Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jeszcze jedno pytanko o rozmiar :)

  1. #1
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Question Jeszcze jedno pytanko o rozmiar :)

    Idąc za Waszą poradą spotkałam się z posiadaczką chust w trzech rozmiarach. Fakt, że zmierzyłam ten środkowy tylko, hehe...
    Ale - mierzyłam Storchenwiege Leo, on ma chyba 4,6 m - zawiązałam Lusię w kieszonkę, i to pewnie nawet nie do końca dociągniętą. Wiązałam się z tyłu i zostało jeszcze troszkę tej chusty. Zadowolona, postanowiłam nabyć chustę w owym rozmiarze...
    No i teraz wątpliwości:
    - wiązałam się na zwykłą bluzkę, jak wsadzę coś grubszego z racji nadchodzącej chłodniejszej pogody, to dużo mi to chusty 'zeżre'? No i plus dziecko ubrane cieplej...
    - ale z drugiej strony, ponoć kieszonka to najbardziej chustożerne wiązanie, więc czy jest sens brać dłuższą chustę?
    - i wreszcie, mam zamiar nabyć chustę Nati, a ona ma 4,7 m; więc skoro jest dłuższa od Storczyka, którego mierzyłam, to może w zupełności mi wystarczy?

    Ja wiem, że różnica w cenie to tylko dwie dychy, ale zawsze owe dwie dychy mogą być początkiem MT, które mi się już marzy Poza tym, na bazarku forumowym prędzej znajdę chustę w rozmiarze standard niż maxi (chociaż kolor, który wybrałam jakiś taki jakby niechodliwy jest...). W sumie, te ostatnie argumenty przemawiają na korzyść krótszej chusty, ale sama nie potrafię zdecydować.
    Dobre kobiety, pomóżcie, bom ciemna jak tabaka w rogu ;P
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    189

    Domyślnie

    Za bardzo nie poradzę Ale może zastanów się jeszcze, czy zimą nie lepiej nosić Lusię pod kurtką. Wydaje mi się, że to tak jakoś przytulniej, tylko wtedy musiałabyś zakombinować, jak to robić

  3. #3
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Ubranie twoje i dziecka nie zeżre za dużo chusty, ale jak i poprzedniczka - polecę noszenie pod kurtką/polarem. W tym celu należy chłopa ograbić z jego odzieży, ewentualnie nabyć coś w rozmiarze XL w pobliskim szmateksie
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  4. #4
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Jeśli kręcą Cię malowniczo powiewające długie ogony, weź maxi
    A jeżeli obejdzie się bez nich, to ja myślę, że standard powinien starczyć.
    I tak jak dziewczyny prawią - przemyśl noszenie dziecka pod kurtką. Moja Lena też z maja, tyle że poprzedniego roku - całą zimę nosiłam ją pod kurtką, z przodu. Świetnie się sprawdziła w roli termoforka

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Niestety nie każde 4,6=4,6. czasem wypadają ciut krótsze. A każde 10 czy 20cm robi różnicę. Natki wypadają zgodnie z podaną rozmiarówką. Kiszonka jest najbardziej chustożerna z wiązań. Inne wypadają lepiej.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Jak sie okaże ciut za krótka, to ponosisz w 2x. I tez polecam noszenie pod kurtką - ja pierwszej zimy moją czerwcową Zosię też tak nosiłam - super było!
    Julka 2001, Zosia 2007

  7. #7
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie Juz wiem - kupuję standard!
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •