Strona 16 z 31 PierwszyPierwszy ... 68910111213141516171819202122232426 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 604

Wątek: Stripping i "czyszczenie" pieluch

  1. #301
    Chustomanka Awatar alinoe
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Miasto Ognia
    Posty
    760

    Domyślnie

    Z wkładami daję radę. Gotuję je w wielkim garze z dodatkiem kwasku. Problemem są przeciekające kieszonki. Dobrze rozumiem,że mam je zamoczyć na noc w wodzie z płynem do mycia naczyń? I jeszcze jedno pytanie: czy mydło w płynie może zatłuścić pieluchy?
    Ostatnio edytowane przez alinoe ; 15-12-2012 o 23:50 Powód: literówka

  2. #302
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alinoe Zobacz posta
    Z wkładami daję radę. Gotuję je w wielkim garze z dodatkiem kwasku. Problemem są przeciekające kieszonki. Dobrze rozumiem,że mam je zamoczyć na noc w wodzie z płynem do mycia naczyń? I jeszcze jedno pytanie: czy mydło w płynie może zatłuścić pieluchy?
    Dobrze, zamocz i rano wypierz pieluchy bez proszku aż do zniknięcia piany. A mydło w płynie owszem, moze je zatluscic.
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  3. #303
    Chustomanka Awatar alinoe
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Miasto Ognia
    Posty
    760

    Domyślnie

    Wszystkie wkłady wygotowałam w kwasku, kieszonki i całą resztę wymoczyłam na noc w ludwisiu. Całość przemieliło się w 4 pełnych cyklach prania i pieluszki mam teraz cud,miód,malina. Nic nie przecieka i nie śmierdzi ...

  4. #304
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    Dziewczyny, poradźcie. Mam wkłady SIO, które zakupiłam z pieluszkami tu na bazarku. Niestety po kilku miesiącach używania porobiły się na nich brązowe plamy/ zacieki. Stripping robiłam (w trakcie żadna piana się nie wytrącała), teraz kwaskowanie, ale plamy zostały. Piorę z dodatkiem Nappy Fresh, czasem dodatkowo dosypuję sody. Co robić? Co robić?

  5. #305
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    ja bym chyba zaryzykowała i jedna w vanishu namoczyla a potem na 60 stopni wyprała

  6. #306
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mam jakiś chemiczny wybielacz z Lidla. Tak tez zrobię, namocze w nim te pieluszki

  7. #307
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    fluff a dziecko nie przyjmowało ostatnio jakiegoś lekarstwa?
    Te plamy pojawiły się w krótkim odstępie czasu, czy nasilają się w miarę użytkowania?

    U nas po lekarstwach (po jakimś przeciwgorączkowym syropki i/lub bactrinie) zostały na wkładach plamy jasnobrązowe, na które nie było mocnych przez cały okres ich użytkowania.

    Jeżeli to nie po lekarstwach to często też tak się zdarza, że jakies plamy, przebarwienie wynikające ze zwykłego użytkowania zanikają stopniowo po kolejnych praniach.
    Jeżeli nie przeszkadzają Ci te plamy to nie ryzykowałabym Vanisha tudzież innego odplamiacza. A przynajmniej odczekaj jakiś czas z chemicznym wybielaniem żeby się przekonać czy one bledną czy nie.

    Ogólnie możesz też dodawać do prania pieluch/wkładów sodę, ona działa wybielająco. Słoneczko też działa wybielająco - wywabia wiele plam, aczkolwiek na te po lekarstwach nie dało ray.
    P. 2007, D. 2010

  8. #308
    Chustofanka Awatar clatite
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    262

    Domyślnie

    Kwasek ani nappy fresh nie odplamiają niestety. Ja zaryzykowałam z odplamiaczem agresywnym, ale nic to nie dało. A za to pomaga mi mydło odplamiające na bazie cytrusów oarz skropienie sokiem z cytryny. No i pranie w wysokiej temperaturze 90 stopni
    Tymek 30.06.2011 Jerzyk 05.11.2015

    Moja radosna twórczość:
    http://worzpomyslami.blogspot.com/
    http://www.morgankitchen.blogspot.com/

  9. #309
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    mirabel Hania lekarstwa nie przyjmowała. Z czasem się zrobiły, ale obu pieluszkach w tym samym czasie. Może troszkę zbladły. Poczekam aż słoneczko będzie bardziej śmiałe i wystawię na nie pieluszki. Koniec końców nie zamoczyłam ich jeszcze w niczym chemicznym. Dzięki za porady

  10. #310
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    wklady czekaja na rozwieszenie, kieszonki sie bujaja w pralce. Ciekawe czy skutecznie...
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  11. #311
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Na słońce je wystaiwaj
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  12. #312
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    19

    Domyślnie

    Uff w końcu przkopałam się przez wszystkie wasze super rady.

    Możecie doradzić co w moim przypadku najlepiej zastosować?

    Mam trochę pieluch po starszym synku, były prane beznadziejnie (wtedy myślałam, że piorę super) w Jelpie w 60stopniach , nigdy (przez około pół roku) nie było nic więcej z nimi robione. Mam z tego okresu kilka kieszonek BG (na pewno pod koniec przeciekały, ale nie było smrodka), trochę wkładów z froty bambusowej, trochę polrakowych wkładek, pieluszki konopne, formowanki motherease (strasznie twarde).

    Dodatkowo nabyłam przygotowane do użycia (widać było po ich stanie, że nie były używane poza paroma sztukami) kieszonki Charlie Banana, i różnej maści wkładki mikrofibra/polar.

    Nie wiem od czego zacząć od odtłuszczania czy od strippingu? Po czym pieluszki nabiorą największej miękkości (mam bardzo twardą wodę niestety).
    Dodam, że pieluszki nie śmierdzą, ale z tego co czytałam czasem nie śmierdzą a przy namaczaniu wychodzi jednak, że złogi były.

    Myślałam, żeby kieszonki i polarkowe wkładki do ludwika na noc a potem wypłukać najpierw pod bieżącą ciepłą wodą a potem jeszcze puścić na pranie bez proszku. Czy może dać do tego prania sodę zamiast proszku? A może namoczyć w NappyFresh, czy też dodać do ostatniego prania?
    Już zgłupiałam tyle tych możliwośći

    Z wkładkami tymi co się nadają do kwasku nie mam problemu bo wrzucę do kwasku i potem stripping w wysokiej temperaturze. Albo pożyczę wielki gar i pogotuję

  13. #313
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Też się podłaczam do pytania wyżej.
    Uzbierał mi się już dość pokaźny stosik (20 kieszonek) i zamierzam zacząć przygodę z wielo.

    Co najpierw zrobić z pieluszkami i wkładami?
    Napierw odtłuścić w ludwiku, czy namoczyć w Nappy, czy może najsampierw do pralki na płukanie?

  14. #314
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    moze najpierw do ludwika wszystko, potem wyplukac i puscic w pralce bez proszku. potem striping w kwasku i powinno byc ok(tylko uwazac z temp przy PULu)
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #315
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Gdzieś mi migneło, że PUL nie lubi się z kwaskiem.

    Narazie wrzuciłam wsio do wanny z ludwikiem i zalałam gorącą wodą.
    Myślę, żeby wieczorem to wszystko właśnie wrzucić na płukanie + pranie z praniem wstępnym bez proszku.
    Później namoczyć na całą noc w Nappy Fresh i od nowa płukanie z praniem bez proszku.

    Myślicie, że będzie ok?

  16. #316
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Tak PUL z dala od kwasku, kwaskujesz wkłady, tetrę itd. Ja bym najpierw namoczyła w Nappy Freshu, a potem puściła dwa cykle bez proszku, żeby wszystko dobrze wypłukać.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  17. #317
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Już się wszystko moczy w ludwiku

    To jak? Wypłukać wieczorkiem, wrzucić do Nappy Fresh i puścić dwa cykle?

    Mam nadzieje że już jutro będę mogła założyć coś na dupkę Adasia
    Te sówki chińskie od Ciebie są fantastyczne

  18. #318
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Już się wszystko moczy w ludwiku

    To jak? Wypłukać wieczorkiem, wrzucić do Nappy Fresh i puścić dwa cykle?

    Mam nadzieje że już jutro będę mogła założyć coś na dupkę Adasia
    Te sówki chińskie od Ciebie są fantastyczne
    No ja bym puściła teraz płukanie, potem nocka w Nappy i dwa cykle, albo i więcej, jeżeli będą się pieniły. Chociaż ja od kiedy daję malutko proszku i regularnie strippinguje pieluchy, to w zasadzie potem nie ma zbyt dużo do wypłukiwania... więc nie mam potrzeby puszczać nie wiadomo ile prań bez proszku.

    Cieszę się, że Ci się podoba, czasem zwykła chinka lepiej się sprawuje niż niewiadomoco , więc oby też dobrze służyła
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  19. #319
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    naprawde wszystko przed uzyciem trzeba tak zrobic?
    otulacze wypralam w plynie dzieciowym (ciutka) i miofresh. a tetre normalnie
    lepiej w plyn do naczyn wszystko wrzucic??

  20. #320
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Używki raczej tak, żeby odtłuścić profilaktycznie.

    Ale to raczej do kieszonek i wkładów się tyczy, otulacze PUL-owe chyba nie trza

    A słuchajcie, ile tego Nappy Fresha mam dać na pół wanny wody? Co by na noc zostawić???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •