Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Wątek: dowody naukowe na korzyści noszenia w chuście i na wyższość chusty nad wisiadłem

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Londyn okolice Heathrow
    Posty
    35

    Domyślnie

    właśnie też sobie szukałam takich materiałow dla siebie generalnie i niestety ale cześć linków nie działa, zwłaszcza te na samej gorze, czy powygasały czy to coś u mnie??
    mama Oliwii od 12.02.2010 godz 5:07

  2. #22
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    To było?
    http://www.maybebaby.pl/dzidziusiowo/chustonoszenie

    Fajny artykuł. Czy to ktoś od nas?
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  3. #23
    Chustofanka Awatar claribell
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków / Czaniec
    Posty
    413

    Domyślnie

    A czy są gdzieś artykuły w których wypowiadaliby się na temat chustonoszenia lekarze lub inne osoby z jakimś autorytetem, bo dla sceptyków artykuły ze stron chustowych są mało wiarygodne.

    A tak szyje moja Mama :* - www.efartuchy.pl

  4. #24
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    znalazłam coś takiego wypowiedź Zawitkowskiego
    http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,2...sci_detal.html
    natomiast czasami jeko wypowiedzi sa mało poparte dowodami np wypowiedź o niepionizowaniu dzieci do 4 mr aaale to juz drobiazgi
    Ostatnio edytowane przez Mika ; 15-07-2010 o 14:04 Powód: dodatkowe info

  5. #25
    Chustofanka Awatar claribell
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Kraków / Czaniec
    Posty
    413

    Domyślnie

    Zawitkowskiego mogą uważać za podkupionego przez sponsora , poza tym on był przeciwny noszeniu w pionie do 4. miesiąca, choć na tym filmiku widać, że chyba zmiękł, bo mówi , że można tylko nie za często.

    A tak szyje moja Mama :* - www.efartuchy.pl

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    z tym pionizowaniem trochę chyba ciężko, mój ma 3 miesiące i am łepek podnosi i nie chce leżeć , bez pionizowania sobie nie wyobrażam
    http://pl.lennylamb.com/#chusta_do_n...a/konkurs/1808

    bardzo proszę o głosiki do końca lipca

  7. #27

    Domyślnie

    u nas na starej stronie jest trochę od lekarzy. Na nowej będzie ciekawiej http://www.bebelulu.pl/v3/cont_artyk...?id=38&lang=pl
    www.mamuka.pl wyłączny dystrybutor chust Bebelulu -
    chusty wiązane, kółkowe i pouch a także pościele, śpiworki, patchworki, biżuteria dla mam, zabawki i masa różności dla kobiet w ciąży, po porodzie i małych dzieci...
    www.planetadziecko.pl - ciekawy konkurs!

  8. #28
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    trochę może za późno, ale fragment "z dzieckiem w nosidełku, które śpi" sugeruje, że zasnęło nosidełko sorry, zboczenie zawodowe...

  9. #29

    Domyślnie

    Hej dziewczyny
    Zwracam sie do was z prośbą o pomoc w temacie chust
    Jaka kupić? no i zeby nie byla tak kosmicznie droga... jak dobiera sie do wzrostu i wieku dziecka?
    Wogóle niewiem jak sie za to zabrac a chcialabym kupć ją bo to duża wygoda




    Kocha się za nic, nie istnieje żaden powód do miłości... (13.05.2006r.)

  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja nie jestem zadna talibka chustowa i czasem czytam troche z niedowiezaniem niektore opinie ze inne nosidla (wisiadla) to zlo absolutne
    ALE ostatnio widzialam 2 razy ludzi z dziecmi w noisidlach - wisiadlach (nie wiem jakie, bo sie nie znam) ze faktycznie mnie przytkalo.
    To byly takie nosidla, ze dziecko wisialo i dosiegalo stopami do kolan doroslego. Naprawde! Majtalo sie przy tym tak ze myslam ze ktos lalke niesie, a nie zywe dziecko. Juz nie wchodzac w to czy pozycja jest zdrowa dla dziecka, to wydaje sie na maxa niewygodna dla rodzica.

    Ale z drugiej strony moze nie ma co tak oceniac innych. Ja na przyklad tez czesto padam na widok jak sa ubrane dzieci (w sensie grubosci). Ja jestem zwolenniczka zimnego chowu (w sensie ubran tylko i jak patrze na dzieci w grubych czapkach nawet w lecie, szaliczkach, kocach i wszystkim co sie da zalozyc to sie w glowe pukam i dziecim wspolczuje przegrzania
    Ale usiadamiac nie uswiadamiam ze krzywde dzieciom robia tak przegrzewajac ...

  11. #31
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    anifloda napisala:
    ]Pani Kirkilionis udowodniła, że noszenie w chustach nie powoduje wad postawy:
    http://www.chustomania.pl/online/chu...k_wady_postawy

    dziekuje za tego linka!
    nareszcie mam to na pismie
    jestem bowiem w trakcie rodzinnej dyskusji ad.:chusta i skrzywienie kregoslupa
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 21-12-2010 o 18:24
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  12. #32

    Domyślnie

    Ja przejrzałam już dosyc dużo wątków chustowych i dziesiątki opinii lekarzy i specjalistów. Też podchodziłam do nich sceptycznie, więc postanowiłam podpytac pediatrów i większośc była jak najbardziej przychylna, to mnie przekonało.

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.P. Zobacz posta
    piszę pracę dyplomową na temat noszenia w chustach i takie dowody naukowe jak najbardziej mi się przydadzą więc również proszę o linki itp..
    pozdrawiam serdecznie
    a na jakim kierunku piszesz tę prace?

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lamia Zobacz posta
    a na jakim kierunku piszesz tę prace?
    raczej sie odpowiedzi nie doczekasz, bo użytkownik ostatni raz był na forum aktywny rok temu

  15. #35
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jasnie Pani :) Zobacz posta
    raczej sie odpowiedzi nie doczekasz, bo użytkownik ostatni raz był na forum aktywny rok temu
    acha
    ... Dzięki za info, nie sprawdziłam pewno użytkownika po napisaniu pracy mniej już forum interesuje
    pozdrawiam!

  16. #36
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,906

    Domyślnie

    Czy po spotkaniu z dr Kirkilonis macie jakieś nowe wiadomości? Opracowania naukowe?
    Spotkałam sie ostatnio z opinią, że nikt nie udowodnił szkodliwości noszenia w wisiadłach - chciałabym mz to zanegowac popierając konkretnym przykładem


  17. #37
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zulam Zobacz posta
    Czy po spotkaniu z dr Kirkilonis macie jakieś nowe wiadomości? Opracowania naukowe?
    Spotkałam sie ostatnio z opinią, że nikt nie udowodnił szkodliwości noszenia w wisiadłach - chciałabym mz to zanegowac popierając konkretnym przykładem
    o to samo chciałem zapytać. Widziałem sporo artykułów ale nigdzie odniesienia do konkretnych badań. Sama opinia lekarza czy autora książki nie może być dowodem bo zwolennik wisiadeł znajdzie niestety więcej lekarzy, którzy nie mają nic do wisiadeł.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  18. #38
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    amoże jakieś źródła na temat kręgosłupa nosiciela? bo rodzina za to mnie gnębi

  19. #39
    Chustofanka Awatar marzen@
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    184

    Domyślnie

    O w tym artykule pan Z. pisze co nieco o kręgosłupie noszącego http://www.edziecko.pl/edziecko/1,11...a_zdrowie.html

  20. #40
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marzen@ Zobacz posta
    O w tym artykule pan Z. pisze co nieco o kręgosłupie noszącego http://www.edziecko.pl/edziecko/1,11...a_zdrowie.html
    OT - lubię Zawitkowskiego między innymi za to, że facet jest jak kobieta - zmienia zdanie Serio zaś, to nieczęsto się w Polsce zdarza, żeby ktoś był otwarty na argumenty i potrafił zmieniać pod ich wpływem swoje poglądy.

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •