Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Wątek: Jak się uczyliście wiązań?

  1. #1
    Chustonówka Awatar sweetheart79
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Dębina
    Posty
    37

    Domyślnie Jak się uczyliście wiązań?

    Pytanie w temacie nurtuje mnie trochę.
    Czy samemu da radę nauczyć się wiązań? A może są łatwiejsze, które można samemu opanować i trudniejsze, do których potrzeba już pomocy?
    Czy brałyście udział w warsztatach, brałyście prywatne (płatne) konsultacje), korzystałyście z pomocy doświadczonej Chustomamy czy też wszystkiego nauczyłyście się same?
    Ja na razie ćwiczę kołyskę i za nic mi nie wychodzi!
    Może mało kumata jestem? A jeśli początek taki pod górkę, to co potem będzie?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ja uczyłam się sama...tzn. nie sama, razem z dziewczynami z forum
    Ja motałam, robiłam fotkę i doświadczone chustomamy pisały co poprawić, na co zwrócić uwagę, itp.
    Kołyska mi też nie wychodziła, bo synkowi się nie podobało, ale już kieszonka nieźle poszła, 2x też jakoś daliśmy radę.

    Bez warsztatów, kursów i innych da się nauczyć...trzeba mieć potywacje, nie poddawać się i ćwiczyć

    Powodzenia
    Adam 2009
    Alicja 2011

  3. #3
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    najpierw cwiczyłam i cwiczyłam i cwiczyłam -sama. Kołyski do dzisiaj nie umiem W listopadzie pojechalismy na warsztaty (płatne) i potem to juz z górki - ja bardzo polecam jakies warsztaty ewentualnie spotkania kk, mi trudno było z samej ulotki..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Stopniowo, powoli, no i ćwiczyc, ćwiczyć... ja cały czas mam wątpliwości czy dobrze wiążę, cały czas się uczę najpierw próbowałam z instrukcji (nati ma swietne!), potem na spotkaniach zachustowanych mam dowiedziałam się w końcu jak nalezy dociągać, a potem ćwiczenie, ćwiczenie, ćwiczenie... kołyski nawet nie próbowałam, od razu kieszonka, ale mój miał ponad 2 miesiące, jak zaczynałam
    Będzie dobrze!!! a doświadczone dziewczyny na pewno pomogą, jak poprosisz o pomoc. choćby zdalnie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    Ja się nauczyłam na KK. Potem próbowałam też z instrukcji oraz forum. Tak się nauczyłam np plecaczka hanti. Ale uważam, że osobiste spotkania dużo dają, bo każdy ma jakiś myk ułatwiający dociąganie
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  6. #6
    Chustonówka Awatar sweetheart79
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Dębina
    Posty
    37

    Domyślnie

    Chciałam nauczyć się kołyski, bo mój mały ma 8 tyg., ale za dnia to zasypia wyłącznie na rękach właśnie w pozycji kołyski.
    Będę musiała więcej poćwiczyć. Kiedyś może się uda...

  7. #7
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Ja uczyłam się sama, z instrukcji babylonii i filmików na youtube. Po kilku próbach robiłam zdjęcie i wstawiałam na forum i dziewczyny mi pisały nad czym jeszcze muszę popracować
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  8. #8
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Uczyłam się 2X i kieszonki z instrukcji Hopka. Potem byłam na kursie u Agi, i tam uzupełniłam swoją wiedzę o fachowe spostrzeżenia.
    A plecaczka to sama, z pomocą forumek.
    Na youtube sa fajne filmiki, można też co nieco podpatrzeć.
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  9. #9
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Jak byłam na spotkaniu KK, jeszcze z elastykiem, to wyszłam przestraszona - mnogość chust, mnogość pokazywanych wiązań sprawiła, że wszystko wydało mi się jeszcze trudniejsze, niż było Wtedy postanowiłam kupić nosidło, no ale kilka dni później odkryłam Maruyamę i weź nie kup Jak najbardziej można się samemu nauczyć, trzeba poczytać o trikach różnych, podesłać zdjęcia do oceny i będzie dobrze
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #10
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Mąż oglądał filmiki i zdjecia i mnie uczył ( sama ni w ząb nie łapałam).
    Plecaczka nauczyła mnie koleżanka forumowa.

  11. #11
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Nigdy w życiu nie zamotałam kołyski
    Ale wszystko inne z dużą pomocą filmików na youtube
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Na początku uczyłam się sama- przez kilka dni nosiłam dziecko w niedociągniętej chuście,bo w ogóle nie rozumiałam o co kaman
    pomagały mi dziewczyny (jeszcze wtedy nie z forum).
    potem trafiliśmy na warsztaty do Kasi i Marcina z Chustomanii, któe mi bardzo dużo dały

  13. #13
    Chustofanka Awatar MamaHenia&Stasia
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Myślenice k./ Krakowa
    Posty
    465

    Domyślnie

    Mnie tez nie udało się nosić w kołysce, bo miłości moja jednak ciągnęła do "źródełka", ale kieszonka wydała mi się prostym wiązaniem, choć nadal poprawiam dociąganie i jest coraz to lepiej. Również korzystam z instrukcji Hopka.

    Ćwiczenie czyni mistrzem

  14. #14
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sweetheart79 Zobacz posta
    Pytanie w temacie nurtuje mnie trochę.
    Czy samemu da radę nauczyć się wiązań? A może są łatwiejsze, które można samemu opanować i trudniejsze, do których potrzeba już pomocy?
    Czy brałyście udział w warsztatach, brałyście prywatne (płatne) konsultacje), korzystałyście z pomocy doświadczonej Chustomamy czy też wszystkiego nauczyłyście się same?
    Ja na razie ćwiczę kołyskę i za nic mi nie wychodzi!
    Może mało kumata jestem? A jeśli początek taki pod górkę, to co potem będzie?
    Nauczyłam się sama z instrukcji i netu. Nie chodziłam na warsztaty ani nie brałam płatnych konsultacji. W razie wątpliwości pytałam na forum.
    Na pewno popełniałam mniejsze i większe błędy ale moje dzieci żyją, nie sa pokrzywione i mają się dobrze

    Kołyska jest trudna, zwłaszcza na początek
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  15. #15
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie

    sama z instrukcji cd którą dostałam razem za chustą. Po jakimś czasie na kk trafiłam i pojechałam się doszkalać
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  16. #16
    Chustomanka Awatar roziii
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    kiedyś Wa-wa Bielany teraz z pod Warszawy
    Posty
    984

    Domyślnie

    Ach jeszcze w między czasie był klub mam bielańskich i spotkanie z Marysią z kk warszawa
    Rozalia( Rozi) mama Patryka 11.2005, Szymona 10.2008, Wojtka 03.2011 i Maćka 06.2019

  17. #17
    bydzia
    Guest

    Domyślnie

    przez internet - ze strony chustomanii )
    pierwszy 2 razy z misiem a potem bąbel i na spacer

    dużo też czytałam o wiązaniach tutaj na forum - na co zwrócić uwagę itp )

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,769

    Domyślnie

    ja tez uczylam sie na spotkaniach chustomam.

    matka czworga
    i psa


  19. #19
    Chustofanka Awatar MamaHenia&Stasia
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Myślenice k./ Krakowa
    Posty
    465

    Domyślnie

    A tak z misiem to podstawa, teraz uczę sie wiązać na boku, mis znosi to dzielnie , a Henio musi poczekać bo jeszcze za wcześnie na niego (jeszcze nie siedzi bo za mały

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    a ja się uczyłam od prababci moich dzieci a potem z instrukcji ogólnodostępnych w sieci.. ale to był rok 2004 a potem 2006 i ciężko było ze spotkaniami..jak zaczęłyśmy się spotykać to każde spotkanie coś w moje noszenie nowego wnosiło. to poprawka plecaka, to wspólne dochodzenie do tego jak plecak z krzyżem zawiązać..

    moim zdaniem najlepszą nauką są żywe spotkanie z kimś kto wie o co chodzi.. Tego nawet najlepsza papierowa czy filmowa instrukcja nie zastąpi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •