Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: od czego zacząć?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie od czego zacząć?

    boję sie i jestem zielona w temacie. Po kolei. Starszy wychowany na jednorazowych. Już prawie udało sie wyrosnąć z pieluch ale muszę teraz leżeć co najmniej 2 tyg bo ciążą zagrożona i wróciłam do jednorazowych bo mój syn ma motywację taka że co minutę wyciska z siebie 2 krople sam byle mu bić brawo potem trzeba to wynieść itd wiec odpada przy leżeniu. Drugie dziecko urodzić sie ma w kwietniu lub maju i już bym chciała bez jednorazowych. A może w ogóle połączyć wych bez pieluch z wielorazowymi? Od czego zacząć? Co czytać? Jak sie za to wziąć? Jest to wykonalne przy 2.5 latku dość zajmującym? Jeśli trafi mi sie model taki jak starszy tzn że bez cyrku będzie spał sam to bym wolała by spał sam. Nie będę go oczywiścię uczyć na siłę spać samemu. Da sie wiec połączyć wych bez pieluch- w domu w dzień? Z pieluchami do prania- na noc na spacer w gości? Jednorazowe bym miała tylko na podróże. Jeździmy często po 5 godzin. Planuje nosić dużo w chuście by mieć czas zajmować sie starszym. Nie chciałabym też zbyt dużo wydać na pieluchy- wiem że to sie zwraca ale zwyczajnie nie mam np tysiąc zł możliwości wydać naraz poza tym boję sie jeśli sie te pieluchy nie sprawdza że to wyrzucone pieniądze. Albo trzeba będzie kupić za 3 miesiące inny rozmiar cały zestaw co tamte beac za oale
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 11-09-2009 o 10:23

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Przede wszystkim spokojnie. Wielorazówki na początku przerażają ogromem informacji. Ale z czasem wszystko się rozjaśni.
    Myślę, że na początek mogłabyś kupić dla maluszka otulacze i wkładki. To cię niewiele wyniesie. A jak skończy miesiąc, dwa, trzy, to wtedy kilka kieszonek np. one size. Będziesz je miała na dłużej. Także zanim maluszek po porodzie dorośnie do 3 miesięcy np one size, to spokojnie zrobisz mu większą wprawkę. Możesz kupić używane, taniej cię wyjdą. A jeśli nie chcesz, to nowe, a nowe potem można sprzedać tutaj na bazarku.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 11-09-2009 o 11:57
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  3. #3
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Rozumiem Cię swietnie, bo sama miałam kilka dni temu zawrót głowy od ogromu informacji. rodze ze dwa trzy tygodnie. A za namowa dziewczyn zdecydowałam sie na otulacze plus pieluchy do składania (są ich róźne rodzaje:terowe, flanelowe, konopne...).Tak na początek dla niemowlaka. Ja zrobilam zakupy na stronie ekobaby.pl A teraz sie rozglądam za czyms uzywanym. Trzeba zachowac spokój i wniknąc.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Tak dziewczyny, najważniejsze to zachować spokój. Wdrożycie się i to szybko. Zazdroszczę wam tych początków. Pamiętam siebie czytającą z zapartym tchem i oglądającą pieluszki wielorazowe. A potem pierwsze zakupy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  5. #5
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Otulacze też są onesize, np bambinex, więc się opłaca, jeśli chcesz od początku, bo wiadomo, jak maluchy szybko rosną. Ja mam taki, kupiłam dla Zosi z myślą o następnym. A w środek na początek to nawet tetrę daj, czy coś taniego, jak Ci się spodoba, to zainwestujesz w bardziej chłonne i droższe.

    I spokojnie, każdy zaczynał i miał mętlik kiedyś
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar biedronki-3
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,570

    Domyślnie

    Każda z Nas też przez to przechodziła! Jak juz pisały dziewczyny lepiej na początek tetrę i otulacz, potem dokup inne np.kieszonki jest tyle tego ,że sama zobaczysz co Ci pasuje(firma, rodzaj) potem zawsze można sprzedać!

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    jaką tetra? Taka jak sie buzię dziecku wyciera?a ile sztuk by trzeba na te 3 miesiące tych pieluch i otulaczy? Taki otulacz to też sie moczy przy każdym załatwianiu? A ubrańko też mokre? Do szpitala po cesarce to lepiej pampersy na te 5 dni? A w nocy z tymi otulaczami itd to nie będzie wstawania co 15 min? Bo jak rozumiem wielorazowe zmienia sie od razu gdy dziecko sika a nie jak pampersy tak?

  8. #8
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Ja na początek do otulaczy kupiłam pieluchy do składania: tetrowe (tak, zwykłe), i na stronie www.ekobaby.pl kupiłam tez5 pieluch frotowych lenya, i 7 konopnych duz-in-all. Dziewczyny tez polecały pieluchy bambino mio , bo podobno chłonne. wiec wlasnie zamówilam na allegro. kosztuja 62 zł za 8 pieluch. I zgodnie z poleceniem wypróbuje to, a potem najwyzej zarządam od rodziny na swięta jakies fajne formowanki.
    Ja doradzam, poniewaz tez duzo rozmyslałam i sie drapałam po głowie. Ale ostrzegam ze jestem początkująca.
    A i jeszcze przeczytałam ze na noc mozna uzyc bardziej chłonnej formowanki. A w dzien to wiadomo - karuzela - frota, tetra i takie tam zabawki.
    Na stronie ekobaby są tez pokazane rodzaje składania pieluch - dla mnie to przydatne, bo nie mam żadnego doswiadczenia.
    Pytasz o szpital.
    Ja do szpitala mam jednorazowe. Po prostu kupiłam juz wczesniej, a dopiero później trafiłam na informacje o istnieniu wielorazówek. Więc tam je wykorzystam, a po trzech, czterech dniach - juz w domu przystąpie do wielorazowców.

  9. #9
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=16965


    o tutaj jest wątek, który sama zaczęła, bo miałam zagwozdki podobne do Twoich. Poczytaj, tam chustonoszki dają dużo fajnych rad

  10. #10
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agaja Zobacz posta
    A w nocy z tymi otulaczami itd to nie będzie wstawania co 15 min? Bo jak rozumiem wielorazowe zmienia sie od razu gdy dziecko sika a nie jak pampersy tak?
    Niekoniecznie. Ja zakładam małemu na noc bambusową formowankę z dodatkową wkładką i mały przesypia w niej nawet 7 godzin. Pielucha jest bardzo ciężka, ale nie nieprzyjemna, kiedy się budzi.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Ja pieluchuje od początku..
    co do nocy to tak..maluch i tak budzi się co 3 h więc wtedy zmieniasz..
    a jak ciut urośnie to posiadam dokłądnie 2 bumGeeniusy 1 Wonderoo i 4 formowanki bambusowe i to starcza na noce i schnięcie
    Bo formowanki są wygodniejsze w nocy- po prostu szybciej się zmienia
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    a te formowane to są rozmiary jak pampersy tak? A jest sens brać dla noworodka onesize? Chciałabym coś co długo posłuży. Aha po starszym synu będę mieć ok 10 tetry zwykłej i 3 flamelowe. One były do wycierania małemu buzi. mogą być dla drugiego do pupy? Kompletnie sie nie znam. A tetra jak bardzo słabo chłonna jest? Zmieniać co pół godz? Przyznam że mnie to przeraża ten ogrom wyboru i ceny. Z chusta tak nie miałam. A wy na spacer i do znajomych używaćie pampow?

  13. #13
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Tetra na jedno siknięcie jest, a ja jeszcze wkadałam taka wkładkę "sucha pielucha" http://www.krainapieluszek.pl/index....&product_id=74 bo mi się zdawało, ze nieprzyjemnie strasznie jest. A też miałm tetry po wycieraniu buzi, nic im to nie zaszkodziło. Co do rozmiaru to nie wiem tak do końca, bo zaczęłam pieluchować dwumiesięcznego, ale nie zapinałam onesizów na maksa, więc pewnie mniejszy też nie miałby luzów. Chyba, że jakaś malutka drobinka, to może.

  14. #14
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie

    Radzę Ci kupić trochę więcej tetry (najtaniej wychodzi, jeśli nie chcesz dużo wydać). Kup taką grubszą. Bambino mio też dla noworodka polecam. Do onesizów jednak maluch musi troszkę podrosnąć (chyba że się duży urodzi). Ja pieluchuję wielorazowo od początku, na wyjścia i spacery też wielo - najczęściej pieluchy typu all in one.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    a flanela lepsza od tetry? I 3 czy 5 otulaczy i co jeszcze? A te outlacze to rozmiar noworodkówy tak?

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    a co myślicie o kieszonkąch? Starczają na długo? Lepsze od tych z otulaczem? A czy są wkładki sucha pielucha do prania? A gdybym chciała coś co wytrzyma więcej niż 1 sik to co polecaćie? Bo boję sie zniechęcić przy zmianie pieluch co chwilę i że starszym dzieckiem na głowie. Aha a czy jak mam wkładkę polar itp to muszę też mieć pielucie do składania ? Do czego są te wkładki?
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 11-09-2009 o 20:13

  17. #17
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agaja Zobacz posta
    a co myślicie o kieszonkąch? Starczają na długo? Lepsze od tych z otulaczem? A czy są wkładki sucha pielucha do prania? A gdybym chciała coś co wytrzyma więcej niż 1 sik to co polecaćie? Bo boję sie zniechęcić przy zmianie pieluch co chwilę i że starszym dzieckiem na głowie. Aha a czy jak mam wkładkę polar itp to muszę też mieć pielucie do składania ? Do czego są te wkładki?
    -Zaletą kieszonek jest to, że szybko schną - bo wkładki osobno, a pielucha osobno. Pierzesz je normalnie po siku czy dwóch (zależy od chłonności). Otulacze zaś pierzesz rzadziej.
    - Więcej niż jeden sik to przede wszystkim pieluchy typu all in one, ale i tak nastaw się na częste zmiany pieluch. Na początku ma się wrażenie, że nie robi się nic innego tylko karmi i przewija... ale można się przyzwyczaić, a przecież zmiana pieluchy to minuta-dwie.
    -Wkładka polarowa trochę izoluje mokrą pieluchę od skóry, dziecko nie czuje, że ma tak mokro. Możesz ją założyć na każdą pieluchę.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Dla noworodka ani kieszonki ani formowane nawet te z rozmiarami nie one size nie [przejdą.
    Dla noworodka chyba najlepiej sprawdzały mi się tetrowe latawce plus otulacze.
    Wg mnei dla noworodka one size nie przejdzie.Potem od około 4,5 kilo to tak, ale wcześniej- rozmiarowe otulacze i tetra
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  19. #19
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Ale jednak trzeba się nastawić, że z tetrą jest więcej zachodu niż z formowankami. Moja koleżanka używa dla swojego noworodka i formowanek, i kieszonek. No w malutkich formowankach to wygląda ok, ale w kieszonce, to jednak jakoś dziwnie - nie wiem, czy dzidziusiowi wygodnie
    Jeśli cenisz wygodę, to polecam jednak malutkie formowanki (do tego otulaczyk - też lepiej mały a nie one size - wiem, że to kusi, ale to źle leży na dzidzi). A żeby nie wydać fortuny, szukaj na forumowym bazarku - zawsze możesz tam zadać pytanie sprzedającej.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    a na noc co wtedy? A flanela sie nadaje też? I ile tych otulaczy i wkładek sucha pupa by trzeba? A o bazarku właśnie myślę bo to taniej. A te bambusowe co to na pieluszkarni to faktycznie rewelacją?
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 11-09-2009 o 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •