Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 3.03%
  • 2

    1 3.03%
  • 3

    1 3.03%
  • 4

    6 18.18%
  • 5

    24 72.73%
Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 151

Wątek: Lana

  1. #61
    Guest

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez nata76
    A to mały Lanostosik:sprudel(nigdy nie pamiętam),olive,edelweis,style..
    Ta granatowa juz złamana na całego i mieciutka jak indio. Olive i style-po prostu styl i kalsa,a edelweiss nówka,trza ja potarmosić.Akutat na Boże NArodzenie bedzie jak znalazł,bo tak jakos nam sie kojarzy....Stosik mojej siositry. Jeszcze tu kilku egzemplarzy brakuje.

  2. #62
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie Re: Lana

    nadejszla wiekopomna chwila...
    konopie musialy sie troche przesunac na podium, zeby sie zmiescic z lana na najwyzszym stopniu.

    jestem zauroczona dokladnie wszystkim - kolorem (mam lane tatoo od anette27), cieply, gleboki braz, oryginalny wzor; polyskiem; gruboscia tkaniny, ktora jednoczesnie jest miekka i megaotulajaca! a nosnosc... wprost konopiasta!

    dziewczyny! dla lany warto zajsc w ciaze!

  3. #63
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna

    dziewczyny! dla lany warto zajsc w ciaze!
    no to budzę męża
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  4. #64
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez Dagmara
    Cytat Zamieszczone przez tulipowna

    dziewczyny! dla lany warto zajsc w ciaze!
    no to budzę męża
    a ja przestaje karmic
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  5. #65
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Lana

    właśnie mam u siebie lanę i...nie ruszyła mnie wcale.
    mięsista,grubawa chusta,czuć ją w łapie,dociąga się świetnie,nosi świetnie,ale przy Marysi nie sprawdziła się,bo na 10-kilowe dziecko nie warto wg mnie jej kupować.za to na 13-15-kilowe kupiłabym na pewno.
    dość nieczytelna recenzja,ale trudno mi to wyjaśnić.zbyt duża chusta na niemowlaka i nie myślę tu bynajmniej o długości.takie jest moje zdanie.poza tym to super dociąganie przy niemowlęciu,które z przodu lubi nie być przyklejone do mamy jest raczej wadą.Maria walczyła,żeby mieć trochę luzu.
    acha,co ciekawe przestraszyła się na początku ciemnego koloru,więc jednak preferencje dziecka też warto brać pod uwagę.
    no,nie wiem,odkąd mam pewne chusty,żadne inne nie potrafią mnie zachwycić,choć ciągle daję im szanse.
    moim zdaniem lana to chusta jesienno-zimowa przez swoją strukturę.

  6. #66
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: Lana

    Magda, brawo za rzeczową przeciwwagę w dyskusji

    Mnie Lana Olive spodobała się bardzo, ale stwierdziłam, że przy dziecku, które wtedy miało 8 kg nie będę się wygłupiać, kupując chustę, która odejmuje kilogramy. Także nie ulegam forumowemu lanoszałowi... jeszcze

  7. #67
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie Re: Lana

    POdobno LAne sie lubi albo nie. Nie ma jakis posrednich uczuć.
    Instrukcja rzeczywiście do d....ale to dlatego,że filozofią Lany jest,alby chusty były sprzedawane wprzez przeszkolone do noszenia "testimonial". to tak teoretycznie.

    Tez uwazam,ze lana jest bardziej trendy jesienia i zimą,to chyba przez tę grubość i kolory...

  8. #68
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    właśnie mam u siebie lanę i...nie ruszyła mnie wcale.
    mięsista,grubawa chusta,czuć ją w łapie,dociąga się świetnie,nosi świetnie,ale przy Marysi nie sprawdziła się,bo na 10-kilowe dziecko nie warto wg mnie jej kupować.za to na 13-15-kilowe kupiłabym na pewno.
    Len tez jest miesisty, czuc ze sie kawal chusty wiaze, sa jakies podobienstwa do Lany?
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  9. #69
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez kobra

    Len tez jest miesisty, czuc ze sie kawal chusty wiaze, sa jakies podobienstwa do Lany?
    tylko nośność.

    Lana jest sztywniejsza, grubsza. Ale nie jest kocykowa jak np Hoppki. Bliżej jej do didkowego paskiaka jeśli idzie o sztywność. Len jest mięsisty i chropowaty, Lana bardziej śliska.

    (ciekawe, czy ktoś zrozumiał mnie, bo ja sama nie jestem pewna, czy się zrozumiałam)
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  10. #70
    Guest

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez kobra
    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    właśnie mam u siebie lanę i...nie ruszyła mnie wcale.
    mięsista,grubawa chusta,czuć ją w łapie,dociąga się świetnie,nosi świetnie,ale przy Marysi nie sprawdziła się,bo na 10-kilowe dziecko nie warto wg mnie jej kupować.za to na 13-15-kilowe kupiłabym na pewno.
    Len tez jest miesisty, czuc ze sie kawal chusty wiaze, sa jakies podobienstwa do Lany?
    to zależy, jaki len.
    bo np. indio rosenholz jest twardszy i bardziej mięsisty od indio leinen natur. a bardziej miękkie od lnu natura, tak mi się wydaje, są lny kolorowe: eis, quarz...
    lana IMO jest twardsza od najtwardszych indio. jest po prostu inaczej tkana. ale moja jest miękka. choć dalej mięsista kawał chuściora i tyla!

  11. #71
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Lana

    ja mam w domu len indio i lanę(obie nie moje )-zdecydowanie całkowicie różne chusty,lana to didkowy pasiak,jednakże nośność lany jest lepsza (mam na myśli czystej bawełny pasiaki).

  12. #72
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie Re: Lana

    a moj len jest miesisty i mieciutki, im wiecej go uzywam tym bardziej sprezysty sie robi, co mnie dziwi, nie spodziewalam sie tego
    jesli lana jest sztywna to nie wiem czy to chusta dla mnie, ja kocyki lubie

    pasja, kiedy swoja lane zamierzasz ciac?
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

  13. #73
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie Re: Lana

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    mięsista,grubawa chusta,czuć ją w łapie,dociąga się świetnie,nosi świetnie,ale przy Marysi nie sprawdziła się,bo na 10-kilowe dziecko nie warto wg mnie jej kupować.za to na 13-15-kilowe kupiłabym na pewno.
    Zgadzam się Mnie nośność Lany zachwyciła bo jak ją kupowałam to Zuza ważyła kilkanaście kilo. Wtedy naprawdę czuć różnice między Lana a nie-Laną
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  14. #74
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    229

    Domyślnie Re: Lana

    a ja dostalam ok 2 tyg temu swoja nowa Lane meer od Vegi 4,4m.

    I wyobrazcie sobie, ze ... ona jest miekka. Nie wiem, o co chodzi, jeszcze jej nie pralam, ale w porownaniu z czerwona Lana od Iwonty (prana kilka razy) jest ciensza i mieksza. Praktycznie od razu prawie-zlamana.

    Jest tylko odrobinke grubsza od Nati, na pewno ciensza od zwyklego indio, taka sama grubosc jak leos natur mojej siostry. Na pewno nie jest to typowo gruba chusta tylko na zime, tylko chusta uniwersalna.

    Balam sie, ze bedzie miala przez to gorsza nosnosc, ale nic z tych rzeczy.

    Powiem szczerze, ze byl okres, kiedy nosilam mojego 14 mies. synka gora raz w tyg. a teraz na nowo odkrylam chustowanie. Nosimy sie codziennie, dzisiaj nosilam go 2 godz. po cmentarzu i po prostu jakbym go nie czula. Komfort noszenia niesamowity.

    Fajnie sie mota chuste, ktora ma rozne kolory z obu stron, nic sie na plecach nie pochrzani z krzyzem, chociaz to moze bardziej dla debiutantek.

    Dociaga sie super, a szerokosc ma identyczna, jak Nati i Leos (czyli szersza od didka).

    Dlugosc 4,4m jest optymalna dla mnie nienawidzacej ogonow. Nie zostaja kikuty, ale tez nie majta mi sie nic miedzy nogami.

    I super, ze konce sciete prosto, a nie ze skosami, ktore dodaja tylko sztucznej dlugosci.

    Acha, pisalam wczesniej, ze uwazam, ze to nie chusta dla najmlodszych dzieci, ale na podstawie lany od Iwonty. Lana, ktora mam, jak najbardziej nadaje sie do noszenia malych dzieci, nosilam w niej zarowno 4mies. corke siostry, jak i tygodniowa core przyjaciolki w kolysce (2,8kg - wczesniak).

    Fakt, ze przy tak lekkich dzieciach roznica w nosnosci jest praktycznie niezauwazalna, noszac niespelna 6kg corke siostry czulam sie zarowno w Nati, Leosiu, Rapalu, jak i Lanie jakbym w ogole nic na sobie nie miala.

    Za to przy moim 14miesieczniaku roznica jest odczuwalna juz od pierwszych minut, ale w szczegolnosci po 1-2h.

    Goraco polecam ta chuste.

    A tak BTW to ciekawa jestem o co chodzi z ta sztywnoscia, czy jest to kwestia modelu chusty, czy sa jakies nowsze i starsze.

    Moja niby nowa, ale Vega chyba dlugo ja miala na stanie.

    Tu bym widziala jedyny minus tej chusty, ze nie wiadomo, czy sie dostanie wersje sztywna, czy miekka.

    Moze Vega udzieli nam jakiegos wyjasnienia?
    Wciąga chustowanie, oj wciąga

  15. #75
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    bytom
    Posty
    401

    Domyślnie Re: Lana

    Skoki wkleisz jakieś zdjęcia Twojej lany do galerii?
    proszę
    Agnieszka 24.08.2003
    Aleksandra 07.07.2007

  16. #76
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie Re: Lana

    ja też ładnie proszę, bom ciekawa bardzo.

  17. #77
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie Re: Lana

    Skoki, a jaką masz naszywkę na środku tej Lany? tzn jak wygląda?
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  18. #78
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie Re: Lana

    Już mówię - lany szwajcarskie - czyli te które mam w sklepie są jakby w 3 rodzajach: z nadrukiem - dość sztywne, gładkie jednokolorowe - bardziej miękkie, i dwustronne (meer, olive, style) które są całkiem mięciutkie (jak na lanę )
    Mnie osobiście najbardziej podobają się w dotyku właśnie te ostatnie - dwustronne. Nośność raczej mają porównywalną - ale to może niech się Natka76 wypowie, bo ona ma wszystkie typy chyba


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  19. #79
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,905

    Domyślnie Re: Lana

    Potwierdzam zdanie Vegi jako posiadaczka dwóch pierwszych typów (które uwielbiam )


  20. #80
    Chusteryczka Awatar kobra
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Chicago
    Posty
    1,850

    Domyślnie Re: Lana

    czerwona lana jest jednokolorowa czy dwukolorowa?
    Nothing you become will disappoint me;
    I have no preconception that I'd like to see you be or do.
    I have no desire to foresee you, only to discover you.
    You cannot disappoint me.


    Aska - mama Kajetana (19.10.2007)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •