Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: wielorazówki a persil/vizir

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    67

    Domyślnie wielorazówki a persil/vizir

    Używam wielorazówek tylko na noc, schodzi mi jedna-dwie. Przecież nie będę czekała, aż mi się zbierze cała pralka, piorę z bieżącym praniem. A kłopot w tym, że wszystko piorę w persilu sensitive. Co mi się stanie z pieluchami? Próbowałyście na dłuższą metę? Równie dobrze mogłabym prać w orzechach, pasują mi, ale też niewskazane do pieluch... Na ekologiczne proszki mnie przestało być stać, odkąd wstawiam codziennie co najmniej jedno pranie. No to w czym prać?
    Agnieszka, mama Szymka (24.6.04), Urszulki (1.8.06) i Zojki (13.1.08)

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja nie widzę żadnego problemu.
    z tym że prałabym z dziecięcymi ciuchami tylko,dorosłe ciuchy potrafią w jednym praniu poszarzyć białe wkładki-ja tak parę załatwiłam i włączałabym płukanie dodatkowe (ale Ty nie musisz)

  3. #3
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Ja też nie piorę w ekologicznym. Piorę w Jelpie albo Lovelli razem z ciuszkami dziecięcymi. I wszystko jest OK.

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    okolice Wadowic
    Posty
    202

    Domyślnie

    Ja też używam Jelpa i pieluchy PD i Wonderoos piorę z innym praniem - prawie dwa lata były tak prane i nic im nie jest - mam nadzieję że kolejne dwa lata też tak wytrzymają.
    Mama Anieli- 8 lipca 2007 i Antosi - 15 sierpnia 2009

  5. #5
    Chusteryczka Awatar monia52
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Chwaszczyno koło Gdyni
    Posty
    1,976

    Domyślnie

    Ja też piorę wszystko na raz i nic złego się nie dzieje. Mam dużą pralkę więc ciuszki dziecięce, dorosłe + pieluchy. Przez pierwsze miesiące używałam proszków dziecięcych, potem już normalnych. Zawsze dodatkowe płukanie.
    Stasia 03.05.2008 , Jack 12.10.2009 , Toboma 3.07.2012

  6. #6
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ja włąsnie w persilu sens. piorę od kilku miesiecy i nic się nie dzieje.
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  7. #7
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Czarnylas
    Posty
    55

    Domyślnie

    na początku prałam w jelpie a teraz w persil uniwersal tylko w żelu i tez nic się nie dzieje

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Też piorę w Persilu sensitive i jest ok
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  9. #9
    Chustomanka Awatar akonate
    Dołączył
    Nov 2016
    Miejscowość
    Hesja, Niemcy
    Posty
    770

    Domyślnie

    Pozwole sobie odswiezyc pytanie: czy sa na sali mamy piorace skutecznie wielo i ubranka w persilu sensitive, takim co sie chwali na opakowaniu ze jest z mydlem i mleczkiem migdalowym? Nadaje sie to? Nie zapcha mi pieluch?
    Szukam czegos latwo dostepnego dla mnie na niemieckim rynku. No i persil jest wszeeeedzieeee...


    Przepraszam za brak polskich znaków, zagranica nie rozpieszcza.

  10. #10
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Dobrym rozwiązaniem są kule do prania. Ubranka małego i pieluchy w nich piorę, do płukania kilka kropli olejku lawendowego dodaję.
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  11. #11
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na zawartość mydła- tj anionowych środków powierzchniowo czynnych, powinno ich być poniżej 5%

    Pati, kule są ok, jednak mogą nie dopierać plam (więc wymagają zapisy nie czymś odplamiającym) oraz białe pranie może przy nich szarzeć

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja piorę tetrę w normalnych persilach i vizirach czy co tam akurat kupię i jest ok. Ale tetrę tylko i formowanki, PULi już nie mam praktycznie a wełniane otulacze to ręcznie.


  13. #13
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Ja piorę tetrę w normalnych persilach i vizirach czy co tam akurat kupię i jest ok. Ale tetrę tylko i formowanki, PULi już nie mam praktycznie a wełniane otulacze to ręcznie.
    Mi tu. Piorę też pule i wszystko działa
    24.08.2015 M.16.06.2013 F.

  14. #14
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Baryczko wiem dlatego raz na jakis czas piore w persilu.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati778 Zobacz posta
    Dobrym rozwiązaniem są kule do prania. Ubranka małego i pieluchy w nich piorę, do płukania kilka kropli olejku lawendowego dodaję.
    Trochę ot, ale jakie kule używacie? Moje się rozwaliły od razu, nie ma możliwości uzupełniania, bo pierwszy wkład nie zużyty, a kule w częściach. Co robię nie tak. W innym wątku zgodnie podsumowałyśmy, że kule to ściema.

  16. #16
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Moje mają 7 lat, kupiłam je w pieluszkarnii. Dosypuje tylko wkład i tyle. Może kiedyś byłyz trwalszego materiału zrobione
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  17. #17
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pati778 Zobacz posta
    Moje mają 7 lat, kupiłam je w pieluszkarnii. Dosypuje tylko wkład i tyle. Może kiedyś byłyz trwalszego materiału zrobione
    Mam ecozone i pękły. Druga sprawa nie widzę mechanizmu otwarcia żeby je uzupełnić. Jaki jest sens w nich prać, jak nie dopierają? Kosztowały sporo, wrzucam je do prania rzeczy nie brudnych, tylko takich do odświeżenia. Wrzucam je w worku i wkład luzem lata. Kurcze, nie wiem jak kule mają działać, drogie toto było, a mam wrażenie że pieniądze w błoto, bo efektów nie ma i do tego w częściach leżą...

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Alien
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    4,014

    Domyślnie

    Raport
    K. VIII 2011 i P. VIII 2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •