Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: warto kupić?

  1. #1

    Domyślnie warto kupić?

    czesc babeczki, pewnie źle umieszczam posta, ale szukam juz z pół godz. i tu mi on najbardziej pasuje...jestem tu nowa, chciałabym kupic chuste i Was zapytać czy ta bedzie dla mnie ok?

    http://www.allegro.pl/item715039064_...ga_chusta.html

    czy materiał z którego jest wykonana jest w porządku, aby spełniała swoją funkcję? bardzo podoba mi się kolor

    nie znam się i nie operuje tym nazewnictwem co do chust, jak byście ja nazwały?

    Moja dziewczynka ma 2 tygodnie - bedzie dla niej dobra?

    Juz stoje na górze...i bardzo Wam sziękuję za opienie

  2. #2
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    ja osobiście wolę dołożyć i kupić chustę firmową bo jestem 100% pewna że jest przeznaczona do noszenia dzieci, ma odpowiednie certyfikaty...


    jeśli nie jesteś pewna czy chcesz nosić w chustach to lepiej umówić się z mamą chustonoszką z okolicy. na pewno ktoś pomoże.
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  3. #3
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    używane, markowe elastyki są o parę groszy drozsze a pewne

  4. #4
    Chusteryczka Awatar lalika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,679

    Domyślnie

    Ta kobieta proponuje też chusty tetrowe
    To jakiś żart?

  5. #5

    Domyślnie

    firmowe - tzn.?

    mozecie rzucić jakims linkiem, gdzi emoge je kupic, zeby miec pewność że są oryginalne? na stronce klubkangura np.?

    no i nie ukrywam że zalezy mi zeby tez jakos wyglądać - ta złota bardzo mi się podoba, no ale wazne zeby była z takiego materiału jak powinna

    dzieki za tak szybkie odpowiedzi i prosze o jeszcze

  6. #6
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    jesli podoba ci sie kolor zobacz natibaby perla bambus len, tez jest zlota a o niebo lepsza.
    nie ryzykowalabym samorobki, szczegolnie na poczatku kiedy wiazania sa niewprawne i warto zeby chusta nie przeszkadzala w dociaganiu i motaniu
    zawsze tez mozesz polowac na uzywana tkana lub elastyka
    powodzenia


    DB PBC

  7. #7
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    z elastyków gabi, nati, hoppediz, lenny lamb, babylonia, moby, mam wrap,
    używaną możesz kupic tu, albo spytać czy ktos ma

    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=64

    a tu stos adresów gdzie można nową kupić
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=1436

    tkana też będzie dobra, oby dość miękka była

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki - no to podobejszyn mi się ta - http://www.chusty24.pl/335,nati-kala...ana-tkana.html

    tyle ze to tkana - ale jak mówicie że tkane tez w porządku...mają jakies duże minusy w porównaniu z elastycznymi?

    no i jak z rozmiarami - dam radę kupic taką, żeby była i dla mnie i dla mojego męza? ja mam rozmiar 38 i 174 cm wzrostu a on postawny chłop w barach i 185 cm

    czy taka do rozmiaru 42 bedzie dla nas dobra czy dla mnie zdecydowanie za duza?

    natchnęłam się tez na wypowiedź ze używane chusty(złamane) są polecane dla początkujących...czy lepiej dołozyć troszke i kupić nówkę?
    Ostatnio edytowane przez malbertka ; 01-09-2009 o 12:29

  9. #9
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    Natka jest bardzo w porzadku
    Przy tkanej musisz nieco bardziej przyłozyć się do wiązania, ale starczy na długo, bo elastyczna to tak mniej więcej max. do pół roku
    Nie ma różnicy czy używana czy nowa, bo chustę ciężko zuzyć miałam taką dwudziestoletnią i nie była zniszczona ani trochę
    rozmiar 4,6 będzie dla Ciebie dobry, dla męża przypuszczam , że też ale reki nie dam sobie uciąc, ale nie zrób takiej głupoty nie nie kupuj jeszcze dłuższej (ja tak zrobiłam na początku) bo będziesz się w pasie owijać trzy razy

    Cytat Zamieszczone przez malbertka Zobacz posta
    dzieki - no to podobejszyn mi się ta - http://www.chusty24.pl/335,nati-kala...ana-tkana.html

    tyle ze to tkana - ale jak mówicie że tkane tez w porządku...mają jakies duże minusy w porównaniu z elastycznymi?

    no i jak z rozmiarami - dam radę kupic taką, żeby była i dla mnie i dla mojego męza? ja mam rozmiar 38 i 174 cm wzrostu a on postawny chłop w barach i 185 cm

    czy taka do rozmiaru 42 bedzie dla nas dobra czy dla mnie zdecydowanie za duza?

    natchnęłam się tez na wypowiedź ze używane chusty(złamane) są polecane dla początkujących...czy lepiej dołozyć troszke i kupić nówkę?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jana Zobacz posta
    Natka jest bardzo w porzadku
    Przy tkanej musisz nieco bardziej przyłozyć się do wiązania, ale starczy na długo, bo elastyczna to tak mniej więcej max. do pół roku
    Nie ma różnicy czy używana czy nowa, bo chustę ciężko zuzyć miałam taką dwudziestoletnią i nie była zniszczona ani trochę
    rozmiar 4,6 będzie dla Ciebie dobry, dla męża przypuszczam , że też ale reki nie dam sobie uciąc, ale nie zrób takiej głupoty nie nie kupuj jeszcze dłuższej (ja tak zrobiłam na początku) bo będziesz się w pasie owijać trzy razy
    Jana dzieki za pomoc - co do rozmiaru to 4,6? czy 4,7? w sprzedazy widze tylko 4,7 - czy to przejęzyczenie Twoje czy mam szukać 4,6?

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    4,6 i 4,7 to różnica w kroju chusty przez różne firmy. Nie ma to znaczenia. Wychodzi na jedno, to różnica zaledwie 10 cm.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malbertka Zobacz posta
    firmowe - tzn.?

    mozecie rzucić jakims linkiem, gdzi emoge je kupic, zeby miec pewność że są oryginalne? na stronce klubkangura np.?

    no i nie ukrywam że zalezy mi zeby tez jakos wyglądać - ta złota bardzo mi się podoba, no ale wazne zeby była z takiego materiału jak powinna

    dzieki za tak szybkie odpowiedzi i prosze o jeszcze
    Poluj na coś na chustostraganie, niżej masz w liście forów.

  13. #13

    Domyślnie

    dzieki dziewuchy, mam już w domu tkaną Nati uzywaną

    wypróbowałam 'kieszonke"chyba nawet mi wyszła i dzidzi jak najbardziej sie podobało - zasnęła

    cos tylko nie jestem pewna czy tych nóżek nie ma za szeroko rozstawionych...ale patrząc na fotki, to tak to ma własnie wyglądać

    jeszcze raz dzieki śliczne za pomoc

  14. #14
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malbertka Zobacz posta
    dzieki dziewuchy, mam już w domu tkaną Nati uzywaną

    wypróbowałam 'kieszonke"chyba nawet mi wyszła i dzidzi jak najbardziej sie podobało - zasnęła

    cos tylko nie jestem pewna czy tych nóżek nie ma za szeroko rozstawionych...ale patrząc na fotki, to tak to ma własnie wyglądać

    jeszcze raz dzieki śliczne za pomoc
    To super, że się podoba Ja mam teraz w domu dwie Natki i je uwielbiam
    A jeżeli nie jesteś pewna, czy żabka z nóżek nie jest zbyt rozjechana, to zrób zdjęcie, jak wyglądacie w chuście i pokaż na Chustowiązaniu - dziewczyny zawsze pomagają i doradzają co i jak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •