Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Noszenie z punktu widzenia psychologii emocji

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie Noszenie z punktu widzenia psychologii emocji

    Jako, że się dokształcam mam takowy przedmiot ze wspaniałą i bardzo mądrą kobietą, której słowa poniżej cytuje:

    "Dzieci będąc na rękach naturalnie przechylają się na lewą stronę, gdyż lewa część twarzy wyraża emocje i ich ekspresja jest na tej części twarzy NOSZĄC DZIECKO DAJEMY MU SZANSĘ ZDOBYWANIA KOMPETENCJI EMOCJONALNYCH."

    I co i wszystko jasne
    Rozmawiałam z nią potem o chustach i powiedziała, że lepszego wynalazku pomagającemu i matce i dziecku nawiązywać właściwe relacje i pozwalającemu uczyć dziecka dobrych emocji to ona jeszcze nie widziała.

    A więc Kochane pomagamy dzieciom zdobywać kompetencje emocjonalne jakże ważne w życiu osobistym i nie tylko
    W ogóle moja uczelnia bardzo propaguje noszenie, tulenie, karmienie i powszechnie uznawane za rozpieszczanie spędzanie czasu z dzieckiem w dużej bliskości.
    Dużo słyszałam też, że powoduje to lepsze połączenia między neuronami i w ogóle same pozytywy z psychologicznego punktu widzenia, ale powiedziane bardzo naukowym językiem

    Czekam teraz na rozwojową, bo tam zamierzam zawojować


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Ruda
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    to tu to tam :)
    Posty
    3,181

    Domyślnie

    to jest prawda o nawiazywaniu relacji miedzy dzieckiem a noszacym. mowie to na przykladzie hani i jej tatusia. my, mamy intuicyjnie do wlasnego dziecka podchodzimy i nawet gdyby nie chusty caly czas malucha przytulamy. mezczyzni nie zawsze sa tacy w stosunku do wlasnych dzieci. chusta potrafi ich przelamac. i na cale szczescie))) na czesc wszelakich chust: hip hip hurrrra
    Hania - 01.01.2007 r.
    http://okiemrudej.wordpress.com/

  3. #3
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    z ta lewa strona to moze byc dyskusyjne albo tez przyczyna pomieszna ze skutkiem
    osoby praworeczne nosza dziecko na lewym biodrze. stad dziecko czesciej widzi ta czesc twarzy i ku niej sie zwraca

    ja za to zauwazylam ze moj czesto noszony syn nie podchodzi emocjonalnie do karmienia piersia ale to chyba cecha osobnicza
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grimma
    ja za to zauwazylam ze moj czesto noszony syn nie podchodzi emocjonalnie do karmienia piersia ale to chyba cecha osobnicza
    Grimma, możesz szerzej napisać co rozumiesz przez emocjonalne podejście do karmienia piersią i czym może się objawiać?
    Jako mama naczelnego cycyanta Rzeczpospolitej jestem b. zainteresowana

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie

    Grimma niekoniecznie. rozmawiałam z Panią prof. po wykładzie i ręczność matki nie ma żadnego znaczenia.
    Zaczęłam przyglądać się Franiowi i nawet jak jest na prawym boku pochyla się lekko w lewą stronę, natomiast na lewym zbliża się do policzka.

    I w nocy chętnie przytula się do lewej mojej strony. Obserwuję też w jaki sposób mi się przygląda i bardziej badawczo spogląda na lewo

  6. #6
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie McBaby

    A jaka to uczelnia jeśli można wiedzieć??


  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie

    SWPS

  8. #8
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    A ja po Akademii Pedagogiki Specjalnej i tam też podobna filozofia jest:))


  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    McBaby jestem zszokowana trochę tą teorią lewej strony- oczywiscie nie znam sie na tym i nie dyskutuję!!!!
    MÓJ BRONUŚ ma własnie dominującą wyraźnie lewą stronę!!!!!! a jest prawie cały czas noszony!!!! woli patrzec w lewo, na tej stronie śpi i więcej macha tą nóżką i raczką. Jak bylismy u neurologa to wylkuczył wszelkie napięcia mięśniowe czy inne przyczyny tego stanu. Poza innymi problemami ( powiększone komory) którenie są przyczyną takiego stanu rzeczy mam go rehabilitować i "nadrabiać" prawa stronę.

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie

    czytając Twój post pomyślałam także o asymetrii, która nie zawsze idzie w parze z napięciami.

    Jeśli będziesz rehabilitować Bobathem to będzie milusio

    A tą lewą stroną coś jest, bo my po rehabie na asymetrię też nadal wolimy lewą na przytulanki )) i lewa pierś także była lepsza

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja już pytała Vegę ale coś mi nie wyszło,możesz mi powiedzieć jak znaleźć terapeutę albo jakiś ośrodek bo nie wiem jak do tego zabrać

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Serafinkko - jeśli chodzi o terapię Bobath, to chodziłam do pani Elżebiety Szeligi - prywatnie przyjmuje i dojeżdża do pacjentów

    http://www.terapia-ndt.waw.pl/omnie.html


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Rabka/Warszawa
    Posty
    759

    Domyślnie

    Ja polecam Joasię Chorąży w Babka Medica
    Jest cudownie miła, radosna, Franio pomimo pewnej dozy nieśmiałości zaakceptował ją od razu. NIe wydziwiała z ilością spotkań i ćwiczeń. W 4 tygodnie było po WZM i asymetrii.
    Wizyta 45 min 80 pln

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •