Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 71

Wątek: Close Parent, pop- in, sio (stara wersja)

  1. #21
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Czarnylas
    Posty
    55

    Domyślnie

    też jestem sczęśliwą posiadaczką tej pieluszki , tylko że mam wersję bambusową i naprawdę dłuuugo schnie, ale tak jak pisały dziewczyny używam również jako otulacza hmm chyba się skuszę na mikrofibrę

  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Czarnylas
    Posty
    55

    Domyślnie

    zapomniałam dodać ,że po pięciu miesiącach użytkowania rzepy wyglądają jak nowe (w przeciwieństwie do BG) i trzymają super

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie

    Pieluszka fajna ale.... denerwujące jest wpinanie wkładek (niby AIO a tyle roboty ). Mam też wrażenie że dziecko ma w niej bardzo mokro. Ta warstwa na wkładkach wcale nie izoluje od wilgoci. IMO trzeba wkładać dodatkowo polarek.

    edit:
    Właśnie zrobiłam test: Młoda w pieluchę siknęła, zdjęłam i badałam odczucie wilgotności. Po tej stronie "puchatej" było zdecydowanie suszej niż po tej która dotyka skóry.... hm.....
    Ostatnio edytowane przez atoja ; 15-10-2009 o 20:29


  4. #24
    Chustoholiczka Awatar Tuja
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    5,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atoja Zobacz posta
    Pieluszka fajna ale.... denerwujące jest wpinanie wkładek (niby AIO a tyle roboty ). Mam też wrażenie że dziecko ma w niej bardzo mokro. Ta warstwa na wkładkach wcale nie izoluje od wilgoci. IMO trzeba wkładać dodatkowo polarek.

    edit:
    Właśnie zrobiłam test: Młoda w pieluchę siknęła, zdjęłam i badałam odczucie wilgotności. Po tej stronie "puchatej" było zdecydowanie suszej niż po tej która dotyka skóry.... hm.....
    tak, to można zarzucić tej pieluszce. Nawet się zastanawiałam dlaczego nie jest to zrobione odwrotnie, tym bardziej, że "puchata" strona jest milsza dla skóry

  5. #25
    Chustonoszka Awatar aniouek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie

    Podnosze temat. Chcę kupic dla moich 21 miesięcznych, mających awersję do nocnika, bliźniaków pieluchy AIO. Mam pytanie czy dream-dri wytrzyma poteżny sik starszaka??? Czy jednak kupować wyłącznie bambus?? Kombinowałam żeby mikrofibre po domu ewentualnie sam otulacz z AIO i tetre czy flanele a na wyjścia i na noc bambus. Nie wiem tylko jak duza różnica w chłonności jest między tymi wkładami?

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    jestem po tescie wersji mikrofibrowej

    z pralki wychodzi niemal sucha - pralam trzykrotnie
    rzep jak w bG - bez szalu, szybko zuzywalny IMO
    nie odwazylam sie nowi uzyc na noc, ale w dzien chlonnosc bdb, zadnych przeciekow
    okropny kolor, tez jak bG

    ma jedna wade, powazna 4 me
    jestem na etapie takim, ze nowosci mnie nie ekscytuja, a pieluszka ma byc przede wszystkim szybka w obsludze
    CP taka nie jest i nie mam na mysli dopinania i odpinania, poniewaz nie trzeba wcale jej rozpinac, ale posrednio ma to znaczenie
    mam na mysli zakladki z przodu i z tylu - wkladki sie pod nimi nie trzymaja przy zakladaniu - uzywalam wersji spietej na drugi zatrzask
    nalezy jedna reka lapac dziecko, druga upychac zawartosc pieluszki do otulacza
    niepraktyczne to

    ogolnie 4/5

    przyzwoita, ale nie dla kogos, kto lubi szybkie akcje

  7. #27
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    miałam okazje testowac CP.. i dzieki temu udało mi się cofnąc juz zaklepana w sklepie..

    Jedyny plus wg mnie to szybkośc schnięcia.

    Minusy:
    - przeciekała nagminnie, brak szansy na wyjście dwugodzinne lub drzemkę - wszystko mokre,
    - wygląd pieluchy juz po pierwszym praniu (40 stopni, nastawione na delkikatne)..
    - wpinanie wkładek
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,882

    Domyślnie

    hmm to i ja ocenię

    Stosowałam na noc z dodatkowym wkładem-
    plusy
    nie przeciekły nam ani razu,
    pupa mała
    schła EKSPRESEM,
    minusy
    MASAKRA to poskładać do kupy i jeszcze włożyć na uciekający tyłek
    warstwa mająca trzymać wilgoć z dala od pupy- u nas nie była ok-nawet po krótkiej drzemce bo sprawdzałam czy to nie nawala po nocce po prostu, jak jest na maksa zasikane
    nieestetyczna jest ta pieluszka po prostu IMO, mechaci się, kolory blade i jak sprane, wyblakłe

    Reasumując, gdybym mogła mieć duuużo pieluch, chciałabym mieć kilka CP na awarie, wyjazdy- za szybkie schnięcie i bezawaryjność. Ponieważ jednak na noc wole bambusy, a na dzień mniej skomplikowane kieszonki- z CP się rozstałam



  9. #29
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za recenzje.

    dominika79-jeżeli chodzi o przeciekanie pieluchy to nie wiem co odpowiedzieć. jeszcze nie spotkałam się z taką opinią. raczej większość osób ocenia chłonność pieluchy jako bardzo dobrą (bambusowa jest bardziej chłonna niż z mikrofibry ale obie dobrze chłonną).

    CP jest pielchą AIO z odpinanym wkładami. Wkładki dopina się do otulacza (więcej roboty). Jest to coś za coś. Tradycyjne AIO schną b. długo (około 12 godzin), CP otulacz jest suchy i gotowy do użytku praktycznie po wyjęciu z pralki. Można go używać albo z dodatkowym wkladkami albo z każdą inną pieluszką formowaną/składaną/tetrową. Wersja bardziej ekonomiczna, dlatego potrzebne jest mniej pieluch.

    Jeżeli chodzi o zewnętrzny otulacz to tak jak uprzedzałam w wątku testowym, mechaci się. Otulacz jest wykonany z bardzo delikatnego materiału, przez co jest miękki i oddychający. Ale ma to swoje minusy. Może producentowi uda się to poprawić.

    Rzepy, pozornie wyglądają jak w BG są jednak z innego materiału. Wiem, że ciężko to ocenić mając pieluchę w domu przez parę dni. Tak jak wspomniala tutaj inna recenzentka "po pięciu miesiącach użytkowania rzepy wyglądają jak nowe ". U nas po 6 miesiącach mogę powiedzieć to samo.

    Kolory, tutaj się nie wypowię bo pistacja to akurta mój ulubiony kolor. Są to pastelowe kolory, raczej uniwersalne (dla chłopca i dziewczynki). Jeżeli ktoś lubi zdecydowane kolory, to na pewno nie w tej pieluszce.

    Jeszcze raz dzięki za opinie.
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo zadowolona z CP mikrofibrowej (dream - dri) - używam miesiąc. Gdyby nie fakt, że ze względu na alergiczną i nadwrażliwą skórę córeczki muszę przejść na organiczną bawełnę, to pewnie kupiłabym cały zestaw CP.

    Bardzo szybko schnie, fajnie pochłania wilgoć (jeszcze nie musiałam używać 2 wkładek naraz) i jeśli nie "zalana po brzegi" daje uczucie suchości. Co do mechacenia się zewnętrznej powłoczki, to też zauważyłam, aczkolwiek mechaci się przy kilku pierwszych praniach i później już nie, po prostu taka zostaje. Tak, że nie ma obawy, że zmechaci się i będzie nie do użytku.

  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    207

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu to moje ulubione dzienne pieluchy. Schną migusiem i dzięki temu nie trzeba ich dużo. Wpinanie idzie szybko bo do prania nie wypinam całości tylko z jednej strony. Czuć w nich mokro a młoda (16 m-cy) już powinna wiedzieć co i jak. I chyba właśnie dzięki tym pieluchom zaczęła wołać : "siku" . Przecieków nigdy nie zanotowaliśmy.
    Jedyny minus- zewnętrzna warstwa mechaci się juz po pierwszym praniu.


  12. #32
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    To teraz ja. Nie mam wielkiego doświadczenia z wielorazówkami, ale z tych co miałam okazję używać CP mikrofibra jest najlepsza. Nie przeciekała nam wcale (no może raz, szybko schnie - dla mnie to jedna z największych jej zalet, mała dupka dziecia w tej pieluszce co mi bardzo pasuje, w ogóle nie przeszkadza mi wpinanie wkładek. Jedynie właśnie zastanawiało mnie czemu do pupy nie przylega ta milusińska warstwa?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #33
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    Na mnie CP miałam z mikrofibry nie wywarło wielkiego wrażenia spodziewałam się czegoś lepszego.
    Plusy:
    -szybko schnie
    - szybki w obsłudze
    - rzepy choć małe dobrze trzymają
    -bardzo fajny krój pieluszki po wyjęciu wkładek dobrze się nosi z np.tetrą
    - pupa w pieluszce jest zgrabna
    -bardzo dobrze się dopasowują do pupy

    Minusy:
    - chłonność taka sobie wytrzymuje bez przecieków góra 3 godziny także na noc się nie nadaje
    - bardzo odciskają się gumki na udkach także dla grubonożnych dzieci się nie nadaje
    - nie wiem dlaczego ale materiał ten na zewnątrz pieluszki robił sie mokry

    Pieluszkę miałam przez miesiąc ale ją sprzedałam przede wszystkim ze względu na te odciski na nóżkach i te przecieki bo musiałam co godzinę jednak zmieniać wkład zeby nie przeciekało.

    EDIT: Edytuję swój post ponieważ te pieluszki tak bardzo mi się podobają że postanowiłam je jeszcze raz kupić. Mam nową z bambusa i używana z mikrofibry i jestem w szoku bo teraz gumki w ogóle się nie odciskają i nic nie przecieka a córeczka ma 9,5 miesiąca i waży ponad 9 kg założyłam nawet na noc z dodatkowym wkładem z mikrofibry i nic na rano nie przeciekło. Nie wiem co jest grane z tymi pieluszkami możne to zależy od partii ale teraz są to moje ulubione pieluszki
    Ostatnio edytowane przez reniason ; 18-08-2010 o 18:45
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  14. #34
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Moja ocena Close Parent testowej:
    Na plus:
    - szybkość schnięcia jak na AIO
    - kombinacja rzepów i nap daje możliwość dobrego dopasowania, na moim Synku pas regulowany napami kompletnie nie zdaje egzaminu
    - zgrabna pupa, co jest trudne do osiągnięcia przy moim drobnym Tomku
    Na minus:
    - warstwa wkładki przy skórze jakoś mało przyjemna jak dla mnie, choć do uczucia suchości nie mam zastrzeżeń
    - trochę za dużo zabawy z tym wpinaniem, przy IB szybciej mi to idzie
    Nadmienię, że nie testowałam pieluchy na noc, bo na noc używam jednorazówek. Poza tym Syn mój nie wkroczył jeszcze w etap megazasikacza, także nie przesikał tej pieluszki, ale i żadnej innej, jak na razie.
    Bardzo dziękuję za możliwość testowania, zwłaszcza, że dzięki uprzejmości organizatorki i innych testujących znalazłam się wyżej na liście tychże.
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  15. #35
    Chustomanka Awatar EffciaF
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    634

    Domyślnie

    My tez jakiś czas temu testowaliśmy.
    Plus:
    -schnie błyskawicznie
    -mała pupka(chociaż większa niz w IB AIO)
    Minusy:
    - po kilku osobach testujących skulkowana warstwa zewnętrzna.

    Używana tylko na dzień, raz przesikana ale zęby nam szły

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Asikka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,532

    Domyślnie

    Skończyliśmy testowanie pieluszki z mikrofibrą.
    Odważyłam się założyć CP mojemu dziecku na noc i to był błąd! W połowie nocy córka obudziła się z wielkim płaczem, a ja dopiero po kilku minutach wpadłam na to, że to może być wina mokrej pieluchy. Nic nie przeciekło na zewnątrz (to jest plus) ale pupa w środku była mokrusieńka. Miałam nadzieje, że wraz z chłonnością tej pieluchy idzie w parze dobra "izolacja" wilgoci od pupy, no ale tak nie jest
    Dużym plusem jest szybkość schnięcia - jak dziewczyny pisały powyżej, już po wyjęciu z pralki pielucha jest prawie sucha. Miękki materiał, niestety zkulkowany i wyblakły. Rzepy trzymające mocno. Wkładki jakby "za duże" - nie mieściły się dokładnie w pieluszce w tych "zakładkach" na końcach.
    Nie testowałam tej pieluchy długo. Może po jakimś (dłuższym) czasie polubiłabym ją, jednak w chwili obecnej (między innymi po feralnej nocce) nie jestem zadowolona z close parent AIO.
    Elficzka Em - 15.03.2009r i Elfik Ad - 21.05.2012r

  17. #37
    Chustomanka Awatar zanna
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Bemowo
    Posty
    918

    Domyślnie

    testowałam pieluszkę z mikrofibrą i bambusem
    pielucha miała zadanie trudne, bo była pierwszą wielorazówką jakiej używał mój synek i od niej wiele zależało - czy w ogóle się tematem zainteresuję bardzo mi się podobała - nie przeciekła ani razu nawet na długim spacerze (bambusowe wkładki). Otulacz świetnie trzymała również tetrę - nie przeciekło ani razu! faktycznie wkładka jest bardzo mokra po siku i zmuszona byłam papierków dla poczucia suchości używać jednak i tak pieluszka mi się bardzo podobała i dzięki niej nabyłam już 4 różne wielorazówki
    dziękuję za możliwość testowania
    , ,

  18. #38
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    ja mam sam otulacz CP, który używam do tetry mam do niego tylko jedno zastrzeżenie - materiał się nieładnie zmechacił już po kilku praniach (a rzepy w pieluszkach zawsze zapinam), poza tym jest bardzo fajny, ładnie się układa na tyłeczku, rzepy bardzo mocno trzymają, falbanki przy nóżkach nie odciskają się, a nic nie przepuszczają może dokupię wkładki do nich...
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Fajna pielucha, ale nie idealna
    ZALETY: nie przecieka, błyskawicznie schnie (mikrofibra), ma ladny kolor , jest mieciutka, zewnetrzna warstwa nie trzeszczy, nie rozpina sie sama, jest AIO
    WADY- za duzo tu wszystkiego nap i rzepow - pieluche skladam po wyschnieciu, bo przy kazdej zmianie nie chcialobymi sie, rzepy- jakos wole napy nie hacza sie w praniu, jak zostalo wspomniane pielucha jest mokra,
    BTW do czego słuzy rzep z tylu pieluchy?

  20. #40
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    dla nas rewelacja. zaczynamy dopiero z wielo, ale tez sie wysadzamy, wiec CP jest nasza pielucha wyjsciową ( i zazwyczaj wraca sucha do domu ) bardzo ja lubie, nawet to zapinanie mi nie przeszkadza, o chłonnosci sie nie wypowiem, bo zazwyczaj po jednym dwóch siknieciach od razu zmieniam. niewatpliwym plusem jest uzywanie samego otulacza, podczas gdy reszta schnie. ogólnie bardzo nam sie podoba i czekamy na taka drugą !
    K. 2009M. 2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •