Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 68910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 376

Wątek: Najładniejsze kurtki do noszenia

  1. #301
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    emilia - myślisz nad jakąś masówką ? . Dla mnie najważniejsza byłaby wygoda ubierania na plecy plus dobra ochrona szyjki dziecka i może dla niego kapturek . Ale na razie jak zakladam bluze niemęża na siebie, to jest idealnie cieplutko, na razie testowane w domu, ale myślę że będzie ok na teraz. Ja jestem zdania że jak mały jest przytulony do mnie to tak ciepło go nie muszę ubierać, ani wielu warstw na nas.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  2. #302
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikalina Zobacz posta
    (...) Ja jestem zdania że jak mały jest przytulony do mnie to tak ciepło go nie muszę ubierać, ani wielu warstw na nas.
    tu się zgadzam - dziś przetestowane. W jedną stronę jechałyśmy oddzielnie tzn każda w swojej kurtce a wracałyśmy zawiązane i pod jedną kurtką - różnica ogromna a to ta sama kurtka była (softshell Twigi, super sprawa z tym panelem, bo wypięty najmuje malutko miejsca, kurtka sama w sobie też dobrze wygląda i potem można w razie potrzeby szybko przystosować do noszenia)


  3. #303
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Ja jak dotąd (do 14st) pod polar nakładałam młodemu body+kaftanik i na to misiowa bluza a na nogi wełniane leginsy i był ciepły ale nie spocony. Także w związku z 5st nie mam pojęcia w co miałabym go ubrać pod polar :/ Kurtka jak nic...

  4. #304
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ja ubieram na 5 st body z długim rękawem, rajstopki, rampers z bluzowego materiału na to i skarpetki grube. Na to nakładam na nas bluzę zwykłą niemęża i jest super cieplutki.
    Maj 2014 i Marzec 2016

  5. #305
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Może to zależy od stopnia ciepłoty mamy ? Bo ja z tych wiecznie zmarzniętych...to może i ogrzewanie Grześkowi średnie daję

    Nie ciągnąc offa odpiszę Emili, dla mnie najważniejsze to:
    - możliwość noszenia przód tył dzięki dokładanym panelom
    - odpinany kaptur dla mnie i dla dziecka
    - możliwość ubrania się w opcji tył samej czyli brak jakiś dodatkowych klapek w okół szyi dziecka (jak np w polarze pentelki)
    - kieszenie na suwak

    Cena? Dla mnie osiągalna to maks 400zł.
    Ostatnio edytowane przez Idrilla ; 23-10-2014 o 17:39

  6. #306
    Chusteryczka Awatar emilia3333
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,804

    Domyślnie

    Nad masówką nie myślę, ale tez mam zestaw pentelki i przyznam, że marnie z kobiecością, dziś przyszła kurtka i mąż przyznał, że z tyłu wyglądam jak facet... miło.

    Masówka nie, na razie uszyje sobie ładny zestawik, mam teściową, która jest zawodową krawcową, a jak Wam się spodoba to postaram się aby uszyła kolejne
    Marz mi się elegancki wełniany płaszcz ze wstawkami, oczywiście odpinane kaptury tak jak dziewczyny piszecie, kieszenie muszą być głębokie i wstawiane panele, bez chamsko widocznego zamka na plecach.

    Dzięki za wasze preferencje i piszcie mi jeszcze co musi spełniać taka kurtka płaszcz.
    Na bank uszyję też jakąś fajną bluzę za wiosnę z podpinką, polar i lekką kurteczkę typu softshell.

    Jak już coś powstanie od razu się z Wami podzielę fotkami

  7. #307
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A ja tam się dobrze czuję w bluzie niemęża, ale nie jestem typem kobiecej kobiety . A kurtki pętelki mi się nie podobają, ale to inna sprawa.

    Idrilla - w sumie pewnie tak, mi nawet jak chłodno w ręce czy coś, to te plecy z dzidziulem mam bardzo cieplutkie. I jak nosiłam go tak ubranego samo na 10-15 stopni ale bez tej bluzy na nas, to miał zimne nóżki, więc to ciepło dzięki nałożeniu na nas wspólnej bluzy fajnie krąży. I w ogóle ona jest fajna, zakładam ją normalnie, z przodu mogę nawet do końca dopiąć, dzięki węzłowi z przodu w chuście opina mnie fajnie i nie ucieka to ciepło. No po prostu cieszę się że nie wydałam kasy na polar do noszenia, bo pewnie i tak bym go założyć nie umiała. A ja małego noszę wysoko, tak że pewnie w polarze byłoby nam niewygodnie. Ta bluza nałożona ociepla go w szyjkę, ja zakładam sobie dodatkowo lekki szaliczek i mykamy.

    emilia - czekamy na fotki .
    Maj 2014 i Marzec 2016

  8. #308
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja już przy kolejnym dziecku mam gotową dopinke do dobrze dopasowanej wlasnej kurtki tak aby po odwiezieniu dziecia np. do babci i w tej sanej kurtce lub polarze wyjść dalej sama ale nie noszę na plecach wiec wystarczy z przodu dobrać pasujący do mojego zamek.
    Na szyje wolę ubrać chustki bo nie lubię golfow i wysokich zapięć pod szyją.
    Także dla mnie ideał musi być zgrabnie dopasowany do mnie i mieć miejsce możliwość regulacji szerokości panelu dla dziecka, i obowiązkowo zapinane kieszenie.

  9. #309
    Chustomanka Awatar Idrilla
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    980

    Domyślnie

    Mikalina możesz wstawić zdjęcie? Nie umiem sobie wyobrazić jak normalną bluzę udaje Ci się nałożyć przy wiązaniu na plecach Ja za chiny nie mogłam normalnie nałożyć rękawów gdy spróbowałam ubrać na plecak prosty polar męża rozmiar xl.

    bansza - łał brzmi super! Sama uszyłaś dopinkę?

    A jeszcze co do ideału to tak jak Twiga, ciekawe kolory, fikuśne podszewski. Bo kurtka dla dwojga o kroju wora w kolorach wora jest bardzo mało sexy

  10. #310
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Masz na myśli to że nie mogłaś tych rękawów nałożyć sama czy w ogóle się nie dało ? Może po prostu jakieś wąskie są... Zależy jeszcze na co się ubierałaś, ja ubierałam siebie w lekki sweterek, na to chustę i dziecko i na nas wtedy tę bluzę ubieram, tak zwyczajnie jakbym siebie ubierała . No może troszkę więcej wysiłku to zajmuje, ale troszkę dosłownie. W rezultacie kaptur jest tuż pod szyją małego. Może po prostu ta bluza jest większa niż ten polar ? To też chyba XL ale pewna nie jestem .
    Ostatnio edytowane przez Mikalina ; 23-10-2014 o 21:24
    Maj 2014 i Marzec 2016

  11. #311
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bialawanilia Zobacz posta
    O rany, ale ta twiga ładna. A ja się nastawiłam na liliputi. Annia mogłabyś dla mnie zmierzyć swoją liliputi? Szerokość w ramionach, pod pachami, długość rękawa od kołnierza i samego rękawa. Dzięki!
    A w ogole to która jest cieplejsza Liliputi czy Twiga?
    Przepraszam, dopiero dziś wyciągnęłam Liliputi z szafy. A więc tak:

    Szerokość w ramionach: 42
    Szerokość pod pachami: 47
    Długość rękawa (mierzona dołem, do pachy): 45
    Długość rękawa (mierzona górą, do barku): 63
    Długość całkowita: 89

    Ja mam kurtkę rozmiar S.

    To są wymiary zewnętrzne, trzeba odjąć z 1-2 cm, bo w środku jest ocieplana, więc gruba. Ja mam w biuście 97 cm i się dopinam, choć na wdechu.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  12. #312
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    5

    Domyślnie

    Oferta sprzedaży, zapraszamy na bazarek
    Ostatnio edytowane przez milorzab ; 27-10-2014 o 21:34

  13. #313
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Asiah, takie oferty to na chustostraganie, nie tu


  14. #314
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    384

    Domyślnie

    Emilia-ja bym pomyślała o 2in1 czyli kurtka z dopinką polarową-żeby można było dostosować do temperatury. i tę podpinkę można by było jako bluzę nosić. można również pomyśleć o 2 rodzajach podpinek-np cieplejszą i cieńszą.
    w kurtce też oprócz tego co dziewczyny powiedziały fajnie mieć głębokie kieszenie-albo kieszeń typu mufka-na pleckach dziecka-na panelu przy noszeniu z przodu.
    ważne dla mnie też są ściągacze na dole-by nie podwiewało pod panelem. panel z golfami.

    ja wczoraj przy 5stopniach miałam na sobie t-shirt, sweterek cienki, córka miała body krótki rękaw, bluzka, kaftanik i bluza miś, spodnie, getry, skarpetki i wełniane skarpety,czapka, wiązanie-kieszonka w cienkim żakardzie. i na to polar dla dwojga-z panelem z golfami. ja dodatkowo czapka i szalik i było miło i ciepło. myślę o tej twidze-żeby może zminimalizować liczbę warstw maluszkowi. no i softshell na wiatr i deszcz, wilgoć by się sprawdził-polar czy poncho tutaj rady nie da.

  15. #315
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Polecam, jakby co mam rabat 10%
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  16. #316
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Patrycja89 Zobacz posta
    Polecam, jakby co mam rabat 10%
    A na co konkretnie ten rabat?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  17. #317
    Chustoholiczka Awatar martaj
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    POZ
    Posty
    5,343

    Domyślnie

    na wszystko chyba ten rabat to chyba dla klientów Twiga, chyba
    Asieńka (2011) Justysia (2014) Czaruś (2017)

  18. #318
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Na wszystko.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  19. #319
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    dziewczyny, czy ktoras ma twige czerwona? mam dylemat czy ten czerwony jest czerwony czy malinowo- rózowy ..

  20. #320
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ja mam czerwoną. Jest czerwona-czerwona, żadnej maliny tam nie ma Prawie dokładnie tak samo czerwona jak np. krzesełko leopard z ikei. Mogę jeszcze poszukać porównań jak potrzebujesz


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •