Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
93. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 2.15%
  • 3

    7 7.53%
  • 4

    20 21.51%
  • 5

    64 68.82%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 90

Wątek: Girasol

  1. #61
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Noszę obecnie w pożyczonym girasolu alpejskie dzwonki - ach te kolory chociaż muszę przyznać, że w realu są jakby ciut bledsze niż na fotkach wychodzą...

    Egzemplarz który posiadam jest jednak dość sztywny (ma trzy miesiace ponoć) - miałam w łapkach też nie mój koktail owocowy i był o wiele bardziej milusi... Niemniej użytkuję codziennie i troszkę jakby mięknie w użytkowaniu, ciekawe co będzie po praniu...

    Niemniej chusta nosi super, prawie tak jak neobulle (noszę 9kilo z przodu)

    No i kolory kolory - dla mnie imba
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #62
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Długo myślałam nad Girasolem, bo baardzo lubie pasiaki i z 5 wzorów podoba mi się w stopniu bardzo. Cały czas wydawało mi się, że to taka cieńka chusta co to super na lato, ale kosztem nośności. No, ale te kolory tak kusiły, że skusiły. Mam obecnie w domu Koktajl ogrodowy - kolory cudo!!!, jeszcze mi tylko do szczęścia słońca brakuje, choć on już mi trochę lata przyniósł. Jest już fajnie złamany, miękki, wcale nie jest super dużo cieńszy od pasiaka Nati. No i nośność- nie czuję jakiejś dużej różnicy z Nati ( a to jest na razie mój nr 1 nośności ), co mnie bardzo zaskoczyło. Nic mi się nie wpija, fajnie się dociąga, wezełek taki akuratny. Jednym słowem to będzie początek mojej nowej miłości i żałuję, że tak długo nad nim myśłałam.

    P.S. Mam skośnokrzyżowego.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  3. #63
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    puki co - moja ulubiona tkana
    mam pasiaka "lawendowe wzgórze" jest super o wiele łatwiej mi go dociągnąć niz nati pasiaka i grecję
    mały węzeł i ta miękkośc. Mac najszybciej w nim usypia wazy 8 kg i nie czuję cięzaru bardziej niz w nati, za to lepiej nosi niz ellaroo (które jest cieniutkie i piekne - letnie, ale trudno zawiązać zeby nie uciskało)
    mam jeszcze nati ocean z lnem - ale nie nosiłam w nim długo wiec trudno mi porównac....
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #64
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    uwielbiam je ! Mają piękne kolory i wzory i są tak niepowtarzalne jak tylko jest to możliwe - pomysł, z robieniem krótkich serii dla poszczególnych firm/sklepów jest fantastyczny. Niestety obciąża kieszeń

  5. #65
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    miałam dwukrotnie Bukiet tulipanów - jeden zdecydowanie używany, bo już bardzo miękki i lekko włochaty, drugi prawie nówka, bez żadnego meszku. Oba egzemplarze się pięknie wiązały, mały supełek, kolory absolutnie rewelacyjne (moja pierwsza chusta, długo wybierana, zakochana w niej byłam doszczętnie!).
    Nosiło się fajnie, nawet latem, nawet przy upałach (choć w perełce nati mniej się gotowaliśmy chyba).

    ale:
    drugi egzemplarz miał babole, duże (gdzieś jest nawet wątek o nich), niewidoczne po zamotaniu, ale bardzo widoczne przy prasowaniu Gdybym była jego pierwszą właścicielką, pewnie bym reklamowała, bo wg mnie było to przegięcie.
    Trzeba go też było mocno na plecach rozkładać, bo inaczej mi się wpijał w ramiona (ale może to wynik moich słabych umiejętności motania w tamtym okresie , a nie wada samej chusty).

    Dałam i tak 5, bo jest to zdecydowanie fantastyczna chusta, szczególnie dla początkujących, dla których ważna jest łatwość motania i duży wybór baaaardzo ładnych wzorów
    2 + 7 (2005-2018)

  6. #66
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Recenzję opieram na limitowanej raście.
    Chusta śliczna, choć z wieloma "babolami", ładne, nasycone kolory. Widać, że tkana ręcznie.
    Bardzo miękka, ale trafił mi się złamany egzemplarz. Łatwa w dociąganiu.
    Nosi dobrze, choć moim zdaniem gorzej niż np. storczykowa inka. Czasem lubi sobie poosiadać, ale to pewnie wina wiązania nie samej chusty.
    Biorąc pod uwagę ilość limitowanych girasolków, każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie rozczarowany nośnością. Gorzej z babolami, mojej raście daleko dosyć do np. inki, no ale widadomo - ręczna robota.
    Generalnie polecam, choć u mnie lepiej sprawdza się twardsza i sztywniejsza inka.




  7. #67
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    ja za girasolami nie przepadam - nosne toto jest - to na plus
    ale bardzo szorstkie i jednostronnosc wzoru, i nitki sie latwo przerywają - to na minus.
    edit - wlasnie zostalam doinformowana, ze to, co mialam, to byla stara seria girasola i sie ma nijak do tego, co girasol tka teraz
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 22-10-2010 o 14:04

  8. #68
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agaja Zobacz posta
    ja za girasolami nie przepadam - nosne toto jest - to na plus
    ale bardzo szorstkie i jednostronnosc wzoru, i nitki sie latwo przerywają - to na minus.
    jednostronność wzoru jedynie w chustach które mają ponad 2 lata, nowsze są tkane skośnokrzyżowo i obie strony są jednakowe
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  9. #69
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    hmm, chodzilo mi o przykladowa opuncję

  10. #70
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    Mam od niedawna Santa Fe i jestem zachwycona od momentu rozpakowania przesylki-nawet bez prania ta chusta byla od razu mieciutka i gotowa do noszenia, a przeciez kupiona jako nowa. Potrzeba łamania w przypadkiu tej chusty okazala sie calkowicie abstrakcyjna, Santa Fe jest w zdumiewajacy sposob bardziej miekka i "posluszna" od niejednej z chust, ktore uzytkuje od 14 miesiecy!

    Pomijam piekne kolory i niesamowity ich uklad wzgledem siebie, bo to oczywista oczywistosc
    Ode mnie 5.

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    hmm, to moze ja maialam chuste ze starszej serii w tkim razie (choc kupowana w szczypcieswiata jako nowa)

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    a wiesz, to ciekawe, bo mialam wczesniej Moora i nie moglam sie z nim dogadac-tez byl nowy, ale jadnak sztywny strasznie. sprzedalam, mimo ze kolor byl cudny...
    natomiast ten moj Santa Fe-cudo jakies
    nie wiem, od czego to zalezy...

  13. #73
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agaja Zobacz posta
    hmm, to moze ja mialam chuste ze starszej serii w tkim razie (choc kupowana w szczypcieswiata jako nowa)
    W Szczypcie Świata widocznie ze starszych dostaw mieli, na stanie widzę u nich też chusty, których już ponad rok nie tkają (np.stokrotkę), więc zapasy z dawien dawna
    Splot diagonalny jest od długiego czasu jedynie na życzenie używany w Exclusive Girasol, np. w Dream, który tkałam jako chustę dwustronnie różniącą się
    Opinia ta nijak się więc ma do obecnych serii Girasoli, ale rozumiem, że ją zamieszczasz, bo masz Girasola diagonalnie tkanego
    Warto jednak byłoby agajo zedytować post po tym jak już wiesz z czego ta jednostroność wzoru wynika, bo niepotrzebnie osoby poszukujące opinii mogą się sugerować tym faktem
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  14. #74
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    ok, zmienię

  15. #75
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    kiedy, jeszcze w ciąży, byłam na warsztatach chustowych to ja zobaczyłam! od razu wiedziałam że ją kupię!
    a że to nie było tak znowu dawno temu bo piszczałka ma miesiąc z hakiem...tak wiec od jakiegoś ponad tygodnia jestem szczęśliwą posiadaczką
    Girasol Bukiet Tulipanów
    jest pięęęęęęęęękna!!! i mimo że nowa myślę że nie jest dużo twardsza od złamanej LL
    co do wiązania to w niej mi sie chce uczyć ...i sie wciągnęłam, a to najważniejsze...więc nie może byc źle
    to tyle na początek
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  16. #76
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ach te paski te kolory ja uwielbiam tę szmatę, dla mnie jest jedną z najlepszych tkanych jakie miałam!
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #77
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    My mamy BRW i jest suuuuper. Swietne kolory, super sie wiaze i dobrze dociaga. Jeszcze bym strasznie Symphuo i BoyOrGirl chciala....
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  18. #78
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Miałam różne girasole. Podzieliłabym je na dwa rodzaje: miękkie i dechy. Od czego to zależy?
    Wszystkie skośne. Jeden z najnowszych pasiaków (nie polska edycja) był dechą
    Jedna opuncja mięciutka, druga jak decha, ta decha wcale nie była nowa.
    Wrapper's Paradise - mięciutki
    Ciut się zniechęciłam.



  19. #79
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Ja mam litowanego girasolka i na początku byłam nim zachwycona - bo kolory przepiękne, cudnie się mienią i takie żywe no i chusta z frędzlami, więc z "duszą"

    Pierwszy raz zawiązałam przed praniem i pięknie mi się zawiązała, jakaś lekko śliska mi się wydawała, ładnie się dociągnęła i węzeł wyszedł malutki, ale po praniu jak wyciągnęłam to jakby inna tkanina, nie chce się ładnie dociągać i jakaś się szorstka zrobiła :/ mam nadzieję, że z czasem jej to przejdzie i znowu będzie taka współpracująca, bo te kolory są takie "moje", że aż chce się nosić

  20. #80
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    mnie się kilka girasoli przewinęło przez łapy: nowych i uzywek, i zawsze były to chusty miękkie. Może miałam szczęście....
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •