Pokaż wyniki od 1 do 20 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

Widok wątkowy

  1. #1

    Domyślnie Stripping i "czyszczenie" pieluch

    Pomyślałam, że dam to na ogólnym forum, a nie jako PW do Dziewczyn, które kupiły ode mnie pieluchy, bo może to się komuś innemu przydać.

    Kupiłam w zeszłym roku dużą pakę używanych fomowanek Mother Ease One Size (na brytyjskiej giełdzie pieluchowej). No i przy okazji szczegółowo przestudiowałam forum firmowe Mother Ease.

    Ponieważ kupione przeze mnie pieluchy po użyciu "dawały" amoniakiem, na podstawie info z forum zrobiłam im "stripping". Chodzi o doczyszczenie pieluch ze złogów starych środków piorących, które "wiążą" smrodek (chyba nawet Mother Ease to poleca na swojej stronie, ale nie mogę teraz znaleźć). Przeprowadza się to w ten sposób, że pieluchy pierze się w maksymalnej temperaturze (tu 60 st.C) na długim programie (z praniem wstępnym) BEZ PROSZKU, w samej wodzie. Operację powtarza się tak długo, aż podczas prania nie będzie widać piany od środka piorącego wypłukiwanego z pieluch (i pewno trochę z pralki). Moje pieluchy wyprałam 6 razy zanim woda przestała się pienić. Pieluchy stały się miękciejsze, ale dalej po zasikaniu troszkę parowały amoniakiem (mniej niż na początku). Uznałam, że taki urok szmatopieluch i już.

    Jakiś czas nie czytałam forum pieluchowego, a ostatnio się tu dowiedziałam o Bio-D Nappy Fresh. Zakupiłam, namoczyłam raz na 2 h. (słaby efekt), raz na całą noc (efekt piorunujący). MOJE PIELUCHY PRZESTAŁY ZALATYWAĆ

    Także bardzo polecam ten środek, a myślę, że stripping też wart jest przeprowadzenia od czasu do czasu.

    Pieluchy, które ostatnio sprzedałam nie były poddane strippingowi ani uprane w Nappy Fresh, więc jeśli Drogie Kupujące zaniepokoi Was zapach, to macie tu rozwiązanie problemu.

    Dodatkowo, jeszcze jedna informacja z forum ME: można do prania tych pieluch używać orzechów i nie powoduje to problemów z chłonnością (zatłuszczenie), ani ze złogami środków piorących. Ja używam orzechów z odrobiną proszku (mam warażenie, że lepiej schodzą plamy, a piorę pieluchy z innymi rzeczami) i nie widzę, żeby chłonność szwankowała. Natomiast kilka sztuk załatwiłam mydłem do odplamiania , ale już powoli wracają do normalności, a ja zamiast mydła do odplamiania mam Nappy Fresh.
    Ostatnio edytowane przez LittleMonster ; 31-12-2010 o 17:55 Powód: zmiana tytułu
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •