Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: pytanie techniczne o spłukiwanie kup ;)

  1. #1
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie pytanie techniczne o spłukiwanie kup ;)

    Dziewczyny poradźcie.
    czy jak maluchy brudzą tetrę lub inne pieluchy takie co się wkłąda do otulaczy, to spłukujecie zawsze kupki (te pierwsze musztardowe) czy wrzucacie z kupką do wiaderka? Ja zawsze spłukuje, tylko zasikanych nie płuczę. Potem wrzucam w siatce do pralki cały wór, nastawiam na płukanie, po czym dorzucam ubranka sypię proszek i piorę.
    Ale moze jakaś nadgorliwa jestem. Powiem, że wrzucanie z kupkami uprościło by mi życie, bo bym sobie wiadro przy przewijaku postawiła, a tak latam z pieluchami do łazienki. Ale przechowywanie kupek cały dzień trochę się z moją filozofią kłóci.

    Jak Wy robicie? Jak się powinno?


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja używałam papierków więc tylko zdejmowałam papierek i fru do kibelka, a na pieluszce nic nie było. Teraz wyłapuje kupy do nocnika.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Zawsze spłukuje kupki .
    Ułatwia to prania .Poza tym nie wyobrazam sobie kupy w pieluszce i wiaderku czekajaca na pranie ..
    ale że potem to do pralki z kupą? czy dopiero takie zaschniete wywalac?

    mi sie wydaje ze każda z nas tak robi ...nie wyobrazam sobie nie spłukiwać
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  4. #4
    Chustofanka Awatar nella
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    291

    Domyślnie

    dokładnie!

    jesli zdazy nam sie wpadka - to raczej uda się ją strząchnąć do toalety, ew. sprać, następnie do kubełka i na płukanie do pralki z resztą pieluszek

  5. #5
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    No my też do nocnika, ale jak się zdarzała kupa do tetry lub majtek, to nie wyobrażam sobie od razu czegoś z tym nie zrobić oczywiście spłukuję, a jak jest nieciekawie, to nawet lekko zapieram, ale potem od razu piorę wszystko razem, bez oddzielnego płukania pieluch.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar matka.kobitka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    Ja używałam papierków więc tylko zdejmowałam papierek i fru do kibelka, a na pieluszce nic nie było. Teraz wyłapuje kupy do nocnika.
    a te papierki można spokojnie do toalety, bo ja do kosza i potem szybko wynoszę
    „Dziecko najwięcej miłości potrzebuje wtedy, gdy najmniej na nią zasługuje”
    Zuzia '02, Janek '04, Ewa '08




  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matka.kobitka Zobacz posta
    a te papierki można spokojnie do toalety, bo ja do kosza i potem szybko wynoszę
    mozna do toalety one sie rozkładają .
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    A. Ł
    Posty
    746

    Domyślnie

    też zawsze płukałam pierwsze kupki teraz też płucze jak się wpadka zdarzy. ostatnio mam patent że co odleci to od razu do toalety, a resztę spłukuję prysznicem czy pod kranem do miski i zawartość miski do wc

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matka.kobitka Zobacz posta
    a te papierki można spokojnie do toalety, bo ja do kosza i potem szybko wynoszę
    Można można one są biodegradowalne. Ale to już Biedronka napisała.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Ja też zapieram. Czytałam jednak na innym forum,że kobiety wrzucają pieluchy do prania z kupkami. Ja osobiście sobie tego nie wyobrażam.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Ja nie zapierałam, tylko spłukiwałam prysznicem pod najmocniejszym strumieniem zimnej wody. Wszystko elegancko schodziło. Potem do wiadra, a przed praniem jeszcze dodatkowe płukanie. Wolałam najpierw wypłukać niż żeby przez całe pranie pieluchy kisiły się w moczu.
    A jeśli chodzi o kupki, to najlepszym rozwiązaniem były dla mnie wkładki polarowe. Takie zwykłe kawałki pociętego polaru. Z tych wkładek kupa zmywa się momentalnie, bez potrzeby zapierania.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  12. #12
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie

    Czyli wszytsko ze mną ok
    Przyznam, zę zapytałam, bo mi się o uszy obiło, ze ktoś wrzucał z kupą do pralki i spłukiwał w pralce. Nie wierzę, że ta kupa się dobrze w pralce wypłucze po zaschnięciu.
    A papierków też używam, ale jakoś nieregularnie więc zdarza się kupa bezpośrednio na pieluchę.


  13. #13
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    A to pralka się by nie zatkała jakby takiego kupona spłukiwać w pralce??
    Niunia robi na razie same mleczke kupki, ale i tak sobie nie wyobrażam zaprać/spłuknąć pod kranem tego..że takie by leżały w wiaderku??

    Z tym że ja pieluchy i ubrania piorę razem i bez płukania wstępnego-bo to robię ręcznie. No i Bio-D z pieluszkarni zawsze daję. I nic brzydko na razie nie pachnie..
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    667

    Domyślnie

    Spłukiwaliśmy mleczne kupy pod bieżącą wodą (ale musi dobre ciśnienie być), pod kranem albo prysznicem. Przydają się też papierki, ale u nas papierek załatwiał tylko część problemu, bo zawsze część kupy dostała się poza papierek (papierek pozwijany...).

    Potem pranie pieluch zaczynam od płukania (w pralce), piorą się już bez siuśków.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    u nas papierki zostają totalnie prze...srane..? i papierek do sedesu, ale na pieluszce nadal pelno mazistego szlamu.
    ja zwykle koncze przewijanie, pieluche zwijam i splukuje jak mam czas. nie mam wiaderka wiec pieluchy sobie leza albo w tummytubie polamanym albo pod prysznicem.
    ostatnio jak mi sie zebralo 4pieluchy to splukalam prysznicem i namoczylam w biofreszu...
    potem wrzucam takei splukane do pralki i piorę, raz same raz z ciuchami. potem suszę wiec niedobitki zarazkowe sie wybijają

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Agakakaka bardzo dobrze, że spłukujesz kupy, bo ich miejsce jest w toalecie, a nie w pralce. Według mnie w tym przypadku innego wyjścia nie ma. Nie wyobrażam sobie kup w pralce.
    U mnie, jak po wyrzuceniu jej do toalety zostaje na pieluszce ślad, to ja to od razu zapieram i dopiero do wiaderka.
    Przewijak od początku mam w łazience, więc do wszystkiego blisko (wiaderek, umywalki, wody, ręcznika, mydła itp).
    Papierki mam i bardzo sobie chwale.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Tinta
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    dolnośląskie
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Kupa w pralce - obrzydliwość... Ja wywalam do toalety, od jakiegoś czasu papierków nie muszę używać bo Antonio robi "dorosłe" kupy i same odpadają w jednym kawałku. A potem obowiązkowo zapieram, żeby ślad po kupce wypłukać.I taką pieluchę do wiaderka. A potem pełne wiaderko w prace płuczę i potem dorzucam nasze pranie. Czyli robię jak większość.
    Ostatnio edytowane przez Tinta ; 04-09-2009 o 16:18

  18. #18
    Chustofanka Awatar Agakakaka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    202

    Domyślnie

    przetestowałam Wasz potent z prysznicem bomba, jak w reku zapieram, to zawsze się trochę wciera w pieluchę, a prysznic zmywa, niemal nie pozostawiając śladu.


  19. #19

    Domyślnie

    Też spłukiwałam no i na poczatku używałam papierków. Teraz mały robi taką wodę, że nie ma co spłukiwac...
    Po prostu przepłukuje. No i przed praniem nastawiam samo płukanie.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    ale w papierkah to wlasnie o to kaman zeby kupa nie lądowała w smietniku tylko leciała z kibelka do oczyszczalni....
    taki przynajmniej dostałam wykład od pieluszkarniowcow

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •