Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: czy kieszonki sie prasuje?

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie czy kieszonki sie prasuje?

    i wklady do tychze tez trzeba prasowac?

    planuje je prasowac, a pytam by nie zniszczyc tych cudeniek
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  2. #2
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    kieszonek takich jak bum genius albo ptit's dessous wg mnie NIE WOLNO prasować, a poza tym kompletnie nie trzeba.
    polaru się nie prasuje, poliestru laminowanego poliuretanem też nie, mikrowłókna też nie.
    te dwa ostatnie materiały mogłyby się chyba nawet zniszczyć od żelazka.

    ze wszystkich pieluszek jakie mam do prasowania nadają się tylko tetrowe i flanelowe zwykłe prostokątne. czyli nowoczesne wielorazówki to boska sprawa dla antyfanów żelazka, jak ja

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    dziekuje

    a wklady bawelniano-konopne?
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    ja tylko przez pierwszy miesiąc zycia alexa w ogóle prasowałam jego rzeczy. teraz tylko ubranka, jesli to konieczne. wkłądki nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka, więc nie widzę sensu ich prasowania.
    ale żelazko bawełnie i konopiom nie szkodzi. chyba, że jest to polarek konopny: może się od zelazka zrobić świecący.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    dziekuje
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  6. #6
    Nymphadora
    Guest

    Domyślnie

    Poza tym nieprasowane pieluchy chlona wiecej

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie Re: czy kieszonki sie prasuje?

    Cytat Zamieszczone przez aggie
    i wklady do tychze tez trzeba prasowac?

    planuje je prasowac, a pytam by nie zniszczyc tych cudeniek
    a, jesli wolno zapytać- po co chcesz prasować?
    Ja nigdy nie prasowałam Zuźce zadnych rzeczy, ani pieluch (a uzywam tetry) ani ubranek. Po prostu dokładnie rozwieszam na suszarce tak, żeby nie było żadnych zagnieceń, potem składam i do szafy.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  8. #8
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    dla dzieci do 3 m-ca prasowanie jest zalecane bo dezynfekuje.
    oczywiście wg uznania - nie można dać się zwariować.

    prasowanie pieluch o tyle miałoby sens, że wielorazówki pierze się często w 40st, co dla niektórych mam dawać niewystarczające poczucie "czystej" pieluchy. kał sterylny nie jest, w przeciwieństwie do moczu (zdrowego dziecka).

    ja raz na jakiś czas piorę w 60st. a czasem zbieram tetrę i niektóre wkładki i wstawiam 90st.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    pieluch-kieszonek nie prasuje ale całą reszte tak!!!! ja mam fobię, próbowałam nie prasować ale moje natręctwo nie dawało mi spokoju, wyciagałam z szaf rzeczy nieprasowane i dalej żelazkiem ( ale i tak nie pobiłam jednej cioci która prasuje wszystko!!!!!! skarpetki prasuje i składa w kosteczke i ma specjalna szafkę z przegródkami na skarpetkowe kosteczki)

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szkocja
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    pieluch-kieszonek nie prasuje ale całą reszte tak!!!! ja mam fobię, próbowałam nie prasować ale moje natręctwo nie dawało mi spokoju, wyciagałam z szaf rzeczy nieprasowane i dalej żelazkiem ( ale i tak nie pobiłam jednej cioci która prasuje wszystko!!!!!! skarpetki prasuje i składa w kosteczke i ma specjalna szafkę z przegródkami na skarpetkowe kosteczki)
    ło matko i córko

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    pieluch-kieszonek nie prasuje ale całą reszte tak!!!! ja mam fobię, próbowałam nie prasować ale moje natręctwo nie dawało mi spokoju, wyciagałam z szaf rzeczy nieprasowane i dalej żelazkiem ( ale i tak nie pobiłam jednej cioci która prasuje wszystko!!!!!! skarpetki prasuje i składa w kosteczke i ma specjalna szafkę z przegródkami na skarpetkowe kosteczki)
    dla czego mój mąż np nie ma takie fobii, jak by to ułatwiło życie
    Dobrze, że przynajmniej swoje rzeczy prasuje. Ja przy pierwszym dziecku wszystko prasowałam z duzą przyjemnąscią, przy drugim nie prasuje bielizny, tylko wierzchnie, żeby był elegancki
    Jagoda VI 2004, Tymon XI 2007

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    pieluch-kieszonek nie prasuje ale całą reszte tak!!!! ja mam fobię, próbowałam nie prasować ale moje natręctwo nie dawało mi spokoju, wyciagałam z szaf rzeczy nieprasowane i dalej żelazkiem ( ale i tak nie pobiłam jednej cioci która prasuje wszystko!!!!!! skarpetki prasuje i składa w kosteczke i ma specjalna szafkę z przegródkami na skarpetkowe kosteczki)
    No to ja tez sie niesmialo przyznam, ze mam to natrectwo - w dodatku prasuje wszystko lacznie ze skarpetkami.
    Jestem mama potrojna. Zostalam nia na raty, w 2002, 2005 i 2007.

    http://www.ratujmaluchy.pl/

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    pociesze Was mi uzależnienie od prasowania, minęło w czwartej ciąży, nagle okazało się że jak sie równo rozwiesi i złoży po tym to też jest dobrze. Nie zarzekam się że nie wrócę do nałogu prasowania jak sie rozdwoję
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  14. #14
    Chustomanka Awatar ko-zo
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany
    Posty
    946

    Domyślnie

    mi chęci na prasowanie odeszły w drugiej ciąży... Może znajdzie sie jakaś mama natrętnie prasująca, która wpadnie czasem do mnie? Koszyczek z prasowaniem czeka na chętną...
    Szymon 30.06.2006
    Danusia 20.08.2007
    Aniołek [*]
    Franek 28.02.2010
    Jadwisia 14.09.2012


    http://www.bachroczek.pl/

  15. #15
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    no to was teraz zaskoczę:
    wychowałam się w domu, w którym kobieta nie dotyka żelazka ale wszystko musiało być przed włożeniem do szafy wyprasowane i elegancko złożone.
    niedzielne popołudnia z dzieciństwa kojarzą mi się tatą prasującym przy małym tv w sypialni i zapachem żelazka.

    dlatego też u nas jak już coś trzeba uprasować to raczej M. niż ja. a większość rzeczy i tak ląduje w szafie po wysuszeniu.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aggie
    Cytat Zamieszczone przez serafinka
    pieluch-kieszonek nie prasuje ale całą reszte tak!!!! ja mam fobię, próbowałam nie prasować ale moje natręctwo nie dawało mi spokoju, wyciagałam z szaf rzeczy nieprasowane i dalej żelazkiem ( ale i tak nie pobiłam jednej cioci która prasuje wszystko!!!!!! skarpetki prasuje i składa w kosteczke i ma specjalna szafkę z przegródkami na skarpetkowe kosteczki)
    No to ja tez sie niesmialo przyznam, ze mam to natrectwo - w dodatku prasuje wszystko lacznie ze skarpetkami.
    to ja sie wpisuje do klubu ja co pawda skarpetek nie, ale prawie wszystko inne tak... mnie niewyprasowane ubranie 'gryzie' no a dziec sie taki wrazliwiec skorny zrobil, ze nawet nie probowalabym mu nie prasowac... prasuje nawet tetre, ktora potem jest kladziona na przewijak... kieszonek za to nie i to jest kolejna zaleta nowoczesnych pieluch wielorazowych
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart
    dla dzieci do 3 m-ca prasowanie jest zalecane bo dezynfekuje.
    oczywiście wg uznania - nie można dać się zwariować.
    No właśnie Jak dla mnie, to miałoby to sens, gdyby prasować też dupkę, która przed chwila usmarowana była kupą. Przecież na skórze jest sto razy więcej bakterii niż na wypranych rzeczach, a jej się nie dezynfekuje.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    ja nie zastanawiam się sensem tego co prasuję ale wiem ze mam natręctwo, prasuje co tylko modę nawet ktoś ostatnio sie dziwił ze kurtki ortalionowe, polary, i niektóre skarpetki....

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Dobra, nie czepiam się
    Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakies hobby ma...
    Ja na przykład uwielbiam wieszac pranie.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    wcale nie jest mi dobrze z tym bzikiem......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •