersyjne posty...

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie kontrowersyjne posty...

    Nie mam czasu pisać do wszystkich dziewczyn które wypowiedziały się w wątku o Romach...

    Chciałam tylko powiedzieć, że posty o treściach rasistowskich, antysemickich itp. będą usuwane.

    Szczególnie, że "Chustowanie - nasz styl życia - doświadczenia, przemyślenia i ogólne porady dotyczące noszenia" nijak się ma do takich wypowiedzi.

    Dziewczyny, nie dajcie broni do ręki naszym przeciwnikom (których nie brakuje) niech nie trąbią na prawo i lewo, że jesteśmy jakąś sektą w dodatku o takich radykalnych poglądach...
    Tym bardziej, że możliwe, że jakaś dziewczyna wśród nas jest narodowości romskiej lub ma jakieś korzenie, może związaki rodzinne z Romami... jak ona się teraz czuje?


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    wielkopolska
    Posty
    671

    Domyślnie

    Vega, byłam w trakcie odpowiedzi, a tu mi ktoś posta zlikwidował , cieszę sie jednak, ze zaragowałas!

    Dyskusja poszła prawdopodobnie w innym kierunku, niż zamierzała Dominikaa, tak uważam. Maritum był fakt pozytywnego kontaktu z trzema chlopcami w sklepie . Wiec poszukajmy w pamieci czegoś pozytywnego z kontaktów miedzyludzkich, by nie rozprzestrzeniać wirusa nietolerancji.

    W zyciu czasem ide pod prad ze swiatopogladem, ubiorem, stylem bycia i dlatego łatwo potrafie, tak sadze przynajmniej , wczuć sie w sytuacje ,,innych,,

    Kochaj blizniego swego,
    Nie patrz na kolor skóry, jego przekonania
    Przebacz nawet wrogowi,
    Bo do przyszłosci, przecież nie ma innej drogi
    A. Macedoński
    Nika sierpien 1996
    Miosz listopad 2007

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Vega, dobrze, ze o tym napisalas, dzieki Jakies 10 lat temu moj brat zostal wziety za Roma i nie wpuszczony do kawiarni/klubu pod nazwa 'U Architektow'. W Uk mam bardzo serdeczna przyjaciolke, Murzynke z Ghany, moje starsze dzieci przyjaznia sie z jej dziecmi (kiedys zamiescilam fotke Orlando na plecach u tej cioci), mamy tez przyjaciol wsrod Sikhow, ktorzy nas nawet odwiedzily w Polsce. Dluga broda Herbieto i jego czarny turban zrobily sensaje u nas na wsi
    Ze ktos ma odmienny wyglad, wcale nie swiadczy, ze tak naprawde musi byc zaraz tak inny 'w srodku' od nas.

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie

    Kasia jak zawsze na posterunku...
    wiecie właśnie podobne teksty napisała dziewczyna na wrześniówkach na gazecie i dostało się jej (dzięki Bogu) od Hanti
    Na prawdę nie kumam o co chodzi z tą nietolerancją.... cieszę się, że jest nas więcej

  5. #5
    Chustofanka Awatar alawuwu
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    379

    Domyślnie

    Nie jestem w temacie, nie mam pojęcia o jakim wątku piszecie. Mogę jedynie dodać, że kiedyś zdarzyło mi się oberwać w twarz na ulicy za to, że rzekomo jestem romką. To bolało bardziej psychicznie niż fizycznie. Zrobiło mi się przykro, że wogóle ludzie mogą mieć jakiekolwiek pretensje do siebie o pochodzenie. Mam wielki szacunek do kultury Romów od zawsze i zupełnie nie pojęte jest dla mnie poczucie nienawiści z powodu takiego, że coś się różni od nas samych. Boli to i smutne Wielokrotnie obrywało mi się też (nie fizycznie) za pochodzenie żydowskie (bo takie korzenie posiadam) i po prostu już mi brak słów dla ciemnoty ludzkiej... ...aż się zdenerwowałam nie potrzebnie
    ...:::ala mama gosi prędko urodzonej 10 lipca 2007:::...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    dobrze, że dyskusja została powstrzymana przed rozwinięciem się w niepożadanym kierunku, ze wzg na to co napisała Kasia. Nie wiadomo czy nie znajdzie się ktos kto taką bzdurę wygrzebie i narobi krzywdy idei chustowania w ogóle.

    Wiecie, jest róznica pomiędzy byciem nietolerancyjnym "bo nie!" a niechęcią wywołaną osobistymi negatywnymi doświadczeniami, prawda? Dlatego proszę zważajcie troszkę na ataki, bo odniosłam wrazenie, że dziewczyny pisały z własnych doświadczen. A to juz nie ma za wiele wspólnego z kwestią tolerancji lub nie - tylko z raczej -no nie wiem -z wybaczaniem może??
    W kazdym razie nie o to chodzi!
    Po prostu nie krzywdźmy się tutaj nawzajem.

    Buziaki,
    Paula




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  7. #7
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    hm. coś przegapiłam.
    Napisałam o miłym moim kontakcie z Romami i później nie miałam okazji zajrzeć na forum i widzę, ze nie poczytam...

    Domyślam się, że chyba zostałam opacznie zinterpretowana, więc wyjaśnię - tak jak napisałam, staram się być tolerancyjna wobec WSZYSTKICH innych niż ja, a ponieważ z Romami miałam sporo złych doświadczeń jak najbardziej osobistych z racji mieszkania w sąsiedztwie ich osiedla, jak i później, staram się wyszukiwać pozytywne sygnały na ich temat - np, tak jak ktoś już wspomniał o fascynującej kulturze i przeszłości. Bo mnie samej przeszkadza to, że jestem uprzedzona.

    Ucieszył mnie fakt, że zostałam przez chłopców z kolejki miło skomentowana. Nie wiem o czym mówili, wyobrażałam sobie że może skojarzyło im się z częstszym w ich kulturze zwyczajem noszenia dzieci, albo po prostu Młoda się tak uśmiechała i ich wzruszyła. I tyle.

    Nie miałam zamiaru wywoływać żadnej kontrowersyjnej dyskusji, jeżeli już, to w tym tonie, żeby nawet mając swoje uprzedzenia, czy się z nimi walczy, czy nie, być czujnym, bo nie każdy pasuje do szablonu jaki mamy w głowie.

    Jeśli ktoś się poczuł urażony - PRZEPReZAM
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    doominikaa po prostu dyskusja potoczyła się nie w kierunku przez ciebie zaczętym (przełamywania stereotypów) tylko...hmmmm... trochę odwrotnym

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie Re: kontrowersyjne posty...

    Cytat Zamieszczone przez Vega
    Nie mam czasu pisać do wszystkich dziewczyn które wypowiedziały się w wątku o Romach...

    Chciałam tylko powiedzieć, że posty o treściach rasistowskich, antysemickich itp. będą usuwane.

    Szczególnie, że "Chustowanie - nasz styl życia - doświadczenia, przemyślenia i ogólne porady dotyczące noszenia" nijak się ma do takich wypowiedzi.

    Dziewczyny, nie dajcie broni do ręki naszym przeciwnikom (których nie brakuje) niech nie trąbią na prawo i lewo, że jesteśmy jakąś sektą w dodatku o takich radykalnych poglądach...
    Tym bardziej, że możliwe, że jakaś dziewczyna wśród nas jest narodowości romskiej lub ma jakieś korzenie, może związaki rodzinne z Romami... jak ona się teraz czuje?
    Bardzo aktualny komentarz w swietle dyskusji o imionach...
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  10. #10
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie

    Dla mnie takim niefair podejściem jest wątek "fora rówieśnicze". Dla mnie nie jest normalne, ze się komentuje czyjeś podejście do czegokolwiek na innym forum i nazywa czyjeś wypowiedzi "głupotami" - uogólniając jak sądzę i krzywdząc przy tym osoby, które nawet o tym nie wiedzą.
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  11. #11
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    A nie przesadzacie? Z nas się śmieją że w szmatach nosimy, że dzieci długo karmimy, że bez pieluch chodzą. Na innych forach. A że głupoty tam czasem piszą to fakt. Tak samo jak to, że i my czasami "głupoty" popełniamy.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1
    A nie przesadzacie? Z nas się śmieją ze w szmatach nosimy, ze dzieci długo karmimi, że bez pieluch chodzą. Na innych forach. A ze głupoty tam czasem pisza to fakt. Tak samo jak to, że i my czasami "głupoty" popełniamy.
    ano wlasnie, moze warto sie im przyjrzec?
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  13. #13
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Hmm, dla mnie to wygląda tak. Jeśli głupoty czynimym, a potem o tych głupotach PUBLICZNIE piszemy, to normalnym jest, że narażamy się na krytykę innych użytkowników netu. Jak nie chcemy być oceniani to musimy siedzieć cicho. Howk.
    A niestety w światku chustowym tolerancji dla inności nigdy za wiele nie było. Zwłaszcza dla tych "noszących inaczej".
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  14. #14
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1
    A nie przesadzacie? Z nas się śmieją że w szmatach nosimy, że dzieci długo karmimy, że bez pieluch chodzą. Na innych forach. A że głupoty tam czasem piszą to fakt. Tak samo jak to, że i my czasami "głupoty" popełniamy.
    czyli zasada: nie czyń drugiemu co tobie nie miłe - ma być nam obca?
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  15. #15
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  16. #16
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Wątku nie czytałam i nie wiem w jakim kierunku poszedł ale korzystając z okazji napiszę Wam pewną historię. Jak byliśmy jeszcze w 3 poszłam z Małym, bo zaledwie dwuletnim Beniaminkiem na plac zabaw nieopodal naszego domu. Bawiły się tam również romskie dzieci, dokładnie w liczbie 3. Opiekunowie innych pociech reagowali dość dziwnie, conajmniej jakby dżuma weszła do ogródka jordanowskiego. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że Ci chłopcy w tak cudowny sposób zaopiekowali się moim małym, że o takim zachowaniu wśród innych dzieci można było pomarzyć. Podczas gdy inni mali użytkownicy piaskownicy popychali mojego skrzata, wyprzedzali w kolejce do zjeżdżalni, ta trójca podawała mu ręce, przepuszczała, pomagała bezpiecznie korzystać ze wszystkich urządzeń. Jednocześnie byłam zachwycona zachowaniem tych malców przywykłych do troskliwej opieki nad młodszymi i przerażona brakiem tolerancji ze stronych tej "normalnej" reszty. Bo muszę dodać, że mój brak reakcji na to, że synek bawi się z romskimi dziećmi wzbudził spore zdziwienie

  17. #17

    Domyślnie

    to przykre,ale niestety są ludzie i ...osobiście śmieszą mnie komentarze osób z mojej miejscowości(typowe sioło) na temat tego,że moja córka jest w połowie Latynoską.Najlepsze jest to,że prawie nikt jej nie widział na oczy,a ktoś wszechwiedzący puścił plotę,że mała jest czarna,oczywiście w jak najbardziej negatywnym kontekście.Nawet gdyby była czarna to w czym problem?!Normalnie Ciemnogród.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    855

    Domyślnie

    My -'ludzie'', zawsze w jakis sposób dyskryminujemy innych.
    A to za narodowość, za wyznanie, za ubiór...
    Sama kiedyś nieprzychylnie wyrażałam się o innej narodowości a teraz ......ludzie którzy dyskryminują innych to zaściankowi debile...
    Ja bardzo doceniam i lubie inność...człowiek niezlewa się z szarym otoczeniem więc jest beeee.....niekiedy wstyd mi za innnych
    MAMA-Wiktorii 18.02.2007 Katarzyny 29.03.2011 Kornelii 19.05.2021

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar slonetshko
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    uk
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez opolanka Zobacz posta
    ......ludzie którzy dyskryminują innych to zaściankowi debile...

    Super ekstra
    Tylko szkoda, że od nowa tworzysz podział: nie dyskryminujący to fajni ludzie, a reszta to debile...
    Już o obrażaniu nie wspomnę...


    Dżizas

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    855

    Domyślnie

    Bo według mnie ci co dyskryminują innych...musza albo mieć kompleksy albo mały iloraz inteligencji...i niechodziło mi tu o obrażanie innych tylko o wolność wypowiedzi,do której mam prawo
    MAMA-Wiktorii 18.02.2007 Katarzyny 29.03.2011 Kornelii 19.05.2021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •