Strona 26 z 31 PierwszyPierwszy ... 161819202122232425262728293031 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #501
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    A czy mogę zamoczyc w kwasku również kieszonki? Nic się nie stanie pulowi?

  2. #502
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Lepiej nie ryzykować, bo się może zniszczyć.
    J.2014 i E.2016

  3. #503
    Chustofanka Awatar MegiM
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frahenka Zobacz posta
    A czy mogę zamoczyc w kwasku również kieszonki? Nic się nie stanie pulowi?
    Ponoc sie nie zaleca bo moze uszkodzic pul. No i pozostaje zasadność tego zabiegu, bo glownie chyba kwasek ma zmiekczyc pieluchy, a to kieszonek chyba nie dotyczy. Mi sie wydaje ze te wszystkie zabiegi (poza ludwikiem) to sa tylko na wklady i formowanki bo mikropolar jest tak cienki, ze chyba nie ma opcji żeby sie dobrze nie wyplukal.
    J. 27.04.13r. J. 03.04.15r.

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atsumi Zobacz posta
    Dziewczyny, a co najlepiej spiera mleczne kupki? Zapieram je od razu po fakcie, ale jeśli nie doszoruję ich mydłem w rękach to mam plamy po praniu tylko w małej ilości proszku i wodzie ...
    ehe też mi spędzało sen z powiek... używasz papierków? u nas praktycznie mleczne kupska przez te papierki przelatywały , albo papierek sie zsunął i tak czy owak cały polar pociaprany. zapieranie, pocieranie... jak sobie to przypomne:/ a plamy i tak zostawały.potem zamieniłam papierki na wkładki (do dziś ich używam) z jednej str ma polarek z drugiej welur- są troszkę grubsze ale nam się super sprawdziły

  5. #505
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Plamy po mlecznych kupkach rewelacyjnie schodzą na słońcu. Także spokojnie zejdą, tylko nie od razu. Zapierania mydłem nie polecam, mydło zatluszcza pieluszki. Swego czasu wyplukiwalam pieluszki w zimnej wodzie, a potem moczylam chwilkę w ciepłej wodzie z dodatkiem nappy fresha.

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    Plamy po mlecznych kupkach rewelacyjnie schodzą na słońcu. Także spokojnie zejdą, tylko nie od razu. Zapierania mydłem nie polecam, mydło zatluszcza pieluszki. Swego czasu wyplukiwalam pieluszki w zimnej wodzie, a potem moczylam chwilkę w ciepłej wodzie z dodatkiem nappy fresha.
    zaczynałam na jesień więc lipa była z słoncem i plamy doskwierały...ale zgodzę się ze nappy bądź na początku kupowałam ten wywabiacz z nappy i też ok działał. teraz moczę z niewielką ilościa sody kalcynowanej i niewielka ilością nadwęglanu bo taniej wychodzi. tylko po przepłukaniu musi byc zalane cieplejszą wodą bo nadwęglan lepiej wtedy działa

  7. #507
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    To co mam zrobić z pielucha aio żeby nie śmierdziala ? Skoro nie w kwasku?

  8. #508
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Dobrze wyplukac z proszku.
    J.2014 i E.2016

  9. #509
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frahenka Zobacz posta
    To co mam zrobić z pielucha aio żeby nie śmierdziala ? Skoro nie w kwasku?

    wyprać w 60stopniach bez proszku najlepiej, kilka razy

  10. #510
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    a ja podzielę się metodą, którą opracowałam i nie smierdza mi pieluchy - otoz nie wrzucam do wiaderka jak kiedys tylko najpierw pieluche wyplukuje z sikow tzn zeby bylo ekonomicznie mam w wannie wstawione wiaderko z zimna woda wrzucam tam do srodka wklad, tetre, formowanke czy co ino, siki sie wyplukuja pare razy wymacham reka, porzadnie wykrece i dopiero do wiaderka suchego i nie przykrywam pokrywki - i potem piore (co 2-3dni) z 5kroplami olejku i odrobina NF albo sody na 60stopni i jest git

  11. #511
    Chustomanka Awatar Frahenka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    3miasto
    Posty
    571

    Domyślnie

    Dzięki nigdy bym na to nie wpadla! Pozbył się środku po drugim praniu w samej wodzie!
    Dodatkowo qykwaskowalam wkłady i mam pieluchy jak nowe ☺

  12. #512
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frahenka Zobacz posta
    Dzięki nigdy bym na to nie wpadla! Pozbył się środku po drugim praniu w samej wodzie!
    Dodatkowo qykwaskowalam wkłady i mam pieluchy jak nowe ☺
    J.2014 i E.2016

  13. #513
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Frahenka super! No to się teraz pieluchujcie na zdrowie

  14. #514
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziewczyny, a słyszałyście o trzymaniu brudnych pieluszek w wiadrze z wodą i sodą? Pupuś w swojej ulotce o tym pisze, ale ja chyba gdzieś czytałam, że nie powinno się ich za długo moczyć..
    Co Wy na to?

  15. #515
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Chyba ma to sens jak się często pierze. Nie chcę sobie nawet wyobrażać zapachu w takim wiadrze po 3 dniach
    J.2014 i E.2016

  16. #516
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no ja trzymam pieluchy wyplukane wykrecone w wiadrze bez przykrywki, wtedy mi mniej sie kisza, w wodzie bym nie trzymala, zle to wplywa na gumki i rozmnazaja sie bakterie jednak w takiej zupie...

  17. #517
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    AnnaM- pisali, że w wodzie z sodą i olejkiem eterycznym, więc o bakterie tak bardzo bym się nie martwiła.
    Ale fakt, na dłuższą mete gumki mogłoby tego nie przeżyć..

  18. #518
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Hmm.. Nawet chyba ta woda i olejek by mnie nie przekonały. Lepiej chyba kilka kropel olejku da dno wiadra, albo kropić w międzyczasie jak pieluch przybywa.

    No bo w sumie po co ta woda? Pisali dlaczego to lepsze niż bez?
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  19. #519
    Chustonoszka Awatar atsumi
    Dołączył
    Sep 2015
    Miejscowość
    Łódź/Teofilów
    Posty
    130

    Domyślnie

    Olejek przecież zatłuszcza pieluszki. Jeśli kilka kropel wleje się do wiadra, to przecież to dotyka do pieluszek, formowanek, wkładów, polaru, wszystkiego i zatłuszcza. Czy nie? Bakterii nie usuwa, ale zapach lepszy. Ja przyklejam (co jakiś czas nowy) na górze wiadra wacik i na niego leję olejek, dla zapachu.

  20. #520
    Chustofanka Awatar AnnaM
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    369

    Domyślnie

    no olejek właśnie bakterie usuwa, bo jest antybakteryjny, ja piorę w olejku z dodatkiem sody albo NF i mam czyste pieluchy a stripping rzadziej trzeba robić, ale przechowuję przepłukane wykręcone pieluchy w wiadrze bez wody

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •