Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: co z tymi pampkami??

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie co z tymi pampkami??

    Kara z niebios..
    Dziś przez przypadek zawitałam do mojej mamy..skończyły się wielo, więc wpakowałam Małą w pampka(były u mamy po siostrzenicy, normalne rozmiar 2 do 6kg), co by miała jak do domu wrócić..no i pomyślałam, jaka ma zgrabną pupa w tym pampersie..
    Jeszcze nie skończyłam myśleć gdy.. kupa znalazła się wszędzie.
    Gdy to samo działo się w szpitalu, myślałam ,że moze pupa jest za mała do tego rozmiaru, ale teraz gdy mała waży 4800?
    Takiego armagedonu NIGDY nie miałyśmy w wielorazowych, nawet najzwyklejszej tetrze.
    Więc które jeśli nie pampersy, zakupić na czarną godzinę, i żeby paka nie była jumbo, tylko 10-15 sztuk????
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    bamboo nature np.

    a moze tym razem pupa była za duza na ten rozmiar?
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  3. #3
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Ja kiedyś też miałam pampki i w tym to była norma, że kupa wyłaziła górą... Nie wiem, może to coś z kształtem dziecięcej pupy bo z tych dzieci, które znam, połowie przeciekały makabrycznie a drugiej połowie trzymały bardzo dobrze

  4. #4
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    O matko. Przypomniały mi się te nieprzespane noce przy pierwszej dwójce, kiedy przy każdej zmianie pieluszki musiałam zmieniać wszystkie ciuszki. Koszmar.

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    huggies mają lepszą gumkę na pleckach

    mi tam pampki nigdy nie przeciekły a wielo wiele razy - może kwesta nastawienia?

    aha i moje dziecko szczupłe i nosiło do niedawna new born a waży ponad 7kg...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    O własnie, Huggies nam bardziej przypadły do gustu. I jeszcze Babydream z Rossmana. W tych dwóch żadnych przecieków nie było. Tak samo zresztą, jak i w wielo

  7. #7
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    U nas na różne wypadki też najlepiej sprawdziły się Huggies SuperFlex (NIE Classic!) i BabyDreams z Rossmana, przy czym te rossmanowskie mają bardziej "odparzającą" gumkę na plecach.
    Wcześniej jako GANARA..

  8. #8
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie

    mnie tam w jednorazówkach nigdy nic nie przeciekło, niezaleznie od firmy, za to w wielo sie zdarza przy mega kupie


  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    z mojego doświadecznia z pampkami wynika, że kupa wychodzi kiedy jest źle dobrany rozmiar- dla nas to sygnał, że trzeba kupić większe. Za to w Huggisach kupa zawsze była na plecach i rzepy obcierały brzuszek.
    Hania jest z tych grubszych dzieciaczków i pampersy podpasowały nam najbardziej- jak zakładałam wielo nie miesciła sie w spodenki (a kupowanie większych mijało się z celem bo musiałabym podwijać połowę nogawek)
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Jak używaliśmy "pampków" czyli happy belli to nie mieliśmy przecieków więc chyba pół na pół jest jednym pasuje a innym nie...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  11. #11
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    powiem Wam, że teraz huggies wypuścił nowe pieluszki - "pierwsze kroczki". sa to takie niby-majteczki.bardzo miękkie i wygodne, nie ma porównania do zwykłych pieluszek. oczywiście sa nieco droższe, tzn. kosztują niby 2 zł. taniej, ale pieluszek w paczce odpowiednio mniej
    rzepy po bokach są, żeby łatwo było zdjąć. ale zupełnie inne niz w normalnej pieluszce.
    używamy na noc. bo w dzień M.odpieluchowany. i powiem Wam, że tam nawet nie ma szansy żeby cos Miska obtarło. polecam. są od 9 kg.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  12. #12
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    I bądź tu mądry
    Wiadonmo ,że docelowo tak czy siak będzie cały czas wielo, ale teraz pogoda idzie zła, więc musze się nastawić na problemy z schnięciem ubrań i pieluch..
    albo będę miała mokre pieluchy, albo sto kompletów ubrań.
    Nie chce mi się inwestować w testowanie pampków..
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  13. #13
    Chustonoszka Awatar gann
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    89

    Domyślnie

    Faktycznie najwięcej zależy od budowy maluszka. Moja Nat jest z tych drobnych, więc np. Happy po rewolucji (zmienili numerację i krój przy okazji) są za duże w miejscu strategicznym, czyli nie otulają dobrze nóżek. Nie wiem czy zrozumiale to przedstawiam. Podobnie jest z Huggies Classic - wszystko może wyjść jakby nogawką. A Huggies SuperFlex i Baby Dream właśnie te nóżki dobrze otulają. Czyli stawiam, że dla pulchniejszych nóżek lepiej się sprawdzi to, co u nas sprawdza się kiepsko.
    A poza tym co tu dużo mówić - najlepiej trzymają bambusowe foremki
    Wcześniej jako GANARA..

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    To ciekawe. Mnie w jednorazówkach Happy Belli nigdy kupy nie wypływały, a moje dziecię też jest drobnej budowy.

    Jak młody miał swego czasu infekcję i dostał strasznej biegunki, to właśnie ze względu na duże ryzyko wypłynięcia zawartości z tetry + faktu, że musiałam się przestawić na pranie co dzień (co innego normalna kupka 1-2 razy na dzień a co innego 6 biegunkowych kup dziennie) - po paru dniach biegunkowego maratonu z wielo przeprosiłam się z jednorazówkami.



  15. #15
    Chustonoszka Awatar Wiosenna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    149

    Domyślnie

    Pondo, a może spróbuj pieluch Sevena (można kupić w Lidlu, w niedużych paczuszkach 4-9 kg -16 sztuk, 7-18 kg - 14 sztuk), opakowanie kosztuje zaledwie 7 złotych Wada - nie mają żadnych falbanek z tyłu, więc jeśli są problemy z wyciekami, to może być kiepsko. Ale to jedyne pieluchy, jakie widziałam w tak małych opakowaniach.
    Agnieszka: 10.11.2008r.
    Alicja: czekamy...

  16. #16
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,280

    Domyślnie

    Ja nie używałam wielorazowych, ale za to mam doświadczenie z jednorazowymi. U nas najlepiej sprawdzały się Huggies Super flex i te z Rossmana. W tej chwili używamy tylko na długie jazdy( zabezpieczenie) i na noc (czasem jeszcze zdarzają się poranne wpadki o 5 nad ranem) majteczki z Rossmana, a cała paczka Huggies w razie ataku rotawirusa leży sobie w domu. Pamietam że w Lidlu były też fajne pieluszki w małych opakowaniach (15 sztuk).

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    170

    Domyślnie

    W Rossmanie są takie paczuszki po 2 pieluszki.


  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Kara z niebios..
    Dziś przez przypadek zawitałam do mojej mamy..skończyły się wielo, więc wpakowałam Małą w pampka(były u mamy po siostrzenicy, normalne rozmiar 2 do 6kg), co by miała jak do domu wrócić..no i pomyślałam, jaka ma zgrabną pupa w tym pampersie..
    Jeszcze nie skończyłam myśleć gdy.. kupa znalazła się wszędzie.
    Gdy to samo działo się w szpitalu, myślałam ,że moze pupa jest za mała do tego rozmiaru, ale teraz gdy mała waży 4800?
    Takiego armagedonu NIGDY nie miałyśmy w wielorazowych, nawet najzwyklejszej tetrze.
    Więc które jeśli nie pampersy, zakupić na czarną godzinę, i żeby paka nie była jumbo, tylko 10-15 sztuk????
    U nas bylo to samo wszystko wyłaziło gora. huggisy lepsze

  19. #19
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jussti Zobacz posta
    W Rossmanie są takie paczuszki po 2 pieluszki.
    Ja od dwóch lat używam pieluch premium z Rossmanna.Odpowiadają mi lepiej niż Pampersy i Huggies, ale to kwestia gustu.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  20. #20
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Czarnylas
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aloha Zobacz posta
    To ciekawe. Mnie w jednorazówkach Happy Belli nigdy kupy nie wypływały, a moje dziecię też jest drobnej budowy.
    Nam też w razie braku wielo Happy Bella najbardziej odpowiadają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •