Strona 20 z 31 PierwszyPierwszy ... 10121314151617181920212223242526272830 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #381
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja moje też, i trzymają się świetnie A kwasuje dość częSTO
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #382
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Zwykłą chinkową mikrofibrę gotowałam i nic jej się nie stało, ale pamiętam że ktoś kiedyś pisał, że Milovii wkłady po gotowaniu się skurczyły.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  3. #383
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    na pewno kurczą się wkłady Maylily. Wystripingowałam wczoraj większość wkładów i super wyszło. Przestały podśmierdywać i są puchate i mięciutkie. Zrobiłam mix kwasku i Napy Fresha, wymoczyłam w gorącej wodzie wkłady kilka godzin, kieszonki w płynie do naczyń i do pralki. Puściłam cztery razy pralkę na 60 st. i super wyszło. Dzięki dziewczyny za pomoc.

  4. #384
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziewczyny mam do Was pytanie.

    Powoli się poddaję, bo 6 z 7 otulaczy przecieka mi przy szwach. Ten nie przeciekający jest najnowszy. Są to pół na pół Flipy i Milovia. Piorę na codzień w proszku Biały Jeleń + Nappy Fresh w 40-60 st. i wiruję na 600 obrotów. Kilka razy prałam je wielokrotnie bez detergentów, także w 90 st. (jak już zaczęły cieknąć). Wczoraj znów się zawzięłam i najpierw w gorącej wodzie każdy otulacz wyprałam z płynem do mycia naczyń, a potem 5x w 40-60 st.C w pralce bez detergentów. Dzisiajszy efekt mnie załamał - dalej ciekną przy szwach. Gołym okiem nie widzę żadnych uszkodzeń. Macie jakiś pomysł jak te moje PULe uratować?

  5. #385
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gurek Zobacz posta
    Dziewczyny mam do Was pytanie.

    Powoli się poddaję, bo 6 z 7 otulaczy przecieka mi przy szwach. Ten nie przeciekający jest najnowszy. Są to pół na pół Flipy i Milovia. Piorę na codzień w proszku Biały Jeleń + Nappy Fresh w 40-60 st. i wiruję na 600 obrotów. Kilka razy prałam je wielokrotnie bez detergentów, także w 90 st. (jak już zaczęły cieknąć). Wczoraj znów się zawzięłam i najpierw w gorącej wodzie każdy otulacz wyprałam z płynem do mycia naczyń, a potem 5x w 40-60 st.C w pralce bez detergentów. Dzisiajszy efekt mnie załamał - dalej ciekną przy szwach. Gołym okiem nie widzę żadnych uszkodzeń. Macie jakiś pomysł jak te moje PULe uratować?
    Kurcze flipy i milovia akurat u nas niezawodne Na pewno nie wyłazi Pielucha??


  6. #386
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niestety to nie kwestia wkładów. Teraz testowałam nalewając wody i widzę dokładnie w którym miejscu PUL przepuszcza. Zdażyło się, że jeden otulacz przeciekał na środku, ale po wielokrotnym praniu bez detergentów problem zniknął. Zostały natomiast te nieszczesne brzegi, przy szwie, we wszystkich pieluchach.

  7. #387
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Wyglada na uszkodzony PUL, moze naciąganie uszkodziło go na szwach? Otulacze u ciebie od nowości czy używane? Pamietam, ze z Flipem miałam podobne problemy, zupełnie jakby laminat był zbyt delikatnie przyklejony...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #388
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    No może faktycznie pul uszkodzony, ale tak w 6 na raz - to się nazywa pech! A powiedz jeszcze co wkładasz do środka? Nam się zdarzają przecieki przy szwach albo jak wystaje pielucha albo jak jest za wąska w stosunku do otulacza


  9. #389
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pieluszki są u mnie od nowości. Zdecydowanie bardziej cieknie Milovia. Do środka daję wkład mikrofibrowy Flip " mam sucho" + wkład bambusowy NappiMe lub wkład chłonny bambusowy 6-warstw. Babyetta. Zdarzały nam się przecieki, bo pieluszka była za długo na pupie albo była za luźna przy nożkach (mój syn jest bardzo szczupły), ale teraz problemme jest to, że PUL chłonie wodę.

    Zastanawiam się nad możliwością reklamacji. Macie jakieś doświadczenia? Chociaż wolałabym je w jakiś sposób uzdrowić.

  10. #390
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Jak prałaś otulacze w 90st to już raczej gwarancji nie mają.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  11. #391
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    jeżeli chodzi o flipy to u mnie kiedyś takie już hmm bardziej wysłużone przeciekały przy nóżkach. A milovia to dla mnie jedne z najbardziej przeciekających otulaczy :/
    Moje dwa szczęścia

  12. #392
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gurek Zobacz posta
    Zastanawiam się nad możliwością reklamacji. Macie jakieś doświadczenia? Chociaż wolałabym je w jakiś sposób uzdrowić.
    ja reklamowałam otulacze (Milovia i Nappime), które miałam od nowości, bo mi ciekły ale nie przy szwach a na samym środku - najprawdopodobniej jakieś fabryczne mikrouszkodzenia PULu. Nie było najmniejszych problemów z wymianą, Milovia nawet oddała mi w rabacie kasę za wysłanie do nich uszkodzonego otulacza.
    Mi pomogło na uszczelnienie niektórych otulaczy (bo w pewnym momencie ciekły mi niemal wszystkie) odtłuszczanie+stripping. TU jest mój wątek o tym. Milovię reklamowałam jeszcze przed tą kuracją, na resztę cieknących Milovii zadziałało, więc może tej pierwszej też nie musiałam wymieniać, Nappime nic niestety nie pomogło i miałam wymienioną bez problemu


  13. #393
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Sprawdź czy nie ładujesz za dużo wkładów do otulacza. Jak jest za dużo w środku wkładów, otulacz odstaje od nóżek, robi się tam szpara i tam może wyciekać, miałam taki problem przy kieszonkach. Daj wkład flipa + cienki bambus (nie składany), albo sam składany+sucha pielucha. Zauważyłam przy Milovii kieszonkach ten problem jak dam wkład L i M razem, jest za grubo i ciekną.

  14. #394
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Nemo wkłady pakuję tak jak zalecasz. Będę jeszcze próbować.

  15. #395
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gurek Zobacz posta
    Dziewczyny mam do Was pytanie.

    Powoli się poddaję, bo 6 z 7 otulaczy przecieka mi przy szwach. Ten nie przeciekający jest najnowszy. Są to pół na pół Flipy i Milovia. Piorę na codzień w proszku Biały Jeleń + Nappy Fresh w 40-60 st. i wiruję na 600 obrotów. Kilka razy prałam je wielokrotnie bez detergentów, także w 90 st. (jak już zaczęły cieknąć). Wczoraj znów się zawzięłam i najpierw w gorącej wodzie każdy otulacz wyprałam z płynem do mycia naczyń, a potem 5x w 40-60 st.C w pralce bez detergentów. Dzisiajszy efekt mnie załamał - dalej ciekną przy szwach. Gołym okiem nie widzę żadnych uszkodzeń. Macie jakiś pomysł jak te moje PULe uratować?
    a jaka jest lamówka przy tych otulaczach?
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  16. #396
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    ala byłam na urlopie bez dostępu do internetu i przepraszam Cię bardzo, że wcześniej nie odpisałam.

    Lamówka jest PULowa? We Flipach na pewno, bo jest identyczna jak cały otulacz a w Milovii chyba też, ale pewna na 100% nie jestem.

  17. #397
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gurek Zobacz posta
    ala byłam na urlopie bez dostępu do internetu i przepraszam Cię bardzo, że wcześniej nie odpisałam.

    Lamówka jest PULowa? We Flipach na pewno, bo jest identyczna jak cały otulacz a w Milovii chyba też, ale pewna na 100% nie jestem.
    Flipy nie mają lamówki Pulowej (wiem, bo rozebrałam go na części), Milovia też nie wygląda na pulową lamówkę, jedynie pulową, którą znam to w CP.
    Tak sobie myślę, że mogą przeciekać na szwach. A jakby przeciągnąć te szwy delikatnie świeczką, albo żeby było zdrowiej dla skóry, świeczką z wosku pszczelego? to takie gdybanie, ale i tak nic nie masz do stracenia.

  18. #398
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    NEMO co do materiału to upierać się nie będę, bo się nie znam.

    Spróbuję z tą świeczką. Dzięki.

  19. #399
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Czy któraś z Was takie coś miała: takie szaro-bure plamy na pieluszkach? Najczęściej na wkładach polarowych, ale czasem zdarza się na pulu i na wkładach bambusowych. Gdzieś wyczytałam, że to od kupki, ale czy mleczna kupka może po praniu takie ciemne plamy po sobie zostawić?

  20. #400
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    u mnie takie ślady zostawały czasem po kupce pomarańczowej (po marchewce, dyni itp). najłatwiej je usunąć wystawiając na słońce, promienie UV pięknie wybielają.
    nie wiem, jak z mlecznymi kupami - na wielo przeszliśmy już po rozszerzeniu diety.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •