Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
78. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    3 3.85%
  • 2

    0 0%
  • 3

    3 3.85%
  • 4

    11 14.10%
  • 5

    61 78.21%
Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 121

Wątek: Vatanai

  1. #61
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    dokleję się i ja z matyldą

    dziś zamotałyśmy się pierwszy raz w maruyamę. jest bosko, po prostu chusta jest piękna kolorystycznie i niesamowita w dotyku - miękka, lekka, ale przy tym przytulna. cudnie się na nią patrzy - zarówno na dzieciu, jak i na leżącą sobie po prostu gdzieś. żadnych kłopotów z motaniem, malutki węzeł, fantastyczne ogony jak matyldzia wyrośnie, to sobie z maru szal zrobię, nie oddam!

    aha - środek chusty zaznaczony metką - widać na zdjęciu.


  2. #62
    Chustomanka Awatar Kate
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,238

    Domyślnie

    Ja tez skusilam sie na maruyamę
    nie zaluje...jest cudowna
    dłuzsza od Nati perły
    przepieklny maly supeł, licznie pracuje i rzklada ciezar...nosz eprawie 8 kg
    uwielbiam podwójny x i poki co wiazemy w niego
    lub sporadycznie (raczek mąz) pojedynczy x
    Chusta zachwyca kolorami...nie tylko mnie

  3. #63
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    ja mam od dzisiaj valensole, dzięki truscaffce wizualnie mnie zachwyciła, tym bardziej, że w fioletach ponoć mi do twarzy z wizualnych plusów to także dwustronność chusty, co super wygląda np. przy kangurku, a poza tym można zmieniać strony i mamy jakby 2 różne chusty co do nośności to co prawda mam dopiero nieco ponad 5 kg do noszenia ale widzę różnicę w porównaniu z moim girasolem i natką pasiakiem - vatek cieniutki a podczas 2-godzinnego spaceru nie siadł ani na cm, trzyma bosko. Świetnie nosi - w ogóle nie czułam ciężaru dziecka. No i jeszcze jedno ważne spostrzeżenie: dociąganie super - motałam kangurka, z którym normalnie muszę się trochę pomęczyć, ale valensole mota i dociąga się praktycznie sama. Jednym słowem zakochałam się w tej chuście od pierwszego macania i motania
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  4. #64
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Ja dzięki także wspomnianej wyżej truscaffce mam przyjemność użytkować naglikti.
    Moje doświadcznie jest znikome - do tej pory miałam elastyczną BB i Dolcino Bali. Jednak Naglikti zwycięża. Mimo, że jest to raczej chusta na lato, mnie doskonale się sprawdza w pieleszach domowych. Leciutka, mięciutka, łatwo się wiąże. Mimo wagi Tymka - ok. 7kg, nic się nie luzuje, nie osiada. Oj zostanie z nami, zostanie.
    Co gorsza pod wpływem chustowania, zaczęłam myśleć o trzecim dzieciu.
    Dla mnie zasłużona 5!!!

  5. #65
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya1 Zobacz posta
    Co gorsza pod wpływem chustowania, zaczęłam myśleć o trzecim dzieciu.
    hihi, to tak jak ja
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  6. #66
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverendingstory Zobacz posta
    hihi, to tak jak ja
    Przepraszam za OT, ale widzę że między naszymi jest raptem 12 dni różnicy

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Uwaga, pytanie do wszystkich mam które miały do czynienia z Vatanai lub inną cienką chustą:
    Dlaczego mówi się że cienka chusta jest dla małego dziecka? Do ilu kilogramów można spokojnie nosić takiego chuścioszka w cienkiej chuście? Opada? Czuć ciężar dziecka?
    Potrzebuję cienkiej chusty bo jest nam bardzo gorąco w normalnej, właśnie kupujemy Vatanai i nie wiem czy to dobry pomysł: Basia waży już ok 7 kg. Długo się w niej ponosimy?
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  8. #68
    Chustomanka Awatar Tau777
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,179

    Domyślnie

    Vatki to dla mnie magiczne chusty. Tak wielorybki, koira jak i kipawa nosza cudnie. Kocham je za ich pieknie sciete konce, za to, ze sa takie cieniutkie i takie przewiewne. To najmieksze chusty jakie dotykalam. Cudnie sie dociaga, nic nie osiada no i ten malutki supelek ktorego w ogole nie widac!
    To jedyne chusty ktorych nie sprzedam!

  9. #69
    Chustofanka Awatar bessi
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    335

    Domyślnie

    Mam Valensole od 2 miesięcy. Jest to naprawde cienka, milusia chusta . W domu nie grzejemy się w niej, a i na spacery nadaje się pod kurtkę.
    Jak dobrze dociągnę (a zdarza mi się to już często ) to jest naprawde super. Ale nie mam za bardzo porównania z innymi chustami.
    Być może zaopatrzę się na wiosnę w krótką chustę - na plecak - i być może będzie to vatek.

  10. #70
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja o maru.
    Chusta fantastyczna - cudowny kolor, przewiewna, delikatna. Noszę 7 kilową pannę, nic nie uwiera, wspaniale się dociąga. No i ten węzeł - mały i zgrabny.

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Ja niestety wypowiem się nieprzychylnie o Vatanai. Niestety, bo Maruyama ma przepiękny kolor, jest mięciutka, przewiewna, cudownie się dociąga, węzeł malutki, ogon uroczy.... Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to że się wyciąga!! Wygląda przez to jak powyciągana ścierka Opisałam to tutaj, ze zdjęciami:
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=25055
    Powiem szczerze że nie kupiłabym tej chusty gdybym to wcześniej wiedziała, a niestety nie znalazłam na jej temat złej opinii. Moja córka ma prawie 7,5 kg, może przy mniejszych dzieciaczkach tak się nie wyciąga, ale nie miałam jak tego sprawdzić.
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  12. #72
    Chustomanka Awatar marjanna.b
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Aba, Nigeria
    Posty
    837

    Domyślnie

    Moja córka ma prawie 7,5 kg, może przy mniejszych dzieciaczkach tak się nie wyciąga, ale nie miałam jak tego sprawdzić.
    To ja mam chyba jakiś wyjątkowy egzemplarz ze stali bo mi się nie wyciąga.
    W sensie zniekształcenie materiału porównywalne z Lennym - dla mnie znikome.
    A noszę jedyne 13 kilo szczęścia

    m.
    Ejike (2005) & Ada (2008) & Chidimma (2014) & Erinma (2016) & Ndubuisi (2018)




  13. #73
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie

    zakochałam się w Solsbury!!
    Ktoś może powiedzieć mi jak nosi cięższe dzieci? Czy dobrze rozkłada się ciężar?
    Kojarzę że Vatanai są raczej dla małych dzieci, ale nie wiem, może ta ma jakiś inny splot?

  14. #74
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kappala Zobacz posta
    zakochałam się w Solsbury!!
    Ktoś może powiedzieć mi jak nosi cięższe dzieci? Czy dobrze rozkłada się ciężar?
    Kojarzę że Vatanai są raczej dla małych dzieci, ale nie wiem, może ta ma jakiś inny splot?
    Vatanai jest super dla malych dzieci bo jest cienki i milutki od poczatku a nie dlatego, ze zle nosi cieższe !!! Jesli dobrze zawiazesz i dociagniesz chustę to nic nie ma prawa opaść - w żadnej marce ! Zreszta sama widzialas ze Hania Kachny to nie maluszek ;-D
    Solsbury to żakard - tkany sciegiem atłasowym (wiec jeszcze milszy) innym niż pasiaste Vatanai np. maruyama tibet.
    Ostatnio edytowane przez lola_22 ; 02-02-2010 o 14:13
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  15. #75
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    nosilam w orkney 2 latka nic mi nie opadlo etc. nie bolaly mnie ramiona nic sie nie wrzynalo
    mam tez koire do plecaczkow krotka i tez nie narzekam

  16. #76
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie

    a czy długość 4,5 starczy mi na plecaczki teraz zimą (których będę musiała się nauczyć ) na polar? No i ja duża jestem 1,80 i rozmiar też 44-46

  17. #77
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushido Zobacz posta
    nosilam w orkney 2 latka nic mi nie opadlo etc. nie bolaly mnie ramiona nic sie nie wrzynalo
    mam tez koire do plecaczkow krotka i tez nie narzekam
    no właśnie ja potrzebuję na prawie 2 - latkę 14 kg
    Wiedziałam zawsze że są miękkie, ale myślałam że najlepsze dla małych dzieci. Podobno na przykład koira niesie że ho ho, ale wielorybki mają trochę inny splot?
    Czy Solsbury niesie tak jak Koira?

  18. #78
    Chustofanka Awatar kappala
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa- UrsynĂłw
    Posty
    333

    Domyślnie

    dobra, już po ptakach, bo kupiłam ;D

  19. #79

    Wink

    od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką (dzięki pewniej forumowiczce) Vatanai Valensole
    dzisiaj było pierwsze mierzenie i mój debiut jeśli chodzi o tkane chusty,nie mam doświadczenia ale ta chusta mi się bardzo podoba
    mój kolor,jest mięciutka,cienka i wcale nie było mi trudno się zamotac chociaż po wpisach bałam się trochę jak to będzie,bo podobno trzeba starannie...
    a mi dużo lepiej to poszło niż elastyczną,nie ma jej tak dużo,mały węzełek
    zaprzyjaźniłyśmy się
    bardzo się cieszę z tego zakupu

  20. #80
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tamyszka Zobacz posta
    od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką (dzięki pewniej forumowiczce) Vatanai Valensole
    dzisiaj było pierwsze mierzenie i mój debiut jeśli chodzi o tkane chusty,nie mam doświadczenia ale ta chusta mi się bardzo podoba
    mój kolor,jest mięciutka,cienka i wcale nie było mi trudno się zamotac chociaż po wpisach bałam się trochę jak to będzie,bo podobno trzeba starannie...
    a mi dużo lepiej to poszło niż elastyczną,nie ma jej tak dużo,mały węzełek
    zaprzyjaźniłyśmy się
    bardzo się cieszę z tego zakupu
    cieszę się
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •