Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Faza nocnikowa- pytanie o spacery

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Faza nocnikowa- pytanie o spacery

    Normalnie mam tak

    Moje dziecko załapało fazę nocnikową. Co 5 min przynosi nocnik i każe się na niego posadzić
    Widać że próbuje siusiać, przeć ale nic nie ma więc wstaje i tyle.
    Za 5 min to samo
    Nie powiem żeby to nie było uciążliwe

    Pewnie związane jest to z fazą że nauczył się pokazywać paluszkiem co chce.


    Od tygodnia każda kupa w nocniku, ok 4 siuśki dziennie
    Ostatnio edytowane przez Lotna ; 24-09-2009 o 22:24
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  2. #2
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Gratulacje Masz genialnego synka!

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie

    Tak sobie myślę żeby pójść za ciosem i wysadzać na spacerach tylko nie wiem jak to zrobić. Polecicie coś?
    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  4. #4
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lotna Zobacz posta
    Tak sobie myślę żeby pójść za ciosem i wysadzać na spacerach tylko nie wiem jak to zrobić. Polecicie coś?
    My po prostu nosimy ze sobą nocnik Ale w sumie nie polecam bo moja się przyzwyczaiła i inaczej nie chce już zrobić, jak tylko na nocnik
    Ty masz chłopca, więc powinno być łatwiej. Może zaproponuj mu co jakiś czas w czasie spaceru, żeby podlać trawkę? Przecież może robić siusiu na stojąco Chociaż może najpierw przećwiczcie tę pozycję w domu - np. zachęć maluszka, żeby celował np. w kolorowe papierki, które mu wsypiesz do nocnika lub muszki, hm? Dzieci najczęściej dużo lepiej współpracują na dworze - dłużej czekają, dają się wysadzać, komunikują.
    Powodzenia

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    o temat jak dla mnie!!!
    moja córa nie chce sikać w powietrzu, na dworze wczoraj 2 razy wołała siusiu i nie zrobiła starszy synek od razu załapał sikanie na dworze wiec nie wiem jak pomóc małej, może jeszcze jakieś rady??????!??
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  6. #6
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    TYlko jest mały problem, robi sie coraz zimniej. Mój młody siusia w powietrzu elegancko, ale nie chcę mu tej małej dupiny na wiatr i chłód wystawiać, dlatego się biedak nastęka trochę zanim w pieluchę w końcu zrobi. I nie wiem, czy dobrze robię. Czy mu sie nie pomiesza i nie przestanie mnie informować, że mu sie chce. Ale nie zawsze mam mozliwość go wysadzić.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Kacper wszędzie chodzi bez pieluchy, na początku po prostu nosiłam mu nawet i 5 zmian majtek i spodni, ale pieluchy nie, bo dzieciom się miesza. Musimy być konsekwentni. Z tymże ja nie szarżowałam i zaczęłam wysadzać Kacpra po 2 urodzinach, załapał w tydzień. Owszem zdarzają mu się wpadki, ale bardziej popuszczenie niż zsikanie i już baaaaardzo rzadko. Kupa każda w nocniku ląduje, gorzej z kupą na spacerach, ale najczęściej robi pod krzakiem a później wyrzucamy. Siku na stojąco na dworze, ale on wytrzymuje często i ponad 2h, więc nie zawsze trzeba wysadzać. W zimie po prostu będzie sikał przed wyjściem. Pieluchę ma na noc, ale w nocy nie budzi się i nie sika, a rano sam ją zdejmuje i siada na nocnik. Kilka razy spał bez bo zapomnieliśmy założyć. Nie zdecydowałam się na zdjęcie na noc całkiem bo nie kupiłam jeszcze podkładów
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •