Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
93. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 2.15%
  • 3

    7 7.53%
  • 4

    20 21.51%
  • 5

    64 68.82%
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Wątek: Girasol

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie Girasol

    Zapraszam do dyskusji/recenzji chust Girasol.
    Zalety, wady...
    Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
    Jaka jest Twoja opinia?

    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    jak dla mnie jest za rzadko tkany, dzieć po pół godziny wisi w kolanach, nie zrobił na mnie dobrego wrażenia i ceniąc swoją kasę nie mam zamiaru go kupić
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    kolory ładne, cienutka, łatwo sie wiąże,

    minusy - większośc jest jednostronna , jej cienkosc sprawia, zę dla cięższych dzieci niestety jest już mniej wygodna. ale dla maluszków - super

  4. #4
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie

    girasol tęczowy to moja druga chusta
    mięciutka, delikatna, świetnie się układa
    węzeł nie jest wielgachny
    mam porównanie tylko do nati
    i zdecydowanie girasol wypada lepiej
    a poniżej właśnie wiążemy się na plecach
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    no nareszcie doczekałam się takiej ankiety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ja jestem zachwycona girasolem ale muszę powiedzieć że mam porównanie tylko z hoppendizem. mam dwustronnego girasola który nie jest tak cienki o którym pisała Hanti ,fajnie mi się go mota fajnie się układa a hoppek jest wozony w samochodzie jako awaryjna chusta

  6. #6
    Chustonoszka Awatar my_cha1
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    82

    Domyślnie

    Ja testowałam ta chustę przez 3 dni.
    Po pierwsze, jest śliiiiiiiiiiiiiiiiczna moim zdaniem (widziałam tego tęczowego).
    Mięciutka.
    Nie za gruba.
    Nosi sie całkiem fajnie.
    Trochę czułam mojego klocka.

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    422

    Domyślnie

    Jak dla mnie to girasolek na 5 jest... nie wiem czy mam jednostronnego czy dwustronnego [kto mnie oświeci co to znaczy ], ale wiąże mi się bardzo wygodnie, mały mi nie opada [a to już 5,5 kilo ], łatwo poprawia się dziecia po włożeniu do chusty....
    Moje szczęście urodziło się 3 września


  8. #8
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Ja mam tylko krótką chustę, więc do końca na temat wiązania się nie wypowiem.
    Materiał cienki, chociaż dosyć "sztywny", ale to kwestia prania i braku prasowania. No i dosyć ścicły splot, co jest niewątpliwie plusem - chusta się nie wyciąga. Dziecko siedzi dosyć dobrze, nie zsuwa się.
    Kolorki super, choć dwustronna chusta cieszyła by mnie bardziej. Szkoda tylko, że z 2,5 m nie da się dużo zamotać!
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,765

    Domyślnie

    mi girasol o wiele lepiej sie sparwdza niz nati. no i te kolory... teczowy girasol przy nati kalahari wypada dla mnie o niebo lepiej. ale kolorystyka to tylko rzecz gustu
    nosi mi sie o wiele lepiej w girasolu niz w nati, lepiej sie uklada, mnijeszy wezel. miecutki, milutki, pycha...

    matka czworga
    i psa


  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Chusta jest po pierwsze przepiękna, kolory cudne, soczyste, cieszą oko (rzeczywiście Nati wypada bladziutko ) Mam leśną niezapominajkę czyli drobne zielono turkusowe paseczki, tkane skosnokrzyżowo więc jest z obu stron taka sama.
    Porównanie mam ze Storczem i Nati. Nosi się bardzo dobrze, jak do tej pory (mała ma 8 kg) nie czuję specjalnej potrzeby dociągania na spacerach, materiał nie ma tendencji do rozciągania się. Jest cieńszy od Storcza i Nati, bardziej przewiewny, może trzeba się trochę bardziej przyłożyć do równomiernego rozłożenia materiału na ramionach ale daję 5.
    U mnie na drugim miejscy po storczu a przed Nati.
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Bardzo przyjemna - mięciutka jak flanelka, wiąże się łatwo, nie ma problemu z rozciąganiem, wyciąganiem - jak się zawiąże, tak trzyma. Synek waży pewnie już z 8kg, nosi mi się wygodnie - nie odczuwam róznicy między Girasolem a Nati (tylko takie porównanie mam). Dla mnie bardzo wygodna jest wszywka z zaznaczeniem środka - w Nati (tylko przeszycie nicią) musiałam się go nie raz, zwłaszcza w kiepskim świetle, naszukać. Kolory (tęczowy) bajeczne, cieszą oko, chusta aż woła "załóż mnie" Wygląda się w niej radośnie, kolorowo, optymistycznie

  12. #12
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    bardzo fajna chusta. super mieciutla, piekne kolory, mila w dotyku, latwo sie wiaze.
    nie ma problemu z dociagnieciem.
    ja mam rozmiar typowo plwcaczkowy i sprawdza sie super. na biodrze tez
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    mam teczowego girasola 4,2 m (dwustrony) i daje 5
    - tej chusty nie trzeba lamac - od poczatku mieciutka, nie trzeba prasowac, ani uzywac plynow zniekczajacych
    - kolory piekne, cieple, lekko zlamane
    - pieknie pracuje - miesisty splot, a chusta cienka w porownaniu do Hoppa
    - raz dobrze zawiazanej nie trzeba poprawiac, a dziec wazy ponad 11 kg
    - moim zdaniem na lato swietna
    - wezel maly
    - po zlozeniu miesci sie w torebce wielkosci A4, nie liczac pieluch, zarcia, picia, dokumentow, no i oczywiscie samochodzikow

    jedyny minus
    - nie oznaczone krawedzie, ale mi to nie przeszkadza, bo po dociagniecziu jednej krawedzi, pozostale sa oczywiste
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    120

    Domyślnie

    Jakis czas temu mialam okazje testowac mocno juz zlamanego girasola- zalozylam ze taka wlasnie jest juz zlamana chusta- milusia, dobrze sie dociaga ... a nad nowa trzeba zawsze popracowac. Dzis doznalam lekkiego szoku- dostalam do rak 2 zupelnie nowe girasole i od poczatku sa miekkie i baaardzo przyjemne w dotyku, swietnie sie mota, po prostu rewelacja ... No i jeden z nich juz zostal w mych rekach
    Nie mam za bardzo porownania z innymi chustami, ale ta zasluguje na 5+

  15. #15
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Ja też mam Girasola i jestem bardzo zadowolona . Mięciutka od samego początku i pyszne wprost kolorki - aż trudno się zdecydować. Chusta grubością zbliżona do nowej Nati, ale milsza w dotyku i jakby ciut luźniej tkana, ale na lato mam inną, cieńszą. Może jednostronne Girasole są cieńsze, bo ja mam wersję dwustronną. Osobiście uważam, że chusta świetna, szczególnie w stosunku do ceny.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  16. #16
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Jedyne co mi się nie podoba to metki - czarne i brzydkie - mogli się trochę bardziej postarać.


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    120

    Domyślnie

    No w tym girasolu metka jest niebiesko-biala.
    Jedyne co- moglaby byc troche mniejsza.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    W moim girasolu metka jest czarna co zupełnie by mi nie przeszkadzało gdyby nie to że nie jest na środku tylko trochę za bardzo w lewo(zależy jak się patrzy ). Poza tym chusta jest świetna, mięciutka, prześliczne kolory, łatwo się mota, mały supełek.... Tylko że po godzinie noszenia zaczynam czuć młodą i to niezależnie od wiązania.
    W ogóle uważam że z tkanych to najlepsza chusta dla noworodków (No jest jeszcze varanai też mięciutki, ale IMO jest gorszy bo 2x droższy).

    Dodam jeszcze że dość szybko młoda zjeżdża i po tej godzinie jeśli nie poprawiam to mam ją zdecydowanie za nisko.

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    Rzeczywiście z bólem, ale musze potwierdzić to co pisała Agnen - im cięższe dziecko tym bardziej zaczynam czuć chustę na ramionach. Materiał ma taką dziwną tendencję do tworzenia takich hmm... jakby to nazwać... stref większego nacisku. Po dłuższym noszeniu zaczyna się wpijać, ale osiadania jak na razie nie zauważyłam, trzyma się twardo
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  20. #20
    Chustofanka Awatar Kaja
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    329

    Domyślnie

    Ponieważ Girasol to jedyna chusta jaką mam (nie licząc samoróbki) i nie próbowałam (jeszcze) wiązać innej - nie oceniam w ankiecie. Ode mnie dostałaby 5!!!
    Czytając o łamaniu chust, o ich sztywności etc, spodziewałam się czegoś... a tu przychodzi do mnie coś fantastycznie miękkiego i miłego.
    Nośność w porównaniu do samoróbki - bajka!
    Dociąganie i wiązanie - o wiele prostsze.
    W ogóle jest absolutnie cudowna!
    No i kolorki.... Większośc widziałam tylko na zdjęciach, ale są cudne!
    A moja "leśna niezapominajka" jest po prostu fantastyczna

    Acha - młody waży w tej chwili nieco ponad 6 kg i NIC nie czuję - a mam porównanie i z samoróbką i z noszeniem na rękach (ból rąk - oczywiście wkalkulowany)
    Staś ur. 02.02.2008

    Basia i Franio ur. 13.09.2010

    kajapisze.pl - baśnie dla dzieci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •