Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Pranie pieluch tetrowych

  1. #1
    Chustomanka Awatar Gala
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków/Gruszów
    Posty
    782

    Domyślnie Pranie pieluch tetrowych

    No właśnie ! jak je pierzecie ? Wiem ze był tu watek o praniu pieluch ale sie zrobił tak przydługasny , ze nie mam siły go czytac całego , bo szczerze to mi chodzi o jeden zasadniczy problem . A mianowicie moje pieluchy tetrowe a mam ich sporo bo głownie ich uzywam , po praniu sie robia no takie zmechacone a dokładnie robia sie na nich takie kulki , które moge usunac golarka do swetra . I wiem ze pieluchy nie lubia wirowania ale jakos je musze troche odwirowac. Piore je na 60 st + program pranie wstepne ( ale bezwirowania) w sumie calosc trwa jakies 2h 50 min , moze za długo to trwa ? no nie wiem , hmmm recznie prac mam?
    Marysia (03.01.2006 - 12:40), Zosia (19.01.2009 - 18:25)

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    612

    Domyślnie

    Dziwne-mi się żadne kulki nie robią. Tzn. robią mi się, ale na polarze, jak piorę z tetrą. A w czym pierzesz? Może to jakiś trop...........
    Antek '05
    Zosia '07

  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ja piorę tetrę z innymi pieluchami, 60st - 2h, proszek bio-d + eko zmiękczacz + soda. nic się nie mechaci. teraz mam grubszą tetrę, wcześniej zwykła i proszek jelp i też nic się nie działo. tetra z bambusem z kikko też bez problemów.

  4. #4
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    189

    Domyślnie

    A może to chodzi o jakość pieluch, a nie o sposób prania?

    Sama piorę w 60 st i normalnie wiruję.

  5. #5
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Chyba faktycznie chodzi o jakoś tetry.
    Ja prałam w 60 i 90 stopniach,wirowałam i nic się nie działo.

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Wiosenna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    149

    Domyślnie

    U mnie też bezproblemowo, piorę od wielu miesięcy w 60 i 90 stopniach...może w twoich jest jakiś dodatek syntetyku? Hmmm, pojęcia nie mam
    Agnieszka: 10.11.2008r.
    Alicja: czekamy...

  7. #7
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Trudno mi sobie wyobrazić że tetra się mechaci, naprawdę. Moje się nie zmechaciły już przy drugim dziecku (chociaż niezbyt często używane) ale tam się nie ma co zmechacić. Moje są takie jak gaza.

  8. #8
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja mam tetre z dwóch różnych zródeł, no i jedna sie skulkowała a druga nie - mam wrażenie ze ta skulkowana jest grubsza
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #9
    Chustomanka Awatar Gala
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków/Gruszów
    Posty
    782

    Domyślnie

    ja mam firmy Kiko Bawełniane (muślin) eko (niebielone) i jak prałam je na poczatku w normalnej pralce to było ok, pozniej jak wyjechalismy na wakacje to korzystałam z ulepszonej wersji Frani i wtedy sie zaczeły kulkowac. Po powrocie dokupiłam jeszcze 5 pieluch tych samych i je wrzuciłam do pralki na 60 st, to sie po piewrszym praniu "popsuły" i nie sadze zeby tu miał wpływ na to proszek .Ogólnie to one swoja funkcje dalej spełniaja , tylko sie martwie czy pupy Zosi nie beda obcierac , no i co mam czas to je gole jak głupia
    Ostatnio edytowane przez Gala ; 16-09-2009 o 20:50
    Marysia (03.01.2006 - 12:40), Zosia (19.01.2009 - 18:25)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Mi właśnie te Kikko nabawiły się kulek też. ale poza tym są fajne
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  11. #11
    Chustomanka Awatar Gala
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków/Gruszów
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Mi właśnie te Kikko nabawiły się kulek też. ale poza tym są fajne
    hmm no to chyba jednka o jakosc tetry chodzi , no nic to , grunt ze spełniaja swoja funkcje
    Marysia (03.01.2006 - 12:40), Zosia (19.01.2009 - 18:25)

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie

    Też stawiam na jakość. Mamy chyba 4 rodzaje tetry, część po co najmniej jednym dziecku wcześniej, prane w pełnym przeglądzie temperatur i się nie skulkowały. Ale jednym zdecydowanie daleko do wyjściowego rozmiaru 70x80 cm.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar monika999
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,831

    Domyślnie

    mam 3 rodzaje pieluch, muslinowe i grube tetrowe lux(od galiano z allegro) sa super, nie kulkuja sie, nie kurcza, bardzo chlonne, nie wychodza z nich nitki. natomiast trzeci rodzaj( z tesco) to katastrofa, cienkie, ciagle gdzies nitki wylaza, niestarannie uszyte,no i dawno stracily juz swoj bialy kolor na rzecz szarego.

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gala Zobacz posta
    Ogólnie to one swoja funkcje dalej spełniaja , tylko sie martwie czy pupy Zosi nie beda obcierac , no i co mam czas to je gole jak głupia
    Ja zawsze będę polecać polarkowe wkładki - i miękko i sucho i kupa łatwo schodzi.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  15. #15
    Chusteryczka Awatar kamisia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Ełk
    Posty
    2,631

    Domyślnie

    Podbijam temat.
    Mam problem, bo pieluchy płuczę z kupek, wrzucam do namoczenia w wodzie z proszkiem i piorę po 2 dniach jak nazbieram całe wiaderko- w pralce automatycznej na długim praniu w temp 60 stopni.
    Jednak nie dopierają mi się
    Co robię źle?
    Moje Skarby: Tymek (maj 2012) i Lolek (wrzesień 2015)

    Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.


  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    tetrę susz na słońcu, to zaraz plamy zejdą a poza tym od czasu do czasu wrzuć z sodą na 90 stopni, i od czasu do czasu kwaskowanie i powinno być lepiej.

    a po co moczysz te pieluchy w wodzie? ja spłukuję kupki i wrzucam do wiadra, po dwóch dniach całe wiadro jak leci do pralki i prefoldy bez problemu mi sie dopierają.
    K. 2009M. 2012

  17. #17
    Chusteryczka Awatar kamisia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Ełk
    Posty
    2,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez peluche Zobacz posta
    tetrę susz na słońcu, to zaraz plamy zejdą a poza tym od czasu do czasu wrzuć z sodą na 90 stopni, i od czasu do czasu kwaskowanie i powinno być lepiej.

    a po co moczysz te pieluchy w wodzie? ja spłukuję kupki i wrzucam do wiadra, po dwóch dniach całe wiadro jak leci do pralki i prefoldy bez problemu mi sie dopierają.
    Z tym, że te plamy są naprawdę takie żółte żółte... Nie jakieś tam przebarwienie, tylko plama jak się patrzy.

    A jak w wiadrze jest woda z odrobiną proszku to nie śmierdzi z wiadra Chociaż jak jest wiadro z przykrywką to nie śmierdzi dopóki się nie otworzy.
    Moje Skarby: Tymek (maj 2012) i Lolek (wrzesień 2015)

    Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.


  18. #18
    Chusteryczka Awatar efcia1981
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    opolskie
    Posty
    2,659

    Domyślnie

    ja nacierałam plamy po kupce szarym mydłem (białym jeleniem), i normalnie prałam, a to co nie zeszło to na słońce. Robiłam tak z tetrą, ale i z kieszonkami (choć niby nie wolno ) plamy znikały skutecznie
    Patryk 2011, Paulinka 2012

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    z tego, co pamiętam, to jest jakiś wyraźny powód higieniczno-zdrowotny dla jakiego nie warto namaczać pieluch w wodzie. żeby nie umrzeć od zapachu dobrze jest wkropić parę kropel olejku (lawendowego, z drzewa herbacianego)

    a w jakim detergencie i jakiej jego ilości pierzesz swoją tetrę?

  20. #20
    Chusteryczka Awatar kamisia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Ełk
    Posty
    2,631

    Domyślnie

    mi - pieluszki piorę w lowelli do białego w polecanej przez producenta ilości.

    jeśli moczy się w samej wodzie- to smród jest nieziemski ale jak się doda troszkę proszku to nie śmierdzi.
    Moje Skarby: Tymek (maj 2012) i Lolek (wrzesień 2015)

    Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •