Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
78. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    3 3.85%
  • 2

    0 0%
  • 3

    3 3.85%
  • 4

    11 14.10%
  • 5

    61 78.21%
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 121

Wątek: Vatanai

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    29

    Domyślnie Maruyama

    I ja dopisuje sie do szczesliwców
    Maruyama przepiekna kolorystycznie- jako malarka troszke się na tym znam
    Leciutka, nosiłam dzisiaj Julka 2 godzinki na spacerze, nie było nam gorąco- a grzało słonko mocno.
    Troche mi opadła( Julek prawie 10kg) ale to dlatego,ze niedokładnie zamotałam, rozleniwiona Leosiem, nie znalazłam równo środka- musze sobie cos zaznaczyc bo nie mam takiego doswiadczenia by na szybko , sprawnie znalezc. Poza tym rózne krawedzie dla takich laików jak ja, to tez duza pomoc.
    burdzia
    mĂłj syn Julian, ur.25 lipca 2007
    moje obrazy:
    www.angels.burda.art.pl
    www.burda.art.pl

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agata_t
    Ja tez mam rozmiar S, kupiłam 4,5 m, wiążę kieszonke i zostaja jeszcze ogony, ale u mnie tez mąż nosi. Moze wystarczy Ci rozmiar 4 metry? Zależy jakie chcesz wiązac wiązania. Ja osobiscie wole miec dłuższa chuste niz troche za krotką.
    Wiesz ja nie wiem ile mi potrzeba i jakie wiązania będę stosowac, bo jeszcze nie miałam chusy - dopiero mam zamiar kupić i uczć sie. Dlatego tak dopytuję, aby potem nie żałować , że za krótka. Sama tez nie wiem czy Vatanai to dobra chusta jako pierwsza? Co o tym myslisz?

    Z góry dziekuję

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Kochana, napisz przede wszystkim w jakim wieku jest dzieciaczek i ile waży Łatwiej będzie doradzac
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  4. #24

    Domyślnie jaka dluga?

    Agata piekna!!! Ile ona ma? 5 m?

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie Re: jaka dluga?

    Cytat Zamieszczone przez martulka79
    Agata piekna!!! Ile ona ma? 5 m?
    4,5 m
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  6. #26
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agata_t
    Kochana, napisz przede wszystkim w jakim wieku jest dzieciaczek i ile waży Łatwiej będzie doradzac
    Cześć

    Dziecię ma 2 tygodnie i ciagle chce na rękach, więc na gwałt musze coś kupić - wazy pewnie ponad 4 kg.
    Z waszych opinii zastanawiam sie nad Vatanai i BB Slen, bo Didymos chyba za gruby na lato?
    A może podaj mi adres mailowy lub telefon do Ciebie, aby tu nie zaśmiecać tematu VATANAI,

    pATRYCJA

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    688

    Domyślnie

    Jak takie małe dziecko to może elastyczną kup? A Vatanai myślę, że Ci 4 metry starczą, chyba że chcesz miec fajne ogony i swobodnie wiązac kieszonke to 4,5 metra. Poczytaj stare wątki, jest dużo o cienkich chustach i noszeniu noworodków. Jak cos pisz na priv.
    Hania, 05.11.2007 r. i Ula, 08.07.2011 r.

  8. #28
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Maruyamę mam od kilku dni. muszę przyznać, że jest świetna - bardzo cieniutka, mięciutka i te kolory... hmmm....
    ale trzeba bardzo bardzo przyłożyć się do wiązania. dopiero teraz widzę, jak bardzo "wyrozumiała" jest moja babylonia
    ogólnie chusta jest super! ale raczej nie polecam początkującym.

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    ...i jeszcze TEESTA zupełnie nie podzielam zdania o tym ze do wiazania Vatanaja trzeba sie jakos szczególnie przykładać- znacznie trudniej dociąga się grubsze chusty

    Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

    Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

  10. #30
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania
    ...i jeszcze TEESTA zupełnie nie podzielam zdania o tym ze do wiazania Vatanaja trzeba sie jakos szczególnie przykładać- znacznie trudniej dociąga się grubsze chusty
    tu się zgadzam . tyle, że większość z nas niezbyt poprawnie wiąże i być może stąd wrażenie "wybaczalności" grubszych chust.

    Jakiej szerokości są wasze Vatanaie? bo mój ma coś ok. 63cm i nie wiem czy to standard... troszkę mi brakuje kilku cm

  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    B-rd
    Posty
    302

    Domyślnie

    Aniu bardzo mi się podoba Twój plecaczek. Czy ma on jakąś nazwę i czy w sieci znajdę instrukcję do niego??
    Ala 25.09.2007 i Miko 11.08.1997

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Zakupiłam

    Cytat Zamieszczone przez agata_t
    Jak takie małe dziecko to może elastyczną kup? A Vatanai myślę, że Ci 4 metry starczą, chyba że chcesz miec fajne ogony i swobodnie wiązac kieszonke to 4,5 metra. Poczytaj stare wątki, jest dużo o cienkich chustach i noszeniu noworodków. Jak cos pisz na priv.
    Jednak 4m Vatanai Maruyama - teraz czekam na przesyłkę i bedę sie uczyć. Dzięki za rady. A na elsatyczną może skuszę sie Gabi - takna próbę.

    Pzdr

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    KrakĂłw
    Posty
    92

    Domyślnie

    Maruyama, jak dla mnie na równi z Babylonią to chusty dla noworodków, niesamowicie miekka, delikatna, przewiewna, rewelacyjnie się dociaga, no i przepiękny kolor , moja faworytka


  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    10

    Domyślnie

    to moja druga chusta i zarazem ulubiona choć mam ją w użytkowaniu od paru dni.
    jest cieniutka, mały węzeł, świetnie się dociąga. czuję się w niej rewelacyjnie i moje dziecię też. bez wahania kupiłabym ją po raz drugi. jest poprostu SUPER !!!
    kasia mama ewika (3.01.2006) i zizu (17.03.2008)

  15. #35
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    B-rd
    Posty
    302

    Domyślnie

    Muszę przyznać, że myślę o rozstaniu z vatanai.
    Ala 25.09.2007 i Miko 11.08.1997

  16. #36
    Chusteryczka Awatar IwontaG
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Sandomierz
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Ja kupiłam Vatanai Kaikoura chyba najbardziej z ciekawość. Na samym początku zdziwiła mnie cienkość chusty, gdybym nie zobaczyła to nie uwierzyłabym że może być tak cieniutka chusta do noszenia dzieci. Drugie zaskoczenia to jak super się ta chusta dociąga, węzełek malutki, nosi mi się w niej super i ten kolor powalił mnie na kolana Wieloryby są piękne. Nosimy się w niej już chwilkę i gdybym miała kupować ją jeszcze raz zrobiłabym to bez zastanowienia.

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,445

    Domyślnie

    Moje dziecię ma już 10 miesięcy a dla mnie ta chusta jest "the best" odkąd wiążąc kieszonkę zaczęłam materiał na ramionach i plecach składać na pół. I pod pupą dziecka też prowadzę pasy złożone na pół. Świetnie go to podtrzymuje! Po takim zawiązaniu nie wyobrażam sobie lepszej chusty! Fantastycznie się dociąga, super węzełek! Kwestię braku oznaczenia środka rozwiązałam we własnym zakresie

  18. #38
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie

    Jak dla mnie bomba! Mam maruyamę 4m - i w te upały nie wyobrażam sobie noszenia w czymś innym (jestem również posiadaczką didka żakardowego).
    Dociąga się łatwo, moim zdaniem dużo łatwiej niż didymos (a nosiłam w nim malucha ze 2 miesiące). Trzeba trochę staranności, żeby wiązanie nie zaczęło się wpijać w ramiona, ale to akurat raczej zaleta chusty - źle dociągnięta nie przejdzie Lekki minus za brak oznaczenia środka - ale to można łatwo poprawić we własnym zakresie.
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  19. #39
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    ja mam pewne wątpliwości, ale moze wynikają z niedoczytania gdzieś czegoś?
    jak jest w vatanaiach mierzona długość?
    bo niedawno kupiłam 4,0 teestę i wydaje mi się moooocno krótka - miałam florkę 4,6 , w której przy kieszonce i 2x zostawały ogony a tu kieszonki nie zawiąże. nie no, wiem ze mogłam przytyć ( ) , tylko nie jestem pewna czy wszystko ok, bo ostatnio przyłożyłam do leosia 4,1 i okazało sie ze teesta jest duuuuuuuuuuuuuużo krótsza, po zmierzeniu okazało sie ze ma 4 metry, ale jak wlicze jeden skos cały. czy tak to powinno byc?
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  20. #40
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    B-rd
    Posty
    302

    Domyślnie

    bo vatanai mają strasznie ścięte skosy
    dla mnie 4 była za krótka, bo właśnie jedna strona uciekała
    natomiast w chustach 4,6 leo i hopka bardzo długie ogony
    Ala 25.09.2007 i Miko 11.08.1997

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •