Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: w czym duże dziecko?

  1. #1
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie w czym duże dziecko?

    no właśnie. trochę przez ciąże zapomniałam o noszeniu Madzi, M. czasem nosił w ABC ale ostatnio się przyjrzałam i ewidentnie madzia z niego wyrosła - panel nie podtrzymuje całych ud i nie wygląda to dobrze.

    Coś poradzicie? Manduca jakoś mi nie leży, częściowo ze względu na cenę. Może jakiś konkretny MT albo hybryda? ergonomiczne też może być ale musi siędać wyregulować na szczupłą osobę (bo mam nadzieję, że za parę tygodni i ja ponoszę trochę Madzię jeszcze....)

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    612

    Domyślnie

    Polecam poda-nie musisz się martwic o szerokość panela, a i maleństwo za czas jakiś będziesz mogła nosić. No i cena nie powala-a najlepiej uszyć u Nelles podzika z krótkiej chusty, to tylko za szycie wyjdzie Kolejny duży (dla mnie ) plus-tylko dwa sznurki, a nie cztery...
    Antek '05
    Zosia '07

  3. #3
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    Manduca jakoś mi nie leży, częściowo ze względu na cenę.
    Ze względu na rozmiar też nie będzie pasowała (tak obstawiam).
    Ja wyprzedaję chusty, bo na mei favourite i nubigo zbieram
    Ale chcę pakować tam i Jacka, i Julka. Oczywiście nie na raz
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Dla nas absolutnym hitem dla duzego (ie wysokiego) dziecka jest ergonomik O&A 18''. Pozyczylam to nosidlo Kamaal i im tez sie bardzo fajnie nosilo ponad dwulatke
    Moim drugim ulubionym duzym nosidlem jest toddler NHT!
    Ostatnio nosilam w 7 panel hybrydzie od Oli (uszytej pod wymiar mojego syncia) i bylo naprawde fajnie!

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Dla takiego wielkiego ja mam np. ja to chusto MT sie sprawdzil na wymiar szyty. A naprawde duze dziecko, bo panel ma szerokosc chyba ponad 50 cm.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    ja nubigo polecam
    na wymiar i w rozsadnej cenia
    jak dotrzesz do 100p moge przyniesc do przetestowania


    DB PBC

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    NHT, Melkaj szyty na miarę
    niemieckie moseskinder www.moseskinder.de- ale one koło 100 eur też kosztują....
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    ja mam Nubigo i chustoMT by Nubik dla swojego wielkoluda, ale ja do szczupłych nie naleze
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    ja sie wyłamię
    ONBU !
    wczoraj nosiłam moje 4 latka - cięzkie 4 latka
    jestem zakochana w prostocie
    poza tym nienawidze wiązać w pasie chust / nosideł bo mi sie wylewa górą i dołem i wole inne wiązania .W onbu super jest ta sprawa rozwiązana i to jest mój faworyt
    super super super !
    Ostatnio edytowane przez Biedronka ; 05-09-2009 o 11:24
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam 3 latke i w te wakacje zwiedzajac zamek czy cos innego bralismy z mezem 15,5 kg Vercie w MT specjalnie uszytym u Kasi z Doliny Blekitnych Kwiatow ze wzmocnionymi "ramionami" i bylo super!MT zwiniety nosilam w torebce i jak byl potrzebny to szybko go uzywalam(choc juz teraz ona pieknie chodzi i dlugie trasy),ale czasem balam sie na stromych schodach to szybko myk.No i cena MT nie jest powalajacaa to duzy plus.Polecam.

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    O&A jest super, mei favourite tez ponosilam dziecko kumpeli w O&A i bylo bombowo, bardzo wygodnie, dlatego tez O&A leci do mnie mei favourite tez jest dla wiekszych brzdacow. mam wersje toddler i mimo, ze moje dziecie ma juz 22 miesiace to jest jeszcze troszke za maly na to nosidlo (znaczy panel calkiem ok ale musze super podociagac zeby bylo ok.

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    jeszcze bamberoo jest na wieksze dziecko i kangaJ-szkoda,ze u nas Kangi nie mozna kupic, bo piekne sa!!!!!

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Linda
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    5,004

    Domyślnie

    Nato, kangi piekne sa.. ale ta Kanga J, to akurat najmniejsza z kang Kanga XT jest super fajna, dla duzego dziecka

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Linda Zobacz posta
    Nato, kangi piekne sa.. ale ta Kanga J, to akurat najmniejsza z kang Kanga XT jest super fajna, dla duzego dziecka

    no tak, skojarzylo mi sie J jak Junior i sie pomyliłam...

    ale kangi sa naprawde WIELKIE w sensie rozmiaru. mapietam ,jak aniamamaalexa wystawiła swoja, chyba te srednia(?) i jej synek dwuletni sie topił.

  15. #15
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    o mamo, dzięki za stos podpowiedzi!

    na pewno kusi hybryda szyta u Oli - nie będzie problemu z dociąganiem pasów i ryzyka, że na mnie za duże a na M. za ciasne. a że widziałam JAK one są szyte .... ... to może....

    ale muszę chyba najpierw zapakować madzię w jakiegoś większego miętka na M. i dobrze zmierzyć wielkośc panela a potem zobaczę co pasuje. młoda może jakaś ciężka nie jest ale ma dłuuuuugie nogi i głupio żeby dyndały
    no i może wreszcie dorobię się czegoś z porządnym kapturkiem.

    poda mam i to z bardzo szerokim panelem - w sumie nie wiem, czemu o nim zapomniałam. jutro przetestujemy, jak działa po przerwie

    a do 100pociech ... hmmmm.... niech młody chociaż 2 tygodnie skończy to się wyrobimy na odwiedziny przed sezonem infekcyjnym.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •