Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
71. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    1 1.41%
  • 3

    2 2.82%
  • 4

    22 30.99%
  • 5

    46 64.79%
Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 114

Wątek: neobulle (kiedyś Lilibulle)

  1. #81
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    testowa chusta ma cudne kolorki - tak wiosennie mi sie zrobiło, no letnio wręcz
    sztywna nieco niestety, cięzko było dociagnąc, ale za to później ani razu nie musiałam dociągać. Świetnie nosi. tego dnia byłam na dwóch długich spacerach - jeden w testowej zarze drugi w lilku i powiem ze mimo iż lepiej i szybciej wiązała sie zara w lilku było mi wygodniej, po godzinie spacerowania nic sie nie wrzynało, nic nie bolało.
    grubsza, porządna chusta a węzeł nie za wielki. świetnie sprawdziła się tez w roli kocyka
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  2. #82
    Chusteryczka Awatar manteiga
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Gocławek
    Posty
    1,658

    Domyślnie

    Dziękuje za możliwośc testowania Neobulle (Lilibulle) - zanim jeszcze poznałam forum, już zakochałam się (wizualnie) w Manon Rouge. Uczucie było przelotne, ale sentyment do marki pozostał, a zatem przy nadarzającej się okazji musiałam przetestować. Pora roku niesprzyjająca Neobulle, ale udało się wyłapać chłodniejszy dzień, kiedy to nawet taka kocykowata chusta dawała radę. Trzeba popracować nad dociąganiem, ale gdy zrobi się to poprawnie chusta odwdzięcza się nośnością. Do kompaktowych nie należy, jednak przymykam na to oko. Kolory energetyczne, zdecydowanie zyskują gdy chusta jest już zawiązana, kilka osób zwróciło na mnie i chustę uwagę w tych kolorach. Nie polecam dla początkujących, ale warto się natrudzić ucząc się na innych, by potem docenić Neobulle.
    Tomaszek - 23.09.2009r., Klara - 23.09.2015r.
    Ach, to życie, jak trzeba to staje na wysokości zadania

  3. #83
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Warszawa- Stegny
    Posty
    627

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania! Zakochałam się w tych paseczkach, fantastyczne zestawienie pomarańczowego, czerwonego , żółtego i... chyba jeszcze jakiegoś. Chusta gruba, nadal sztywna, ale nosi rewelacyjnie, trzeba porządnie dociągać. Nie mam zbytnio porównania do innych, ale skojarzyła mi się z moją Hoppediz Panama pod względem nośności i sztywności. Aha, miałam problem z dociągnięciem supła, ale to przez to, że lilek jest taki sztywny.



  4. #84
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,655

    Domyślnie

    to teraz ja. Testowałam wieczorem bo ten upał... Potwierdzam to jest kawał twardej szmaty (aż dziw ze jest w testach i nadalk taka twarda) ale ja tam takie lubie Po zawiazaniu czuje przynajmniej ze cos mi dziecie trzyma. Do wiazania trzeba sie przylozyc ale chusta odwdzięcza sie potem nośnością (choc ja mam tylko 9 kg do noszenia) Jakby nie te paski to pewnie bym kupila.. .ale stylistyka nie moja, ja zarowa jestem
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  5. #85
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Szmata gruba, mięsista i sztywna- niestety, nie sa to cechy , których szukam w chustach
    po zamotaniu nosi bardzo dobrze, nie osiada, węzeł trzyma mocno.
    ode mnie 5- (minus za to, ze nie mój typ )

  6. #86
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,652

    Domyślnie

    Miałam testową Lili. Niestety sie nie motałam, ale wrażenia dotykowe - solidny, mięsisty i całkiem przyjemny pasiaczek. I to dosłownie, bo takie wąskie paseczki urokliwe są
    Shilo z eMem i Kreską (12.2008)

    http://shilocrafts.blogspot.com/

    Bubaje http://bubaje.blogspot.com/

  7. #87
    Chustofanka Awatar klincus
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    203

    Domyślnie

    Mam testową włąśnie u siebie. Jak ją pierwszy raz pomacałam myślałam, że będzie się trudno dociągać, bo taka grubaśka jest w porównaniu z tymi chustami, z którymi miałam do zynienia. Miło mi powiedzieć, że nic bardziej mylnego, fajnie się dociąga, a nosi super- dzieć mi w ogóle nie opada (8 kg.)

  8. #88
    Chustofanka Awatar kindzu
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wawa Żoliborz
    Posty
    255

    Domyślnie

    Nie dałam oceny bo to jedyna chusta jaką mam (poza kólkową) a raczej w jakiej nosiłam długo i daleko Ja mam jeszcze lilibule i to bez motylka To co mnie męczyło to dociąganie bo cielista jest i kawał z niej szmaty więc chwile to trwa ALE prawdą też jest że przy motaniu każdy ruch daje docisk i nie ma wysuwania sie z reki więc końcowe węzły są łatwe i bardzo kontrolowane; O tym ze w czasie dłuższych spacerów trzeba dociągac to sie dowiedziałam od dziewczyn bo ja sama nie musiałam praktykowac

    ps ocene dodam juz niedługo bo właśnie stałam sie szczesliwą właścicielką babiloni takwięc bede miała porównanie
    Ostatnio edytowane przez kindzu ; 29-09-2010 o 23:12

  9. #89
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    za nami pierrwsze motania w Neobulle Margot. Chusta ciepła, mięsista, świetnie się dociąga. Jestem bardzo zadowolona z zakupu

  10. #90
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Testowałam przez kilka dni pasiaka od ekomamy (chyba). Na pierwszy rzut oka chusta mnie nie zachwyciła, ale dużo zyskała po zamotaniu - te drobne, energetyczne paseczki wyglądały super! Nie przeraziła mnie jej grubość czy też "miąższność" - mój japan też nie grzeszy cienkością - bo idzie ona w parze ze swietną nośnością. Chusta wiąże na mur-beton, nic się nie luzuje, nie osiada, trzyma jak skała! Dzieć jak przyklejony!
    Ogólnie: super! Kawał solidnej, mocnej szmaty


    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  11. #91
    Chustonówka Awatar MamaFranka
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Uff, przeczytałam wszystko
    Posiłkując się na Waszych opiniach myślę, że chusta będzie dla nas dobra.
    Mięsista, gruba- mamy zimę, więc nie będzie nam zimno. Ponad to mój chłopak już oscyluje w okolicach 5kg, a ma dopiero miesiąc, więc porządna chusta mile widziana.
    No to szukam i zamawiam- mam nadzieję, że żałować nie będę
    Cudownie być mamą Franka

  12. #92
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.
    Jak na razie mogę ta chustę porównać tylko z dwiema Rapalu,ale o różnej miękkości i tak: rzeczywiście jakoś bardziej miękka od R.lawendowej to nie jest,ale jak sie juz zawiąże to lepiej trzyma dziecko,łatwiej sie dociąga,ma ładne kolorki,aczkolwiek wolę inne,
    ogólnie polecam
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  13. #93
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    To moja chusta nr 1. Bardzo dobrze sie w niej nosi, podczas dlugich spacerow dziecko nie osiada. Ma ladnie oznaczony srodek.
    Jej duza zaleta jest przepiekny kolor.

  14. #94
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    U mnie była na testach pasiasta chusta od ekomamy.
    Chusta miękka, dość gruba, przytulna, co zimą było plusem, łatwo się wiązała, dobrze dociągała, super nosiła. Dwugodzinny spacer z 6,5kg - nieodczuwalny. Raz dociągnięta nie osiadała.
    Dość duży węzeł mnie nie przeszkadzał i, co mnie zaskoczyło, dość krótkie ogony, nie tarzały mi się w błocie na spacerach. Piękne kolory, paseczki po zawiązaniu nabierały super uroku. Delikatnie zaznaczony środek.
    Gdyby nie musiała lecieć dalej, to chętnie bym ją przygarnęła
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  15. #95
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AS Zobacz posta
    U mnie była na testach pasiasta chusta od ekomamy.
    Chusta miękka, dość gruba, przytulna, co zimą było plusem, łatwo się wiązała, dobrze dociągała, super nosiła. Dwugodzinny spacer z 6,5kg - nieodczuwalny. Raz dociągnięta nie osiadała.
    Dość duży węzeł mnie nie przeszkadzał i, co mnie zaskoczyło, dość krótkie ogony, nie tarzały mi się w błocie na spacerach. Piękne kolory, paseczki po zawiązaniu nabierały super uroku. Delikatnie zaznaczony środek.
    Gdyby nie musiała lecieć dalej, to chętnie bym ją przygarnęła
    zgadzam się z przedmówcą
    tylko że kolory nie moje, choc nawet do kutrki całkiem całkiem mi pasowało
    po zamotaniu wyglądała znacznie fajniej

    a co do nośności i motania- cudeńko!
    3h. noszenie nie bylo odczuwalne wcale!
    motanie jak na niby grubaska piękne...dociąganie lekkie...normalnie szał
    tez mogłaby zostać
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  16. #96
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Moja opinia po testach nie będzie bardzo konstruktywna, ponieważ z powodu dysfunkcji kręgosłupa nie mogłam przetestować jej w terenie. Do mnie trafiła miękka i milutka. Zawiązałam i dociągnęłam bez problemu. I niestety nic więcej nie potrafię powiedzieć. Dla mnie wszystkie macane do tej pory 100% bawełniaki są podobne (o ile dobrze złamane). Różnica może być znaczna przy nowych chustach, ale tu nie mam doświadczenia. Dziękuję za możliwość testowania.
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  17. #97
    Chustomanka Awatar Madisa
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lepiej nie mówić...
    Posty
    1,022

    Domyślnie

    Ja też miałam przyjemność z pasiakiem od ekomamy. Porównanie mam tylko z Paulem Didymosa, więc nie oceniam, bo mam za małe doświadczenie. Wrażenia po testach ściśle pozytywne. Grubsza, nośniejsza, miększa, mniej gnąca się. Najbardziej podobały mi się energetyczne kolorki, wciąż żywe po trzech latach testów i mało ścięte skosy, nie wydłużające sztucznie ogonów. Lilly tak mi się spodobała, że gdyby nie wrodzona uczciwość i totalny brak podobieństwa między nimi (utrudniający powodzenie takiej podmianki) najchętniej wysłałabym dalej mojego Paula zamiast niej
    syn 2010, blog sporadyczny, wiara w życie pozaforumowe coraz silniejsza

  18. #98
    Chustonówka Awatar ammy
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Tarnów
    Posty
    39

    Domyślnie

    Ja również po testach energetycznego pasiaka od ekomamy. Nie ponosiliśmy za wiele, bo akurat taki czas, ale ogólne wrażenia pozytywne. Chusta sprawia wrażenie grubej, ale jest ciepła i mięciutka, dobrze złamana. Dociąga się nieźle, ale powiedzmy, że w tej kwestii jako początkująca chustonoszka nie powinnam się wypowiadać. W terenie spisała się nieźle, ładnie poniosła moje 8,5 kg 4-miesięcznego szczęścia. Rozmiar akurat dla mnie na styk, bom wysoka, ale udało się ładnie zamotać. W porównaniu do mojego LL super, ale chyba jednak wolę trochę inne kolory

  19. #99
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się neobulle julie - ale robi się ciepło a Wy piszecie, że gruba... Czy ktoś ma i neobulle i zare i mógłby porównać grubość? Byłabym bardzooo wdzięczna
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  20. #100
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Nie wiem jak to możliwe, ale dopiero pierwsza neobulle zawitała w moim stosiku. Żałuję, że tak późno, bo chusta w pełni zasługuje na 5!!!
    Jest nad wyraz plastyczna, współpracująca-śmiało może służyć jako pierwsza chusta.
    Starannie wykonana, bez żadnych defektów, kolory nasycone, pełne energii (mam Margot).
    Dużym plusem jest także czytelna instrukcja .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •