Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
78. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    3 3.85%
  • 2

    0 0%
  • 3

    3 3.85%
  • 4

    11 14.10%
  • 5

    61 78.21%
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 121

Wątek: Vatanai

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie Vatanai

    Zapraszam do dyskusji/recenzji chust Vatanai.
    Zalety, wady...
    Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
    Jaka jest Twoja opinia?

    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie


    moja opinia została napisana tylko w oparciu o jednorazowe zawiązanie chusty i może byc nieprawdziwa. są to jednak moje odczucia po zawiązaniu i pomacaniu dwóch rodzajów Vat. żakardu i pasków.
    paski kompletnie nie przypadły mi do gustu - są zbyt cienkie.
    żakadry ( które faktycznie tylko dotykałam) sa grubsze i być może mniej wymagające.
    kolory ładne, wzory ciekawe.
    polecana jako chusta na lato.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Owszem, do wiązania trzeba sie przyłożyć

    Edit: kurczę, dlaczego moje posty w recenzjach giną??? To juz drugiego zjadło...

    No to jeszcze raz:
    Jako pierwsze kupiłam Naglikti (niebieskie wielorybki 2,5m). Nosiłam w nich na biodrze kilkanascie kilo i było ok, chociaz faktycznie, do wiązania trzeba sie przyłożyć. Ale bardzo je lubię
    Potem miałam Maruyamę - cudo dla noworodka, miękka, przewiewna, delikatna.
    No i Pamir - moje cudo i gwiazda mojego stosiku. NIe moge uwierzyć, że nieskośnokrzyżowa chusta może tak dobrze nosić Jest sprężysty, miękki, nie osiada nawet pod ciężarem 20 kilo, i, ku mojemu zdziwieniu, nie wrzyna się.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie

    Wiaze mi sie duzo lepiej niz hopp, ciensza i mniejsza - latwiej mi ogarnac caly material.
    Wezel maly i zgrabny, nie ma problemu z dociagnieciem. Mocno sciete konce powoduja,
    ze nie zabijesz sie o zwisy. Sklada sie w naprawde maly pakuneczek. Uzywalam na codzien
    i jako chusty podrecznej na tzw. wszelki wypadek. Niestety coraz bardziej czuje ciezar dziecka
    na ramionach, ale mam co czuc - prawie 11 kg.
    Iwo 23.03.2007, Eryka 25.02.2010

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Nuneaton/UK
    Posty
    12

    Domyślnie

    to jest moja (póki co) jedyna chusta i oboje z mężem jesteśmy z niej zadowoleni po uwiązaniu nie plączę się ogon, dobrze się układa, nie opada pod cieżarem dziecka (no Julka dopiero waży trochę ponad 5kg więc to się jeszcze okaże ) Podsumowując - dla mnie ocena najwyższa ale być może gdybm miała jeszcze inne chustyto miałabym do czego przyrównać

  6. #6
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Ankieta już zakończona, ale się dopiszę, ja daję 5 z minusem za brak środka i konieczność bardzo starannego wiązania. Jak na tę grubość chusta jest doskonała
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    36

    Domyślnie Teesta

    cudownie delikatna i cienka, mieciutka, malenki wezel. wiazanie jej i noszenie to przyjemnosc. fakt ze nosze 5kg Patunie...zobaczymy jak bedzie sie dalej spisywac
    Mamusia Kubusia (09/2005) i Patuni (12/2007)
    http://moimdzieciom.blogspot.com/

  8. #8
    Chustonoszka Awatar filandre
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    137

    Domyślnie

    Mamy Maruyamę (dzięki Lolu ) i jesteśmy z Lenką zachwycone! Kolory cudne! Zestawienie brudnego różu z cudownymi brązami daje niesamowite wrażenie. Maruyama na żywo wygląda piękniej niż na zdjęciach. Chusta jest wyjątkowo delikatna, przewiewna więc z niecierpliwością czekamy na upalne lato Pomimo, tego że jest cieniutka doskonale się wiąże i fajnie nosi malucha. Zdecydowanie 5
    Kubek 25.10.2001, Lenka 25.09.2007

    http://www.bystrzaki.pl, zabawki edukacyjne, chusty Babylonia, Lennylamb, Nati

    http://igorwalczyooddech.synek.pl

    Doradca Laktacyjny CNOL
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia
    Instruktor Masażu Shantala

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Mamy boskie niebieskie wielorybki.
    Chustę kupiłam z czystej ciekawości (wcześniej kochałam ją za wzorki platonicznie ), bo naczytałam sie ze dla starszego i cięższego dziecka to sie już za bardzo nie nadaje, ze jest "trudna" bo cienka i wymaga dokładności, itd
    I teraz jedyne co mi przychodzi do głowy to: szczerze żałuje że nie kupiłam jej wcześniej bo chusta jest REWELACYJNA pod każdym względem
    mnie wiązanie jej nie sprawia żadnych problemów, a noszenie zarówno z przodu jak i na plecach, to czysta przyjemność. Największe atuty tego cieniutkiego żakardu to: przewiewność, lekkość, łatwość dociągania, miękkość, estetyczność i naprawdę fajny i bardzo zadowalający mnie komfort noszenia jak na taka cieniusieńka chustę FANTeTYCZNA na ciepłe dni. Mnie w niej dziecko nie "osiada", chusta nie wpija sie w ramiona. Zgrabny węzełek minimalnych rozmiarów.
    Warto było w nią zainwestować.


    Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Poznania
    Posty
    68

    Domyślnie

    Jestem świeżą posiadaczką czerwono - granatowych wielorybków czyli aialik, długość 3,5m.
    Chusta rewelacyjna, oczarowała mnie całkowicie, kolor świetny, grubość (czyli cienkość) fantastyczna, przewiewna, węzeł supermały, super kompaktowość po złożeniu (składa się do rozmiarów zeszytu A5 i grubości 4cm)

    Nie wiem jak się nosi małe dziecko w długim vatanai, ale ponad rocznego Stasia 10kg w moim 3,5m nosi się świetnie, i nic się nie wrzyna czego trochę się obawiałam. Wypróbowany prosty plecaczek na prawie 4km spacerze, nie osiada i nie wrzyna. Ocena oczywiście 5. I co mnie pozytywnie zaskoczyło nadspodziewanie dużo mogę z tej długości zawiązać
    M (2004), S (2007), F (2010), E (2013) i (VII'2015)

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocek
    Posty
    18

    Domyślnie

    Własnie czekam na Kipawe, no i nie moge sie doczekać, dzis powinien byc kurier.
    Mam leosia i strasznie jestem ciekawa jak Vatanai sie sprawdzi.

    no i doszła, jestem pod wrazeniem, zamotalam raz i poszla w orzeszki, jutro potestuje wiecej razy, ale jest naprawde cieniutka i kolorki śliczne.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    od kilku dni jestem posiadaczką maruyamy.
    jak wspomniały koleżanki - minusik za brak środka, ale doszyłam sobie miłą, komponującą się z całością metkę i jest świetnie.

    do wiązania trzeba się przyłożyć, porządnie ponaciągąć wszystko, co jest do naciągnięcia. inaczej będą luzy i dziecko osiądzie. murayama dobrze naciągnięta nie wpija się ani w ramiona, ani w plecy. chociaż jest cienka - trzyma dziecko bardzo dobrze.

    no właśnie - cienka. a to znaczy, że cudnie przewiewna. znakomita na taki poranek jak dzisiaj. mela miała ciepły kark, ale absolutnie nie spocony.

    kolory fantastyczne. zresztą kolory mnie uwiodły.
    nie wiem, czy dobra, do tego, aby być jedynaczą w stosiku, ale jako chusta alternatywna (czyt. wersja letnia) przednia!

    ode mnie: bdb -

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    B-rd
    Posty
    302

    Domyślnie

    Ja się w swojej zakochałam
    Jestem początkująca, więc napiszę bardzo ogólnie.
    Mam vatanai tibet.
    Nosi się rewelacyjnie, po hopku mam wrażenie jakbym chusty na sobie
    nie miała. Bardzo przewiewna.
    Na spacerach nic mnie nie boli, a wcześniej owszem, chodzić za
    długo nie mogłam, bo nogi w "zawiasach" bolały i gorąco było.
    Nie wiem czy to dlatego, że jest nowa, czy to taki materiał, ale po zdjęciu jest bardzo pognieciona, w przeciwieństwie do hopka (kupiony używany), który jest gładziutki.
    I jeszcze jedno. Nie ma lepszej kołderki dla
    Ala 25.09.2007 i Miko 11.08.1997

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    I jest!!! Maruyama jest boska, nigdy nie sądziłam, że kupię sobie różową chustę, ale ta jest przepiękna. Brudny róż z brązami. Jestem zadziwiona jaka jest cienka, nie sądziłam, że możliwy jest tak mały węzeł. Malutka, leciutka, przewiewna. Nawet mój mąż jest zachwycony. Brak zaznaczonego srodka i brzegów może byc minusem, ale nie dla nas Dziękuję Małgosiu!!!



    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  15. #15
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Agata, ale wam pięknie w tej chuście


  16. #16
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Jestem po uszy zakochana w mojej koirze. Dzisiaj dotarła po wielu przebojach z czeską koleżanką. Strachu trochę miałam co wyjdzie z tej transakcji bez feedbacku, ale...... warto było! Do momentu rozpakowania paczki nie wiedziałam, czy dostanę koirę czy tibet na szczęście przyszła wymarzona koira!

    Chusta jest niesamowita. Macałam ją w marcu na Loli i już wtedy zaczęła mi się śnić po nocach.

    Jestem ciągle pod wrażeniem jej cienkości i przewiewności. Taka leciutka mgiełka. Kolor przepiękny - jedna z piękniejszych chust jakie miałam w rękach i do tego bardzo elegancka. Wezeł malutki. Jedyny jak na razie minus - trochę ciężej się dociąga niż inne znane mi chusty.

    Wykonanie bardzo staranne.

    Dam znać po testowaniu na spacerze.
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    194

    Domyślnie

    Chętnie dałabym tej chuście siódemke Mam Aialik jest super cieniutka (zajmuje 2 razy mniej miejsca niż moja lilibulle ), w miarę poprawnie zawiązana nigdzie się nie wpija. Chętnie bym jeszcze Koirę przygarnęła

  18. #18
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Mały up-date

    oto moja reakcja po praniu i noszeniu w koirze.
    Po wypraniu chusta jest mięciuteńka, cos niesamowitego (no ale moja to używka a nie nówka).
    A po noszeniu - jestem naprawdę w szoku jak może być wygodna mimo swojej cienkości. 12 kg wcale nie czułam na plecach.

    Zdanie o dociaganiu zmieniam - po praniu problemu nie ma wcale. Może to kwestia ubrania na którym robiłam pierwsze wiązanie.

    Super zakup! bedzie idealna na lato
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie A jaka długość?

    [quote="agata_t"]I jest!!! Maruyama jest boska, nigdy nie sądziłam, że kupię sobie różową chustę, ale ta jest przepiękna. Brudny róż z brązami. Jestem zadziwiona jaka jest cienka, nie sądziłam, że możliwy jest tak mały węzeł. Malutka, leciutka, przewiewna. Nawet mój mąż jest zachwycony. Brak zaznaczonego srodka i brzegów może byc minusem, ale nie dla nas Dziękuję Małgosiu!!!

    [

    Jaką długość kupiłaś? Ja mam generalnie rozmiar S i nie wiem na która powinnam się zdecydować. Doradzisz?
    Aha, mąż nie będzie nosił!!

    Pzdr

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Ja tez mam rozmiar S, kupiłam 4,5 m, wiążę kieszonke i zostaja jeszcze ogony, ale u mnie tez mąż nosi. Moze wystarczy Ci rozmiar 4 metry? Zależy jakie chcesz wiązac wiązania. Ja osobiscie wole miec dłuższa chuste niz troche za krotką.
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •