Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
93. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 2.15%
  • 3

    7 7.53%
  • 4

    20 21.51%
  • 5

    64 68.82%
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 90

Wątek: Girasol

  1. #41
    Chustomanka Awatar tonieja
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamuszyca
    Aha, no i ma cudny kolor (jak wszystkie Girasolki).
    A może któraś w Was ma ochotę na wymianę girasolkową (na zawsze, zaznaczam)? Bo ja lubię zmiany i zachciało mi się innego koloru
    http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=7261
    Polecam kolor jest przecudny (jak widać na załączonym obrazku po lewej)


  2. #42
    elbazetka
    Guest

    Domyślnie Re: Girasol

    Fajne kolorki,faktycznie szkoda ze jednostronna wiekszosc jest.Mieciutka i lekka w miare ale nie powala na kolana.Czworeczka

  3. #43
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie Re: Girasol

    Cytat Zamieszczone przez elbazetka
    Fajne kolorki,faktycznie szkoda ze jednostronna wiekszosc jest.Mieciutka i lekka w miare ale nie powala na kolana.Czworeczka
    W chwili obecnej większość Girasoli jest dwustronna, nawet te jednokolorowe, które były moimi faworytami właśnie ze względu na swą dwukolorowość w ostatnich dostawach dotarły już do mnie jednokolorowe (melanżowe) z obu stron jednakowe
    czyli reasumując na tą chwilę trzeba się mocno nagimnastykować, żeby diagonalnego Girasola nówkę upolować (Krokusika, Piwonię, Koniczynkę czy Gaj Oliwny)
    u mnie w tej chwili zostało już tylko klika diagonalnych, reszta jest skośnokrzyżowa - dwustronnie identyczna

    myślę, że dla większości miłośników Girasoli to miła nowinka że producent zdecydował się na ujednolicenie splotu chust w kierunku tego bardziej lubianego - skośnokrzyżowego
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  4. #44
    elbazetka
    Guest

    Domyślnie Re: Girasol

    to bardzo dobra informacja jest!moze znow sie skusze

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie Re: Girasol

    my mamy tęczowego, jest od początku bosko miękki, świetnie sie nosi, bez dociągania-testowany w górach na kilkugodzinnych wędrówkach. Obecnie dźwigam 8 kilo ponad, często łazimy po 1,5h i nigdy nie muszę nic dociągać ani w kieszonce ani w 2x. Plecakujemy narazie tylko w domu i jest git.
    POLECAM

  6. #46
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie Re: Girasol

    Mam girasolka teczowego - kupiony na chustostraganie. Piekny, te kolory zwracaja uwage!!! Bardzo latwo sie dociaga (w porownaniu do vatka) i jak na razie swietnie nosi moje 5,5 kilo Daje 5
    http://picasaweb.google.no/noriska/Drop ... 3323382674


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie Re: Girasol

    szukalam szarej chusty (przyznaje - miala pasowac do sukienki))
    i wlasnie Girasol taki jest.

    ale nie wiem jak sie nazywa ten kolor bo kupila z 2giej reki
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  8. #48
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie Re: Girasol

    Cytat Zamieszczone przez JustNic
    szukalam szarej chusty (przyznaje - miala pasowac do sukienki))
    i wlasnie Girasol taki jest.

    ale nie wiem jak sie nazywa ten kolor bo kupila z 2giej reki
    "Srebrna konwalia"

    przy okazji dodam, że nazwy na użytek Galerii "7 kolorów tęczy" zostały stworzone
    wiele osób wymyślało ta śliczne kwiatowo-roślinne imiona na konkurs, który wygrała nasza forumowa Zuzia

    oficjalnie firma Girasol nadaje swym modelom numerki
    Twoja chusta to nr 36
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  9. #49
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie Re: Girasol

    Ja mam 2 girasolki - tęczowy 4,6 m i wiosenną łąkę - 5,2 m (tak się chyba nazywa - kiedy je kupowałam, były tylko numery kolorów, nie piękne, zachęcające nazwy). Może dlatego, że to moje pierwsze chusty, a może dlatego, że najwięcej w nich nosiłam - baaardzo, baaardzo przypadły mi do gustu i już nie mogę się doczekac, kiedy znów się zacznę w nie motać (39 tc). Jak pisze większość - miękkie jak flanelka, bajeczne kolory itd. Mnie nie przeszkadza zupełnie to, że dłuższy jest wyraźnie jednostronny - przeciwnie - kiedy uczyłam się wiązać, było to całkiem pomocne. Jedna rzecz - środek mógłby być oznaczony po dwóch stronach no i krawędzie zaznaczone różnymi kolorami. Ale w sumie dzięki brakom różnic krawędzi zmuszona byłam opracować inny system wyczuwania stron, co bardzo przydało się przy kolejnych chustach innych marek. Ogólnie oceniam na 5 z mikro minusikiem.
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam,

    ja mam ten "starszy model", leśną niezapominajkę kupioną używaną tu na forum. To jest moja druga chusta ( nie licząc poucha, przy starszej), po elastyku i bardzo ją lubię. Zuzia na razie ciężka nie jest- 5 miesięcy, korygowane ok.4, więc diagonalna może być i na lato chyba przewiewniejsza. kolory są cudne, mięciutka, dobrze się dociąga. Miała w ręku i krótko na sobie jeszcze tylko nati i stoch...- cieżka nazwa i girasol fajniejszy. Daję 5 , ale zobaczę, czy sie,\qś nie zweryfikuję za tydzień w górach
    Marta 02.02.1998
    Ania 18.12.2006
    Zuzia 30.01.2009
    Pozdrawiamy

  11. #51
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    43

    Domyślnie

    a jak się go nosi przy ok 11-12 kg dzieciach i starszych/cięższych ?

  12. #52
    Chustofanka Awatar buraczanajolka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    3city
    Posty
    216

    Domyślnie

    ja nie mam porownania.a do tego zadna ze mnie specjalistka bo jeszcze nie kazde wiązanie mi wychodzi...powiem tak. mam girasola 4.7... chyba?nosiłam zoche od 3msc codziennie po 2,3godziny przynajmniej bo mała dysplazyjna i nosiło mi sie cudnie .teraz mała ma 8 kilasow i jak mam ją z przodu to po godzince troche mięknę.ale chusta git.jak dobrze sie zamota nic nie trzeba poprawiac nic dociągac. ale troszke za gruba na lato.mała mi sie w niej grzeje.

  13. #53
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie

    My mamy chustomt id myrry z tęczowego (dwustronnego) girasola i jestem zachwycona - zarówno mietkiem, jak i chustą
    Jest mięciutka, dobrze się dociąga i jest bardzo wygodna, choć nie wiem, czy to zaleta warsztatu myrry czy indiańskich tkaczy
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Jest w miarę ok. poprawnie nosi, w miarę dobrze się dociąga. Od razu po kupieniu jest miękki jak szmata...ale też niestety tak wygląda (mam rasta).
    minusem ogromnym dla mnie jest niemożność suszenia w suszarce- wysuszyłam i kolory się poprzestawiały, poprzebijały, poprzechodziły na siebie... na szczęście zeszło po 2 nast praniach.
    Nie lubię nieściętych końców jednak, choć frędzelki urzekające
    Świetnie wchłania wodę tutaj mój starszak po przytopce w stawie:

    Jako doradca mam tę chustę, używam czasem, dość lubię (głównie za kolory). Ale drugiej nie kupię raczej, no chyba że znowu "dla koloru"

    Aha, ten chyba jako pierwszy pójdzie pod nóż w razie szycia MT

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  15. #55
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie

    nosiłam przez jakiś czas w Girasolu i nie mam najelpszych wrażeń niestety.
    nie nazwałabym jej miękką tylko taką normalną. ale to akurat zaleta bo za miękkimi nie przepadam
    przy 11 kg pannie czułam ciężarek, wpijała mi się chusta w ramiona i nie dałysmy rady za długo nosić ale za to nie osiadało mi nic, trzymała naprawdę fajnie.

    kolory: pomimo ogromnego wyboru w gruncie rzeczy podoba mi się tylko kilka wzorów, no ale fakt, że można uszyć "Exclusive Griasol" to z pewnością zmieni, wielki plus za tą możliwość!

    wydaje się idealna na kółkową bo dobrze trzyma a fakt, że czuć cieżar, no cóż, w której kółkowej tego nie czuć

    waham się nad oceną, ale chyba będzie 3.
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  16. #56
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Nosiłam Poluchę 10 kg tylko przez krótki czas. Piekny niebisko-foletowy kolor, jednostronna ( byłam zaskoczona, że takie chusty są). Mięciusia.

    Koleżanka kupiła nówkę kiedyś we Wrocławiu, 4,6 za 170 zł

    Bardzo miło mi się nosiło. Czułam się w niej wyśmienicie. Nawet przez chwilę chciałam się na trochę zamienić z Zarą!
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  17. #57
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    jestem posidaczką wiosennej łąki diagonalnej i od wczorj dzięki lemonce opunkcji meksykańskiej, która IMO jest jedną z najoryginalniejszych chust w ogóle daję tym chusto 5 - są od razu miękkie i miłe w dotyku, ale nie nazwałabym ich cienkimi (porównywalne z nati), splot raczej mięsisty. wiąże się bardzo fajnie, nie osiada, nośności jeszcze nie ocenię, bo mam do noszenia dopiero ciut ponad 5 kg...
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  18. #58
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie

    Bardzo fajna chusta
    Jest mięciutka, dobrze się dociąga i jest bardzo wygodna. Nawt mój m. się zdecydował w nią motac

    i raz jeszche

    Bardzo polecam a wybór kolorystyczny za duży prawie wszystkie mi się podobają
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  19. #59
    Chustomanka Awatar tamyk
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    1,098

    Domyślnie

    Moja pierwsza chusta, mam rajskie jabłuszko. Ukochana, mieciutka, cieplutka. Jakimś cudem nie mam w niej zdjęć a przez piersze pół roku tylko w niej nosiłam. teraz dalej nosi moje 10kg bez żadnych problemów. Chetnie kiedyś się jeszcze pokuszę na jakiegoś girasola (może jakiegoś limitka )
    Idusia grudzień 2008, Jasinek luty 2011, Lelo kwiecień 2014

  20. #60

    Domyślnie

    Też mam Girasola i jestem nim zachwycona.
    Dla noworodka miałam elastycznego Moby Wrapa ( genialna chusta dla noworodków) teraz dokupiłam sobie diabelsko drogą Zarę Ellevilla i ze zdziwieniem stwierdzam, ze Girasol jest jednak o niebo fajnieszjy od mojej Zary.
    Bez problemu radzi sobie z moim 9-cio kilowym kolosem.
    Ma sliczne kolory (co widac w avatarze), siwetnie sie dociąga, nie osiada.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •