Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
78. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    3 3.85%
  • 2

    0 0%
  • 3

    3 3.85%
  • 4

    11 14.10%
  • 5

    61 78.21%
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 121

Wątek: Vatanai

  1. #81
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Dla mnie na czwórkę z plusem lub piątkę z minusem Mam Valensole. jest piękna, miękka jak ptasie mleczko, delikatna jak pajęczyna. Trzeba jednak porządnie zamotać, gdyż nie wybacza błędów. Na upał pewnie będzie świetna. Nie nosiłam jej jeszcze na wielokilometrowe wycieczki ale obawiam się, że przy dłuższych eskapadach i cięższym dziecku może się wrzynać. Na dwu - trzygodzinne ponoszenie po domu i okolicach jest super.

  2. #82

    Domyślnie

    Do mnie właśnie dotarła kipawa . Boszszeee... co za boski kolor To takie morskie niebieskości (ja plastyk, a nie umiem trafniej określić tych kolorków). Tego właśnie szukałam ! Patrzę, i nie mogę się przestać uśmiechać. W porównaniu do Dolcino, ktore macałam przez chwilę, jest cieniutka jak mgiełka. Jeju jak się cieszę
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  3. #83
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    ah, juz jakis czas posiadam solsbury .. izaskoczyła mnie swoja cienkością, wiedziałam, ze jest cieniutka ale że aż tak. no i to może mieć wady i zalety, bo latem bedzie to zapewne plus, ale też co do nośności... no moja córka jeszcze nie jest za ciężka, ale jak bedzie to pewnie chusta nie pociągnie, zobaczymy... narazie najlepiej plecaczki wychodzą nam własnie na niej, bo łatwiej jakoś materiał pod pupkę wsadzić.... no ale wieeeelki plus za kolory i taka mięciutka jest, jestem mimo wszystko pod wrażeniem
    K. 2009M. 2012

  4. #84
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Mam Teestę.
    Co to za chusta - dwukolorowa, aż się prosi aby wiązać kangura i pokazywać te dwa kolory.
    W porównaniu z Greczynką to nie chusta a szaliczek. Cienizna taka że w torebce damskiej się mieści wraz z innymi bigolami. Wiąże się raz dwa ale...ale trzeba dobrze dociągnąć bo potrafi się wrzynać. W ciepłe dni jak znalazł ale w upalne to chyba wszystko grzeje
    Mięciutka milutka nie mechaci się i ma śliczne skosy
    Zadziwiające bo w 4,2 udało mi się zawiązać 2X.

  5. #85
    Chustofanka Awatar kinia
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    420

    Domyślnie

    Czy myślicie, ze Vatanai bedzie się nadawała dla zupełnego laika w temacie chust? Chciałabym coś na lato, przewiewnego, jednak piszecie, że trzeba już dobrze motać, żeby się trzymało. Dzięki za opinie!
    I jeszcze - jak zamawiałyście te chusty? Przez oficjalna strone Vatanai? Czy moze jest jakis polski dystrybutor?

  6. #86
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    vatanai to była moja pierwsza chusta (do tej pory jest moją ukochaną ) - więc dla laika wg mnie się nadaje (chociaż nie powiem, musiałam ćwiczyć wiązania- ale myślę, że z każdą pierwszą chustą trzeba się "zapoznać"
    www.zamotana.pl

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kinia Zobacz posta
    Czy myślicie, ze Vatanai bedzie się nadawała dla zupełnego laika w temacie chust? Chciałabym coś na lato, przewiewnego, jednak piszecie, że trzeba już dobrze motać, żeby się trzymało. Dzięki za opinie!
    I jeszcze - jak zamawiałyście te chusty? Przez oficjalna strone Vatanai? Czy moze jest jakis polski dystrybutor?
    Ja kupiłam tu: http://zamotana.pl/
    Też jestem początkująca. Mota mi się dobrze (pomimo, że na razie na misiu
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  8. #88
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    My się nie polubiłyśmy Cienka ale przez to mniej wygodna, nie dociąga się tak jak inne chusty, chociażby jak Hopek, nie mówiąc o Storchu. Wrzynała mi się ramiona. Jednym słowem Vatanai żakard ładne ale nie dla nas.

  9. #89
    Chustonoszka Awatar pajęczyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    chatce na kurzej łapce
    Posty
    101

    Domyślnie

    Mam Maruyamę i to jest moja ukochana chusta - moja pierwsza i nigdzie nikomu jej nie oddam, zostanie dla kolejnych chuściochów. Jest przewiewna, lekka, super nosiła Marudę gdy była mała i teraz też 10 kg dobrze niesie. Prawda, że nie można zostawić żadnych luźnych pasm, trzeba trochę popracować nad wiązaniem, ale efekt jest rewelacyjny. Kocham ją
    Panna Maruda V 2009 i Marudnik Wielki VI 2011

  10. #90
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    I ja nabyłam Maruyamę i baaaaardzo mi odpowiada moja ulubiona na chwilę obecną... fakt, trzeba dobrze dociągać, ale tak jak każdą chustę chyba- nie ma zmiłuj... ale ładne kolorki (nigdy bym nie pomyślała, że polubię brudny róż ), cienka i przewiewna, i mam nadzieję, że ponosi jescze długo prawie 6,5 kg mojego szczęścia

  11. #91
    Chustofanka Awatar akana
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    406

    Domyślnie

    U nas od 3 miesięcy mieszka Orkney i trochę krócej Teesta i obie uważam, że są świetne. Cieniutkie, Orkney ma przepiękne kolory. Noszę moje prawie 10 kilowe dziecię w kieszonce i jeśli dobrze dociągnę nic nie opada, a jeśli rozłożę materiał na ramionach, to nic się nie wżyna. Orkneya kupiłam na warsztatach -otworzyłam pudełko i od razu się w nim zakochałam
    M /2005/, B /2010/ i H /2013/

    www.collane.pl

  12. #92
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akana Zobacz posta
    U nas od 3 miesięcy mieszka Orkney i trochę krócej Teesta i obie uważam, że są świetne. Cieniutkie, Orkney ma przepiękne kolory. Noszę moje prawie 10 kilowe dziecię w kieszonce i jeśli dobrze dociągnę nic nie opada, a jeśli rozłożę materiał na ramionach, to nic się nie wżyna. Orkneya kupiłam na warsztatach -otworzyłam pudełko i od razu się w nim zakochałam
    szczęściara
    też bym chętnie takie pudełko z orkneyem otworzyła

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    I ja nabyłam Maruyamę i baaaaardzo mi odpowiada )
    Ja tez czekam na Maruyamę - wkrótce napisze jak się sprawdza

  14. #94
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    18

    Domyślnie

    Wracam do tematu. A konkretnie to mam pytanie gdzie można te chusty zobaczyć i kupić?

  15. #95
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    zobaczyć juz chyba w kazdym miescie - duzo Vatanai juz przyjechalo do Polski
    a kupic u mnie nówki lub na rynku wtornym uzywki
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  16. #96
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ale twoja strona www.zamotana.pl nie otwiera mi się. Kilka razy próbowałam. Czemu?

  17. #97
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    dziś nosiłam w kalahari - najcieńszej chuście, jaką miałam do tej pory. dwa spacery, raz plecak z krzyżem, raz 2x. super po prostu jak zrobię dobre zdjęcia, to wkleję. trudno kolor uchwycić, to taka dziwna czerwień



    Ostatnio edytowane przez kasia ; 12-07-2010 o 23:57

  18. #98
    Chustonoszka Awatar Mikarin
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wałbrzych
    Posty
    70

    Domyślnie

    Posiadam od trzech dni Maryuamę. nosi się - genialnie Przyszła i po wyciągnięciu jej z pudelka aż się zdziwiłam, że taka cienka. ale jak do tej pory nie dałam rady zachustować larwy w kangurka, tak z Maruyama sobie poradziliśmy z palcem w nosie, i dociąganie, i węzeł dal radę.
    Trzeba bardzo uważać na fałdki, żeby podociągać jak należy (przy Nati nie miałam tego kłopotu), ale raz zawiązana nosi pewnie, nie slizga się, dzieć nawet jak wierzga jest pewnie trzymany (moim zdaniem), przewiewna, lekka, świetna
    Moim światem jest Jędrzej, miłość mojego życia, nasz syn Jakub Nataniel (09.03.2012)...
    ... i moje pięć szynszyli

  19. #99
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    Mikarin a gdzie ją znalazłaś?? bo się zakochałam

  20. #100
    Chustonoszka Awatar Mikarin
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Wałbrzych
    Posty
    70

    Domyślnie

    essmay, tutaj na bazarku. Właśnie ja też się zakochałam, bo cienka i fajnie nosi. W zakładce "Kupię" wpisałam anons i oto dostałam
    lola_22 ma jeszcze Vatanai, ale Tibet - może nie te kolory, ale materiał jak najbardziej
    Moim światem jest Jędrzej, miłość mojego życia, nasz syn Jakub Nataniel (09.03.2012)...
    ... i moje pięć szynszyli

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •