Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: długość / splot

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie długość / splot

    zastanawiam się jaka długość chusty byłaby dla mnie idealna. mam jakieś 165 i rozmiar 36 (małe) i pragnę chusty maksymalnie krótkiej do motania bo moja 6 zwisa mi wszędzie. myślałam o wiązaniu podwójnego x i kangurka no i jakiegoś plecaczka (nie mam w tym jeszcze żadnego doświadczenia).
    zastanawiam się jeszcze jak to jest z wagą dziecka i rodzajem spotu vel materiału. tzn co jest najlepsze dla cięższego dziecka (mój maluszek ma 3,5 m-ca i 6,5kg). dzieki za podpowiedzi.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Z tego co piszesz na temat rozmiaru i wiązań, które chcesz uskuteczniać, ja bym obstawiała chustę 3,5m.
    Ja mam 162 cm, rozmiar 34/36 i wiążę z takiej chusty 2X na końcach, prosty plecak, plecak z krzyżem (węzłem) na końcach, kangura bez problemu (mam Nati), na kieszonki kupiłam sobie 4,2m.
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  3. #3
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Ja mam 164cm wzrostu, rozmiar 38-40 i bez problemu na końcach wiążę zarówno podwójny X, jak i kieszonkę z chusty 3,6m. Nie lubię jak mi coś zwisa A juz na plecach i kangurka oraz siodełko z pentelką jest idealna.
    Jak musze na szybko się zamotac to biorę taką 4,2m wtedy nawet jak coś mi nie wyjdzie, nie dociągnę jak trzeba jest cool
    Chusta o splocie skośnokrzyżowym jest lepsza dla cięższego malucha, bo jest bardzo wytrzymała wzdłuż, a jednoczesnie wystarczająco elastyczna w poprzek, dobrze znosi ciężar, a jednocześnie dobrze otula dziecko.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •