Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: Pranie pieluch tetrowych

  1. #21
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    z tego, co pamiętam to ktoś tu gdzieś pisał, że lovella do pieluch nie bardzo... poszukaj... nie pamiętam dlaczego, pewnie zapycha...
    (no i do pieluch stosuje się połowę porcji zawsze)

    powiem Ci tak - z racji ilości i "jakości" kup w pierwszych trzech miesiącach tym razem też się nie zdecydowałam na wielo od początku. ale POTEM działało u mnie na plamy pokupne na tetrze i mikrofibrowych wkładkach megawybielające pranie. moje wyglądało tak, że brałam proszek/płyn do białego (pełną porcję) i podwójną dawkę domolowego odplamiacza/wybielacza (w żółtym wiaderku) i włączałam na 90stopni, a potem po zakończeniu prania puszczałam jedno puste (takie stippingowe, czyli bez detergentów) pranie na 60 stopni. muszę przyznać, że zazwyczaj bielą mi aż świeciły te wkłady i tetry.
    takie wybielające robię raz na miesiąc mniej więcej.

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    fajny sposób, zapamiętam mi. gdybym tez miała problem z dopieraniem

    z tego co czytałam, nie trzyma się pieluch brudnych w wodzie, żeby się nie namnażały bakterie, ale na takich wypłukanych mokrych chyba też się mnożą..hmmm...

    kamisiu, a stosujesz najpierw choćby natarcie tej pieluszki mydłem szarym?

    kurcze, praktyki nie mam, a się w rozmowę wcinam ale właśnie komponuje sobie w głowie stosik

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  3. #23
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja tetry ani wkładów nie nacierałam niczym nigdy, ale wnętrza kieszonek - owszem. mydłem galasowym. ale może kiedyś mi się wreszcie skończy , to przetestuję marsylskie, Imse Vimse odplamiające albo Białego Wielbłąda

  4. #24
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gala Zobacz posta
    hmm no to chyba jednka o jakosc tetry chodzi , no nic to , grunt ze spełniaja swoja funkcje
    mi też kikko się kulkuje a tetra lux z allegro nie

  5. #25
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    mnie się kulkuje KAŻDA
    za rok dam znać jak się ma tetra ikeowa i muśliny EcoPi

    z tego, co wiem owo kulkowanie świadczy o "czystości" bawełny, z której są zrobione. jak mają sztuczną (dopuszczalną, niestety) domieszkę, to się kulkują.

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MiodowaKropelka Zobacz posta

    z tego co czytałam, nie trzyma się pieluch brudnych w wodzie, żeby się nie namnażały bakterie, ale na takich wypłukanych mokrych chyba też się mnożą..hmmm...
    To nawet nie chodzi o bakterie na samej pieluszce, ale o to, ze ta woda to siedlisko bakterii i mozna bardzo latwo je "rozniesc" przy przekladaniu tych ociekajacych woda pieluch do pralki, nawet jesli je wyzymamy nad tym wiaderkiem to mikroskopijne kropelki wody sie roznosza.
    Ja takie kupki mleczne splukiwalam (ale ja uzywalam papierkow), to co zostalo pocieralam szarym mydlem i troszke zapieralam, ale nie meczylam sie, zeby do czystego bylo i potem do wiadra wilgotna.
    I suszenie nawet nie musi byc w sloncu (choc wiadomo-lepiej), ale na zewnatrz. Chodzi o promienie UV jako takie, bo to one maja dzialanie wybielajace nawet w pochmurny dzien.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  7. #27
    Chustofanka Awatar hoyabella
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    282

    Domyślnie

    Ja tetrę zakupkaną (i wszystko inne co sie zabrudzi) spłukuję i nacieram mydłem odplamiającym imse vimse, robie pianę, wyciskam namiar widy i do wiaderka. zazwyczaj się wszystko ładnie potem spiera. Chociaż samo mydełko imse vimse jakoś bez szału na inne plamy.

    Co do kulkowania, to część sie kulkuje, część nie, więc tak jak pisza, pewnie kwestia jakości pieluchy.
    Ale np kikko bambusowe pokulkowane
    i formowanki ekopi rownież lekko.
    TEtrę traktuje tak jak inne pieluchy, czasem wygotowuję z wkladkami na 90".
    Tadzio (2009) , Maks (2012) , Aniołek ( * 2014)
    czekamy na gwiazdkowy prezent

  8. #28
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    ja tetrę nacierałam mydłem galasowym, kupuję w Rossmannie, duzo schodziło plamek. Nie trzymaj pieluch w wodzie! Słońce to najlepszy wybielacz, plamami to się radzę nie przejmować. Z czasem plamy zejdą. Chyba musisz się przyzwyczaić do widoku zakupkanej tetry. A papierki stosujesz? Pieluchy pierze sie w połowie zalecanej p;rzez producenta dawce+odkażacz, np. nappy fresh.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #29
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    ja mam taki program tzn. ustawiam sobie płukanie, delikatne wirowanie. Później pranie na 60 st. + dodatkowe płukanie i wirowanie. Razem trwa ok. 1,5 godz. Pieluchy wyglądają spoko. Mają trochę kulek ale one już drugie dziecko zaliczają
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  10. #30
    Chusteryczka Awatar kamisia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Ełk
    Posty
    2,631

    Domyślnie

    moje póki co się nie kulkują. Tylko się nie dopierają
    Moje Skarby: Tymek (maj 2012) i Lolek (wrzesień 2015)

    Nie rezygnuj z czegoś tylko dlatego, że zdobycie tego wymaga czasu - czas i tak upłynie.


  11. #31
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamisia Zobacz posta
    moje póki co się nie kulkują. Tylko się nie dopierają
    ja też tak miałam, rozłóż je na słońcu na płasko. U mnie większość plam zginęła
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •