Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: zaraz rodzĂŞ! co na początek?

  1. #1
    kasito
    Guest

    Domyślnie zaraz rodzę! co na początek?

    Witam wszystkie chustomamy. Jestem zupełnie nowa na forum i (jeszcze) zielona w temacie. Pod koniec kwietnia urodzę synka i bardzo szybko będę musiała być mobilna. Ostatnio koleżanka dała mi cynk o chustach -to było jak objawienie! Weszłam na to forum i zwariowałam. Tyle chust, opcji, że nic już nie wiem. Im więcej czytam tym bardziej jestem skołowana - a muszę dość szybko dokonać wyboru!
    Mam pytania - od jakiego wieku można nosić maluszka w chuście i w jakiej (rodzaj/typ/producent)? Od ilości chust i opinii, które przeczytałam na forum dostałam już kręćka. Proszę o odpisanie mamy, które nosiły nowo narodzone dzieci -w czym? jak? Gdzie kupić? Czego się wystrzegać? Jakie pozycje dla maluszka? Czy chusty są "od wieku" czy "od kg" dziecka? Moje będzie dośc duże, ale ja tez nie ułomek

    Czy jak się kupi jedną dla noworodka to ona może służyć dłużej, dla starszego dziecka też?

    Błagam, oświećcie mnie w tej dziedzinie. Głownie chodzi mi o to - od czego i kiedy mogę zacząć "chustowanie"?

    Pozdrawiam chustomamy i chustotatów, Kasia

  2. #2
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    Witaj, nosić możesz od urodzenia.
    Krótko, odpowiedz na wszystkie twoje pytania to DŁUGA WIĄZANA, jeżeli nie wybiegasz ponad rozmiar 40-42 to starczy ci długość standardowa (4,6) A teraz wybierz sobie firmę i kolor i miłego noszenia.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też zaraz rodzę, i na początek mam dla Stasia
    1) Długą chustę wiązaną Vatanai (kolor Maruyama), która dobra na lato bo przewiewna,
    2) Elastyczną samoróbkę (poszukaj wątków pt 'Kaktus' albo 'Samoróbka elastyczna' czy coś w tym stylu w dziale 'radosna twórczość'),
    3) Mam też długą wiązankę Hoppediz, kolor Florenz, ale chyba na sam początek nie będzie najlepsza - to sie okaże.
    No i w ogóle przeszukaj forum, sporo tu już napisano...

  4. #4
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    ja też wpadłam w tą zabawę chwilę przed porodem (2 dni przed porodem byłam na pierwszych warsztatach ) i Tobie też polecam - jak masz możliwość, to się spotkaj z kimś kto nosi.
    Ja nabyłam elastyczną, nosiłam prawie od początku (jak tylko chusta przyszła - młoda miała tydzień), ale jak pierwszy raz zostałam zamotana w didymosa... ech
    i już nie wróciłam do elastycznej.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  5. #5
    Chustoholiczka Awatar aneta.s
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bieruń :)
    Posty
    3,436

    Domyślnie

    hm.... a ja właśnie chce sprzedać didimosa jim w którym nosiłam Julka od początku.... super się sprawdził!!! najlepiej mi sie nosiło w podwójnym x bo zawiązałam na sobie a potem szybciutko małego włożyłam.... ale musze na coś krótszego wymienić bo en to 4,6 rozmiarowo ale nawet jest troche dłuższy... a ja 34-36 nosze wiec długie ogony mi zostają..... bardzo długie.
    Kamilek - 16 marca 2006
    Julianek -25 października 2007

    My soul is painted like the wings of butterflies...

  6. #6
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    jak szybko, to kup sobie polekonta-na allegro widziałam używany niebieski chyba za 120 w opcji kup teraz albo nowy-to bez różnicy.
    ponosisz od urodzenia (elastyk jest the best na początek), przez jakieś 3 miesiące pooglądasz inne chusty,poczytasz forum i sprzedasz polekonta by kupić sobie tkaną wiązankę, nie elastyka
    na początku elastyki naciąga się i ciasno owija,są cieńsze i jest łatwiej niż w tkanej,poćwiczysz, zajarzysz o co chodzi w wiązaniach i zapodasz sobie tkaną.
    to chyba najlepsze rozwiązanie, żeby na początku już się nie zniechęcić wiązaniami-ja od początku miałam didymosa katję i czasem naprawdę sięwściekałam przy wiązaniu że mi nie wychodzi.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    hm, czy są cieńsze? ja takim super ekspertem nie jestem, ale nosiłam w polekoncie i chuście pl, a potem tkane - zdecydwanie te dwe elastyczne były grubsze i grzały - to fajne na początek
    ale jak się przeniosłam do tkanej to miałam wrażenie że jest duużo cieńsza, chłodniejsza.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  8. #8
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to pewnie moja katja taka spasiona
    wydaje mi się, ale znawcą nie jestem, że elastyk z samej nazwy wskazuje na sztuczne domieszki, stąd grzeje.
    ale jakoś łatwiej jest ciasno naciągnąć chustę elastyczną na noworodka, takie mam wrażenie przynajmniej-piszę po doświadczeniach z katją, gdy doćwiczałam jeszcze niewprawnie wiązania, brakowało mi elastyczności w tkaninie.

  9. #9
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    a właśnie, najlepiej chyba zapodać sobie cieńką tkaną vatanai, bo to na pewno zakup nie na chwilę.albo leosia

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    (...)elastyk z samej nazwy wskazuje na sztuczne domieszki, stąd grzeje.(...)
    No nie wszystkie mają sztuczne domieszki MaM z bawełny organicznej jest czystej bawełny organicznej bez żadnych domieszek sztucznych Podobnie jak Babylonia zresztą.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  11. #11
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    tak to jest jak się człowiek wypowiada bez zgłębienia tematu
    vega to jak to jest,że się rozciągają?
    zawsze wydawało mi się że tylko domieszka sztucznego pozwala uelastycznić materiał. masz babylonie, więc proszę jako znawca wypowiedz się , bom naprawdę ciekawa, jak producent to robi, a nie mam pojęcia.

  12. #12
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    To dzianina, dzianina dzięki takiegu a nie innemu splotowi się rozciąga, nawet jak jest bawełniana. Jak zrobisz sweterek z wełyn, to on też rozciągliwy.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  13. #13
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Lepszy przykład to chyba zwykły t-shirt, też się rozciąga i bawełniany.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisała Petisu wszystko jest kwestią użycia odpowiedniej grubości włókien i sposobu jego tkania (lub dziania )

    Nie wiem jak jest z chustami z polaru - ale te chyba są właśnie sztuczne.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  15. #15
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    no dobra, ale t-shirt 100% bawełny rozciągnął mi się właśnie prawie niewidocznie, mini mini
    to o taką rozciągliwość chodzi
    dobrze, że zapisałam się w kolejkę testową na elastyka

  16. #16
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    właśnie przypomniał mi się wełniany kocyk osobiście przeze mnie zrobiony ściegiem francuskim dzięki czemu rozciąga się o 50%
    no to się popisałam
    w tej chwili śmieję się sama z siebie, dobrze że mogę zwalić winę na nieprzespaną noc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •