Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: majtki z suchą pieluchą

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Libi¹¿
    Posty
    36

    Domyślnie majtki z suchą pieluchą

    dziewczyny poradźcie bo ja jeszcze ciemna jestem w tym temacie.
    dzisiaj pierwszy raz założyliśmy majtki z suchą pieluchą - do środka jednorazowa wkładka bella baby ( ta wielka pielucha poporodowa ) zobaczę jak sie sprawuje jak się młody obudzi - mam nadzieję ze przejdziemy choć w części na takie pieluchowanie bo my nadal w typowych jednorazówkach "pampersowatych"
    no i właśnie - jak to jest z tą suchą pieluchą - bo wkładkę wkłada sie pod tą suchą warstwę.. a potem co - mam wymienić tylko wkładkę i te same majty z nowa wkładką na pupę?? nie będzie tam jakiś bakterii czy olać "suchą pieluchę" i wkładkę ładować na nią tak żeby skóra miął kontakt z wkładką a nie z suchą pieluchą
    a jeśli jednak wkładać pod "suchą pieluchę" to ile czasu można trzymać dziecko w tych samych majtach wymieniając tylko wkładki??

  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    sili, czy mnie coś ominęło w wątkach pieluchowych?
    o co chodzi z tą suchą pieluchą?
    o pieluszkę kieszonkową?

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Libi¹¿
    Posty
    36

  4. #4
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    te drugie to normalne otulacze na pieluchy tetrowe lub formowane. takie otulacz pierzesz jak jest brudny - wychodzi raz na kilka dni jeśli kupka nie wycieka.

    ale ten pierwszy wynalazek - nie mam pojęcia

    jak to jest skonstruowane? z czego są poszczególne warstwy?
    jeśli już temat był wałkowany to podaj linka.

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    moim zdaniem to jest normalna kieszonka. jesli wkładka jest wyjmowana to musisz wymieniać wkłądkę oraz pieluszkę. majtki mogą zostać, jeśli nie są mokre.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Ridibunda
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,571

    Domyślnie

    Właśnie też coś takiego mam i też bym się skłaniała do używania tego jak kieszonki. I to na krótko bo mnie ta cerata przeraża, no ale z mokrą tetrą i tak długo nie będę młodego trzymała. Pierze się to to dobrze.
    ] .. ...o o
    . .....( -- )............ ... Doradca Akademii Noszenia
    ... /\( , , )/\
    ^^ ^^ ^^ ^^ ...... Teorie przemijają, żaba zostaje.

    Rufin - 20.04.2008,...Inga - 13.07.2012

    e-damski.pl - chusty Baby-Doo i LennyLamb

    wymianka eko

  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    generalnie jeśli jest to kieszonka - czyli wkład typu bella lub tetra wchodzą w środek, a pupy dziecka dotyka jakiś materiał zapewniający suchość typu polar to takie ustrojstwo pierze się po każdym użyciu. jeśli wkładka jest na wierzchu a majtki się nie brudzą to pierzesz jak otulacz, co kilka dni.

  8. #8
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    JA to uzytkowalam krotki czas-i nie polecam....
    Poniewaz ,jesli dasz tetre do srodka czyli jak do kieszonki ,pierzesz po kazdym zsikaniu (zostaje jednak mokry slad),natomiast mozesz tez ominac kieszonke i dac pieluche na nia.
    Jednak cerata w nich bardzo szybko robi sie sztywna,gdzieniegdzie peka a w efekcie rozdziera sie .
    Nie jest tak przewiewna i zdaza sie czerwona pupa.
    NAtomiast ja te otulacze troszke zmodyfikowalam i zdarlam cerate ze srodka i zamiast niej wszylam jedna warstwe polaru.
    Pieluche daje na gore ,tak aby bezposrednio dotykala pupy Filipa i piore otulach jak jest zabrudzony .

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Libi¹¿
    Posty
    36

    Domyślnie

    dzięki
    to będę ładowała wkładkę na ta "sucha pieluchę". faktycznie wczoraj jak młody siknął to ta sucha była mokra do tego nam trochę przy nóżkach wyleciało ale to chyba dlatego ze mamy rozmiar L i jest minimalny luz.

    ta ceratka tez mi sie nie podoba, dobry pomysł z tym podszyciem polaru w sumie ja pieluchy jednorazowe zmieniam praktycznie co godzinę a czasem częściej - wychodzi co jakieś 2 siknięcia.. młody leje ogromne ilości - tak z pół szklanki najmniej i nawet z jednorazówek czasem ucieka, a po godzinie taka pielucha jest pełna. to może przy częstej zmianie pieluch nie będzie problemu czerwonej pupy.. w każdym razie będę testować dalej

  10. #10
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    sili, a może jeszcze inaczej:

    jeśli masz jak uszyć to zrób sobie kilka wkładek o wymiarach ok. 12x30cm np. z 2 warstw dobrze chłonącego ręcznika frotte lub np. 3 warstw chłonnej flanelki, lub dowolnie inaczej, byle wierzchnia warstwa dobrze przyjmowała wilgoć a nie pozostawała na wierzchu materiału. oczywiście nie za grubo. taką wkładkę wkładasz między złożoną tetrę a pupę i zakładasz otulacz. taki zestaw wytrzyma 2-3 siknięcia, czyli na zmianę co godzina - półtorej jak znalazł.
    takie wkładki mozna też kupić - pieluchy.com.pl, ekobaby.pl etc.
    jeśli nie łapiesz kupek do nocnika to do tego papierki, żeby sobie życie ułatwić.

    gdybyś łapała kupki, to czasem wystarczy włożyć samą wkładkę do otulacza.

    kupiłabym 2 porządne oddychające otulacze albo wełniane majtki. ta inwestycja naprawdę się sprawdzi - jedna sztuka to duża paczka pieluch jednorazowych

    jeśli macie problem z czerwoną pupą, to przy takim zestawie i nie przetrzymywaniu malca w mokrej pieluszce powinno przejść.

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    no mart wyjęłaś mi to z ust: bo jak masz męczyć się z podszywaniem polarku w to ustrojstwo, to lepiej uszyj majtki z podwójnej warstwy polarku, petisu w wątku o robótkach nawet pokazawała. na tym forum znajdziesz wątek o szyciu tzw. Backupu, który też spełnia te funkcję.


    i tylko ci się wydaje, że mały sika pół szklanki jak złapiesz do nocniczka to zobaczysz, ze jest tego mniej
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  12. #12
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Wszycie polaru do srodka -to naprawde prosta sprawa,a tak wykorzystalam te majeteczki ,ktore poszlyby do smieci....
    Tak naprawde to wcale ich niewszywalam na calej dlugosci tylko zlapalam nitka w kilku miejscach aby sie nie przemieszczala.
    Mam na zmiane z innymi otulaczami w tym tez ,jest uszyty wedlug instrukcji w watku wyzej.

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja też kidyś to kupiłam i ta cerata to porażka!!!!!! dla bezpieczeństwa nie używam tego!!!!

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Ridibunda
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,571

    Domyślnie

    Scharon, miałam ten sam pomysł z polarkiem lub sfilcowaną wełną .

    Choć pewnie same wełniane otulacze będą się równie dobrze sprawdzały .
    ] .. ...o o
    . .....( -- )............ ... Doradca Akademii Noszenia
    ... /\( , , )/\
    ^^ ^^ ^^ ^^ ...... Teorie przemijają, żaba zostaje.

    Rufin - 20.04.2008,...Inga - 13.07.2012

    e-damski.pl - chusty Baby-Doo i LennyLamb

    wymianka eko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •