Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
93. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    2 2.15%
  • 3

    7 7.53%
  • 4

    20 21.51%
  • 5

    64 68.82%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90

Wątek: Girasol

  1. #21
    Chustonówka Awatar tabita
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    woj.śląskie
    Posty
    37

    Domyślnie

    Mam krótkiego Girasolka. W pierwszych tygodniach życia wiązałam młodego w kołyskę , oprócz tego Girasolek służył jako kocyk, otulacz w domu, obecnie służy do wiązania na biodrze i plecaczka. Spośród wszystkich chust jakie miałam okazję macać ta jest dla mnie zdecydowanie najprzyjemniejsza w dotyku. Mam na myśli nie tylko miękkośc, ale takie właśnie niezwykle przyjemne uczucie jakby chusta była nasączona lanoliną. Dlatego moim zdaniem świetnie nadaje się dla noworodka. Zwłaszcza, że chusta nie wymaga łamania. Trzecim ogromnym plusem jest śliczna kolorystyka. Słyszę rózne opinie co do nośności tej chusty, ja na razie - przy 8 kg dziecku - uważam, ze chusta nosi bardzo dobrze, nic nie osiada. Wielokrotne pranie w 60 stopniach Girasolek znosi doskonale Dodatkowy plus za bardzo miły kontakt ze sprzedającą Girasolki Olą
    Mama trojga i Aniołka

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Bosz, czemu one sie dla "ciezarkow" nie nadaje????? Zakochalam sie w Meksykańskiej Opuncji!!!! Na nastepnego chusciocha sobie jej nie odpuszcze

  3. #23
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    74

    Domyślnie

    Moje wrażenia po kilkudniowym noszeniu w Nadmorskim Tataraku są dosyć poytywne. Po czytaniu tego wątku bałam się, że po pół godziny mała będzie mi wisiała w kolanach. Miło się jednak rozczarowałam, bo nie dość, że nie wisiała, to i poprawiać nie miałam za bardzo co. Griasolek po prostu przemiły w dotyku, mięciutki i wiąże się na malutki węzełek, mniejszy niż w mojej Babylonii. Oprócz tego Ola zrobiła mi frędzle, co dodaje chuście uroku.
    Daję 4, bo jednak po około 1,5 godziny zaczynam czuć moje 7 kilo szczęścia, i wpija się w ramiona niemiłosiernie. Na krótkie spacery z nie zbyt dużym dzieckiem polecam, szczególnie, że gama kolorystyczna powala. Jednak jako jedyna chusta, to tylko dla tych, którzy nie robią wielogodzinnych spacerów po dworzu.
    Acha, moja jest dwustronna, a i tak cieńsza od Babyloni.
    MAMA ŚMIECHOTKI JAGÓDKI

  4. #24
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    nasz tatarak zachwycił mnie kolorystyką. a teraz po dłuższym noszeniu mojego malucha - 9 kg. zaskoczyl mnie nośnoscia. spodziewałam sie że trzeba bedzie dociągac czy poprawiac, że Michał bedzie osiadał. nic z tego. nie musiałam poprawiac wiazania, chusta w upał sprawdziła sie znakomicie, mieciutka od poczatku. mota sie super i malutki węzeł wychodzi. do tego te cudne frędzle jestem bardzo zadowolona z zakupu
    daję 4, ale tylko dlatego że na razie jedyną chustą dla mnie na 5 jest leo
    w odejmowaniu kilogramów dziecku girasolek faktycznie przegrywa.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  5. #25
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    TrĂłjmiasto
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chusta rzeczywiście jest jakby rzadko tkana, ale za to przewiewna, mięciutka i delikatna nawet przed pierwszym praniem IMO nawet moje 10 kg dziecię jest jeszcze na Girasolka odpowiednie i nie opada
    Ja dałam 5, bo bardzo mi się ta chusta podoba, myslę już nad niebieskościami

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    217

    Domyślnie

    girasol to była moja pierwsza chusta, ktora najpierw mnie urzekła... a potem popadła w niełaskę... ale w końcu została doceniona powtórnie
    mam girasolka turkusowo limonkowego - dwustronnego. IMo jest dość gruby i ścisle tkany. Podobna ścisłośc do leosia IMO (większośc opinii mówi że jest cieńki i luźno tkany... mój jest bardzo ścisły - dużo ścieślejszy od NAti np) Taka ciekawostka - przymierzając sie do farbowania zwazyłam didka indio eis/len - 800 g, girasol - 760g przy podobnej długosci - to ważenie potwierdza IMO że chusta faktycznie do cieńkich nie należy. W dotyku chusta jest taka flanelkowa i po 3-miesięcznym doświadczeniu z chustami wydaje mi się że wolę chusty bardziej gładkie i moze nawet sliskie.
    W uzytkowanieu - girasolek świetnie mi się sprawdza do wiązania kieszonki i 2X. Przy kangurze - ciężko, plecak tez jakos nie za bardzo się układał.... NA razie zastrzezęń do nosnosci nie mam - ale na razie nosze tylko 8 kg i w sumie nigdy nie noszę dłużej niż godzinę.
    Podsumowując - w ankiecie dałam 5 jeszcze jak girasol był moją jedyną ukochaną chustą... teraz dałabym tak 4,5
    kasia, mama trójki ('99, '01, '07)

  7. #27
    Chustomanka Awatar kashinka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Royston, UK
    Posty
    688

    Domyślnie

    dostalam wczoraj od Oli tatarak. byl cieply dzien, zawiazalam 2x i nie czulam zeby mi bylo gorecej niz w moich zakardach czy ellaroo.
    nosialam 1.5h rano i 2.h po poludniu (2x, a potem plecak) i nosilo mi sie naprawde dobrze.

    tkanina wydala mi sie bardziej miekka niz nati, chociaz nadal kocham nati calym sercem (zreszta kocham wszystki moje chusty )

    nie oceniam jeszcze, bo za malo sie znamy z moim tatarakiem, ale na razie odczucia wylacznie pozytywne.
    moje dzieci: Jacob (2003), Alexander (2004), Mila (2006), Nicolas (2007) i Maya (lipiec 2012)
    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden

  8. #28
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kashinka
    dostałam wczoraj od Oli tatarak.
    tempo w jakim przesyłka dotarła do Anglii jest wręcz powalająca
    w ciągu 3 dni listem poleconym priorytetem POCZTA POLSKA dostarczyła chustę zaprzeczając tym samym wszelkim zapewnieniom pracowników poczty o tym, że przesyłki leżakują w sortowni (która strajkuje) i nie ma szans, żeby dotarły przed wakacjami , a do Anglii to już mogę zapomnieć!

    a przy okazji wpisu (nie na temat ) w tym wątku dziękuję wszystkim którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami n/t chust Girasol

    a wracając do koloru "Nadmorskiego tataraka" to Kashinka wczoraj bardzo trafnie określiła dominujący odcień tej chusty - TOFFI
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  9. #29
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Mieciutka, cienka, mam jednostronną tkana diagonalnie, idealny wybór na lato, moim zdaniem nosnosć dobra, dziecko zdecydowanie traci na wadze:0. tyle ze zauwazyłam ze po 3 godzinnym spacerze nieco mi opadło... ale plecy nie bolały wiec git.


  10. #30
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,
    To mój debiut i tak na dzień dobry pomarudzę - mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone. Niestety nie jestem zachwycona girasolkiem. Mam krótką chustę, jednostronną - więc powinna być dość cienka. Cienka niby jest, ale pocę się w niej jak mysz (w hopie nie). Wiązałam ją zazwyczaj w kolyskę i wtedy brzegi wyciągały się niemiłosiernie, a sama chusta osiadała. Przy wiązania na biodrze jest lepiej. Dodatkowo nie wiem na czym to polega, ale trudno było mi w niej karmić (chociaż szerokość taka sama jak hopa).

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    No, wiec trzeba dociągac krawędzie zgodnie z instrukcją nati i wtedy jest super. chociaz i tak sie troche rozluźnila Maja pod koniec spaceru


  12. #32
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Mam Girasola Gaj Oliwny - jest dwustronny (ma stronę "prawą" i "lewą"), tkany diagonalnie. Miękki, "mechaty", delikatny, niezbyt gruby. Bardzo łatwo się dociąga. Kolorek śliczny
    Nosi dobrze i lekką Anię i ciężką Zuzię chociaż Zuzę trzeba po jakimś czasie poprawić, ale to juz klocek jest
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    A ja z tym dociąganiem to mam bal, bo on taki mięciutki jest, ze zawsze jakas krawędz se zwiśnie, ale i tak go lubię

    Moja sie Malwa nazywa

  14. #34

    Domyślnie

    Kolory boskie - nie wiadomo na co się zdecydować. Mam jednostronną lawendę. Kontakt ze sprzedawcą (sprzedawczynią ) bombowy. To moja pierwsza chusta, więc opinia obarczona jest niedoświadczeniem. Chusta jest miękka, ale nie supercienka. Bardzo trudno mi się ją dociąga, a jak już dociągnę odpowiednio, to moje dziecko wierzga niemożebnie, No i nigdy nie wiem, który bok pociągnąć, żeby dociągnąć właściwy - czytałam, że w niektórych chustach są oznaczone. Porównania nie mam, ale narobiła mi smaka, żeby jednak kupić jeszcze Lilli.

  15. #35
    Chusteryczka Awatar Lovrita Bornita Rokita
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Makarska, HR
    Posty
    1,839

    Domyślnie

    Mialam jednostronna Lesna Niezapominajke. Przepiekna byla, mieciutka, leciutka... Zal bylo sie z nia rozstac...

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    100

    Domyślnie

    Zorro-nie-matka, mam podobne odczucia. jest tak rozciagliwa, ten splot jest niesamowity, ale przez to bardzo wymagający, zawsze mi cos wisi, a pod koniec spaceru bubka też wisi głową w dól....

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie

    A ja mam 2 girasolki - meksykanska opuncje i nadmorski tatarak. opuncje byla pierwsza - od razu mieciutka, milutka jak kocyk, super kolorki. Swietnie mi sie nosi w niej mojego klocka, mimo ze juz wazy 8 kg. Nawet po 2,3h spaceru ciagle go moge w czolko pocalowac Nie musze nic poprawiac, dociagac.

    Jako, ze tak bylam zachwycona kupilam druga chuste i troche sie zawiodlam - jest bardziej sliska, nie taka milutka. Troche trzeba bedzie nad nia popracowac. Zreszta nosilam w niej tylko 3 razy, wiec moze dlatego sie jeszcze do niej nie przekonalam.

    Ogolnie daje 4 - za opuncje 5 i za tatarak 3 No i 5 za kontakt ze sprzedajaca Ola
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  18. #38
    Chustomanka Awatar joawoj
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasminee
    A ja mam 2 girasolki - meksykanska opuncje i nadmorski tatarak. opuncje byla pierwsza - od razu mieciutka, milutka jak kocyk, super kolorki. Swietnie mi sie nosi w niej mojego klocka, mimo ze juz wazy 8 kg. Nawet po 2,3h spaceru ciagle go moge w czolko pocalowac Nie musze nic poprawiac, dociagac.

    Jako, ze tak bylam zachwycona kupilam druga chuste i troche sie zawiodlam - jest bardziej sliska, nie taka milutka. Troche trzeba bedzie nad nia popracowac. Zreszta nosilam w niej tylko 3 razy, wiec moze dlatego sie jeszcze do niej nie przekonalam.

    Ogolnie daje 4 - za opuncje 5 i za tatarak 3 No i 5 za kontakt ze sprzedajaca Ola
    A obie są tak samo tkane?


    Mam wiecznie zapchaną skrzynkę --> piszcie proszę na maila: mmpjmw@gmail.com

  19. #39
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie

    Tatarak jest na pewno skośnokrzyżowy, a opuncja to nie wiem. Jak dla mnie to obydwie sa takie same po obu stronach, ale moze ja jakas slepa jestem Chociaz tak sie roznia w dotyku,ze na chlopski rozum biorac, to pewnie opuncja jest tkana inaczej
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  20. #40
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    A ja bardzo sobie chwalę noszenie w Girasolku - jest super miękki i milutki, nie za gruby, świetnie się w nim nosi zarówno w lecie jak i w chłodniejsze dni. Na pewno sprawdzi się przy noszeniu pod kurtką, nie będzie efektu "niedźwiedzia polarnego" (mam porównanie np. z hoppem, który nosił dobrze, ale był gruby jak koc). Dociąga się super, nic nie osiada, ma malutki węzeł. Jest jednostronny, ale moim zdaniem to jego zaleta, bo przy wiązaniu zawsze wiadomo, czy nic się po drodze nie poskręcało, dzięki temu bardzo łatwo i szybko się mota.
    Aha, no i ma cudny kolor (jak wszystkie Girasolki).
    A może któraś w Was ma ochotę na wymianę girasolkową (na zawsze, zaznaczam)? Bo ja lubię zmiany i zachciało mi się innego koloru
    http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?t=7261

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •