Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Babyland, kieszonka (chinki)

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam dwie i używam (na zmianę z innymi) jakieś 2 tygodnie.

    1) O dziwo, mimo, że jest to raczej duża wersja one size świetnie pasują na 5 kg niemowlaka - gdy pieluszka całkiem zmniejszona, a w pasie 2 napki wolne.

    2) Stosuję z jednym wkładem mikrofibrowym (tak jak kupione), a czasem daję sam bambusowy (np. firmy Bobolider, cena 9 zł) i wtedy całość jest mniej puchata.

    3) Jest to wersja z podwójnym rzędem nap (nie polecam pieluch z pojedynczym, jakiejkolwiek firmy).

    4) Jako nówki miały gruby, puchaty polar. Po pierwszym czy dwóch praniu/praniach polarek się delikatnie "przerzedził" - co dla mnie jest zaletą bo nie lubię puchatego polara (wydaje mi się, że gruby polar przegrzewa jak jednorazówki). Po kolejnych praniach nic się już nie zmieniło.

    5) PUL jest cienki, taki typowy. Nie odbarwia się.

    6) Pieluszki się świetnie sprawdzają. Nie przeciekają i nie odciskają się.

    7) Krój (i wielkość) identyczy jak Bumgenius, a z tańszych jak Ecobambino czy Lulajbaby. Różnica to kształt skrzydełek do zapinania w pasie. Wg mnie wygodniejszy niż w BG (okrągłe), w Babyland - są kwadratowe, lepiej da się dopasować.
    Wada - jak większość tanich kieszonek, (chociaż niektóre drogie handmady też mają tę wadę) - w przednim panelu, od wewnętrznej strony (od brzuszka) nie ma pula zszytego z polarem (tak na 2, 3 cm) jak to jest w Bumgenius. Takie zszycie powoduje, że wkład wraz z polarem nie wyciąga się poza pieluszkę przy zakładaniu/naciąganiu pieluszki. Nie jest to jednak dla mnie duża wada.

    8) Mam porównanie do Bumgenius, Charlie Banana, Wonderoo (starsza wersja), Fuzzi Bunz oraz kilku polskich handmade'ów - niektórych drogich jak markowe - na dzień dzisiejszy nie widzę ABSOLUTNIE ŻADNEJ różnicy w użytkowaniu.

    9) Cena na allegro 21,99 z 1 wkładem (chyba około 28 zł z dwoma wkładami) pozwala na skompletowanie przyzwoitej liczby pieluch.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 26-05-2013 o 17:45

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, postanowiłam odświeżyć temat.
    Z racji mocno ograniczonego budżetu zastanawiam się nad Babylandem. Dziecko jeszcze w brzuchu, mam trochę czasu na zebranie informacji i dokonanie rozsądnych zakupów. Z tego co udało mi się wyczytać, to opinie o nich są podzielone. Jedni chwalą jedni nie. Interesuje mnie złożenie zestawu z tych pieluszek. Rozumiem, że nowe Babylandy, będą za duże na noworodka? Czy starsza wersja jest dostępna jeszcze na rynku? Z powyższych wypowiedzi wynika ze stare Babylandy powinny pasować na noworodka. Wiem, że nie mają one dodatkowych nap, lecz można by samemu dorobić. Przeszukując internet natrafiłam na takie coś:
    http://www.ebay.com/itm/10-Nappies-1...-/251206221581
    Czy to jest ta starsza wersja? Widać, że posiadają 1 rząd napek. Napisane jest, że wymiar wynosi 29x19 cm. Czy ten wymiar odpowiada tym mniejszym czy wiekszym pieluszkom?

  3. #23
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    podbijam, sama nie posiadam a interesuje mnie tylko, czy będą dobre na noworodka? od ilu kg mniej więcej u Was pasowały?
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  4. #24
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BrykBryk Zobacz posta
    podbijam, sama nie posiadam a interesuje mnie tylko, czy będą dobre na noworodka? od ilu kg mniej więcej u Was pasowały?
    nowa wersja będzie za duza, stara będzie dobra
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #25
    Chustomanka Awatar Bryk
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    560

    Domyślnie

    o dziękuję Wiewiórko!
    Szymiś 25.05.2011 i Elcia 25.03.2014


  6. #26

    Domyślnie

    Całkiem przyzwoita pielucha jak na taką cenę. Rzadko przemakała i była dobra już na 4 kg dziecko. Na mniejsze może byc trochę za duża i tworzyć wrażenie "odwłoku"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •